Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 1 lutego 2023
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Weekendowa Bezsensja: Jeszcze więcej filmowych wirusów

Esensja.pl
Esensja.pl
Dla wszystkich, którym mało wirusów, świat filmu przychodzi z odsieczą. Produkcji o tej tematyce jest legion. Poniżej znajdziecie przykład tych, które właśnie ów wirus mają w tytule.

Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Weekendowa Bezsensja: Jeszcze więcej filmowych wirusów

Dla wszystkich, którym mało wirusów, świat filmu przychodzi z odsieczą. Produkcji o tej tematyce jest legion. Poniżej znajdziecie przykład tych, które właśnie ów wirus mają w tytule.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
 • „Wirus” (1999 r., reż. John Bruno): przyzwoity horror sf rozgrywający się we wraku statku, z niezłymi efektami specjalnymi i znanymi nazwiskami (Jamie Lee Curtis, William Baldwin, Donald Sutherland i Joanna Pacuła, oczywiście w roli rosyjskiej pani naukowiec).
 • „Wirus” (1980 r., reż. Kinji Fukasaku): japoński film katastroficzny zrobiony z imponującym rozmachem.
 • „Wirus” (1996 r., reż. Jan Kidawa-Błoński): polski film żenujący w doborowej obsadzie (Cezary Pazura, Olaf Lubaszenki i inni) zrobiony z imponującą nieudacznością.
 • „Wirus” (2001 r., reż. John Murlowski): tu pacjentem zero jest prezydent Stanów Zjednoczonych i podobno ktoś, gdzieś ma odtrutkę, zaczyna się więc wyścig czasem.
 • „Wirus” (2003 r., reż. Olivier Langlois): trzygodzinny film telewizyjny produkcji szwedzko-francuskiej. Powodzenia!
 • „Wirus X” (2003 r., reż. Andreas Senn): niemiecki film telewizyjny, ale lżej strawny, bo trwa tylko półtorej godziny.
 • „Wirus apokalipsy” (2009 r., reż. Rainer Matsutani): i znów produkcja niemiecka, ale podobno nie taka zła, tytułowa apokalipsa następuje na pokładzie samolotu nad oceanem Indyjskim.
 • „Wirus i Oktan” (2015 r., reż. Michel Gondry): francuska komedia o kumplach, w których jeden nazywa się Oktan, a drugi… zgadnijcie.
 • „Fruwający wirus” (2001 r.; reż. Jeff Hare): to samo, co w „Wirusie apokalipsy”, ale do tego dochodzą zainfekowane pszczoły na pokładzie.
 • „Górski lekarz – Wirus” (2013 r., reż. Dirk Pientka): pełnometrażowy film rozgrywający się w świecie niemieckiego serialu „Górski lekarz”. Trzynaście sezonów, a ja nie widziałem ani jednego odcinka…
 • „Komendant Clare Blake: Wirus” (2005 r., reż. Charles Beeson): kolejna produkcja telewizyjna, powiązana z serialem, tyle, że tym razem brytyjska.
 • „Kosmiczny wirus” (1991 r., reż. Fred Gallo): klasyk czasów wypożyczalni video, dla ułatwienia dodam, że angielski tytuł to „Dead Space”, a na okładce widniał kościotrup w rozerwanym skafandrze kosmonauty – kiedyś to robiło wrażenie!
 • „Kosmiczny wirus” (1999 r., reż. Mark Haber): niskobudżetowe, ale klimatyczne sf, produkcja jest także znana pod tytułami „Znalezisko” i „Alien Cargo”.
 • „Kosmiczny wirus” (1997 r., reż. Lewis Baumander): nieudolny film akcji, w którym wirus pustoszy Ziemię, zaś szalony naukowiec chce ją zaludnić własnymi tworami i wysyła zabójcę by zlikwidował jedyną osobę, która potrafi powstrzymać epidemię.
 • „Pandemic: Wirus zagłady” (2007 r, reż. Armand Mastroianni): miniserial zrealizowany przez Hellmark Channel z Faye Dunaway i niezmordowanym Erikiem Robertsem, w którym wszyscy starają się nie dopuścić do rozprzestrzenienia epidemii na terenie Los Angeles.
 • „Rajski wirus” (2003 r., reż. Brian Trenchard-Smith): przenosimy się na Karaiby, gdzie z wirusem walczy sam Lorenzo Lamas, co jest o tyle trudne, że miejscowi nie uznają tradycyjnej medycyny.
 • „Szatański wirus” (1965 r., reż. John Sturges): najstarszy film w zestawieniu, dowodzący, że wojskowi specjaliści od dawna planowali zarazić ludzkość śmiertelnym wirusem i nie jest to trend zapoczątkowany w latach 90.
 • „Śmiertelny wirus” (1993 r., reż. Sandor Stern): czego tu nie ma! Jest wirus, rokowania pokojowe Palestyny z Izraelem, zamachowcy, Mosad i w końcu tajemniczy wirus. Takie rzeczy tylko na VHS.
 • „Śmiertelny wirus” (2002 r., reż. Terry Cunningham): a tu dla odmiany terroryści wchodzą w posiadanie nie wirusa, a tego w jaki sposób go pokonać. Miła odmiana.
 • „Uciekający wirus” (2000 r., reż. Jeff Bleckner): ciekawy przypadek odkręcania kota ogonem. W Gwatemali wybucha pandemia choroby podobnej do słynnej „hiszpanki”. Nieświadoma niczego, zarażona kobieta przewozi go do Stanów Zjednoczonych. Tymczasem prawdziwa „hiszpanka” do Europy została właśnie przywleczona przez amerykańskich żołnierzy.
 • „Zabójczy wirus” (1998 r., reż. Alan Metzger): ekranizacja książki Patricka Lyncha (pod pseudonimem ukrywa się pisarski duet) u nas znanej pod tytułem „Nosiciele”. Powieść lepsza od filmu, ale szału nie ma.
 • „Zabójczy wirus” (2009 r., reż. David Pastor & Àlex Pastor): I na koniec film drogi, w którym grupka młodych ludzi ucieka przed tytułowym zabójczym wirusem. W porównaniu z większością poprzedników to niemal arcydzieło światowej kinematografii, ponieważ seans nie grozi wypaleniem mózgu.
 • koniec
  22 marca 2020

  Komentarze

  Dodaj komentarz

  Imię:
  Treść:
  Działanie:
  Wynik:

  Dodaj komentarz FB

  Najnowsze

  „Kobra” i inne zbrodnie: Major Downar na tropie
  Sebastian Chosiński

  31 I 2023

  Dzisiaj aż trudno w to uwierzyć, ale peerelowska kinematografia kompletnie zmarnowała popkulturowy potencjał tkwiący w postaci wykreowanego przez Zygmunta Zeydlera-Zborowskiego oficera MO Stefana Downara. Był on bohaterem kilkudziesięciu „powieści milicyjnych”, a na ekranie pojawił się zaledwie raz – w będącej adaptacją „Gościa z Londynu” zrealizowanej w ramach Teatru Sensacji „Kobra” „Śmierci w samochodzie”.

  więcej »

  Z filmu wyjęte: Beczka bezpieczeństwa
  Jarosław Loretz

  30 I 2023

  Gdy pojawia się zagrożenie, należy wejść do małego, ciemnego, w miarę szczelnie zamkniętego pomieszczenia. Nic nie szkodzi, jeśli na zewnątrz będzie wystawać tyłek. Strusie tak robią i nie narzekają.

  więcej »

  „Kobra” i inne zbrodnie: Zabójczy izotop
  Sebastian Chosiński

  24 I 2023

  W latach 60. i 70. XX wieku czwartkowy Teatr Sensacji „Kobra” gromadził przed telewizorami miliony widzów spragnionych krwi i morderstw. Nierzadko rozwiązywali je swojscy oficerowie Milicji Obywatelskiej, najczęściej w stopniach kapitana bądź porucznika. Major Korta – główny bohater „Irydu” Mieczysława Waśkowskiego (na podstawie tekstu Barbary Nawrockiej i Ryszarda Dońskiego) – był na ich tle ewenementem.

  więcej »

  Polecamy

  Beczka bezpieczeństwa

  Z filmu wyjęte:

  Beczka bezpieczeństwa
  — Jarosław Loretz

  Pomsta na ufokach
  — Jarosław Loretz

  Zupa jednak wyszła za słona
  — Jarosław Loretz

  Ogień domowy
  — Jarosław Loretz

  Dom światła
  — Jarosław Loretz

  Chcesz mieć jeszcze jeden pokój? To kilof w dłoń!
  — Jarosław Loretz

  Escher w praktyce
  — Jarosław Loretz

  Porcelana po babci
  — Jarosław Loretz

  Urok zła
  — Jarosław Loretz

  Kamień u szyi
  — Jarosław Loretz

  Zobacz też

  Tegoż twórcy

  Krótko o filmach: W ukryciu (DVD)
  — Sebastian Chosiński

  Esensja ogląda: Luty 2013 (DVD i BR)
  — Sebastian Chosiński, Jakub Gałka, Jarosław Loretz

  Nie ma Różyczki bez kolców
  — Piotr Pieńkosz

  Tegoż autora

  Piekielnie słabo
  — Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

  30 najlepszych płyt 2022 roku (wydanie subiektywne)
  — Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

  Nie taki Conan, jak go tu malują
  — Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

  Krew bizonów
  — Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

  Komiksowe Top 10: Komiksowe Top 2022 roku
  — Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

  Ile waży Hulk trojański?
  — Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

  Syndrom wypalenia
  — Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

  Nemo była kobietą!
  — Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

  Po komiks marsz: Styczeń 2023
  — Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

  Komiksowe Top 10: Grudzień 2022
  — Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

  Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.