Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 19 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

‹Węże›

NazwaWęże
OpisWĘŻE to nagrody dla najgorszych polskich filmów roku.
WWW

Węże 2016 rozdane!

Esensja.pl
Esensja.pl
Oceniająca filmowe wpadki w polskim kinie Akademia Węży przyznała 1 kwietnia swoje doroczne nagrody.

Węże 2016 rozdane!

Oceniająca filmowe wpadki w polskim kinie Akademia Węży przyznała 1 kwietnia swoje doroczne nagrody.

‹Węże›

NazwaWęże
OpisWĘŻE to nagrody dla najgorszych polskich filmów roku.
WWW
Oceniająca filmowe wpadki w polskim kinie Akademia Węży przyznała 1 kwietnia swoje doroczne nagrody. Najwięcej wyróżnień i tytuł najgorszego filmu roku otrzymał „Ostatni klaps” w reżyserii Gerwazego Reguły, który triumfował w aż 5 kategoriach. 4 Węże otrzymał film „Piąte. Nie odchodź!”. Wśród wyróżnionych aktorów znaleźli się m.in. Maja Frykowska oraz Daniel Olbrychski, którzy otrzymali po dwa wyróżnienia. Węże przyznane zostały po raz piąty, a skromna uroczystość, transmitowana na żywo w internecie, odbyła się w tym roku w Teatrze IMKA.
Węże przyznano w 13 kategoriach. Główny zwycięzca tegorocznej edycji Węży otrzymał nagrody za najgorszy film roku, najgorszą reżyserię, najgorszą rolę żeńską, najgorszy duet na ekranie, najgorszy teledysk okołofilmowy. Dwie z tych nagród zdobyła odtwórczyni głównej roli Maja Frykowska. Cztery Węże zdobyli twórcy filmu „Piąte. Nie odchodź!”, w tym bardzo prestiżowy tytuł „żenującego filmu na ważny temat”. Dwie nagrody aktorskie otrzymał tutaj Daniel Olbrychski, a nawet można powiedzieć, że jest to on także laureatem kategorii Efekt Specjalnej Troski, bowiem to w nagrodzonej scenie (Odrzucony anioł stróż) jego postać zagrała główną rolę.
Akademia Węży doceniła także filmy: „Wkręceni 2” za najgorszy scenariusz i scenę z udziałem szczekającej Marty Żmudy Trzebiatowskiej, „Hiszpankę” za najgorszy plakat oraz „Motyl Still Alice” za najgorszy przekład tytułu filmu zagranicznego i dostosowanie go do potrzeb sprzedaży i promocji w Polsce.
LISTA LAUREATÓW WĘŻY 2016
WIELKI WĄŻ – NAJGORSZY FILM ROKU
Ostatni klaps
Za radosną pasję kina, za którą nie nadążają umiejętności.
NAJGORSZA REŻYSERIA
Gerwazy Reguła – Ostatni klaps
NAJGORSZY SCENARIUSZ
Piotr Wereśniak – Wkręceni 2
ŻENUJĄCY FILM NA WAŻNY TEMAT
Piąte. Nie odchodź!
NAJGORSZA ROLA MĘSKA
Daniel Olbrychski – Piąte. Nie odchodź!
NAJGORSZA ROLA ŻEŃSKA
Maja Frykowska – Ostatni klaps
WYSTĘP PONIŻEJ TALENTU
Daniel Olbrychski – Piąte. Nie odchodź!
NAJGORSZY DUET NA EKRANIE
Maja Frykowska i Mariusz Pujszo – Ostatni klaps
NAJBARDZIEJ ŻENUJĄCA SCENA
Szczekająca Marta Żmuda Trzebiatowska – Wkręceni 2
EFEKT SPECJALNEJ TROSKI
Odrzucony anioł stróż – Piąte. Nie odchodź!
NAJGORSZY TELEDYSK OKOŁOFILMOWY
Akcent / Zenon Martyniuk & Diego – Ostatni klaps
NAJGORSZY PLAKAT
Hiszpanka, dyst. VUE Movie
NAJGORSZY PRZEKŁAD TYTUŁU ZAGRANICZNEGO
Still Alice – Motyl Still Alice, dyst. UIP
• • •
Akademia Węży liczy dziś ponad 150 osób, zajmujących się działalnością kulturalną w naszym kraju, dziennikarzy, twórców, animatorów kultury i in. Zgodnie z założeniami pomysłodawców, Węże w humorystyczny sposób mają zachęcać do dyskusji o jakości polskiego kina i zwrócić uwagę na niebezpieczne trendy, które nie służą rozwojowi i pomyślności polskiej kinematografii. Nabór do Akademii Węży trwa cały rok, a chętni mogą pisać w tej sprawie na adres nagrodyweze@gmail.com
W dotychczasowej historii Nagród Węży nagrody dla najgorszych filmów roku zdobywały: „Wyjazd integracyjny” (2012), „Kac Wawa” (2013), „Ostatnia randka” (2014), „Obce ciało” (2015), „Ostatni klaps” (2016).
koniec
1 kwietnia 2016

Komentarze

02 IV 2016   20:02:50

Kiedy widzę "Hiszpanka" to myślę "grypa".

02 IV 2016   20:46:36

No napisze, że jak zobaczyłam ten plakat, to przyznam się, pomyślałam "hmm, film o epidemii grypy a tu jakieś wybuchy, samoloty i okręty... Może ta epidemia miała miejsce w latach, w których toczyły się również jakieś inne ważne wydarzenia historyczne" :P

02 IV 2016   23:18:36

A jednak mam wrażenie, że polskie kino wydobywa się z mułu. Większość wyróżnionych filmów to jakiś 3 sort, o którym nie słyszałem, znaczy, że te najbardziej promowane produkcje zeszłego roku okazały się całkiem udane. Nawet "Hiszpanka" chwyciła nagrodę jedynie za plakat...

03 IV 2016   01:22:11

Może tylko za plakat, ale za to jakże zasłużoną! :-P

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Z ekranu komputera na dywan – najlepsze LEGO dla graczy

11 IV 2024

W świecie pełnym ekscytujących gier komputerowych LEGO wkracza na scenę, oferując szeroki wybór zestawów, które przenoszą ulubione światy wirtualne prosto na dywan w pokoju malucha. Dla fanów gier, zarówno młodych, jak i tych bardziej dojrzałych, LEGO stworzyło zestawy, które zapewniają godziny wspaniałej zabawy. Jakie jest najlepsze LEGO dla graczy? Wybierz je wspólnie z nami!

więcej »

Promocja: Porównanie wymagań systemowych pomiędzy wersją PC a konsolową gry Wiedźmin 3

2 IV 2024

Gra Wiedźmin 3 dostępna jest na komputery osobiste, a także na takie konsole jak PlayStation 4 i Xbox One. Każda z tych platform ma swoje zalety i wady. Dlatego wybór platformy sprzętowej nie powinien być przypadkowy. Pod uwagę wziąć należy kilka czynników. Przede wszystkim bardzo istotny jest efekt wizualny. Warto zatem poznać różnice w wymaganiach sprzętowych między wersją na PC a wersją na konsolę.

więcej »

Promocja: Lajki na Facebooku - odkryj siłę interakcji

26 III 2024

Lajki na Facebooku, czyli popularne „Facebook Likes”, odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu naszej interakcji społecznej w świecie online w mediach społecznościowych. Choć mogą się wydawać jedynie niewinnymi gestami potwierdzającymi czyjąś treść lub zdjęcie, mają one znacznie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości, lajki stanowią fundament naszego doświadczenia na Facebooku, wpływając na nasze samopoczucie, interakcje z innymi użytkownikami oraz nawet (...)

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.