Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 25 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
90,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do kina marsz: Styczeń 2014

Esensja.pl
Esensja.pl
Styczeń 2014 w kinach zapowiada się ciekawie – już w tym miesiącu zobaczymy kilka filmów z Oscarowymi ambicjami, a także głośną na długo przed premierą „Nimfomankę” Larsa von Triera, nowy film Wojtka Smarzowskiego a także zaskakujący powrót pewnego arcydzieła anime.

Esensja

Do kina marsz: Styczeń 2014

Styczeń 2014 w kinach zapowiada się ciekawie – już w tym miesiącu zobaczymy kilka filmów z Oscarowymi ambicjami, a także głośną na długo przed premierą „Nimfomankę” Larsa von Triera, nowy film Wojtka Smarzowskiego a także zaskakujący powrót pewnego arcydzieła anime.

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, filmowe premiery nadchodzącego miesiąca. Uwaga! W wielu przypadkach nie możemy na 100% zagwarantować jakości obrazu – wspominamy o nim po prostu dlatego, że zapowiada się ciekawie, albo dlatego, że szanujący się kinoman nie powinien tego filmu nie znać, nawet jeśli z seansu wyjdzie zniesmaczony i skieruje się do kasy, by zażądać zwrotu pieniędzy za bilet. Dla jasności – od nas także nie należy się domagać tych pieniędzy. Niemniej jednak mamy nadzieję, że nasze typy będą w większości przypadków trafne, a sam cykl uznacie za pomocny przy planowaniu kinowych wizyt.

Zobaczcie komplet zapowiedzi kinowych na styczeń w Kulturowskazie.

Zobaczcie komplet zapowiedzi DVD i BR na styczeń w Kulturowskazie.

MARSZ DO KINA
WASZ EKSTRAKT:
90,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Wilk z Wall Street
Szalone przygody Leonardo DiCaprio jako maklera giełdowego, balansującego na kilku cienkich granicach (głównie prawa i zdrowego rozsądku) zachodni krytycy okrzyknęli już najlepszym filmem roku. Oscarowi przewidywacze zacierają ręce, a Martin Scorsese udowadnia, że jest w stanie bawić się formą dużo śmielej, niż wielu reżyserów młodszego pokolenia. Z pewnością do koniecznego obejrzenia dla tych, którzy chcą być na bieżąco z filmografią duetu Scorsese-DiCaprio, jak i dla tych, którzy ostrzą już sobie zęby na Oscarowe nominacje.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Nimfomanka
O tym filmie chyba słyszeli już wszyscy, mało która premiera 2013 roku wkracza do kin z takim rozgłosem. Lars von Trier wciąż szuka sposobów, w jakie chce zaszokować widza. Tym razem opowieść o tytułowej nimfomance z Charlotte Gainsbourg w roli głównej ma być filmem quasi-pornograficznym, z licznymi niesumolowanymi scenami seksu z udziałem gwiazd światowego kina. Oczywiście mamy nadzieję, że nie tylko o te sceny będzie chodzić w samym filmie…
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Pod Mocnym Aniołem
Nowy film Wojtka Smarzowskiego reklamowany jest u nas tak, jakby był komedią o nieszczęśliwych alkoholikach. Znając dorobek reżysera, jak również książkową podbudowę autorstwa Jerzego Pilcha, wiemy, że to nie do końca prawda. Czego spodziewać się po gwiazdorskiej obsadzie (m.in. Więckiewicz, Preis i „stała obsada” Smarzowskiego – Kijowska, Dorociński, Braciak, Jakubik i inni) i wprawnej ręce reżysera? Na pewno udanej wyprawy do kina.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Grobowiec świetlików
Duże zaskoczenie – słynne anime z 1988 roku trafia do polskich kin. Nie mówimy, że to źle, lepiej później niż wcale, zwłaszcza, że film zajął 4 miejsce w naszym rankingu 50 najlepszych filmów wojennych wszech czasów i pisaliśmy o nim: „Japońskie anime „Grobowiec świetlików” to jeden z najpiękniejszych manifestów antywojennych, a jednocześnie jeden z najbardziej przejmujących, najsmutniejszych filmów o wojnie, jakie wydała jakakolwiek kinematografia. W „Grobowcu świetlików” sceny przerażające przeplatają się z pięknymi, a film jest przy okazji arcydziełem animacji, wykonanym z największą starannością w każdym elemencie – scenografii, ruchów postaci, mimiki. Najważniejsze jednak jest to, że szczerość, prawdziwość i bezgraniczny smutek tej historii musi poruszyć nawet najtwardszego człowieka.”
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Ratując pana Banksa
Opowieść o P.L Travers, autorce „Mary Poppins”, jej niełatwym dzieciństwie, i historii ekranizacji swej powieści, z ówczesnym Hollywood i spotkaniem z Waltem Disneyem w tle. W roli Travers znakomita podobno Emma Thompson, w roli Disneya zwykle znakomity Tom Hanks, film zapowiada się na typową opowieść biograficzną z nutką nostalgii do dawnego kina w tle, mając z pewnością ambicje Oscarowe (temat! aktorzy!) i na razie bardzo dobre recenzje.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Heli
Nagrodzona za reżyserię na tegorocznym festiwalu w Cannes brutalna opowieść o miłości w realiach współczesnego Meksyku, z przemocą i narkotykami w tle, nie bez ambicji społecznych. „Pisaliśmy o filmie: „Epitet „tarantinowski”, nadużywany, nic już dzisiaj nie znaczy. Słowny wytrych reklamodawców i lep na widzów przyciąga do siebie głównie miłośników czarnego humoru, intertekstualnych nawiązań, bezkompromisowej przemocy i nielinearnych przebiegów akcji. Amat Escalante zadowala, jeśli w ogóle o zadowoleniu można tu mówić, ceniących sobie ostatnie dwa wymienione elementy. W „Heli” krwawa makabra nie jest jednak łagodzona atrakcyjnym dialogiem okraszonym czarnym humorem – jak to bywa w dziełach uwielbianego przez wszystkich erudyty kinowej popkultury. Escalante umiejętnie szokuje widza, zapewne równie mocno, jak kiedyś robił to sam Tarantino; jednak z dzisiejszej perspektywy surowość opowieści Meksykanina, jej skrajny naturalizm sprawia, że tych dwóch twórców uplasować należy na antypodach kinowej (nie)wrażliwości.”
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Zniewolony. 12 Years a Slave
Kolejny film obwołany oscarowym pewniakiem w naszych kinach dopiero pod koniec stycznia. Nowy obraz w reżyserii Steve’a McQueena to opowieść o czarnoskórym Amerykaninie, który zostaje sprzedany w niewolę. Obrodziło nam ostatnio filmami o podobnej tematyce (wystarczy wspomnieć udanego „Django” Tarantina i mniej udanego „Kamerdynera” Danielsa), ale jak można wnioskować z dochodzących do nas głosów – ten wybija się na tym tle. Do tego świetna obsada – w roli głównej Chiwetel Ejiofor, poza tym na ekranie Michael Fassbender, Brad Pitt, czy Benedict Cumberbatch i muzyka dobrze wszystkim znanego Hansa Zimmera.
• • •
MARSZ DO… KINA DOMOWEGO
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Banshee, Sezon 1
Nowy serial HBO nie ma, przyznajmy, ambicji wielowymiarowej opowieści gangsterskiej w stylu „Soprano”. Powiedzmy zresztą sobie szczerze – w zasadzie nie ma żadnych ambicji, poza dostarczaniem bezpretensjonalnej rozrywki dla dorosłych, co zresztą udaje mu się całkiem nieźle. „Banshee” to opowieść o byłym skazańcu, który po 15 latach więzienia przybywa do małego miasteczka, by spotkać się ze swą dawną ukochaną i wyjaśnić, co stało się z łupem, a w efekcie pewnego zamieszania zdobywa posadę… lokalnego szeryfa, będąc zmuszonym do rozgrywki z miejscowym bogaczem i różnymi grupami bandziorów regularnie nawiedzających miasteczko. Dużo przemocy, dużo seksu, piękne kobiety i będący z pewnością na ścieżce wznoszącej Antony Starr w roli głównej.
koniec
31 grudnia 2013

Komentarze

31 XII 2013   15:27:51

Co to są niesumolowane sceny seksu?

31 XII 2013   15:44:21

Takie, w których partnerzy nie kochają się na macie od sumo.

01 I 2014   12:36:56

W te niesymulowane sceny seksu jakoś nie chce mi się wierzyć. Jak bardzo wypaczony musiałby być aktor, który zgodziłby się na taki występ? Gdyby mu kazano zabić człowieka na planie, dla sztuki i jej realizmu, też by się zgodził? Jak dla mnie to najzwyklejszy chwyt marketingowy.

01 I 2014   16:09:45

Sceny seksu faktycznie są niesymulowane, ale jest jeden haczyk - gwiazdorów zastępują dublerzy.

03 I 2014   09:27:25

"Grobowiec świetlików" w kinie.. Brawo :) Jedno z moich absolutnie ukochanych anime ever, choć nie mogę go często oglądać - za wiele emocji mnie kosztuje.

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Za rok, za dzień, za chwilę…
Sebastian Chosiński

23 IV 2024

Gdy w lutym 1967 roku Teatr Sensacji wyemitował „Cichą przystań” – ostatni odcinek „Stawki większej niż życie” – widzowie mieli prawo poczuć się osieroceni przez Hansa Klossa. Bohater, który towarzyszył im od dwóch lat, miał zniknąć z ekranów. Na szczęście nie na długo. Telewizja Polska miała już bowiem w planach powstanie serialu, na którego premierę trzeba było jednak poczekać do października 1968 roku.

więcej »

Z filmu wyjęte: Knajpa na szybciutko
Jarosław Loretz

22 IV 2024

Tak to jest, jak w najbliższej okolicy planu zdjęciowego nie ma najmarniejszej nawet knajpki.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: J-23 na tropie A-4
Sebastian Chosiński

16 IV 2024

Domino – jak wielu uważa – to takie mniej poważne szachy. Ale na pewno nie w trzynastym (czwartym drugiej serii) odcinku teatralnej „Stawki większej niż życie”. tu „Partia domina” to nadzwyczaj ryzykowna gra, która może kosztować życie wielu ludzi. O to, by tak się nie stało i śmierć poniósł jedynie ten, który na to ewidentnie zasługuje, stara się agent J-23. Nie do końca mu to wychodzi.

więcej »

Polecamy

Knajpa na szybciutko

Z filmu wyjęte:

Knajpa na szybciutko
— Jarosław Loretz

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zemsty szpon
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Z tego cyklu

Marzec 2020
— Esensja

Luty 2020
— Esensja

Styczeń 2020
— Esensja

Grudzień 2019
— Esensja

Listopad 2019
— Esensja

Październik 2019
— Esensja

Wrzesień 2019
— Esensja

Sierpień 2019
— Esensja

Lipiec 2019
— Esensja

Maj 2019
— Esensja

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.