Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 22 czerwca 2024
w Esensji w Esensjopedii

Jonathan Lethem

Jonathan Lethem

ImięJonathan
NazwiskoLethem
WWW
Notka biograficzna
Jonatham Lethem wychował się w Brooklynie w Nowym Jorku i tak jak ojciec pragnął zostać malarzem. Uczył się w Średniej Szkole Muzycznej i Sztuk Pięknych w Harlemie. Od piętnastego roku życia aż do chwili, gdy ukazała się jego pierwsza powieść, „Pistolet z pozytywką”, pracował w małych antykwariatach w Nowym Jorku i Kalifornii. Pisać zaczął bardzo wcześnie i jego debiutancka książka zyskała przychylne opinie recenzentów i czytelników, a reżyser Alan Pacula nabył prawa do nakręcenia na jej podstawie filmu. Popularnością cieszyły się też kolejne powieści: „Amnesia Moon”, „Kiedy wspięła się na stół”, a także zbiór opowiadań z gatunku eklektycznej SF „The Wall of the Sky, the Wall of the Eye”.
Brooklyn, w którym autor obecnie mieszka, jest też miejscem akcji trzech jego książek: „Girl in Landscape”, „Osieroconego Brooklynu” oraz „Twierdzy samotności”. Zabawa językiem, fantazja, żonglowanie skojarzeniami, intelektualne wyrafinowanie, narracyjna bufonada – to wszystko składa się na niepowtarzalny charakter powieści Jonathana Lethema.
Teksty w Esensji
Książki – Recenzje      

Książki – Wieści      

Utwory powiązane
Scenariusz      


Autor      


Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Copyright © 2000-2024 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.