Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 28 marca 2023
w Esensji w Esensjopedii

Węże 2019 rozdane!

Esensja.pl
Esensja.pl
Popkulturalna Akademia Wszystkiego już po raz ósmy przyznała Węże – nagrody dla najgorszych filmów roku. Najwięcej wyróżnień i tytuł najgorszego filmu roku otrzymała „Studniówk@" w reżyserii Alessandro Leone, która triumfowała w aż 4 kategoriach. 4 Węże otrzymał także film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Wśród wyróżnionych aktorów znaleźli się m.in. Mikołaj Roznerski i Daniel Olbrychski.

Węże 2019 rozdane!

Popkulturalna Akademia Wszystkiego już po raz ósmy przyznała Węże – nagrody dla najgorszych filmów roku. Najwięcej wyróżnień i tytuł najgorszego filmu roku otrzymała „Studniówk@" w reżyserii Alessandro Leone, która triumfowała w aż 4 kategoriach. 4 Węże otrzymał także film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Wśród wyróżnionych aktorów znaleźli się m.in. Mikołaj Roznerski i Daniel Olbrychski.
Węże przyznane zostały po raz ósmy, a werdykt zaprezentowano w postaci taniego i brzydkiego (jak polskie kino) internetowego filmiku w którym wystąpili dziennikarze, stand-uperzy, rysownik i jeden uczeń szkoły podstawowej:
Węże przyznano w 13 kategoriach. Główny zwycięzca tegorocznej edycji Węży otrzymał nagrody za najgorszy film roku, najgorszą reżyserię, najgorszą rolę żeńską, najgorszy duet na ekranie. Dwie z tych nagród zdobyła odtwórczyni głównej roli Agnieszka Fórmanowska. Cztery Węże zdobyli twórcy filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, w tym bardzo prestiżowy tytuł „żenującego filmu na ważny temat”. Oprócz tego doceniono plakat tej produkcji oraz towarzyszący jej teledysk. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” wyróżniono także za efekt specjalnej troski.
Akademia Węży doceniła także filmy: „Pech to nie grzech” za najgorszy scenariusz i rolę Mikołaja Roznerskiego, „DJ” za najbardziej żenującą scenę i występ poniżej talentu (Daniel Olbrychski) oraz „Też go kocham” za najgorszy przekład tytułu filmu zagranicznego i dostosowanie go do potrzeb sprzedaży i promocji w Polsce.
LISTA LAUREATÓW WĘŻY 2019
WIELKI WĄŻ – NAJGORSZY FILM ROKU
Studniówk@
za ciężkostrawny produkt filmopodobny, od którego aż bije nieudolność. Ale, przyznajemy, bije także pasja do kina.
NAJGORSZA REŻYSERIA
Alessandro Leone – Studniówk@
NAJGORSZY SCENARIUSZ
Ryszard Zatorski i Joanna Wilczewska – Pech to nie grzech
ŻENUJĄCY FILM NA WAŻNY TEMAT
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
NAJGORSZA ROLA MĘSKA
Mikołaj Roznerski – Pech to nie grzech
NAJGORSZA ROLA ŻEŃSKA
Agnieszka Fórmanowska – Studniówk@
WYSTĘP PONIŻEJ TALENTU
Daniel Olbrychski – DJ
NAJGORSZY DUET NA EKRANIE
Agnieszka Fórmanowska i aparat Zenit – Studniówk@
NAJBARDZIEJ ŻENUJĄCA SCENA
„Carpe Diem, Carpe Dick” – DJ
EFEKT SPECJALNEJ TROSKI
Bieg do nieistniejącego myśliwca – Dywizjon 303. Historia prawdziwa
NAJGORSZY TELEDYSK OKOŁOFILMOWY
Edyta Górniak „Tylko Ty” – Dywizjon 303, Historia prawdziwa
NAJGORSZY PLAKAT
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
NAJGORSZY PRZEKŁAD TYTUŁU ZAGRANICZNEGO
Juliet, Naked – Też go kocham
• • •
Popkulturalna Akademia Wszystkiego (PAW) liczy dziś blisko 200 osób, zajmujących się działalnością kulturalną w naszym kraju, dziennikarzy, twórców, animatorów kultury i in. Cor roku przyznają oni 1 kwietnia Węże (nagrody dla najgorszych polskich filmów) oraz we wrześniu MISIE (nagrody dla najlepszych dzieł polskiej kultury popularnej). Zgodnie z założeniami pomysłodawców, Węże w humorystyczny sposób mają zachęcać do dyskusji o jakości polskiego kina i zwrócić uwagę na niebezpieczne trendy, które nie służą rozwojowi i pomyślności polskiej kinematografii. Nabór do PAWia trwa cały rok, a chętni mogą pisać w tej sprawie na adres nagrodyweze@gmail.com
W dotychczasowej historii Nagród Węży nagrody dla najgorszych filmów roku zdobywały: „Wyjazd integracyjny” (2012), „Kac Wawa” (2013), „Ostatnia randka” (2014), „Obce ciało” (2015), „Ostatni klaps” (2016), „Smoleńsk” (2017), „Botoks” (2018), „Studniówk@” (2019)
koniec
1 kwietnia 2019

Komentarze

01 IV 2019   14:57:59

Węże powinny sobie przyznać nagrodę za najgorzej organizowaną nagrodę ;D

02 IV 2019   16:55:09

Nagrodę Najmniejszego Węża otrzymuje:

P.A.W.- za najgorszą prezentację nagród filmowych

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Finaliści Nebuli 2022

8 III 2023

Ogłoszono listę finalistów nagród Nebula za rok 2021. Nagrody te przyznawane są przez Amerykańskie Stowarzyszenie Pisarzy Fantasy i SF (Science Fiction Writers of America). Razem z Nebulami poznaliśmy nominacje do nagród Bradbury’ego i Andre Norton, które choć oficjalnie nie są kategoriami Nebuli, ale przyznawane są według tych samych zasad.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.