Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 20 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do kina marsz: Kwiecień 2012

Esensja.pl
Esensja.pl
No cóż… Kwiecień w kinach nie rzuca na kolana – widać to choćby z faktu, że naszą listę otwiera wersja 3D hitu sprzed lat, a blockbustery reprezentuje ekranizacja gry w „Statki”… Może jednak znajdziecie coś dla siebie – choćby na DVD.

Esensja

Do kina marsz: Kwiecień 2012

No cóż… Kwiecień w kinach nie rzuca na kolana – widać to choćby z faktu, że naszą listę otwiera wersja 3D hitu sprzed lat, a blockbustery reprezentuje ekranizacja gry w „Statki”… Może jednak znajdziecie coś dla siebie – choćby na DVD.

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, filmowe premiery nadchodzącego miesiąca. Uwaga! W wielu przypadkach nie możemy na 100% zagwarantować jakości obrazu – wspominamy o nim po prostu dlatego, że zapowiada się ciekawie, albo dlatego, że szanujący się kinoman nie powinien tego filmu nie znać, nawet jeśli z seansu wyjdzie zniesmaczony i skieruje się do kasy, by zażądać zwrotu pieniędzy za bilet. Dla jasności – od nas także nie należy się domagać tych pieniędzy. Niemniej jednak mamy nadzieję, że nasze typy będą w większości przypadków trafne, a sam cykl uznacie za pomocny przy planowaniu kinowych wizyt. A na wrażenia poseansowe zapraszamy oczywiście do serwisu Zgryźliwych Tetryków.

Zobaczcie komplet zapowiedzi kinowych na Kulturowskazie.

Zobaczcie komplet zapowiedzi DVD i BR na Kulturowskazie.

MARSZ DO KINA:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Titanic 3D
Oto powrót jednego z najbardziej kasowych filmów w historii kina na wielkie ekrany. I choć odtwórcy głównych ról mają dość ambiwalentny stosunek do swojego występu, historia Jacka i Rose, opowiedziana w 3D, z pewnością znajdzie swoich zwolenników. To będzie chwila, by przypomnieć sobie wiekopomne dzieło Camerona, bez przerywania go zbędnymi blokami reklamowymi. „Titanic” zasłużył sobie na comeback w wielkim stylu. W końcu nie bez kozery zgarnął 11 Oskarów.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Nietykalni
„Nietykalni” to dramat o niezwykłej przyjaźni sparaliżowanego milionera i recydywisty. Film okazał się prawdziwym hitem francuskich kin, a Omar Sy – odtwórca jednej z głównych ról – zdobył Cezara, pokonując samego Jeana Dujardina („Artysta”) i zapisując się w historii francuskiej kinematografii jako pierwszy czarnoskóry aktor, który został wyróżniony za najlepszą rolę pierwszoplanową. Chociaż chodzą słuchy, że produkcja wyolbrzymia pewne stereotypy i jest nieco zbyt sentymentalna, to chyba warto sprawdzić, co tak bardzo urzekło i wzruszyło ponad 17 milionów francuskich widzów.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Four Lions
Brytyjski hit 2010 roku i zdobywca nagrody BAFTA szokuje bezkompromisowym humorem, ale reżyser Christopher Morris nie wykorzystuje kontrowersji tylko po to, żeby zwrócić na siebie uwagę. „Four Lions” to film piętnujący fanatyzm, nie tylko religijny, odważnie i bez zahamowań ukazujący problem terroryzmu i islamskiego fundamentalizmu w mniejszościach etnicznych społeczeństwa brytyjskiego. Mieszanka czarnego humoru i podważania świętości nie jest dla wszystkich, ale fani makabrycznej zabawy powinni być zachwyceni.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Wichrowe wzgórza
„Wichrowe wzgórza” Emily Brontë doczekały się licznych ekranizacji, ale ta najnowsza – w reżyserii Andrei Arnold – została uznana za wyjątkową, przede wszystkim ze względu na nietypową obsadę. Po raz pierwszy w historii, w roli Heathcliffa obsadzono czarnoskórego aktora, nadając powieści zupełnie nowego charakteru. Problem kastowości zostaje zepchnięty na dalszy plan przez zwykły rasizm i nie jest to (bynajmniej) przejaw nadmiernej wyobraźni twórców… Ponadto Andrea Arnold („Fish Tank”) wprowadza dobrze znany melodramat w zupełnie nowe rejony – mroczne, budzące niepokój. Co Wy na to?
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Lęk wysokości
„Lęk wysokości” to ostatni z filmów z zeszłorocznych nominacji do konkursu w Gdyni, który trafia na nasze ekrany. Ostatni – nie znaczy najsłabszy. Fabularny debiut uznanego dokumentalisty Bartka Konopki wart jest z pewnością uwagi. Z jednej strony ze względu na przejmujący obraz schozofrenii, z drugiej na ciekawie rozegraną relację między ojcem i synem, z trzeciej wreszcie ze względu na znakomite kreacje Krzysztofa Stroińskiego i Marcina Dorocińskiego. Po ostatnich sensacjach wokół rodzimego kina przy okazji paru żenujących produkcji warto zobaczyć dobry polski film…
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Battleship: Bitwa o Ziemię
„Battleship: Bitwa o Ziemię” pretenduje do tytułu blockbustera kwietnia. Intrygujące zapowiedzi podpowiadają, że albo będzie to kawał przyzwoitego kina z gatunku sci-fi, wyposażonego w prawdziwy arsenał efektów specjalnych, albo te efekty będą jedyną siłą napędową filmu. W kwestii oceny nie będziemy uprzedzać faktów. Wiemy jednak, że będzie głośno, obficie, że pojawi się Liam Neeson, Tailor Kitsch („John Carter”) i Rihanna. Czy to wystarczająca rekomendacja, oceńcie już sami… Ach, wypada jeszcze wspomnieć, że film jest ekranizacją gry w „Statki”, co samo w sobie wydaje się na tyle dziwaczne, że aż warte seansu.
• • •
MARSZ DO KINA… DOMOWEGO:
Ominęły kino
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
J. Edgar (DVD + BR)
Clint Eastwood ostatnio nie ma w Polsce szczęścia do dystrybutorów – zarówno „Hereafter” jak i „Invictus” nie weszły na ekrany naszych kin. Dziwne to trochę, bo Eastwood ma za oceanem dobra prasę i spory kredyt zaufania. Co prawda „J. Edgar” nie okazał się takim wydarzeniem (i murowanym kandydatem do Oscara) jak się początkowo spodziewano, ale jednoznacznie złych recenzji nie słychać, a DiCaprio wszyscy chwalą. No cóż, ważne że przynajmniej w domowym zaciszu będzie można obejrzeć.
Nadja
Produkowany przez Davida Lyncha niskobudżetowy, czarno-biały, arthouse’owy film o współczesnych wampirach – taki opis jednych zapewne zdecydowanie odrzuci, a innych zachęci. Ale warto wiedzieć, że takie cudo będzie dostępne.
Sunset Limited (DVD)
„Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady” były na tyle dobrze przyjęte, że kolejny film w reżyserii Tommy’ego Lee Jonesa musi wzbudzać zainteresowanie. Zwłaszcza, że aktor sam w nim gra i to u boku Samuela L. Jacksona. I zwłaszcza, że film jest adaptacją sztuki Cormaca McCarthy’ego, którą też polecamy (tu recenzja).
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Millenium (DVD + BR)
Ekranizacja słynnej powieście Stiega Larssona w reżyserii Davida Finchera podzieliła miłośników książki – nie tyle jako ekranizacja, a jako DRUGA ekranizacja, a więc po części amerykański remake szwedzkich filmów. Fani nie ustają w kłótniach czy lepszą Lisbeth Salander jest amerykańska Rooney Mara czy szwedzka Noomi Rapace. Nie będziemy tego rozsądzać, ale skandynawską ekranizację gorąco polecamy zwłaszcza, że tylko pierwszą część mieliśmy okazję oglądać w kinach.
Czarne złoto (DVD)
Arabowie produkują film o Arabach i wykładają na to grube miliony (petro)dolarów – może zbylibyśmy to milczeniem, jako rzecz dość naturalną, gdyby nie fakt, że do swojej produkcji angażują Antonio Banderasa, a stołek reżysera dają Jean-Jacques’owi Annaud’owi. Ten wiekowy już Francuz kręci na tyle rzadko i na tyle interesująco, że każda jego produkcja powinna być warta uwagi.
• • •
Klasyka w nowej oprawie
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Tragedia Posejdona (BR)
Jeden z najpopularniejszych i najlepszych filmów katastroficznych, ze złotych dla tego gatunku lat 70. Dwie godziny projekcji, olbrzymie dekoracje, dwa Oscary (w tym za efekty) z siedmiu nominacji i Gene Hackman oraz Ernest Borgnine na osłodę.
Bodyguard (BR)
Romans i thriller w jednym, który już stał się klasykiem i pamiątką z przeszłości – nie tyle ze względu na rok produkcji (raptem 20 lat temu) ile na upadek kariery Kevina Costnera i śmierć Whitney Houston. Oczywiście ta chętnie męczona przez rodzime telewizje produkcja, ma też zagorzałych przeciwników (w tym tych przyznających Złote Maliny), ale umówmy się: kilkaset milionów dolarów zysku, status najlepiej sprzedającego się soundtracku i nominację do Oscara mogą zdobyć tylko filmy dobre w swoim gatunku.
• • •
Z małego ekranu
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Sherlock – Niewidomy bankier (DVD)
Drugi odcinek głośnego serialu kryminalnego, przenoszącego Sherlocka Holmesa we współczesne czasy, tym razem zatytułowany „Niewidomy bankier”. O części pierwszej pisaliśmy TUTAJ, teraz, nie rozwodząc się już nad dziwacznym pomysłem polskiego dystrybutora podzielenia serialu na kolejne odcinki (zamiast wydać w jednym pakiecie), wspomnimy jedynie, że rzecz jest niewątpliwie warta uwagi.
Hotel Zacisze (DVD)
Wielce prawdopodobne jest, że „Hotel Zacisze” to najlepszy serial komediowy kiedykolwiek stworzony. Gdy łączy się Pythonowską energię Johna Cleese’a z mniej może szalonym scenariuszem przygód znerwicowanego hotelarza, gdy dba się o scenariusze, o galerę bohaterów drugoplanowych, gdy wymyśla się tak genialny odcinek, jak z wizytą Niemców – powstaje telewizyjne arcydzieło. Kolejne wydanie DVD (ale chyba pierwsze nie będące „insertem” gazetowym) dla kolejnych pokoleń.
• • •
Zestawy do samodzielnego kompletowania
John Malkovich – Cień wampira / Tancerz / The Infernal Comedy / Być jak Stanley Kubrick
Dla miłośników Malkovicha możliwość podwójnego spojrzenia na różne jego wcielenia: trzy z Malkovichem przed kamerą (w tym klasyczny „Cień wampira”) i dwa mniej znane, a także debiut reżyserski aktora, czyli nakręcony w Portugalii dramat z Javierem Bardemem.
Steve Buscemi – Samotny Jim / Interview (DVD)
Steve Buscemi ma wielu fanów jako przykuwający uwagę mistrz drugiego planu, ale nie wszyscy wiedzą, że aktor w pewnym momencie kariery wziął się też za reżyserię. W kwietniu będzie można sprawdzić jak sobie radził za kamerą dwóch kameralnych dramatów
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Clint Eastwood – Kolekcja: Medium, Gran Torino, Invictus (DVD + BR)
W ramach uzupełnienie dla „J. Edgara” podsumowanie najświeższych dokonań Eastwooda-reżysera, czyli kolejne dwa co najmniej dobre filmy, które ominęły nasze kina plus „Gran Torino”, w którym Clint pojawił się też przed kamerą. W eleganckim zestawie dostępnym na DVD i Blu-ray.
• • •
Z kina na płytę
koniec
31 marca 2012

Komentarze

31 III 2012   15:00:00

Polecanie „Battleship” przy pominięciu „Iron Sky” wygląda… dziwnie. Ten drugi film chociaż nie udaje że jest serio :->

31 III 2012   15:13:44

Mniej dziwnie zacznie wyglądać, jak skontrolujesz datę premiery "Iron Sky" i skonfrontujesz ją z tytułem artykułu.

31 III 2012   15:38:27

BD, nie BR.

31 III 2012   15:40:46

@Garm
Hm. Dystrybutor u siebie wciąż podaje 27 kwietnia… http://www.kinoswiat.pl/film_iron_sky.asp

31 III 2012   15:44:28

Z reguły jak tłumaczę filmy, to dystrybutorzy każą mi czerpać informacje na ich temat z Filmwebu i jakoś mi tak zostało: http://www.filmweb.pl/film/Iron+Sky-2012-472258

31 III 2012   15:54:57

@Garm
Ja nie mówię że nie przesunęli, ja tylko marudzę że jeśli to zrobili to mogliby na początek *u siebie* poprawić :->

31 III 2012   16:31:50

"Hotel Zacisze" ukazał się wcześniej na DVD nie jako "gazetowy insert", ale jako normalna edycja. Co więcej, gazetowy insert to było kuriozum, pozbawione dwóch odcinków.

31 III 2012   16:58:10

Są "Nietykalni" a nie ma ani słowa o "Domku w głębi lasu" - projekt Whedona, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

31 III 2012   23:36:50

Spriganna - akurat czerpanie informacji o premierach ze stron dystrybutorów to nienajlepsze rozwiązanie. Choć to dziwne, znacznie wcześniej informują portale i sieci kinowe o wszelkich zmianach niż dokonują tego poprzez własny kanał...

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: J-23 na tropie A-4
Sebastian Chosiński

16 IV 2024

Domino – jak wielu uważa – to takie mniej poważne szachy. Ale na pewno nie w trzynastym (czwartym drugiej serii) odcinku teatralnej „Stawki większej niż życie”. tu „Partia domina” to nadzwyczaj ryzykowna gra, która może kosztować życie wielu ludzi. O to, by tak się nie stało i śmierć poniósł jedynie ten, który na to ewidentnie zasługuje, stara się agent J-23. Nie do końca mu to wychodzi.

więcej »

Z filmu wyjęte: Bo biblioteka była zamknięta
Jarosław Loretz

15 IV 2024

Co zrobić, gdy słyszało się o egipskich hieroglifach, ale właśnie wyłączyli prąd i Internetu nie ma, a z książek jest tylko poradnik o zarabianiu pieniędzy na kręceniu filmów, i nie za bardzo wiadomo, co to te hieroglify? No cóż – właśnie to, co widać na obrazku.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Gdzie są naziści z tamtych lat?
Sebastian Chosiński

9 IV 2024

Barbara Borys-Damięcka pracowała w sumie przy jedenastu teatralnych przedstawieniach „Stawki większej niż życie”, ale wyreżyserować było jej dane tylko jedno, za to z tych najciekawszych. Akcja „Człowieka, który stracił pamięć” rozgrywa się latem 1945 roku na Opolszczyźnie i kręci się wokół polowania polskiego wywiadu na podszywającego się pod Polaka nazistowskiego dywersanta.

więcej »

Polecamy

Bo biblioteka była zamknięta

Z filmu wyjęte:

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zemsty szpon
— Jarosław Loretz

Taśmowa robota
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Inne recenzje

Esensja ogląda: Kwiecień 2014 (1)
— Jarosław Loretz, Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Grudzień 2013 (2)
— Sebastian Chosiński, Jarosław Loretz, Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Luty 2013 (DVD i BR)
— Sebastian Chosiński, Jakub Gałka, Jarosław Loretz

30 najlepszych filmów 2012 roku
— Esensja

Esensja ogląda: Grudzień 2012 (DVD i BR)
— Sebastian Chosiński, Krystian Fred, Jakub Gałka, Anna Kańtoch, Jarosław Loretz, Konrad Wągrowski

Najlepsze filmy na prezent
— Esensja

Najlepsze pakiety filmowe na prezent
— Esensja

Esensja ogląda: Październik 2012 (DVD i Blu Ray)
— Sebastian Chosiński, Miłosz Cybowski, Gabriel Krawczyk, Jarosław Loretz, Daniel Markiewicz, Konrad Wągrowski

Czterej pancerni
— Joanna Pienio

„Nietykalni” najlepszym filmem II kwartału 2012
— Esensja

Z tego cyklu

Marzec 2020
— Esensja

Luty 2020
— Esensja

Styczeń 2020
— Esensja

Grudzień 2019
— Esensja

Listopad 2019
— Esensja

Październik 2019
— Esensja

Wrzesień 2019
— Esensja

Sierpień 2019
— Esensja

Lipiec 2019
— Esensja

Maj 2019
— Esensja

Tegoż twórcy

Krótko o filmach: Bezpieczna przystań na pustyni
— Sebastian Chosiński

Na pogańskim globie
— Sebastian Chosiński

Pomysł na życie zawodowe po osiemdziesiątce
— Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Marzec 2017 (4)
— Piotr Dobry, Jarosław Robak, Agnieszka ‘Achika’ Szady

7. American Film Festival: Siedmiu wspaniałych
— Kamil Witek

7. American Film Festival: Dream Baby Dream
— Kamil Witek

7. American Film Festival: Znaczy kapitan
— Kamil Witek

To mógł być dobry film
— Konrad Wągrowski

Pan Holmes i doktor Bilbo
— Miłosz Cybowski

Esensja ogląda: Kwiecień 2014 (1)
— Jarosław Loretz, Konrad Wągrowski

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.