Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 13 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Neal Stephenson

Neal Stephenson

ImięNeal
NazwiskoStephenson
WWW
Notka biograficzna
Stephenson urodził się w 1959 roku w Fort Meade w stanie Maryland. Studiował na Uniwersytecie Bostońskim, najpierw fizykę, a następnie geografię. Po ukończeniu studiów pracował naukowo, ale również imał się tak różnych zajęć jak naprawa samochodów czy uprawa ziemi.
Zadebiutował w 1984 roku powieścią „The Big U”. W 1988 roku wydał kolejną powieść „Zodiac: Thriller ekologiczny”, ale prawdziwą sławę i uznanie przyniosły mu dopiero jego następne książki. Wydana w 1991 roku powieść „Zamieć” została uznana przez krytyków i dziennikarzy za jedną z najbardziej wpływowych książek lat dziewięćdziesiątych. Kolejna powieść Stephensona – „Diamentowy wiek” – została nagrodzona prestiżową nagrodą Hugo. Kolejna powieść – „Cryptonomicon” – również odniosła ogromny sukces. Narracja książki prowadzona jest jednocześnie w trakcie II wojny światowej oraz współcześnie, a niebagatelną rolę odgrywają w niej szyfry i kryptografia. W 2003 roku Stephenson wydał kolejną powieść pt. „Żywe srebro”, będącą pierwszym tomem trzyczęściowego cyklu. Kolejne części „Cyklu Barokowego” to „The Confusion” i „The System of the World”.
Teksty w Esensji
Książki – Recenzje (10)       [rozwiń]

Daniel Markiewicz ‹Read me?›

Daniel Markiewicz ‹Siła spokoju›

Jędrzej Burszta, Jakub Gałka, Anna Kańtoch, Marcin T.P. Łuczyński, Daniel Markiewicz, Beatrycze Nowicka, Monika Twardowska-Wągrowska, Mieszko B. Wandowicz, Konrad Wągrowski ‹Esensja czyta: Grudzień 2009›

Michał Foerster ‹Teologia Matrixa›

Książki – Publicystyka (38)       [rozwiń]

Książki – Prezentacje (7)       [rozwiń]
Neal Stephenson ‹7Ew›

Neal Stephenson ‹Cryptonomicon›


Neal Stephenson ‹Zamieć›

Neal Stephenson ‹Diamentowy wiek›

Książki – Wieści (7)       [rozwiń]

Utwory powiązane
Autor (39)       [rozwiń]


Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Copyright © 2000-2024 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.