Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 24 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

T.E.O.R.E.M.A.T.

Grzegorz Jarzyna
‹T.E.O.R.E.M.A.T.›

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
TytułT.E.O.R.E.M.A.T.
Teatr TR Warszawa
AutorGrzegorz Jarzyna
ReżyseriaGrzegorz Jarzyna
MuzykaJacek Grudzień, Piotr Domiński
ScenografiaMagdalena Maciejewska
KostiumyMagdalena Maciejewska
ObsadaDanuta Stenka, Jan Englert, Katarzyna Warnke, Jan Dravnel, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Sebastian Pawlak, Rafał Maćkowiak
Data premiery1 lutego 2009
Opis wydawcy
Od czasu zrealizowania przez Piera Paolo Pasoliniego kultowego, choć znanego głównie we wtajemniczonych koneserskich gronach filmu Teorema minęło 40 lat. Wtedy, w 1968 roku, świat zmierzał do wielkiego przesilenia. Społeczne napięcia wynikały w równym stopniu z frustrującego braku, jak i z nadmiaru, który w efekcie okazywał się brakiem. W swoim najnowszym projekcie Jarzyna wykorzystuje strukturę dzieła Pasoliniego do przeprowadzenia studium doświadczenia granicznego, czy raczej doświadczenia-granicy.
W życiu bohaterów spektaklu, podobnie jak w życiu każdego człowieka, pojawia się taki punkt krytyczny, wyrasta taki mur, który – jak twierdził Karl Jaspers – wymaga decyzji: albo wyłączyć się z życia, albo osiągnąć wyższą świadomość i przekroczyć dotychczasowe ograniczenia.
Jarzyna posługuje się dziełem Pasoliniego i w ramach laboratoryjnej pracy z aktorami tworzy teatralny palimpsest: wzór, model, teoremat swojej egzystencjalnej drogi.
Teksty w Esensji
Varia – Scena      


Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Copyright © 2000-2024 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.