Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 23 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do kina marsz: Listopad 2015

Esensja.pl
Esensja.pl
Z jednodniowym opóźnieniem zapraszamy Was do zapoznania się z kinowymi zapowiedziami na listopad. Nowy Bond, ostatnie „Igrzyska śmierci”, pierwsi oscarowi faworyci – będzie co oglądać!

Esensja

Do kina marsz: Listopad 2015

Z jednodniowym opóźnieniem zapraszamy Was do zapoznania się z kinowymi zapowiedziami na listopad. Nowy Bond, ostatnie „Igrzyska śmierci”, pierwsi oscarowi faworyci – będzie co oglądać!
Marsz do kina
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Spectre
(2015, reż. Sam Mendes)
Wiele jest powodów, dla których czekamy na nowego Bonda z niecierpliwością. Pierwszy – bo to Bonda, a na każdego Bonda się czeka. Drugi – bo prawdopodobnie powrócimy do rozgrywki 007 ze złowrogą organizacją Quantum. Trzeci – bo w tytule mamy „Widmo”. Czwarty – bo za kamerą znów Sam Mendes. Piąty – bo to najprawdopodobniej ostatni występ Daniela Craiga w roli najsłynniejszego agenta Jej Królewskiej Mości. Piąty – bo partneruje mu wciąż zjawiskowa Monica Bellucci. Szósty – bo to Bond…
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Imigranci
(2015, reż. Jacques Audiard)
„Imigranci” Jacquesa Audiarda to nic innego, tylko nagrodzony w Cannes Złotą Palmą „Dheepan”. O filmie pisaliśmy już na naszych łamach dwukrotnie. Marty Bałagi w relacji z Cannes nie zachwycił, spodobał się za to Sebastianowi Chosińskiemu, który pisał: „Francuz uwypuklił problemy społeczne związane z imigracją – obcość w nowym środowisku, życie w niekontrolowanych przez policję gettach, wreszcie brak perspektyw, który prowadzi do zejścia na przestępczą drogę. Można go także odebrać jako krytykę władz, które nie udzielają uchodźcom należytej pomocy, nierzadko pozostawiają samym sobie, przyczyniając się tym sposobem do ich wykluczenia i wzrostu poczucia alienacji. A to nigdy nie kończy się dobrze.”
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Steve Jobs
(2015, reż. Danny Boyle)
Michael Fassbender po raz pierwszy, na biograficznie.
Do obejrzenia filmu Danny’ego Boyle’a zachęcaliśmy już dwa razy: w recenzji i podsumowaniu tegorocznego AFF. Tak więc będziemy się powtarzać i zaproponujemy fragment recenzji:
„Lecz to nie sama wizja apodyktycznego tyrana, wygrana w wybornej i pełnej roli przez Michaela Fassbendera wybija się w »Stevie Jobsie« ponad biograficzną przeciętność. Sorkin wokół głównej postaci napisał właściwie trzy aktowy spektakl, który za każdym razem kończy się tam gdzie każdy inny scenarzysta dopiero by zaczynał swój skrypt, bądź uczynił z niego punkt zwrotny – od gromkiego wystąpienia i prezentacji kolejnego, przełomowego produktu z linii produkcyjnej Apple’a, których w filmie nie ujrzymy. W centrum uwagi jest bowiem wszystko to co dzieje się za kulisami, podczas gorączkowych ostatnich przygotowań i presji czasu. W końcu jak mawiał generał Patton – dopiero presja jest wstanie wytworzyć prawdziwe diamenty.”
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 2
(2015, reż. Francis Lawrence)
Wielki finał słynnych Igrzysk tuż przed nami. Pierwsze dwa udane filmy mocno nakręciły oczekiwania, pierwsza część finału, będąca najsłabszym filmem cyklu, skutecznie ostudziła zapał widzów. Ale oczywiście niewykluczone, że w finale twórcy powrócą do dobrej formy i obejrzymy znów solidnie zrealizowane, emocjonalne science fiction dla młodzieży.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Slow West
(2015, reż. John Maclean)
Michael Fassbender po raz drugi, na westernowo.
„(…) jest to nade wszystko gawęda o wielkiej miłości, na której drodze stanęły klasowe uprzedzenia i fatalny zbieg okoliczności. (…) Młody lord Cavendish nie zapomniał o ukochanej i ruszył jej śladem. »Slow West« jest właśnie opowieścią o poszukiwaniach, w których młodzianowi towarzyszy przygodnie spotkany Silas. Za pieniądze obiecuje on chronić go przed wszelkimi niebezpieczeństwami, choć – jak się okazuje – bywa i na odwrót. Stary lis może nauczyć się też czegoś od paniczyka i żółtodzioba.”
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Aferim!
(2015, reż. Radu Jude)
Jeśli myślicie, że rumuńscy twórcy potrafią kręcić jedynie surowe, realistyczne kino mocno osadzone we współczesnych kontekstach, „Aferim!” wyprowadzi was z błędu. Ta niezwykła produkcja autorstwa reżysera Radu Jude („Wszyscy w naszej rodzinie”) to wyprawa na Wołoszczyznę połowy XIX wieku: pełną etnicznych i klasowych napięć. Czarno-biały film o dwóch policjantach szukających zbiegłego Cygana-niewolnika zachwyca scenografią oraz odtworzeniem dawnych obyczajów i języka, pełen jest doskonałych dialogów, ma w sobie łotrzykowski klimat rodem z „Rękopisu znalezionego w Saragossie”. A jednocześnie w brutalny sposób obrazuje krzywdy wyrządzane przez feudalny system, jak również po dziś aktualne uprzedzenia.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Dobry dinozaur
(2015, reż. Peter Sohn)
Akcja najnowszego filmu studia Pixar dzieje się w alternatywnej (pre)historii, w której 65 milionów lat temu wielka asteroida jednak ominęła Ziemię – i tym samym nie przyczyniła się do wyginięcia dinozaurów. Kino drogi o międzygatunkowej przyjaźni apatozaura i małego jaskiniowca nie zapowiada się tak ambitnie jak poprzednia produkcja studia – „W głowie się nie mieści”, ale być może dostarczy równie wiele śmiechu i wzruszeń.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Makbet
(2015, reż. Justin Kurzel)
Michael Fassbender po raz trzeci, na klasycznie.
Jeśli ktoś nie wie, o czym jest „Makbet”, może to oznaczać, że niespecjalnie przykładał się do zajęć w szkole. Dodajmy, że w roli Lady Makbet zobaczymy Marion Cottilard.
WASZ EKSTRAKT:
70,0 (0,0) % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Most szpiegów
(2015, reż. Steven Spielberg)
Jest wiele powodów, by obejrzeć szpiegowski thriller „Most szpiegów": Steven Spielberg za kamerą, Tom Hanks w roli głównej, świetne recenzje amerykańskiej krytyki zapowiadające worek oscarowych nominacji. A jakby ktoś potrzebował patriotycznej motywacji, część zdjęć kręcono we Wrocławiu, który udawać będzie zimnowojenny Berlin. Pozycja obowiązkowa dla wielbicieli klimatów znanych z powieści Johna Le Carré.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
The Lobster
(2015, reż. Yorgos Lanthimos)
W ramach zachęty zacytujemy naszego recenzenta: „Filmy Giorgosa Lathimosa to męczarnia. Poproszę jeszcze raz.” Po „Kle” i „Alpach” kolejne dziwne, alegoryczne, sugestywne i niepokojące dzieło greckiego reżysera, tym razem w międzynarodowej obsadzie z Collinem Farellem i Rachel Weisz w rolach głównych.
Marsz do… kina domowego
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Hobbit: Trylogia Wydanie rozszerzone
(2014, reż. Peter Jackson)
To było oczywiste – wydanie na DVD i Blu-Ray całej trylogii „Hobbita” w wersji rozszerzonej. Teraz czekamy na wydanie sześciopaka z całym „Władcą pierścieni”, dziesiątkami niepublikowanych materiałów i piętnastoma godzinami dodatków. To zapewne za rok. A potem już chyba zostaje „Silmarillion”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Pozostawieni. Sezon 1
(2015, reż. Mimi Leder, Carl Franklin, Keith Gordon, Peter Berg, Lesli Linka Glatter, Michelle MacLaren, Daniel Sackheim, Nicole Kassell)
Serial na podstawie powieści Toma Perotty jest…dziwny. Dziwny, bo opowiada o dziwnym zjawisku (pewnego dnia z Ziemi w tajemniczych okolicznościach zniknęło 2% mieszkańców), dziwny, bo w jego założeniu nie miał wyjaśniać przyczyn tego zdarzenia, lecz obserwować ludzkie nań reakcje. W efekcie powstało dzieło oryginalne, ale nie dla wszystkich przyswajalne, serial, o którym opinie były skrajne podzielone – od zachwytu po głębokie rozczarowanie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Ant-Man
(2015, reż. Peyton Reed)
O filmie Paytona Reeda nasz recenzent pisał: „Bardzo sympatyczna, komiksowa zabawa konwencją, tu i ówdzie dziurawa logicznie (raz twórcy pamiętają o solidnej masie „robaczka”, kiedy indziej wcale) i nudnawa (ach, te jałowe dyskusje i ździebko przeciągnięte scenki z Michaelem Peñą), ale z pewnością poprawiająca humor.”
koniec
1 listopada 2015

Komentarze

02 XI 2015   11:24:35

Craig zamierza po Spectre skończyć z Bondem. Jak scenarzyści zamierzają to rozwiązać. Przecież zarówno w książkach i w poprzednich "seriach" Bond tłukł się ze zbirami Blofelda przez kilka filmów. Co on rozwali całe WIDMO w jednym filmie? Przeciągną to do następnego Bonda? Nic tylko czekać.

02 XI 2015   15:19:43

Ant man na dvd dopiero 8 grudnia.

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: J-23 na tropie A-4
Sebastian Chosiński

16 IV 2024

Domino – jak wielu uważa – to takie mniej poważne szachy. Ale na pewno nie w trzynastym (czwartym drugiej serii) odcinku teatralnej „Stawki większej niż życie”. tu „Partia domina” to nadzwyczaj ryzykowna gra, która może kosztować życie wielu ludzi. O to, by tak się nie stało i śmierć poniósł jedynie ten, który na to ewidentnie zasługuje, stara się agent J-23. Nie do końca mu to wychodzi.

więcej »

Z filmu wyjęte: Bo biblioteka była zamknięta
Jarosław Loretz

15 IV 2024

Co zrobić, gdy słyszało się o egipskich hieroglifach, ale właśnie wyłączyli prąd i Internetu nie ma, a z książek jest tylko poradnik o zarabianiu pieniędzy na kręceniu filmów, i nie za bardzo wiadomo, co to te hieroglify? No cóż – właśnie to, co widać na obrazku.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Gdzie są naziści z tamtych lat?
Sebastian Chosiński

9 IV 2024

Barbara Borys-Damięcka pracowała w sumie przy jedenastu teatralnych przedstawieniach „Stawki większej niż życie”, ale wyreżyserować było jej dane tylko jedno, za to z tych najciekawszych. Akcja „Człowieka, który stracił pamięć” rozgrywa się latem 1945 roku na Opolszczyźnie i kręci się wokół polowania polskiego wywiadu na podszywającego się pod Polaka nazistowskiego dywersanta.

więcej »

Polecamy

Bo biblioteka była zamknięta

Z filmu wyjęte:

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zemsty szpon
— Jarosław Loretz

Taśmowa robota
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Inne recenzje

10 najlepszych westernów XXI wieku
— Esensja

100 najlepszych filmów XXI wieku. Druga setka
— Esensja

Porażki i sukcesy 2016, czyli filmowe podsumowanie roku
— Piotr Dobry, Gabriel Krawczyk, Jarosław Robak, Konrad Wągrowski, Kamil Witek

50 najlepszych filmów 2016 roku
— Esensja

Prezenty świąteczne 2016: Kolekcje filmowe
— Esensja

Esensja ogląda: Październik 2016 (3)
— Jarosław Loretz, Jarosław Robak

Najlepsze filmy I kwartału 2016
— Esensja

Do kina marsz: Kwiecień 2016
— Esensja

Esensja ogląda: Luty 2016
— Sebastian Chosiński, Marcin Mroziuk, Jarosław Robak, Konrad Wągrowski

Oscary 2016: Dziennikarze, rodzice, frankowicze, kinomani
— Piotr Dobry, Grzegorz Fortuna, Jarosław Robak, Krzysztof Spór, Konrad Wągrowski

Z tego cyklu

Marzec 2020
— Esensja

Luty 2020
— Esensja

Styczeń 2020
— Esensja

Grudzień 2019
— Esensja

Listopad 2019
— Esensja

Październik 2019
— Esensja

Wrzesień 2019
— Esensja

Sierpień 2019
— Esensja

Lipiec 2019
— Esensja

Maj 2019
— Esensja

Tegoż twórcy

Krótko o filmach: Jak ogień z wodą
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Kroniki młodego Stevena Spielberga
— Konrad Wągrowski

Suplement filmowy 2019
— Adam Lewandowski, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski

Wojna, która zakończy wszystkie wojny
— Konrad Wągrowski

Kryminalny egzystencjalizm
— Konrad Wągrowski

Egzystencjalizm rewolwerowców
— Konrad Wągrowski

Żmije
— Jarosław Robak

Krótko o filmach: Ant-Man i Osa
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Esensja ogląda: Marzec 2018 (1)
— Piotr Dobry, Marcin Mroziuk, Konrad Wągrowski, Kamil Witek

6. Konkurs na Recenzję Filmową: Tragedia bez katharsis
— Dariusz Kankowski

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.