Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 17 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
100,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do kina marsz: Luty 2010

Esensja.pl
Esensja.pl
Po bardzo dobrym kinowo styczniu, luty zapowiada się… prawie równie ciekawie. Nowy Polański, nowy wilkołak, jeden z oscarowych faworytów, kilka ciekawych pozycji niszowych i superprodukcja dla młodzieży. A do tego dwa powroty. Jest w czym wybierać.

Esensja

Do kina marsz: Luty 2010

Po bardzo dobrym kinowo styczniu, luty zapowiada się… prawie równie ciekawie. Nowy Polański, nowy wilkołak, jeden z oscarowych faworytów, kilka ciekawych pozycji niszowych i superprodukcja dla młodzieży. A do tego dwa powroty. Jest w czym wybierać.

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, filmowe premiery nadchodzącego miesiąca. Uwaga! W wielu przypadkach nie możemy na 100% zagwarantować jakości obrazu – wspominamy o nim po prostu dlatego, że zapowiada się ciekawie, albo dlatego, że szanujący się kinoman nie powinien tego filmu nie znać, nawet jeśli z seansu wyjdzie zniesmaczony i skieruje się do kasy, by zażądać zwrotu pieniędzy za bilet. Dla jasności – od nas także nie należy się domagać tych pieniędzy. Niemniej jednak mamy nadzieję, że nasze typy będą w większości przypadków trafne, a sam cykl uznacie za pomocny przy planowaniu kinowych wizyt. A na wrażenia poseansowe zapraszamy oczywiście do serwisu Zgryźliwych Tetryków.

MARSZ DO KINA:
WASZ EKSTRAKT:
100,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Toy Story
Kto by pomyślał, że minęło już 15 lat od premiery pierwszej pełnometrażowej animacji Pixara zrealizowanej w całości techniką komputerową. W oczekiwaniu na „Toy Story 3" będziemy mieli okazję przypomnieć sobie nie tylko pierwszą część, ale i równie udany sequel. Oczywiście dla najmłodszych ponowne wprowadzenie „Toy Story" do kin będzie pierwszym spotkaniem z Buzzem i Chudym, bo przez te 15 lat wyrosły pokolenia, które nie wiedzą, że zabawki mówią ludzkim głosem i mają swoje własne życie, gdy ich właściciel wychodzi z pokoju. Dla starszych z kolei, seans z „Toy Story" będzie uroczym powrotem do dawnych lat, a nawet do dzieciństwa. Pozycja obowiązkowa – w końcu to kawał historii animacji!
WASZ EKSTRAKT:
70,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Fish Tank
Andrea Arnold nie opuszcza blokowisk. Podobnie jak w swoim debiucie, „Red Road" osadziła fabułę „Fish Tank" między ponurymi mieszkańcami szarych bloków. Jednym z nich jest Mia, stłoczona w mieszkaniu z siostrą, zagubioną matką i jej przystojnym kochankiem (właściwej wagi Michael Fassbender). Frustracja narasta, a Mia próbuje ją zwalczyć pasją – tańcem. Po premierze tego filmu na zeszłorocznym festiwalu w Cannes, Arnold wyróżniono nagrodą jury i nazwano damskim odpowiednikiem Kena Loacha. Tych skojarzeń raczej nie przywiodła jedynie grająca rolę matki Kierston Wareing (znana u nas dzięki dramatowi „Polak potrzebny od zaraz"), ale także wybór amatorki, Katie Jarvis do zagrania Mii.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Tlen
Laureat nagrody publiczności na zeszłorocznym festiwalu Era Nowe Horyzonty. Bestsellerowa sztuka Iwana Wyrypajewa przeniesiona z desek teatru na duży ekran i to razem z odtwórczynią głównej roli – Karoliną Gruszką. Historia miłosna opowiedziana w dziesięciu piosenkach śpiewanych na zmianę przez kobietę i mężczyznę. Sańka (Aleksiej Filimonow), uwiedziony ognistymi włosami Saszy, zabija swoją żonę i wyrusza tropem tajemniczej dziewczyny. W rytmie rapu poznajemy kolejne odsłony ich burzliwego związku. Dla jednych rzecz świeża i oryginalna. Dla innych – pretensjonalna wydmuszka. Ale już sam fakt zrobienia filmu w konwencji soundtracku wskazuje, że „Tlen" to eksperyment jakich mało. W kinie warto sprawdzić czy udany.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna
Kolejna książkowa seria zaadaptowana na potrzeby kina z nadzieją na przedzierżgnięcie się w wielki przebój filmowy dla młodzieży. Zresztą oczekiwania nie są nieuzasadnione: nastoletni bohaterowie, gwiazdorska obsada (Pierce Brosnan, Sean Bean, Uma Thurman, Rosario Dawson itd.) oraz autor sukcesu pierwszej części filmowego „Harry′ego Pottera", Chris Columbus, na fotelu reżysera. A do tego historia: Percy Jackson dowiaduje się, że greccy bogowie nadal stąpają po ziemi, a on sam jest potomkiem jednego z nich. Kiedy Zeus uznaje, że Percy ukradł mu piorun, pojawia się ryzyko bitwy bogów… Na pewno otrzymamy rozrywkowe kino pełne efektów specjalnych.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Autor widmo
Co prawda Roman Polański w mediach obecny jest co najmniej od kilku miesięcy, głównie ze względu na jego problemy z prawem, to chyba każdy zgodzi się z tym że jego kolejny film to również wydarzenie, o którym z pewnością powinno być głośno. W „Autorze widmo" słynny reżyser porusza temat tajemnic i sekretów na najwyższym szczeblu. Film ma być wartko prowadzonym thrillerem z równie istotnym dylematem obecnym w wielu jego filmach – postrzeganiu prawdy i spojrzenia na nią z różnych perspektyw. Jeśli dorzucimy do tego Ewana McGregora i Pierca Brosnana w obsadzie, to już nie możemy się doczekać.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Wilkołak
Gratka dla wszystkich wielbicieli horrorów o wilkołakach. Joe Johnston zebrał rewelacyjną obsadę – Anthony′ego Hopkinsa, Benicia Del Toro, Emily Blunt i Hugo Weavinga – by nakręcić mroczne, gotyckie w nastroju kino, z jakim kiedyś był kojarzony temat wilkołaków. W dobie komercjalizacji tak wilkołaków, jak i wampirów, film Johnstona niewątpliwie będzie intrygującą propozycją powracającą do korzeni kina grozy, ale wspieraną nowoczesnymi fajerwerkami CGI. Oby te ostatnie nie zastąpiły niezbędnego dla tematu nastroju…
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
W chmurach
Jason Reitman dziękował za palenie i twierdził, że ciąża to problem nie większy niż sprawdzian z matematyki. Teraz wysyła widzów do nieba i to w towarzystwie samego George’a Clooneya. Pań zapewne nie trzeba już dalej namawiać, panom należy donieść, że Clooneyowi towarzyszy czarująca Vera Farmiga. Ta dwójka gra ludzi, którzy większość życia spędzają w samolocie. Ryan – lata po świecie, aby za tchórzliwych szefów zwalniać pracowników, Alex – prowadzi interesy w różnych częściach świata. Z czasem przyłącza się do nich Natalie (Ann Kendrick), która stworzyła system pozwalający się pozbyć takich zawodów, jak ten uprawiany przez Ryana. Podobno film jest wspaniałą propozycją w dobie kryzysu gospodarczego, ale z pewnością jest także wspaniałą propozycją pod rozwagę Amerykańskiej Akademii Filmowej.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Zabriskie Point
Czy Micheangelo Antonioniego trzeba jeszcze komuś rekomendować? Niedawno można było odświeżyć przeżycia dzięki wystawnemu pakietowi DVD z jego filmami wydanemu przez Gutek Film. Teraz jeszcze można odbyć podróż w jego świat dzięki „Zabriskie Point". Filmowi z pewnością niełatwemu, ale z którym warto się zmierzyć, nie tylko po to, aby potem nie wstydzić się w towarzystwie. Nakręcona czterdzieści lat temu produkcja to historia buntowników przeciwko systemowi tocząca się przy dźwiękach Pink Floyd. Koniec ich losów jest wybuchowy – choć jest to „wybuchowość" na miarę temperamentu Antonionego.
MARSZ DO KINA… DOMOWEGO:
Kręgosłup diabła
Przed sukcesem artystycznym mrocznego, baśniowego „Labiryntu fauna" i zamieszaniem w kinie rozrywkowym spowodowanym serią o Hellboyu, Guillermo del Toro nakręcił „Kręgosłup diabła", który w lutym wchodzi na polski rynek DVD. Film, stanowiący mieszankę horroru i dramatu, przybliża nam historię 12-letniego chłopca rozgrywającą się w Hiszpanii, w latach 30. Carlos trafia do sierocińca i wkrótce zaczyna widzieć ducha…Ale tak jak w przypadku innych filmów Meksykanina, proste przyporządkowanie gatunkowe nie mają miejsca bytu także w „Kręgosłupie diabła", a zamiast typowego straszenia dostajemy historię i niesamowitą atmosferę.
Po prostu miłość
Dustin Hoffman i Emma Thompson w czysto dialogowym filmie o tym, że na zmiany nigdy nie jest za późno – dla fanów pary wybitnych aktorów to już wystarczy za rekomendację. Film Joela Hopkinsa ucieszy również wszystkich fanów niestandardowych komedii romantycznych, których bohaterowie nie są już młodzi, rozmarzeni i niedoświadczeni, a raczej trochę rozczarowani życiem. Proste, ale pokrzepiające kino.
Przeklęta liga
Kolejna, po kreacjach dziennikarza Frosta („Frost/Nixon") i premiera Wielkiej Brytanii, Tony′ego Blaira („Królowa"), biograficzna rola Michaela Sheena, który w „Przeklętej lidze" wciela się w Briana Clougha, trenera Derby County i Leeds United. Film Toma Hoopera skupia się na rekordowo krótkim okresie pracy Clougha właśnie w drużynie Leeds United. To tam kontrowersyjny trener skłócił się z właścicielami klubu i został zwolniony po zaledwie 44 dniach. Na ekranie Sheenowi partnerują znakomici aktorzy brytyjscy – Timothy Spall i Jim Broadbent.
koniec
31 stycznia 2010

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: J-23 na tropie A-4
Sebastian Chosiński

16 IV 2024

Domino – jak wielu uważa – to takie mniej poważne szachy. Ale na pewno nie w trzynastym (czwartym drugiej serii) odcinku teatralnej „Stawki większej niż życie”. tu „Partia domina” to nadzwyczaj ryzykowna gra, która może kosztować życie wielu ludzi. O to, by tak się nie stało i śmierć poniósł jedynie ten, który na to ewidentnie zasługuje, stara się agent J-23. Nie do końca mu to wychodzi.

więcej »

Z filmu wyjęte: Bo biblioteka była zamknięta
Jarosław Loretz

15 IV 2024

Co zrobić, gdy słyszało się o egipskich hieroglifach, ale właśnie wyłączyli prąd i Internetu nie ma, a z książek jest tylko poradnik o zarabianiu pieniędzy na kręceniu filmów, i nie za bardzo wiadomo, co to te hieroglify? No cóż – właśnie to, co widać na obrazku.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Gdzie są naziści z tamtych lat?
Sebastian Chosiński

9 IV 2024

Barbara Borys-Damięcka pracowała w sumie przy jedenastu teatralnych przedstawieniach „Stawki większej niż życie”, ale wyreżyserować było jej dane tylko jedno, za to z tych najciekawszych. Akcja „Człowieka, który stracił pamięć” rozgrywa się latem 1945 roku na Opolszczyźnie i kręci się wokół polowania polskiego wywiadu na podszywającego się pod Polaka nazistowskiego dywersanta.

więcej »

Polecamy

Bo biblioteka była zamknięta

Z filmu wyjęte:

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zemsty szpon
— Jarosław Loretz

Taśmowa robota
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Z tego cyklu

Marzec 2020
— Esensja

Luty 2020
— Esensja

Styczeń 2020
— Esensja

Grudzień 2019
— Esensja

Listopad 2019
— Esensja

Październik 2019
— Esensja

Wrzesień 2019
— Esensja

Sierpień 2019
— Esensja

Lipiec 2019
— Esensja

Maj 2019
— Esensja

Tegoż twórcy

Esensja ogląda: Marzec 2017 (4)
— Piotr Dobry, Jarosław Robak, Agnieszka ‘Achika’ Szady

7. American Film Festival: Dream Baby Dream
— Kamil Witek

East Side Story: Poszukiwania Boga w Himalajach
— Sebastian Chosiński

Esensja ogląda: Marzec 2016 (1)
— Jarosław Loretz, Jarosław Robak, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Dozwolone od lat 45
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Esensja ogląda: Grudzień 2013 (6)
— Sebastian Chosiński, Gabriel Krawczyk, Jarosław Loretz, Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Grudzień 2013 (1)
— Gabriel Krawczyk, Konrad Wągrowski

East Side Story: Taniec śmierci i miłości
— Sebastian Chosiński

Esensja ogląda: Wrzesień 2012 (DVD)
— Sebastian Chosiński, Miłosz Cybowski, Karolina Ćwiek-Rogalska, Anna Kańtoch, Mateusz Kowalski, Jarosław Loretz, Daniel Markiewicz, Konrad Wągrowski

Esensja ogląda: Sierpień 2012 (DVD)
— Sebastian Chosiński, Miłosz Cybowski, Daniel Markiewicz, Konrad Wągrowski

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.