Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 18 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do kina marsz: Wrzesień 2013

Esensja.pl
Esensja.pl
Kończą się wakacje i od razu w kinach roi się od ciekawych propozycji. Tak jest co roku i nie inaczej teraz – zobaczmy więc, co szykują dla nas na wrzesień dystrybutorzy.

Esensja

Do kina marsz: Wrzesień 2013

Kończą się wakacje i od razu w kinach roi się od ciekawych propozycji. Tak jest co roku i nie inaczej teraz – zobaczmy więc, co szykują dla nas na wrzesień dystrybutorzy.

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, filmowe premiery nadchodzącego miesiąca. Uwaga! W wielu przypadkach nie możemy na 100% zagwarantować jakości obrazu – wspominamy o nim po prostu dlatego, że zapowiada się ciekawie, albo dlatego, że szanujący się kinoman nie powinien tego filmu nie znać, nawet jeśli z seansu wyjdzie zniesmaczony i skieruje się do kasy, by zażądać zwrotu pieniędzy za bilet. Dla jasności – od nas także nie należy się domagać tych pieniędzy. Niemniej jednak mamy nadzieję, że nasze typy będą w większości przypadków trafne, a sam cykl uznacie za pomocny przy planowaniu kinowych wizyt.

Zobaczcie komplet zapowiedzi kinowych na Kulturowskazie.

Zobaczcie komplet zapowiedzi DVD i BR na Kulturowskazie.

MARSZ DO KINA:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Riddick
Najnowsza odsłona losów Richarda Riddicka, międzyplanetarnego przestępcy, ma zafundować publiczności powrót do korzeni, to znaczy do kina grozy w konwencji SF opartego na prostym pomyśle, że boimy się tego, co skrywa ciemność – ta dosłowna, jak i ta metaforyczna. „Pitch Black” z 1999 roku był niskobudżetowym horrorem SF, w którym brak funduszy twórcy nadrabiali dobrymi pomysłami. Gromy posypały się natomiast na kontynuację w postaci „Kronik Riddicka”. Jaka będzie trzecia część, stworzona z pomysłu wskrzeszonego po latach? Zwiastuny dobrze rokują, a poza tym nawet jeśli film zawiedzie, fani Vina Diesla i tak powinni być zachwyceni.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Przeszłość
Kolejny film Asghara Farhadiego, autora oscarowego „Rozstania” i znanego polskiej publiczności „Co wiesz o Elly?”, rozgrywa się we Francji. Główna rola przypadła rozsławioną za sprawą „Artysty” Berenice Bejo, która zresztą za swoją kreacje została nagrodzona na tegorocznym festiwalu w Cannes, podobnie jak sam film – wyróżniony przez Jury Ekumeniczne. To dramat o ludzkich relacjach i emocjach oraz o czynach, które kładą się cieniem na teraźniejszości. Chociaż akcja przenosi się do Europy, to Farhadi nie porzuca Iranu, zderzając Zachód i Bliski Wschód, prowadząc międzykulturowy dialog.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Następny jesteś ty
Nadeszły lepsze czasy dla horrorów. Niedawno na ekranach królowała „Obecność”, naprawdę emocjonujące kino grozy o egzorcyzmach i demonach, a jeszcze we wrześniu pojawi się nowe dzieło Jamesa Wana, „Naznaczony: Rozdział 2”. Pomiędzy tymi tytułami do polskich kin dotrze „Następny jesteś ty” Adama Wingarda, film, który zrobił furorę na festiwalu filmowym w Toronto w 2011 roku, a gdy trafił wreszcie do dystrybucji zebrał pozytywne recenzje i widzów, i krytyków. Chwalono przede wszystkim oryginalność, chociaż punkt wyjścia dla fabuły jest banalny: gdy pewna rodzina zjeżdża się do domu na odludziu, grupa ludzi z maskami zwierząt rozpoczyna atak. Miejmy nadzieję, że i polscy widzowie solidnie się przestraszą.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
To już jest koniec
Najbardziej celebrycka apokalipsa w dziejach! Seth Rogen (tu także współreżyser i współscenarzysta), Jonah Hill, Emma Watson, Rihanna, Michael Cera, wszyscy oni – tak oni, we własnych osobach! – trafiają do wielkiego mieszkania Jamesa Franco (który także gra siebie), by przeżyć wielką imprezę… o której nikt nie usłyszy. Świat się bowiem kończy, czas walczyć o przetrwanie. Jedno jest pewne: gwiazdy albo zachwycą nas humorem, albo zabiją głupotą. Z takimi jednak gwiazdami nie szkoda umierać.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kongres
Ta wiadomość zelektryzowała kilka lat temu – Ari Folman, twórca genialnego „Walca z Baszirem” kręci „Kongres Futurologiczny” Stanisława Lema! Film ma być połączeniem scen aktorskich i animowanych! Brzmiało, i nadal brzmi to niesłychanie intrygująco. Co prawda wiemy, że Folman odchodzi momentami dość daleko od Lemowskiego fabuły, że w filmie nie zobaczymy Ijona Tichego, że główną bohaterką będzie aktorka Robin Wright grająca samą siebie, ale podobno główne Lemowskie koncepcje dotyczące iluzji rzeczywistości zostaną zachowane, a sam film powinien być jednym z oryginalniejszych i ciekawszych przedsięwzięć filmowej fantastyki ostatnich lat.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
W imię
Pisaliśmy o filmie: „W imię…” jest dla polskiego kina niczym „Filadelfia” dla Amerykanów dwie dekady temu. Pierwszym małym kamyczkiem, rzuconym jednak na tyle silnie, że jest wstanie poruszyć niewidzialną barierę tabu w temacie homoseksualizmu na polu rodzimej kinematografii. Szumowska wzbrania się jednakże przed ostrym atakiem zdając sobie sprawę, że widz jak i człowiek do nowych realiów przyzwyczajać będzie się powoli. Znakomite czucie tej poza filmowej rzeczywistości widać w jej filmie. Dlatego w „Imię…”, nawet jeśli pozostawia pewien niedosyt, bezsprzecznie można uznać za jeden z najważniejszych polskich filmów ostatnich lat.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Czas na miłość
Kto jest fanem brytyjskich komedii romantycznych, które wyszły spod ręki Richarda Curtisa, tak w roli scenarzysty, jak i reżysera, powinien zainteresować się „Czasem na miłość”, zwłaszcza że w gatunku ostatnio nie dzieje się zbyt dobrze. Siłą napędową fabuły okazuje się zdolność głównego bohatera do cofania się w czasie – czy zatem oznacza to, że może poprawiać swoje decyzje, także przy zdobywaniu ślicznej Rachel McAdams? Słodko-gorzki brytyjski humor, trochę słodyczy i sentymentalizmu konieczne dla komedii romantycznej, rewelacyjne recenzje i obiecująca obsada chyba wystarczą jako wabiki zachęcające, aby film Curtisa obejrzeć.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Najlepsze najgorsze wakacje
Niedocenianym przez rodziców nieśmiałym nastolatkom nie jest na tym świecie lekko. Gdy nadchodzą wakacje, samotność szczególnie daje się we znaki… Chyba że trafia się do aquaparku pozytywnie zakręconego Sama Rockwella, który największego nawet pechowca przemienia w króla wakacyjnej imprezy. Za ten komediowy dramat odpowiedzialni są scenarzyści „Spadkobierców”, Nat Faxon i Jim Rash. Możemy zatem spodziewać się doskonale wyważonego humoru, wiarygodnych postaci, życiowych problemów i absurdu, którego konsumentem i współtwórcą niejednokrotnie staje się każdy z nas.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Vincent chce nad morze
Jak pisze nasza recenzentka: „Co otrzymamy z zestawienia – anorektyczka, chłopak z zespołem Tourette’a i drugi, z nerwicą natręctw? Możliwości jest wiele. Ale gdy dodać do tego kradzież samochodu i wspólną podróż trójki wymienionych, wiadomo już, że czeka nas zwariowane kino drogi.” A tak dodaje nasz recenzent: „Podróż odmienia wszystkich: nieprzystosowanych czyni nieco bardziej przystosowanymi, pozbawionych ludzkich uczuć – uczy humanitaryzmu i skłania do refleksji. W tym kontekście film Huettnera jest całkowicie przewidywalny, zakończenie w niczym nie zaskakuje. Najważniejsze jednak jest to, co pośrodku, a więc cały ciąg – na przemian komediowych i dramatycznych – scen, które rodzą się na styku skrajnie odmiennych osobowości. „Vincent…” to obraz psychologiczno-obyczajowy z gatunku tych, które mają uczyć zrozumienia i szacunku dla ludzi „osobnych”, obarczonym brzemieniem sprawiającym, że, choć nie powinni, często zostają wyrzuceni poza nawias społeczeństwa.”
• • •
DVD i Blu-Ray
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Reguła milczenia
Odkąd Robert Redford wszedł na obszary filmowej publicystyki politycznej, nie ma zamiaru stamtąd odchodzić. Efekty są różne, najczęściej, tak jak w przypadku "Reguły milczenia", nie budzące większych emocji. Film, który trafia u nas do dystrybucji DVD to opowieść o oskarżonym (słusznie? niesłusznie?) o morderstwo aktywiście radykalnego lewicowego ruchu studenckiego z lat 70. W tej roli oczywiście sam Redford.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Czas zapłaty
Kolejny film sensacyjny, który nie trafia do naszych kin, tylko od razu na DVD. Ponieważ te filmu nierzadko są nie gorsze od tych, które trafiają w Polsce na wielki ekran, odnotowujemy premierę. "Czas zapłaty" wyróżnia akt, że ten thriller policyjny ma całkiem niezłą obsadę - James McAvoy, etatowy ostatnio złoczyńca Mark Strong i dobrze zapamiętana z "Niepamięci" Andrea Riseborough.
• • •
Z kina na płytę
• • •
Klasyka w nowym opakowaniu
WASZ EKSTRAKT:
100,0 (0,0) % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Mała syrenka
Klasyk Disneya na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena (choć wzbogaconej o oczywisty happy end, tak rzadki u Andersena, tak częsty u Disneya) pojawi się we wrześniu we wznowieniu DVD i oczywiście na Blu-Ray.
• • •
Z małego ekranu
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
My Little Pony: Przyjaźń to magia I i II
Nareszcie! Jak to zwykł mówić naczelny Esensji - najlepszy serial fantasy w polskiej telewizji wychodzi na DVD. Dziewczynki, które okupują telewizory codziennie od godziny 19:55, gdy nie ma opcji, by przełączyć na inny kanał nić Mini Mini Plus, będą mogły zaglądać do Equestrii o dowolnej porze dnia, a Twilight Sparkle, Rarity, Pinky Pie, Fluttershy, Rainbow Dash i Apple Jack staną się stuprocentowymi członkami rodziny. Nie tylko dla sześcioletnich dziewczynek, Bronies i Pegasisters. Szkoda tylko, że nie doczekamy się wydania pełnego sezonu tylko zbiorów pięcioodcinkowych.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Downtown Abbey, sezon 1
Jedna z głośniejszych premier telewizyjnych ostatnich czasów, wystawny dramat kostiumowy z arystokratycznych kręgów Wielkiej Brytanii, którego akcja toczy się przed pierwszą wojną światową. Serial wysoko ceniony i nagradzany.
koniec
31 sierpnia 2013

Komentarze

03 IX 2013   10:33:21

Riddick - fabuła jak w pierwszej części (Pitch Black). Masakra.

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: J-23 na tropie A-4
Sebastian Chosiński

16 IV 2024

Domino – jak wielu uważa – to takie mniej poważne szachy. Ale na pewno nie w trzynastym (czwartym drugiej serii) odcinku teatralnej „Stawki większej niż życie”. tu „Partia domina” to nadzwyczaj ryzykowna gra, która może kosztować życie wielu ludzi. O to, by tak się nie stało i śmierć poniósł jedynie ten, który na to ewidentnie zasługuje, stara się agent J-23. Nie do końca mu to wychodzi.

więcej »

Z filmu wyjęte: Bo biblioteka była zamknięta
Jarosław Loretz

15 IV 2024

Co zrobić, gdy słyszało się o egipskich hieroglifach, ale właśnie wyłączyli prąd i Internetu nie ma, a z książek jest tylko poradnik o zarabianiu pieniędzy na kręceniu filmów, i nie za bardzo wiadomo, co to te hieroglify? No cóż – właśnie to, co widać na obrazku.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Gdzie są naziści z tamtych lat?
Sebastian Chosiński

9 IV 2024

Barbara Borys-Damięcka pracowała w sumie przy jedenastu teatralnych przedstawieniach „Stawki większej niż życie”, ale wyreżyserować było jej dane tylko jedno, za to z tych najciekawszych. Akcja „Człowieka, który stracił pamięć” rozgrywa się latem 1945 roku na Opolszczyźnie i kręci się wokół polowania polskiego wywiadu na podszywającego się pod Polaka nazistowskiego dywersanta.

więcej »

Polecamy

Bo biblioteka była zamknięta

Z filmu wyjęte:

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zemsty szpon
— Jarosław Loretz

Taśmowa robota
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Inne recenzje

100 najlepszych filmów animowanych wszech czasów
— Esensja

Esensja ogląda: Grudzień 2016 (2)
— Jarosław Loretz

10 najfajniejszych filmowych wakacji
— Kamil Witek

Esensja ogląda: Luty 2014
— Sebastian Chosiński, Karolina Ćwiek-Rogalska, Piotr Dobry, Grzegorz Fortuna, Jarosław Loretz

50 najlepszych filmów 2013 roku
— Esensja

11 najlepszych polskich filmów 2013 roku
— Krzysztof Spór

Najlepsze pakiety filmowe na prezent świąteczny
— Esensja

Esensja ogląda: Listopad 2013 (3)
— Miłosz Cybowski, Jarosław Loretz, Agnieszka Szady

Esensja ogląda: Październik 2013 (3)
— Piotr Dobry, Jarosław Loretz, Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Październik 2013 (2)
— Karolina Ćwiek-Rogalska, Piotr Dobry, Kamil Witek

Z tego cyklu

Marzec 2020
— Esensja

Luty 2020
— Esensja

Styczeń 2020
— Esensja

Grudzień 2019
— Esensja

Listopad 2019
— Esensja

Październik 2019
— Esensja

Wrzesień 2019
— Esensja

Sierpień 2019
— Esensja

Lipiec 2019
— Esensja

Maj 2019
— Esensja

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.