Nowe Horyzonty Języka Filmowego: dźwięk-filmy, spotkania z twórcami i książkaStowarzyszenie Nowe Horyzonty Nowe Horyzonty Języka Filmowego już od czterech lat ukazują kulisy formy filmowej i ujawniają tajniki warsztatu poprzez pokazy, prelekcje i spotkania z twórcami. Po montażu, zdjęciach i scenografii przyszła kolej na dźwięk. 10 starannie dobranych i specjalnie na festiwal sprowadzanych filmów pokazuje kluczowe problemy klasycznego i współczesnego traktowania tej warstwy.
Stowarzyszenie Nowe HoryzontyNowe Horyzonty Języka Filmowego: dźwięk-filmy, spotkania z twórcami i książkaNowe Horyzonty Języka Filmowego już od czterech lat ukazują kulisy formy filmowej i ujawniają tajniki warsztatu poprzez pokazy, prelekcje i spotkania z twórcami. Po montażu, zdjęciach i scenografii przyszła kolej na dźwięk. 10 starannie dobranych i specjalnie na festiwal sprowadzanych filmów pokazuje kluczowe problemy klasycznego i współczesnego traktowania tej warstwy. Jak zawsze, kluczowi dla cyklu Nowe Horyzonty Języka Filmowego są goście. W tym roku, prosto z planu Wałęsy i Siedmiu dni zawita do Wrocławia jeden z najzdolniejszych polskich reżyserów dźwięku, Jacek Hamela. Zapowie film Play Time Jacquesa Tatiego (20 lipca) oraz wprowadzi w kulisy pracy nad Różą Wojciecha Smarzowskiego (22 lipca). To unikatowa okazja, by dowiedzieć się, jak dziś tworzy się dźwiękową warstwę filmu, jak wygląda nagrywanie na planie, postsynchrony, sound design i wiele innych magicznych sztuczek. Na NHJF: dźwięk przyjadą także aż czterej twórcy pokazywanych filmów. Klaus Maeck jest scenarzystą i producentem kultowego Decodera (25 lipca) opowiadającego o walce punku i industrialu przeciwko „muzakowi” – papce sączącej się z głośników w supermarketach i fast foodach. W filmie występują m.in.: Genesis P-Orridge, FM Einheit i William S. Burroughs. W podobnych klimatach utrzymany jest debiut Jonathana Weissa, Wystawa potworności (28 lipca). Ten ciąg psychodelicznych obrazów i dźwięków oparty został na powieści J. G. Ballarda (Crash i Imperium słońca), który sam uznał go za najlepszą ekranizację swojego dzieła. Ghassan Salhab to jeden z czołowych twórców kina artystycznego, instalacji i poezji z Libanu, a jego Góra (23 lipca) opowiada o ucieczce mężczyzny do opustoszałego hotelu na prowincji. Reżyser w mistrzowski sposób używa dźwięków pozakadrowych i akusmatycznych, by wywołać efekty grozy lub komedii. Wreszcie Piotr Szulkin opowie o swoim arcydziele Golem (21 lipca), gdzie stworzył przerażającą wizję zdehumanizowanego świata przeszłości. Reżyser użył tanich dekoracji i brudnej estetyki lo-fi, która przeżywa dziś drugą młodość, co sprawia że film jest wciąż niezwykle aktualny. Programowi NHJF będzie towarzyszyła polska premiera przełomowej książki „Audio-wizja. Dźwięk i obraz w kinie” francuskiego kompozytora i filmoznawcy, Michela Chiona. ![]() 16 lipca 2012
00-153 Warszawa, ul. Zamenhoffa 1 tel. +48 22 536 92 00 fax +48 22 635 20 01 |
Skarpetki damskie to nieodłączny element garderoby każdej kobiety, który łączy w sobie funkcjonalność i estetykę. Chociaż często są one ukrywane pod warstwami ubrań, ich rola w codziennym komforcie jest nie do przecenienia. Doskonale dobrane skarpetki potrafią podkreślić styl, dodać pewności siebie, a przede wszystkim zapewnić komfort na co dzień. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak wybrać skarpetki damskie, jakie modele są najbardziej popularne oraz jakie trendy obecnie panują na (...)
więcej »Czym jest dezodorant? Na to pytanie z pewnością znasz odpowiedź, ale czy wiesz, jak działa i jaki rodzaj ochrony przed potem i nieprzyjemnym zapachem wybrać dla siebie? Dziś pomożemy Ci dokonać wyboru. Sprawdź, jak wybrać dobry dezodorant męski.
więcej »Wielkimi krokami zbliża się jesień, a mimo to pogoda nas rozpieszcza. To idealny moment na to, by kupić parasol ogrodowy. Producenci zwykle nieco obniżają ceny w związku z mijającym sezonem, a jednocześnie wybór jest duży. Parasol to zakup na lata, przez zimę bez problemu przechowasz go razem z meblami ogrodowymi. Podpowiadamy zatem, jakie parasole ogrodowe warto wybierać.
więcej »Dysonans motoryzacyjny
— Jarosław Loretz
Obrandowani
— Jarosław Loretz
Na wywczasie
— Jarosław Loretz
W kupie raźniej
— Jarosław Loretz
Proszę szanownej wycieczki
— Jarosław Loretz
Och jej, ja tu faktycznie mam tatuaż
— Jarosław Loretz
Proszę oddać mi kapelusz. W środku tkwi połowa mojego czerepu
— Jarosław Loretz
Superman z napędem kobiecym
— Jarosław Loretz
Warzywny dramat
— Jarosław Loretz
Międzygwiezdne fotele w natarciu
— Jarosław Loretz
12. T-Mobile Nowe Horyzonty: Dzień jedenasty i ostatni
— Patrycja Rojek, Kamil Witek, Zuzanna Witulska
"Od czwartku do niedzieli" zwycięzcą 12. T-Mobile Nowe Horyzonty
— Esensja
12. T-Mobile Nowe Horyzonty: Dzień dziesiąty
— Patrycja Rojek, Kamil Witek, Zuzanna Witulska
12. T-Mobile Nowe Horyzonty: Dzień dziewiąty
— Patrycja Rojek, Kamil Witek, Zuzanna Witulska
12. T-Mobile Nowe Horyzonty: Dzień ósmy
— Patrycja Rojek, Kamil Witek
12. T-Mobile Nowe Horyzonty: Dzień siódmy
— Patrycja Rojek, Kamil Witek, Zuzanna Witulska
12. T-Mobile Nowe Horyzonty: Dzień szósty
— Patrycja Rojek, Kamil Witek, Zuzanna Witulska
12. T-Mobile Nowe Horyzonty: Dzień piąty
— Patrycja Rojek, Kamil Witek, Zuzanna Witulska
12. T-Mobile Nowe Horyzonty: Dzień czwarty
— Patrycja Rojek, Kamil Witek, Zuzanna Witulska
12. T-Mobile Nowe Horyzonty: Dzień trzeci
— Patrycja Rojek, Kamil Witek, Zuzanna Witulska
Nowe Horyzonty
— Goście 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
Nowe Horyzonty
— Koncerty gwiazd i DJ Nights w Klubie Festiwalowym w Arsenale
Nowe Horyzonty
— 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu
Nowe Horyzonty
— Filmy o sztuce na 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
Nowe Horyzonty
— Kino eksperymentalne Petera Tscherkassky’ego i Eve Heller na 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
Nowe Horyzonty
— Warsztaty dla polskich script doctorów na 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
Nowe Horyzonty
— Kino Meksyku na 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
Nowe Horyzonty
— Mistrz polskiej animacji Witold Giersz bohaterem retrospektywy na 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
Gutek Film, Nowe Horyzonty, Instytut Francuski w Polsce
— Przegląd Nowego Kina Francuskiego we Wrocławiu