Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 3 czerwca 2024
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXXVI

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »
WASZ EKSTRAKT:
80,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Prezenty świąteczne 2016: Komiksy

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Garstka wojskowych renegatów i buntowników Sił Kosmicznych Federacji Ziem Zjednoczonych stara się zapobiec kataklizmowi, który może zniszczyć ludzkość wraz z całym Układem Słonecznym. Kataklizm ten nosi nazwę Pierwszej Wojny Wszechświatowej, a jego sprawcami są ludzie, w szaleńczym zacietrzewieniu gotowi zniszczyć siebie, swoją macierzystą planetę i jeśli trzeba – nawet cały kosmos. Przenosząc się w czasie i przestrzeni, a jednocześnie zmagając się z własnymi wewnętrznymi demonami, członkowie eskadry Purgatory stają w obliczu niewykonalnego zadania: ocalić ludzkość od ostatecznej zagłady. Album zawiera trzy finałowe tomy kultowej sagi fantastyczno-naukowej autorstwa Denisa Bajrama.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Zbiór albumów-prequeli kultowego „Incala” Jodorovsky’ego i Moebiusa (zastąpionego tu przez Zorana Janjetova) mogliśmy już poznać ponad dekadę temu, gdy cykl „Przed Incalem” ukazał się w formie sześciu osobnych zeszytów. Tym razem jednak mamy do czynienia z pierwszym polskim zbiorczym wydaniem, co chyba jest wystarczającą rekomendacją dla każdego fana komiksu.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Rzecz dzieje się w rzeczywistości, w której wszyscy są przewrażliwieni na punkcie starości oraz śmierci (wbrew pozorom nie chodzi jednak o naszą rzeczywistość). Profesor Aristide Breloquinte zajmuje się badaniem zmian czasu na pokładzie swojego okrętu-laboratorium. Towarzyszy mu Manie Ganza, która również wiele uwagi poświęca upływającemu czasowi. Rzecz bardzo interesująca także ze względu na warstwę graficzną. Niewątpliwie warto wypróbować nową przygodę.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Dimension W” to seria wydawnictwa Waneko pokazująca, jak mogłoby wyglądać życie w świecie, w którym odkryto dostęp do nieograniczonego źródła energii. Trzeba przyznać, że nie jest to niestety wizja zbyt optymistyczna. Ale prezent może zostać przyjęty wręcz entuzjastycznie przez fana mangi.
WASZ EKSTRAKT:
80,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Dawno, dawno temu było sobie wydawnictwo, które zaczęło publikować kilka ciekawych serii komiksowych. Niestety, wydawnictwo się zwinęło, a czytelnicy zostali z kilkoma rozgrzebanymi historiami. Między innymi dotyczyło to „Y: Ostatni z mężczyzn”. Po kilku latach za temat bierze się Egmont i to w całkiem obiecujący sposób. Albumy mają formę wydań zbiorczych a edycja całości ma być zakończona w przyszłym roku. Jeśli znacie kogoś kto kiedyś kupował te komiks teraz ma szansę dowiedzieć się jak to z tym ostatnim facetem na Ziemi było.
Komiks - SUPERBOHATEROWIE
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Idealny pomysł na prezent jeśli szukacie prezentu dla fana trykociarzy, zwłaszcza tych spod znaku DC. Oczywiście możecie wykupić w ramach prezentu całą prenumeratę, jak dobrze pójdzie to starczy i na przyszłoroczną Gwiazdkę.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Zanim Alan Moore dokonał – jak zwykło się mawiać – dekonstrukcji mitu superbohaterskiego w „Strażnikach”, przećwiczył pewne rozwiązania narracyjne w „Miraclemanie”. To komiks pod każdym względem wyjątkowy. Alan Moore snuje opowieść, która przyprawia o dreszcze. Komiks warto sprezentować dojrzałym miłośnikom opowieści obrazkowych.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Neil Gaiman postanowił wreszcie opowiedzieć, jak doszło do tego, że Sandman padł ofiarą okultystów. Opowieść o Władcy Snów jest, jak to zwykle u Gaimana bywa, niezwykła. O równie wyjątkową oprawę graficzną zadbał J.H. Williams III. Świąteczny czas spędzony na lekturze „Uwertury” na pewno nie będzie czasem zmarnowanym. Taki prezent docenią n pewno miłośnicy nietuzinkowych historii graficznych.
Komiks - DLA KONESERÓW
WASZ EKSTRAKT:
80,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Realizacja kontynuacji „Składu głównego” to pewne ryzyko dla twórców. Musieli się zmierzyć z bardzo dobrze, sugestywnie zbudowaną atmosferą części pierwszej. Klimatyczna opowieść o maleńkiej społeczności we francuskojęzycznej części Kanady wciągała czytelnika całkowicie. Tom drugi czyta się dobrze ale mam wrażenie, że nie udało się w stu procentach oddać tej wspomnianej atmosfery. A jednocześnie trzeba pamiętać, że tom pierwszy został zamknięty mocnym akcentem utrudniającym powrót do całej historii. Cóż, życie toczy się dalej. Emocje targające Marie Ducarme a spowodowane coming outem Serge′a nie zniknęły. Wręcz przeciwnie, kumulują się niczym para w rozgrzanym kotle, a ponieważ pozostali mieszkańcy dorzucają swoje do paleniska, w końcu następuje eksplozja. To prezentowy pewniak.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Kosmiczne rupiecie” to wartościowy komiks dla całej rodziny. Opowieść o tym, że w świecie zdeterminowanym przez podziały społeczne i widmo nadciągającej katastrofy ekologicznej, najważniejsze są więzy rodzinne i przyjaźń, może zadowolić miłośników historii obrazkowych w każdym wieku. Po „Blankets” i „Habibi” Thompson niewątpliwie zrobił coś znacznie lżejszego i optymistycznego. Z komiksu – pomimo tego, że akcja dzieje się we wszechświecie pełnym dobrze nam znanych i niemal niemożliwych do rozwiązania problemów – płynie pozytywne przesłanie. Potencjalnie podarunek dla każdego, no chyba, że nie ktoś nie lubi komiksów.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Patience” Daniela Clowesa fabularnie jest komiksem naprawdę niesamowitym. Mamy tu szereg zaskakujących zwrotów akcji, przeskoków czasowych i przy tym całkiem misternie poprowadzoną intrygę kryminalną z dramatyczną kulminacją. Ale intryga sensacyjno-fantastycznonaukowa, choć poprowadzona znakomicie, nie jest dla „Patience” najważniejsza. Bo jak zwykle u Clowesa, otrzymujemy też galerię barwnych, wiarygodnych bohaterów. Ale w tym wszystkim kluczowe jest także społeczne tło komiksu. A wszystko to w formie zajmującego komiksowego kryminału w konwencji science fiction. Niesamowite. Jeżeli ktokolwiek miał jakiekolwiek wątpliwości, czy Clowes na pewno jest geniuszem komiksu, po lekturze „Patience” nie powinien mieć już żadnych. Jeden z najlepszych komiksów ostatnio wydanych w Polsce, świetny prezent z pewnością nie tylko dla miłośników SF.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
W czasach kiedy żył, jego dzieła bawiły bogaczy i przerażały motłoch. Księża używali ich do wzbudzania strachu i bojaźni bożej w maluczkich. W XX wieku stał się źródłem inspiracji dla surrealistów. W sierpniu tego roku mija pięćset lat od jego śmierci. I z tej też okazji holenderski rysownik i scenarzysta Marcel Ruijters stworzył komiks biograficzny „Hieronim Bosch”. Ale nie jest to zwykła biografia. Zmiksowana z groteskowymi wizjami w klimacie Joanna Sfara, co dało zaskakująco udany efekt… baśniowego realizmu.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Prawdziwa wydawnicza perełka. „Rewolucje” Mateusza Skutnika (z gościnnymi występami Jerzego Szyłaka), jeden z najciekawszych i najważniejszych polskich cyklów komiksowych XXI wieku (czy wspominaliśmy już, że pierwszy tom pojawił się pierwotnie na łamach Esensji i nadal jest dostępny na naszych stronach), przewrotna i dowcipna wersja rodzimego steampunku, doczeka się pierwszego wydania zbiorczego. W tomie pierwszym zawarte są opowieści z zeszytów „Parabola”, „Elipsa”, „Monochrom” i „Syntagma”. Doskonała okazja, by skompletować ten znakomity cykl, bądź po prostu się z nim zapoznać, jeśli jeszcze nie mieliście jakimś cudem okazji czytać dzieła Skutnika.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Miejsca to zbiór dwunastu opowieści komiksowych autorstwa Briana Wooda i Ryana Kelly. Bohaterką opowiadań jest Megan McKeenan, punkówa, która co chwilę zmienia pracę, miejsce zamieszkania, pomysł na życie. Dwanaście różnych miejsc, dwanaście różnych historii, które łączy – poza główną bohaterką – poszukiwanie odpowiedzi na ważne nie tylko dla młodych marzycieli pytania o sens życia.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Nocolas Wild rekonstruuje życie Cyrusa Yazdaniego – mieszkającego w Szwajcarii Irańczyka, który został zamordowany z niewyjaśnionych okolicznościach oraz próbuje zrozumieć dlaczego musiał zginąć. Rozgrywająca się w kilku planach czasowych opowieść ukazuje specyfikę Zaratustrianizmu (jednej z najstarszych religii monoteistycznych), którego wyznawcą był zamordowany oraz przybliża realia życia w Iranie, skąd ta religia się wywodzi. Komiks jest oparty na faktach i stanowi reporterską, rzetelną próbę rekonstrukcji zdarzeń, które rzeczywiście miały miejsce. Dosyć nieszablonowa rzecz ale na pewno zostanie doceniona przez wielbicieli ambitnych komiksów.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Czy można stworzyć pasjonującą opowieść o twórcach komiksów? Można. Nowa manga wydawnictwa Waneko jest tego najlepszym przykładem. Historia dwóch młodych chłopaków, którzy postanawiają podbić świat mangi, może zainspirować wielu miłośników historii obrazkowych, którzy zastanawiają się nad swoją przyszłością. Dla osób o komiksowych ambicjach prezent idealny!
Komiks - DLA DOROSŁYCH
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Zapach niewidzialnego” to opowieść o profesorze fizyki, który wynajduje eliksir niewidzialności. Dzięki niemu może szpiegować młodą tancerkę baletową, którą kocha od lat. Honey, główna bohaterka komiksu, itd. itd. Manara i wszystko jasne. Zdecydowanie odradzamy kupowanie jako prezent dla dzieci, chyba, że skończyły osiemnaście lat.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Milo Manara prezentuje własną wersję arcydzieła literatury światowej. W rolę podróżnika zwiedzającego fantastyczne krainy wciela się piękna dziewczyna, a cała historia – jak to zwykle u Manary bywa – nabiera erotycznego charakteru. Opowieść o Guliwerianie narysowana jest z typową dla włoskiego rysownika elegancją, która gwarantuje moc niezwykłych wrażeń estetycznych.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Ósmy tom serii „Monster” to oczywiście prezent wyłącznie dla tych, którzy śledzą tę pasjonującą historię. Natomiast drugie wydanie tomu pierwszego, które również ukazało się w 2016 roku, można sprezentować już wszystkim miłośnikom dobrych mang. Będzie to świetna okazja do rozpoczęcia niesamowitej przygody.
koniec
« 1 2
2 grudnia 2016

Komentarze

06 XII 2016   10:40:11

bakuman już dobrnął do 4 tomu więc powodzenia przy zamawianiu całości w necie! Ale zgadzam sie z autorem że świetny kawał mangusi dla niedoszłych i aspirujących komiksiarzy (like yours truly)

06 XII 2016   19:08:24

Dobrze, że nie polecali "One Piece" :-)

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Komiksowe Top 10: Kwiecień 2024
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

22 V 2024

W jubileuszowym 25 zestawieniu najlepiej sprzedających się komiksów, opracowanym we współpracy z księgarnią Centrum Komiksu, król mógł być tylko jeden! I kompletnie zdeklasował konkurencję.

więcej »

Niekoniecznie jasno pisane: Ambasadorka pokoju
Marcin Knyszyński

19 V 2024

Sporo już pisałem o Batmanie i Supermanie, przyszła więc w końcu pora wspomnieć o „tej trzeciej”. Księżniczka Diana, alias Wonder Woman, to najważniejsza kobieca postać w DC Comics, z tradycją sięgającą aż do roku 1941 – trzy lata po Kryptończyku i dwa lata po mrocznym rycerzu pojawia się ona, wojowniczka z Rajskiej Wyspy i jej ambasadorka w świecie ludzi. Sześćdziesiąt trzy lata po debiucie bohaterki, niejaki Greg Rucka rozpoczął jeden z najlepszych okresów w jej komiksowym życiu – całość jego (...)

więcej »

Po komiks marsz: Maj 2024
Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

14 V 2024

Końcówka maja to oczywiście Komiksowa Warszawa i to wydarzenie widać bardzo dobrze w zapowiedziach premier wydawców. Premier szykuje się bardzo dużo, poniżej zwracamy uwagę na część z nich.

więcej »

Polecamy

Ambasadorka pokoju

Niekoniecznie jasno pisane:

Ambasadorka pokoju
— Marcin Knyszyński

Jedenaście lat Sodomy
— Marcin Knyszyński

Batman zdemitologizowany
— Marcin Knyszyński

Superheroizm psychodeliczny
— Marcin Knyszyński

Za dużo wolności
— Marcin Knyszyński

Nigdy nie jest tak źle, jak się wydaje
— Marcin Knyszyński

„Incal” w wersji light
— Marcin Knyszyński

Superhero na sterydach
— Marcin Knyszyński

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Inne recenzje

Bilal (niemal) przejściowy
— Marcin Knyszyński

Po komiks marsz: Czerwiec 2022
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Niekoniecznie jasno pisane: Więksi niż życie
— Marcin Knyszyński

Niekoniecznie jasno pisane: Kontrowersyjny chromosom
— Marcin Knyszyński

Najczarniejsze szwarccharaktery polskiego komiksu
— Esensja Komiks

10 komiksowych zaraz, wirusów i pandemii
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Niekoniecznie jasno pisane: Śledztwo trwa!
— Marcin Knyszyński

Krótko o komiksach: Prawie jak Japonia
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Niekoniecznie jasno pisane: Tako rzecze Alan Moore
— Marcin Knyszyński

Krótko o komiksach: Hugo (wyd. zbiorcze)
— Marcin Mroziuk

Z tego cyklu

Seriale
— Esensja

Kolekcje filmowe
— Esensja

Płyty DVD i Blu-Ray
— Esensja

Gry planszowe
— Esensja

Książki
— Esensja

Tegoż twórcy

Klasyczny Papa Baranowski
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

„Szalony Kojot” przez dwie chmury?
— Marcin Osuch

Miasto grzechu i występku
— Sebastian Chosiński

Konflikt pokoleń
— Sebastian Chosiński

Złote dziecko komiksu i jego mutanci
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Twoje zdrowie, John!
— Andrzej Goryl

Moore na wesoło
— Marcin Knyszyński

Komiksowe pożegnanie
— Marcin Osuch

Niech się stanie rzeź
— Andrzej Goryl

Biały też może być
— Marcin Osuch

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.