Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 22 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do kina marsz: Sierpień 2013

Esensja.pl
Esensja.pl
Sierpień raczej relaksowy, ale coś tam jednak ciekawie zapowiadającego się udało nam się wyszukać – nowy Allen, nowy „Kick-Ass”, powrót twórcy „Dystryktu 9” z kolejnym obrazem SF, coś dla młodszych i coś dla koneserów.

Esensja

Do kina marsz: Sierpień 2013

Sierpień raczej relaksowy, ale coś tam jednak ciekawie zapowiadającego się udało nam się wyszukać – nowy Allen, nowy „Kick-Ass”, powrót twórcy „Dystryktu 9” z kolejnym obrazem SF, coś dla młodszych i coś dla koneserów.

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, filmowe premiery nadchodzącego miesiąca. Uwaga! W wielu przypadkach nie możemy na 100% zagwarantować jakości obrazu – wspominamy o nim po prostu dlatego, że zapowiada się ciekawie, albo dlatego, że szanujący się kinoman nie powinien tego filmu nie znać, nawet jeśli z seansu wyjdzie zniesmaczony i skieruje się do kasy, by zażądać zwrotu pieniędzy za bilet. Dla jasności – od nas także nie należy się domagać tych pieniędzy. Niemniej jednak mamy nadzieję, że nasze typy będą w większości przypadków trafne, a sam cykl uznacie za pomocny przy planowaniu kinowych wizyt.

Zobaczcie komplet zapowiedzi kinowych na Kulturowskazie.

Zobaczcie komplet zapowiedzi DVD i BR na Kulturowskazie.

MARSZ DO KINA:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Byzantium
Wszyscy ci, którzy zastanawiają się, co stało się z prawdziwymi, ociekającymi krwią wampirami, i tęsknią za starymi dobrymi czasami, kiedy Neil Jordan nakręcił ekranizację powieści Anne Rice „Wywiad z wampirem”, powinni zacierać ręce, bo reżyser ma najwyraźniej nadzieję powtórzyć swój poprzedni sukces z krwiopijcami. „Byzantium” zapowiada się na soczysty kawałek wampirycznego kina z tragedią nieśmiertelności i dramatem napiętych relacji między matką i córką w tle. W głównych rolach wystąpiły Brytyjki – Gemma Arterton, każdą kreacją udowadniająca, że odnajduje się w repertuarze lekkim (Hansel i Gretel), jak i dramatycznym (Uprowadzona Alice Creed), i Saoirse Ronan, wschodzącą gwiazda, która od „Pokuty” wyrosła pod czujnym okiem Joe′ego Wrighta na obiecującą aktorkę.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Śnieżka
To na pewno propozycja przede wszystkim dla koneserów, jak i dla tych, którzy są otwarci na filmowe eksperymenty. „Śnieżka” Pablo Bergera jest bowiem czarno-białą, niemą wariacją baśni o Królewnie Śnieżce, przeniesioną do Andaluzji lat 20. Film okazał się hitem festiwalu w San Sebastian, a także wziął przebojem hiszpańskie nagrody Goya, które zgarnął w najważniejszych kategoriach, w tym dla najlepszego filmu i najlepszej aktorki, Maribel Verdu. Natychmiast nasuwają się skojarzenia z niedawno odkurzonym kinem niemym w „Artyście” Michela Hazanaviciusa, ale Berger zarzeka się, że te dwa pomysły były od siebie od początku niezależne. I faktycznie, wygląda na to, że „Śnieżka” eksploruje zupełnie inne obszary czarno-białego filmu niż „Artysta”. Najlepiej jednak ocenić samemu.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Elizjum
Choć fabuła „Elizjum” nie wygląda bardzo oryginalnie, to jednak mamy duże oczekiwania, bo rozsławiony „Dystryktem 9” Neil Blomkamp to twórca nietuzinkowy, ambitny, który każe długo czekać na kolejne projekty. W najnowszym filmie ludzie podzielili się na dwie grupy: nielicznych, którzy żyją w luksusie w tytułowej kosmicznej stacji oraz masy, które egzystują na wyniszczonej planecie i nie pragną bardziej niczego, niż dostać się na Elizjum. Mamy nadzieję, że w tej treści kryje się więcej smaczków. Blomkamp w „Dystrykcie 9” przez pryzmat SF opowiadał o całkiem ziemskim dramacie imigrantów, tym razem wyraźnie bierze na tapetę jeszcze bardziej aktualny temat coraz silniejszego społecznego rozwarstwienia, możemy się więc spodziewać fantastyki z mocnym społecznym podtekstem, nie rezygnującej z widowiskowości. A w obsadzie Jodie Foster, Matt Damon i znany z „Dystryktu 9” Sharlto Copley.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Samoloty 3D
Po „Autach” przyszedł czas na „Samoloty”. Animacja jawnie nawiązująca do przebojów Pixara (choć warto zauważyć, że tym razem Pixar nie jest oficjalnym producentem filmu) przenosi nas z powrotem do świata zamieszkałego przez inteligentne samochody, ale tym razem koncentruje się na nieco innej populacji – tej latającej (niektórych przedstawicieli mieliśmy okazję zobaczyć w „Autach”). Nie ma wątpliwości, że animacja będzie olśniewająca, nie ma wątpliwości, że raczej skierowana do chłopców, nie ma też wątpliwości, że rynek zasypią kolejne linie zabawek. I tylko to ostatnie każe się obawiać, że przesłanki stojące za tym filmem nie wynikały z chęci opowiedzenia ciekawej, oryginalnej fabuły… Ale zobaczymy.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Blue Jasmine
Kolejny film Woody′ego Allena, który owoce swojej twórczej refleksji dostarcza z zastraszającą rokroczną regularnością, ma rewelacyjną obsadę z Cate Blanchett na czele i choćby dla aktorów warto przekonać się, co tym razem spłodził autor „Annie Hall”. A chociaż wielu widzów i krytyków postawiło już na Allenie krzyżyk, to tym razem niedowiarków może czekać zaskoczenie, ponieważ „Blue Jasmine” zbiera bardzo dobre recenzje (na serwisie gromadzącym oceny krytyków Rotten Tomatoes film uzyskał 86% pozytywnych opinii), jak również zafundował reżyserowi najlepsze otwarcie w box offisie w historii. Fabularnie zapowiada się tradycyjnie: neurotyzm, załamanie nerwowe i poszukiwanie sensu w bezsensie życia. Ale wytrawny obserwator potrafi wyciągnąć maksimum nawet z najprostszej historii.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kick Ass 2
Część pierwsza „Kick Ass” podzieliła widzów, z których jedni komplementowali nowatorstwo i zabawę mitem superbohatera, a inni krytykowali pustkę i przemoc, ale i tak zyskała niekwestionowany status kultowości. Część druga ponownie zbiera razem sprawdzonych bohaterów (Kick-Ass i Hit-Girl), Red-Mist zdobywa malownicze miano „The Mother Fucker”, nie zabraknie też niejakiej Night Bitch. Aby film odniósł sukces, musi iść jeszcze bardziej po bandzie niż część pierwsza. Czas pokaże. Miano „The Mother Fucker” jednak zobowiązuje. Warto wspomnieć, że uśmierconego w części pierwszej Nicolasa Cage′a zastępuje w obsadzie Jim Carrey.
• • •
DVD i Blu-Ray
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy
Tak to już jest, że filmu o baseballu, ze względu na hermetyczność tego sportu, trafiają u nas najwyżej do dystrybucji DVD/BR. I tak w sierpniu pojawia się na półkach biograficzny, dobrze przyjęty przez recenzentów (77% pozytywnych opinii na Rottentomatoes.com) „42” – historia Jackiego Robinsona, pierwszego afroamerykańskiego baseballisty, który zagrał w amerykańskiej Major League. Ciekawostką jest udział w tym filmie samego Harrisona Forda.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Cesarz
Amerykański dramat polityczny z romansem w tle, którego akcja toczy się w tuż powojennej Japonii, z wątkiem kontrowersyjnej ówczesnej decyzji o pozostawieniu na tronie cesarza Hirohito. W rolach głównych rzadziej ostatnio oglądany Matthew „Jack Shephard” Fox i Tommy Lee Jones jako generał Douglas MacArthur.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Twardziele
Kolejna komedia sensacyjna, która ominęła nasze kina, mimo doskonałej (choć nieco już podstarzałej) obsady – Al Pacino, Christopher Walken, Alan Arkin, czyli trzech laureatów Oscara w jednym filmie! Być może jednak dystrybutor uznał, że ich czas przeminął, a może przestraszył się średnich recenzji. Na spokojny letni wieczór ta produkcja wydaje się być całkiem odpowiednia.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Czas zemsty
„Czas zemsty” (tytuł oryginalny dużo, dużo fajniejszy – „Dead Man Down”) to hollywoodzki debiut duńskiego reżysera Nielsa Ardena Opleva, twórcy skandynawskiej wersji „Dziewczyny z tatuażem”. Debiut, jak to zwykle, słabszy od europejskich dokonań – thriller o niezłej obsadzie (Collin Farrell, Noomi Rapace) zebrał średnie recenzje.
• • •
Z kina na płytę
Niepamięć – czytaj recenzję
Jack, pogromca olbrzymów
• • •
Zestawy do samodzielnego kompletowania
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Ryan Gosling – Miłość Larsa + Drive Box
Jak dowiedli choćby Tomack i Baldwin w wyświetlanym na Nowych Horyzontach dokumencie „Uwiedź i porzuć”, Ryan Gosling jest w tej chwili najgorętszą gwiazdą Hollywood. W sierpniu na rynku pojawia się dość zaskakujący pakiet, złożony z dwóch filmów z różnych epok pracy Goslinga. Starsza, przewrotna „Miłość Larsa” trafiła do naszego rankingu 50 najlepszych filmów o miłości, a „Drive”, cóż, to „Drive”, zasłużony obiekt kultu, dla nas najlepszy film 2011 roku.
koniec
31 lipca 2013

Komentarze

31 VII 2013   11:39:55

Dodawajcie oryginalne tytuły filmów, obok polskich/ pozdrawiam

31 VII 2013   12:29:44

Przecież wystarczy kliknąć w okładkę...

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: J-23 na tropie A-4
Sebastian Chosiński

16 IV 2024

Domino – jak wielu uważa – to takie mniej poważne szachy. Ale na pewno nie w trzynastym (czwartym drugiej serii) odcinku teatralnej „Stawki większej niż życie”. tu „Partia domina” to nadzwyczaj ryzykowna gra, która może kosztować życie wielu ludzi. O to, by tak się nie stało i śmierć poniósł jedynie ten, który na to ewidentnie zasługuje, stara się agent J-23. Nie do końca mu to wychodzi.

więcej »

Z filmu wyjęte: Bo biblioteka była zamknięta
Jarosław Loretz

15 IV 2024

Co zrobić, gdy słyszało się o egipskich hieroglifach, ale właśnie wyłączyli prąd i Internetu nie ma, a z książek jest tylko poradnik o zarabianiu pieniędzy na kręceniu filmów, i nie za bardzo wiadomo, co to te hieroglify? No cóż – właśnie to, co widać na obrazku.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Gdzie są naziści z tamtych lat?
Sebastian Chosiński

9 IV 2024

Barbara Borys-Damięcka pracowała w sumie przy jedenastu teatralnych przedstawieniach „Stawki większej niż życie”, ale wyreżyserować było jej dane tylko jedno, za to z tych najciekawszych. Akcja „Człowieka, który stracił pamięć” rozgrywa się latem 1945 roku na Opolszczyźnie i kręci się wokół polowania polskiego wywiadu na podszywającego się pod Polaka nazistowskiego dywersanta.

więcej »

Polecamy

Bo biblioteka była zamknięta

Z filmu wyjęte:

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zemsty szpon
— Jarosław Loretz

Taśmowa robota
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Inne recenzje

Jakem ci ja wampir, zaraz cię tu dziabnę pazureckiem…
— Jarosław Loretz

Esensja ogląda: Kwiecień 2014 (2)
— Sebastian Chosiński, Miłosz Cybowski, Jarosław Loretz, Agnieszka Szady

Esensja ogląda: Marzec 2014 (2)
— Krystian Fred, Jarosław Loretz

50 najlepszych filmów 2013 roku
— Esensja

Esensja ogląda: Styczeń 2014 (1)
— Gabriel Krawczyk, Daniel Markiewicz, Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Listopad 2013 (1)
— Sebastian Chosiński, Jarosław Loretz, Daniel Markiewicz, Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Październik 2013 (3)
— Piotr Dobry, Jarosław Loretz, Konrad Wągrowski

10 najlepszych filmów III kwartału 2013
— Esensja

Esensja ogląda: Wrzesień 2013 (1)
— Sebastian Chosiński, Alicja Kuciel, Jarosław Loretz, Agnieszka Szady, Konrad Wągrowski

Espoo Ciné 2013: Kobieta na skraju załamania nerwowego
— Marta Bałaga

Z tego cyklu

Marzec 2020
— Esensja

Luty 2020
— Esensja

Styczeń 2020
— Esensja

Grudzień 2019
— Esensja

Listopad 2019
— Esensja

Październik 2019
— Esensja

Wrzesień 2019
— Esensja

Sierpień 2019
— Esensja

Lipiec 2019
— Esensja

Maj 2019
— Esensja

Tegoż twórcy

Nie graj już tego więcej, Woody
— Kamil Witek

Esensja ogląda: Styczeń 2017 (1)
— Sebastian Chosiński, Jarosław Loretz

Esensja ogląda: Wrzesień 2016 (1)
— Miłosz Cybowski, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch

Esensja ogląda: Luty 2016
— Sebastian Chosiński, Marcin Mroziuk, Jarosław Robak, Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Październik 2015 (1)
— Grzegorz Fortuna, Gabriel Krawczyk, Jarosław Loretz, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Esensja ogląda: Pażdziernik 2015 (1)
— Jarosław Loretz, Jarosław Robak

Nic już nie gra
— Grzegorz Fortuna

Esensja ogląda: Wrzesień 2015
— Jarosław Loretz, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Esensja ogląda: Sierpień 2015 (2)
— Jarosław Loretz, Marcin Mroziuk

Rozsądek i romantyczność
— Jarosław Robak

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.