Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 3 marca 2024
w Esensji w Esensjopedii

‹Węże›

NazwaWęże
OpisWĘŻE to nagrody dla najgorszych polskich filmów roku.
WWW

WĘŻE 2020. „Futro z misia” najgorszym filmem roku

Esensja.pl
Esensja.pl
Popkulturalna Akademia Wszystkiego już po raz dziewiąty przyznała Węże – nagrody dla najgorszych filmów roku. Najwięcej wyróżnień i tytuł najgorszego filmu roku otrzymało „Futro z misia” w reżyserii Kacpra Anuszewskiego i Michała Milowicza, które triumfowała w aż 4 kategoriach.

WĘŻE 2020. „Futro z misia” najgorszym filmem roku

Popkulturalna Akademia Wszystkiego już po raz dziewiąty przyznała Węże – nagrody dla najgorszych filmów roku. Najwięcej wyróżnień i tytuł najgorszego filmu roku otrzymało „Futro z misia” w reżyserii Kacpra Anuszewskiego i Michała Milowicza, które triumfowała w aż 4 kategoriach.

‹Węże›

NazwaWęże
OpisWĘŻE to nagrody dla najgorszych polskich filmów roku.
WWW
Popkulturalna Akademia Wszystkiego już po raz dziewiąty przyznała Węże – nagrody dla najgorszych filmów roku. Najwięcej wyróżnień i tytuł najgorszego filmu roku otrzymało „Futro z misia” w reżyserii Kacpra Anuszewskiego i Michała Milowicza, które triumfowała w aż 4 kategoriach. 2 Węże otrzymał film „Diablo. Wyścig o wszystko”. Wśród wyróżnionych aktorów znaleźli się m.in. Małgorzata Foremniak, Mikołaj Roznerski (drugi rok z rzędu) i Cezary Pazura. Węże przyznane zostały po raz dziewiąty, a werdykt zaprezentowano w postaci okolicznościowego internetowego filmiku w którym poszczególne kategorie przedstawili zaproszeni goście: Katarzyna Pakosińska, Wojciech Mann, Krzysztof Materna, Abelard Giza, Tomasz Karolak, Robert Górski, Piotr Bukartyk, Rafał Rutkowski i Alessandro Leone oraz członkowie PAWia: Anna Tatarska, Rafał Pawłowski i Kamil Śmiałkowski.
Węże przyznano w 12 kategoriach. Główny zwycięzca tegorocznej edycji Węży otrzymał nagrody za najgorszy film roku, najgorszą reżyserię, najgorszą rolę żeńską, najgorszy duet na ekranie. Po cztery nagrody przypadają więc Michałowi Milowiczowi (Wielki Wąż, reżyseria, scenariusz i najgorszy duet (wspólnie z Przemysławem Sadowskim) i Kacprowi Anuszewskiemu (Wielki Wąż, reżyseria, scenariusz i plakat do innego filmu który Anuszewski wyprodukował i wyreżyserował w zeszłym roku pt. „Serce do walki”).
Akademia Węży doceniła także filmy: „Diablo. Wyścig o wszystko” za występ poniżej talentu Cezarego Pazury i rolę Mikołaja Roznerskiego (który zwyciężył w tej kategorii po raz drugi z rzędu – poprzednio za „Pech to nie grzech”); „Politykę” za najbardziej żenującą scenę; „Jak poślubić milionera” za najgorszą rolę żeńską – Małgorzata Foremniak, „Misz Masz czyli Kogel Mogel 3” w nowej kategorii „najgorszy sequel, prequel lub remake; „Serce do walki” za najgorszy plakat, „Legiony” za najgorszy teledysk okołofilmowy (piosenkę w wykonaniu Mateusza Ziółka i Tabb przeniósł na ekran Alan Kępski) oraz „Impostor” za najgorszy przekład tytułu filmu zagranicznego i dostosowanie go do potrzeb sprzedaży i promocji w Polsce.

Kacper Anuszewski, Michał Milowicz
‹Futro z misia›

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
TytułFutro z misia
Dystrybutor Monolith
Data premiery25 grudnia 2019
ReżyseriaKacper Anuszewski, Michał Milowicz
ZdjęciaTomasz Walasek
Scenariusz
ObsadaOlaf Lubaszenko, Cezary Pazura, Michał Milowicz, Mirosław Zdrojewicz, Sławomir Zapała, Izabela Miko, Krzysztof Kwiatkowski, Elżbieta Romanowska
MuzykaWaldemar Dąże
Rok produkcji2019
Kraj produkcjiPolska
WWW
Gatunekkomedia
Zobacz w
Wyszukaj wSkąpiec.pl
Wyszukaj wAmazon.co.uk
Wyszukaj / Kup
LISTA LAUREATÓW WĘŻY 2020
WIELKI WĄŻ – NAJGORSZY FILM ROKU
Futro z misia (reż. Kacper Anuszewski, Michał Milowicz; prod. Anna Siergiej, Michał Milowicz)
za cudowną wycieczkę w filmową przeszłość, gdy żarty były przaśne, a fabuły obciachowe.
NAJGORSZA REŻYSERIA
Kacper Anuszewski, Michał Milowicz – Futro z misia
NAJGORSZY SCENARIUSZ
Paweł Bilski, Olaf Lubaszenko, Michał Milowicz, Kacper Anuszewski – Futro z misia
NAJGORSZY SEQUEL, PREQUEL LUB REMAKE
Misz Masz czyli Kogel Mogel 3 (reż. Kordian Piwowarski; prod. Tadeusz Lampka, Ilona Łepkowska)
NAJGORSZA ROLA MĘSKA
Mikołaj Roznerski – Diablo. Wyścig o wszystko
NAJGORSZA ROLA ŻEŃSKA
Małgorzata Foremniak – Jak poślubić milionera?
WYSTĘP PONIŻEJ TALENTU
Cezary Pazura – Diablo. Wyścig o wszystko
NAJGORSZY DUET NA EKRANIE
Michał Milowicz i Przemysław Sadowski – Futro z misia
NAJBARDZIEJ ŻENUJĄCA SCENA
goły tyłek Daniela Olbrychskiego – Polityka
NAJGORSZY TELEDYSK OKOŁOFILMOWY
NAJGORSZY PLAKAT
Serce do walki (prod. Kacper Anuszewski; dystr. Kino Świat)
NAJGORSZY PRZEKŁAD TYTUŁU ZAGRANICZNEGO
Impostor – org. The Hole in the Ground (dystr. M2)
• • •
Popkulturalna Akademia Wszystkiego (PAW) liczy dziś blisko 200 osób, zajmujących się działalnością kulturalną w naszym kraju, dziennikarzy, twórców, animatorów kultury i in. Co roku przyznają oni 1 kwietnia Węże (nagrody dla najgorszych polskich filmów) oraz we wrześniu MISIE (nagrody dla najlepszych dzieł polskiej kultury popularnej). Zgodnie z założeniami pomysłodawców, Węże w humorystyczny sposób mają zachęcać do dyskusji o jakości polskiego kina i zwrócić uwagę na niebezpieczne trendy, które nie służą rozwojowi i pomyślności polskiej kinematografii. Nabór do PAWia trwa cały rok, a chętni mogą pisać w tej sprawie na adres kapitulapaw@gmail.com
W dotychczasowej historii Nagród Węży nagrody dla najgorszych filmów roku zdobywały: „Wyjazd integracyjny” (2012), „Kac Wawa” (2013), „Ostatnia randka” (2014), „Obce ciało” (2015), „Ostra randka” (2016), „Smoleńsk” (2017), „Botoks” (2018), „Studniówk@” (2019), „Futro z misia” (2020).
koniec
1 kwietnia 2020

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Audiobook „Szatan z Siódmej Klasy”, czyli szkolna lektura w wersji do słuchania

29 II 2024

Audiobook „Szatan z Siódmej Klasy” to lektura, która jest przeznaczona dla młodzieży z klasy szóstej szkoły podstawowej. Wielu rodziców z pewnością pamięta tę książkę. W dawnych czasach zawsze trzeba było poświęcić odpowiednią ilość czasu na tradycyjną książkę, ponieważ nikt nawet nie wiedział czym jest audiobook. „Szatan z Siódmej Klasy” dostępny jest teraz w nowoczesnej formie, która chętnie wykorzystywana jest przez uczniów.

więcej »

Promocja: 5 kluczowych elementów męskiej garderoby na każdą porę roku

23 II 2024

Funkcjonalna garderoba zawiera uniwersalne ubrania, z których bez trudu skomponujesz stylizacje na różne okazje. Oto 5 elementów, bez których trudno wyobrazić sobie męską szafę, bez względu na to, jaki styl życia prowadzisz.

więcej »

Promocja: Ładowarki samochodowe dla wygody i bezpieczeństwa

8 II 2024

Mobilność stała się jednym z najważniejszych elementów w życiu współczesnego społeczeństwa, a smartfony i inne urządzenia mobilne są nieodłącznymi gadżetami, które towarzyszą nam dosłownie wszędzie. Ładowarki samochodowe doskonale wpisują się w ten trend, umożliwiając ładowanie smartfonów, a także innych smart urządzeń w trakcie podróży służbowej, wakacyjnego wyjazdu czy też codziennych dojazdów do pracy. Dla osób, którym zależy na nieprzerwanym dostępie do wszystkich możliwości urządzeń (...)

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.