Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 26 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
70,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do kina marsz: Sierpień 2011

Esensja.pl
Esensja.pl
Sierpień w kinach zapowiada się mało ambitnie, a nawet więcej – w naszym zestawieniu nie ma prawie żadnego filmu, który polecalibyśmy bez zastanowienia i zastrzeżeń. No cóż, sezon ogórkowy w pełni, czas komercyjnych hitów, ale i spośród nich postaraliśmy się wybrać pozycje najciekawsze i najgłośniejsze. A w ramach uzupełnienia polecamy letnie pokazy pod chmurką. Ale te już musicie znaleźć sobie sami.

Esensja

Do kina marsz: Sierpień 2011

Sierpień w kinach zapowiada się mało ambitnie, a nawet więcej – w naszym zestawieniu nie ma prawie żadnego filmu, który polecalibyśmy bez zastanowienia i zastrzeżeń. No cóż, sezon ogórkowy w pełni, czas komercyjnych hitów, ale i spośród nich postaraliśmy się wybrać pozycje najciekawsze i najgłośniejsze. A w ramach uzupełnienia polecamy letnie pokazy pod chmurką. Ale te już musicie znaleźć sobie sami.

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, filmowe premiery nadchodzącego miesiąca. Uwaga! W wielu przypadkach nie możemy na 100% zagwarantować jakości obrazu – wspominamy o nim po prostu dlatego, że zapowiada się ciekawie, albo dlatego, że szanujący się kinoman nie powinien tego filmu nie znać, nawet jeśli z seansu wyjdzie zniesmaczony i skieruje się do kasy, by zażądać zwrotu pieniędzy za bilet. Dla jasności – od nas także nie należy się domagać tych pieniędzy. Niemniej jednak mamy nadzieję, że nasze typy będą w większości przypadków trafne, a sam cykl uznacie za pomocny przy planowaniu kinowych wizyt. A na wrażenia poseansowe zapraszamy oczywiście do serwisu Zgryźliwych Tetryków.

MARSZ DO KINA:
WASZ EKSTRAKT:
70,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Captain America: Pierwsze starcie
Nie do końca wiemy dlaczego (może to kwestia Joe Johnstona na stołku reżyserskim?), ale większość komentarzy po pierwszych udostępnionych zdjęciach brzmiała „nie wierzyłem, ale może coś fajnego z tego wyjdzie”. No cóż, nie będziemy kłamać, że na wieść o kolejnej ekranizacji komiksu skakaliśmy z radości, ale po sukcesach „Iron Mana” i zapowiedziach, że Marvel buduje spójne filmowe uniwersum ani nam w głowie było z góry skreślać ten projekt. Zwiastuny szybko pokazały, że mieliśmy rację: fajne efekty specjalne, mnóstwo akcji, a przede wszystkim smakowita stylizacja retro są tym, co obiecuje nam dobrą zabawę. A po premierze „X-Men: Pierwsza klasa” tym bardziej wierzymy, że przenoszenie superbohaterów w przeszłość to dobry pomysł na urozmaicenie hollywoodzkiej sieczki.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Conan Barbarzyńca 3D
Przyznajemy, informacja o kręceniu kolejnych przygód Conana zelektryzowała nas od samego początku, ale później było jak na rollecoasterze: opóźnienia, zmieniające się koncepcje na film (remake, prequel kontynuacja, udział Schwarzeneggera lub nie), ale też fajne pierwsze zdjęcia Jasona Momoa w roli barbarzyńcy z Cymmerii. Po zwiastunach mamy wciąż mieszane uczucia (co to za Conan bez pompatycznej muzyki Basila Poledourisa?) i trochę boimy się, że cały film sprowadzi się do brutalnych scen akcji prezentowanych w 3D. Z drugiej strony każdy kolejny fragment jest coraz lepszy (np: TEN) a i ciężko wyobrazić sobie aktorów lepiej pasujących do napakowanego testosteronem widowiska fantasy niż, obok wspomnianego Momoa, Stephena Langa i Rona Perlmana. No i Rose McGowan – właściwie to w niej pokładamy spore nadzieje, bo sama powiedziała, że jeśli „Conan” sprawi się dobrze to będzie szansa na nową „Czerwoną Sonję”. Z McGowan właśnie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Geneza Planety Małp
Z „Genezą Planety Małp” wiąże się, oprócz głupawego polskiego tłumaczenia tytułu, jeden podstawowy problem: obciążenie genetyczne. Jasne, nakręcona w 1968 roku przez Franklina J. Schaffnera dość luźna (o czym nie wszyscy pamiętają) ekranizacja powieści Pierre Boulle’a to klasyka filmowego science-fiction. Ale czy małpy dały nam jeszcze coś wartościowego? Chyba nikt otwarcie nie przyzna, że cztery kręcone jeden po drugim sequele wnosiły coś nowego, świeżego albo były przynajmniej dobrymi filmami, a serialu telewizyjnego (aktorskiego i animowanego) i komiksów (też z lat 70-tych) to już pewnie nikt nie pamięta. Jednak w samym pomyśle na człowieka zniewolonego przez innych człekokształtnych było coś tak fascynującego, że do niego wracano – niestety z mizernym skutkiem, czego dowodem była fatalna „Planeta małp” Tima Burtona. Nas, miłośników Wojny wspomaganych pomysł małp wzniecających rewolucję wciąż fascynuje więc z tego powodu dajemy filmowi kredyt zaufania. No i ze względu na Andy’ego Serkisa, który za pomocą motion capture mógłby pewnie zagrać nawet amebę.
WASZ EKSTRAKT:
70,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kowboje i Obcy
Kolejny wysokobudżetowy projekt przy wyborze którego podparliśmy się „Iron Manem” – w końcu to przygody zakutego w nowoczesną zbroję playboya wypromowały Jona Favreau jako jednego z najodpowiedniejszych reżyserów do tworzenia atrakcyjnych wizualnie i niegłupich blockbusterów. Czy tacy będą „Kowboje i Obcy"? Na pewno projekt ma niezłe fundamenty: wysoki budżet i plejadę gwiazd zarówno przed (Daniel Craig i Harrison Ford), ale przede wszystkim i za kamerą (za produkcję odpowiadają Ron Howard, Steven Spielberg, Alex Kurtzman i Roberto Orci, a dwaj ostatni – twórcy m.in. nowego „Star Treka” – maczali też palce w scenariuszu). Może tylko pomysł na fabułę nie do końca nas przekonuje, bo mieszanie dwóch różnych gatunków niebezpiecznie kojarzy nam się z produkcjami typu „Rozważna i romantyczna i potwory morskie”
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Nawet deszcz
Gael García Bernal po niezbyt ambitnych „Listach do Julli” powraca na ekrany polskich kin w filmie „Nawet deszcz”. Wciela się w nim w postać reżysera, który przyjeżdża do Cochabamba w środkowej Boliwii, by tam zrealizować produkcję o Krzysztofie Kolumbie. W tym samym czasie w miasteczku wybuchają protesty tubylców wobec prywatyzacji zasobów wody… Trudna tematyka poruszona w „Nawet deszcz” zgarnęła szereg nagród m.in. Goya i na MFF w Berlinie. Czy równie ciepło, przyjmą ją polscy widzowie?
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
O północy w Paryżu
Najnowszy film Woody’ego Allena może liczyć na nasze zainteresowanie bynajmniej nie dlatego, że to najbardziej kasowy film reżysera od lat. „O północy w Paryżu” jest najwyżej ocenianym filmem Allena od czasów „Strzałów na Broadwayu”, a że po drodze wyreżyserował kilka wcale niezłych filmów możemy oczekiwać czegoś naprawdę wyjątkowego. Reżyser kontynuuje swoją podróż przez europejskiej stolice. Po Barcelonie i Londynie tym razem przyszedł czas na Paryż – stolica artystycznej bohemy, do której ciągną wszyscy artyści i życiowi straceńcy. Brzmi nazbyt romantycznie? To prawda, ale takie wyobrażenie Paryża wciąć pokutuje w masowej wyobraźni. Kto jednak choć na chwilę nie zamarzył, aby przenieść się w czasie i móc posmakować tamtej atmosfery? Okazuje się, że to możliwe o czym przekona się Gil (Owen Wilson), kiedy trafi do Paryża lat 20 i spotka m.in. Ernesta Hemingwaya, Pabla Picassa, Gertrudę Stein i Luisa Bunuela. Co wyniknie z tego spotkania? Z pewnością wiele problemów i zabawnych komplikacji. Na to właśnie liczymy.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Palacz zwłok
Bohatera film – Karla Kopfrkingla – nazwać pedantem to za mało. Jego zamiłowanie do porządku urasta do miary obsesji. Najchętniej wszystko, co żywe poddałby działaniu ognia. Do tego Kopfrkingl jest człowiekiem wyjątkowo serdecznym i zawsze uśmiechniętym. Szczególnie, kiedy może poświęcić się swojej pracy w krematorium. Być może wszyscy traktowaliby go, jak nieszkodliwego wariata, ale jest rok 1939 i na horyzoncie widać już wielu innych zwolenników czystości i porządku. Wydana w 1967 roku powieść Ladislava Fuksa opowiada o człowieku, który popada w coraz większe szaleństwo, a razem z nim cała Europa. Adaptacja Juraja Herza to jeden z filmów, które się nie zestarzeją. Do dziś pozostaje wstrząsającą opowieścią o genezie zła i nazizmu.
koniec
31 lipca 2011

Komentarze

01 VIII 2011   09:38:52

Barcelona to co najwyżej stolica Katalonii, ale chyba nie Hiszpanii:)

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Za rok, za dzień, za chwilę…
Sebastian Chosiński

23 IV 2024

Gdy w lutym 1967 roku Teatr Sensacji wyemitował „Cichą przystań” – ostatni odcinek „Stawki większej niż życie” – widzowie mieli prawo poczuć się osieroceni przez Hansa Klossa. Bohater, który towarzyszył im od dwóch lat, miał zniknąć z ekranów. Na szczęście nie na długo. Telewizja Polska miała już bowiem w planach powstanie serialu, na którego premierę trzeba było jednak poczekać do października 1968 roku.

więcej »

Z filmu wyjęte: Knajpa na szybciutko
Jarosław Loretz

22 IV 2024

Tak to jest, jak w najbliższej okolicy planu zdjęciowego nie ma najmarniejszej nawet knajpki.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: J-23 na tropie A-4
Sebastian Chosiński

16 IV 2024

Domino – jak wielu uważa – to takie mniej poważne szachy. Ale na pewno nie w trzynastym (czwartym drugiej serii) odcinku teatralnej „Stawki większej niż życie”. tu „Partia domina” to nadzwyczaj ryzykowna gra, która może kosztować życie wielu ludzi. O to, by tak się nie stało i śmierć poniósł jedynie ten, który na to ewidentnie zasługuje, stara się agent J-23. Nie do końca mu to wychodzi.

więcej »

Polecamy

Knajpa na szybciutko

Z filmu wyjęte:

Knajpa na szybciutko
— Jarosław Loretz

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zemsty szpon
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Inne recenzje

50 najlepszych filmów superbohaterskich
— Esensja

Nieudane wyprawy do krain fantasy
— Esensja

100 najlepszych filmów science fiction wszech czasów
— Esensja

Porażki i sukcesy A.D. 2011
— Piotr Dobry, Łukasz Gręda, Mateusz Kowalski, Karol Kućmierz, Joanna Pienio, Patrycja Rojek, Konrad Wągrowski, Kamil Witek

„Drive” najlepszym filmem III kwartału 2011 w polskich kinach
— Esensja

O, Paryżu! Wszyscy mówią: kocham cię!
— Łukasz Gręda

Kosmici, na koń!
— Ewa Drab

Nie wszystko złoto, co w trzy de…
— Marcin T.P. Łuczyński

Zaspokoić pragnienie
— Joanna Pienio

Na pohybel patriotyzmowi!
— Ewa Drab

Z tego cyklu

Marzec 2020
— Esensja

Luty 2020
— Esensja

Styczeń 2020
— Esensja

Grudzień 2019
— Esensja

Listopad 2019
— Esensja

Październik 2019
— Esensja

Wrzesień 2019
— Esensja

Sierpień 2019
— Esensja

Lipiec 2019
— Esensja

Maj 2019
— Esensja

Tegoż twórcy

Ale co z tą papugą?
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Nieprzewidywalna przewidywalność
— Sebastian Chosiński

Nie graj już tego więcej, Woody
— Kamil Witek

Esensja ogląda: Wrzesień 2016 (1)
— Miłosz Cybowski, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch

Esensja ogląda: Maj (2)
— Jarosław Robak, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Esensja ogląda: Luty 2016
— Sebastian Chosiński, Marcin Mroziuk, Jarosław Robak, Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Pażdziernik 2015 (1)
— Jarosław Loretz, Jarosław Robak

Nic już nie gra
— Grzegorz Fortuna

Esensja ogląda: Sierpień 2015 (2)
— Jarosław Loretz, Marcin Mroziuk

Rozsądek i romantyczność
— Jarosław Robak

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.