Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 27 lutego 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Co nam w kinie gra: Rourke na ringu (20.03.2009)

Esensja.pl
Esensja.pl
Pomagamy wybrać seans filmowy na weekend. Premiery tego tygodnia to: „Zapaśnik”, „Powrót do Brideshead”, „Brick Lane”, „Okrucieństwo” i „Baader-Meinhof”, „Marley i ja”, „Nienarodzony”, „Tajemnica Rajskiego Wzgórza”, „Świat jest wielki, a zbawienie czai się za rogiem” i „Zloty środek”.

Esensja

Co nam w kinie gra: Rourke na ringu (20.03.2009)

Pomagamy wybrać seans filmowy na weekend. Premiery tego tygodnia to: „Zapaśnik”, „Powrót do Brideshead”, „Brick Lane”, „Okrucieństwo” i „Baader-Meinhof”, „Marley i ja”, „Nienarodzony”, „Tajemnica Rajskiego Wzgórza”, „Świat jest wielki, a zbawienie czai się za rogiem” i „Zloty środek”.

Co tydzień w piątek punktualnie o godzinie 10:00 szukajcie na naszych łamach poradnika, mającego pomóc wybrać wam premiery filmowe, na które w najbliższy weekend warto wybrać się do kina. Jeśli natomiast chcecie nadrobić zaległości – sprawdzajcie, co warto zobaczyć według Zgryźliwych Tetryków.

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Zapaśnik
Opowieść o wrestlerze Randym „The Ramie” Robinsonie, mistrzu i wielkiej gwieździe wrestlingu, który musi zakończyć karierę z powodu zawału. Randy nie może wrócić do zapasów, a lekarz ostrzega go, że każda kolejna walka może zakończyć się nowym atakiem serca. Randy próbuje ułożyć swoje życie na nowo.
Przemysław Pieniążek „Pokłon dla zawodnika”
Każdy upadek posiada swój rewers, jakim jest możliwość odkupienia, a niezłomny duch potrafi rzucić wyzwanie ograniczeniom umęczonego ciała. Dwie tezy, które posłużyły Darrenowi Aronofsky’emu do stworzenia fundamentu filmowej analizy amerykańskiego snu, razem z jego wszystkimi blaskami i cieniami. Tym samym twórca niezapomnianego „Requiem dla snu” nakręcił jedno ze swoich najlepszych dzieł.
Historia sportowego upadku i wzniesienia się – ponad własne siły – na szczyt. Czy można w tym temacie dodać coś nowego, odkrywczego? Na pewno wciąż można ten ograny temat wzruszająco i inteligentnie opowiadać, co właśnie udowodnił „Zapaśnikiem” Darren Aronofsky.
Opinie tetryków:
Kamila Sławińska: Materiał z gatunku tych męskich, hemingwayowskich opowieści, które niestety kinie bardzo łatwo zamienić w efektowny kicz dla chłopaków. To mogło się udać tylko z genialnym odtwórca tytułowej roli – i chwała Bogu, że Aronofsky wytrzymał jakoś z Mickey Rourke’m na planie, bo efekt jest naprawdę mocny. (9/10)
Ocena widzów wg www.imdb.com: 8.5/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 97%
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Powrót do Brideshead
„Powrót do Brideshead” to nostalgiczne, trochę ironiczne wspomnienia znakomitego pisarza o szalonym świecie lat dwudziestych, o młodości na uniwersytecie w Oksfordzie, o przyjaźniach, miłościach i dramatycznych wyborach, a zwłaszcza o dworze w Brideshead, który z perspektywy okopów wydaje się bohaterowi utraconą Arkadią.
Katarzyna Bluszcz „Angielska dekadencja”
W swoim najnowszym filmie Julian Jarrold, reżyser znany głównie z produkcji telewizyjnych, przypomina popularną kiedyś powieść Evelyna Waugha, będącą zarówno nostalgiczną podróżą do świata angielskiej arystokracji, jak i świadectwem wiary autora, nawróconego pod koniec życia na katolicyzm.
Ocena widzów wg www.imdb.com: 6.8/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 64%
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Brick Lane
Pewnego dnia życie siedemnastoletniej Nazneen emigrantki z Bangladeszu, całkowicie się zmienia. Jej nowym mężem jest dużo starszy mężczyzna, jej nowym domem – blokowisko wschodniej części Londynu. W tym całkowicie innym świecie młoda hinduska dziewczyna stara się znaleźć sens życia i jednocześnie spełnić należycie swój małżeński obowiązek. Mężczyzna o nadętym charakterze jest prawdziwym sprawdzianem jej ślubowanego posłuszeństwa.
„Brick Lane” to adaptacja debiutanckiej powieści Moniki Ali. Po śmierci matki, rodzina głównej bohaterki, siedemnastoletniej Nazneen aranżuje jej małżeństwo z Chanu – mężczyzną dwa razy od niej starszym, tradycjonalistą szukającym prostej oraz całkowicie podporządkowanej, muzułmańskiej żony.
Ocena widzów wg www.imdb.com: 6.5/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 63%
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Okrucieństwo
Nastolatka pragnąca niezależności podgląda sąsiadów z dachu swojego domu i przy okazji robi zdjęcia scen miłosnych pomiędzy samotną kobietą w średnim wieku — Zoją a jej żonatym sąsiadem. Wika wpada na pomysł żeby szantażować zdrajcę. Za pomocą detektywa mężczyzna szybko demaskuje szantażystkę, jednak z obawy przed nagłośnieniem sprawy zrywa z Zoją. Kobiety zbliżają się i Wika namawia nową koleżankę zemścić się na byłym kochanku…
„Okrucieństwo” to kolejna w ostatnich miesiącach rosyjska premiera w polskich kinach. Film porównywany był przez rodzimych krytyków do klasycznego już obrazu Ridleya Scotta „Thelma i Louise”. I sporo w tym racji. Z tą jednak różnicą, że ofiarą młodej Wiki, głównej bohaterki dzieła Mariny Ljubakowej, padają nie tylko mężczyźni. Jej nienawiść jest znacznie bardziej demokratyczna – dotyka wszystkich, którzy nie chcą jej zrozumieć.
Ocena widzów wg www.imdb.com: 4.7/10
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Baader – Meinhof
Film opowiada historię przywódców Frakcji Czerwonej Armii: Ulrike Meinhof, Andreasa Baadera i Gudrun Ensslin. Skrajnie lewacka organizacja RAF powstała w 1970 roku, jako radykalny nurt po trwających od 1967 roku protestów studenckich, skierowanych przeciwko wojnie w Wietnamie, a także obecności byłych nazistów w życiu politycznym i gospodarczym RFN. W terrorystycznych zamachach przeprowadzonych przez tę organizację zginęły 34 osoby.
Urszula Lipińska pisze w relacji z Camerimage: Mocna pozycja kina politycznego nakręcona w duchu filmów Stanleya Kubricka albo „Monachium” Spielberga. Uli Edel chłodnym okiem przygląda się losom duetów terrorystów, Ulrike Meinhof i Andreasa Baadera. Nie ma tu żadnych śladów ludzkich odruchów, emocji ani próby rozgrzeszenia czy napiętnowania przywódców RAF-u.
Czytaj cały tekst.
Ocena widzów wg www.imdb.com: 7.5/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 82%
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Marley i ja
Komedia romantyczna. Podczas ślubu Johna i Jenny Grogan pada śnieg. Postanawiają opuścić mroźne Michigan i zacząć nowe życie w West Palm Beach na Florydzie. Przyjmują posady dziennikarzy w konkurujących pismach, kupują pierwszy dom i rozpoczynają wspólne życie. John nie jest pewien, czy dojrzał do roli ojca i dzieli się obawami ze swoim kumplem Sebastianem. Ten daje mu złota radę. Niech John kupi Jenny szczeniaka! Psa wystarcza wyprowadzać na spacer, karmić i tyle.
Ocena widzów wg www.imdb.com: 7.2/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 61%
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Nienarodzony
Horror. Młoda dziewczyna zostaje nawiedzona przez dybuka, który w folklorze żydowskim jest duszą zmarłego nie mogącą zaznać spoczynku. W przypadku dziewczyny będzie to dusza żydowskiego chłopca, który zginął podczas holocaustu. Egzorcyzmy muszą odprawić katolicki ksiądz i żydowski rabin.
Ocena widzów wg www.imdb.com: 4.6/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 13%
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Tajemnica Rajskiego Wzgórza
Kino familijne. Do tajemniczej posiadłości w dolinie Moonacre przybywa 13-nastoletnia sierota Maria Merryweather, która ma tu zamieszkać u boku dalekich krewnych. Wkrótce jednak okazuje się, że czekają ją nieprawdopodobne przygody. Maria odkrywa, że jest ostatnią Księżycową Księżniczką, a na jej rodzinie ciąży mroczna klątwa. Dziewczynka ma czas do najbliższej pełni księżyca, by odczynić czary i ocalić dolinę Moonacre, która wkrótce zniknie pod powierzchnią morza...
Ocena widzów wg www.imdb.com: 7.1/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 16%
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Świat jest wielki, a zbawienie czai się za rogiem
Bułgaria, rok 1980. Sielanka dzieciństwa Alexa w idyllicznym socjalistycznym miasteczku dobiega końca. Jego ojciec, Vasko, naraził się władzom. Milicja żąda, żeby donosił na swojego ojca, niekwestionowanego „króla kości”, Bai Dana, który w pobliskiej kawiarence regularnie grywa w tryktraka, opowiada zbyt śmiałe polityczne dowcipy. Vasko odmawia i wraz z żoną i małym Alexem musi emigrować do Niemiec.
Ocena widzów wg www.imdb.com: 8.8/10
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Złoty środek
Nowa komedia Olafa Lubaszenki. Mirka to młoda dziewczyna z warszawskiej Pragi. Wychowana i zakochana w typowo praskim klimacie, wybrała jednak zasadniczo inną drogę życiową niż jej przyjaciele z dzieciństwa – ukończyła bowiem prestiżowy wydział prawa. Choć wydawać by się mogło, że jej zawód to wręcz ujma na honorze rodziny z cwaniackimi korzeniami, okazuje się być dla mieszkańców starej kamienicy ostatnią deską ratunku…
koniec
20 marca 2009

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: 5 kluczowych elementów męskiej garderoby na każdą porę roku

23 II 2024

Funkcjonalna garderoba zawiera uniwersalne ubrania, z których bez trudu skomponujesz stylizacje na różne okazje. Oto 5 elementów, bez których trudno wyobrazić sobie męską szafę, bez względu na to, jaki styl życia prowadzisz.

więcej »

Promocja: Ładowarki samochodowe dla wygody i bezpieczeństwa

8 II 2024

Mobilność stała się jednym z najważniejszych elementów w życiu współczesnego społeczeństwa, a smartfony i inne urządzenia mobilne są nieodłącznymi gadżetami, które towarzyszą nam dosłownie wszędzie. Ładowarki samochodowe doskonale wpisują się w ten trend, umożliwiając ładowanie smartfonów, a także innych smart urządzeń w trakcie podróży służbowej, wakacyjnego wyjazdu czy też codziennych dojazdów do pracy. Dla osób, którym zależy na nieprzerwanym dostępie do wszystkich możliwości urządzeń (...)

więcej »

Ciepłe koce z mikrofibry. Zobacz, dlaczego musisz taki mieć!

19 I 2024

Lekka i wytrzymała, dobrze chłonąca wodę, szybkoschnąca a przy tym ciepła tkanina nadająca się na koc. Czy cokolwiek jest w stanie spełnić tak wyśrubowane warunki? Oczywiście! Koce z mikrofibry są dokładnie tym, czego szukasz!

więcej »

Polecamy

Zemsty szpon

Z filmu wyjęte:

Zemsty szpon
— Jarosław Loretz

Taśmowa robota
— Jarosław Loretz

Z wątrobą na dłoni
— Jarosław Loretz

Panika na planie
— Jarosław Loretz

Jak nie gryzoń, to może jaszczurka?
— Jarosław Loretz

A gdyby tak skrzyżować człowieka z gryzoniem... inaczej
— Jarosław Loretz

A gdyby tak skrzyżować człowieka z gryzoniem...
— Jarosław Loretz

Miły uśmiech na nowy rok
— Jarosław Loretz

Odcinek świąteczny
— Jarosław Loretz

Podniebne newsy
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Inne recenzje

Do sedna: Darren Aronofsky. Zapaśnik.
— Marcin Knyszyński

Sport w kinie w Gdańsku po raz trzeci
— ACK „Alternator”, DKF UG „Miłość Blondynki”

Ostatnie spotkanie z cyklu „Wykluczeni?”
— ACK „Alternator”, DKF UG „Miłość Blondynki”

Przedświąteczny tydzień z Alternatorem
— Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator”, Dyskusyjny Klub Filmowy Uniwersytetu Gdańskiego „Miłość Blondynki”

Spotkanie ze związkami w kontekście wielokulturowości
— Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Czerwono mi
— Piotr Czerkawski

Padłeś? Powstań!
— Jakub Gałka

W czterech ścianach domowego więzienia
— Katarzyna Bluszcz

Angielska dekadencja
— Katarzyna Bluszcz

Podręcznik obsługi zbuntowanej nastolatki
— Sebastian Chosiński

Z tego cyklu

Poprzednie życie
— Kamil Witek

Ślepowidzenie
— Sebastian Chosiński

Umrika
— Sebastian Chosiński

„Tajemnice Bridgend” i „Czarodziejska góra”
— Sebastian Chosiński, Konrad Wągrowski

Jesteśmy waszymi przyjaciółmi
— Sebastian Chosiński

Slow West
— Sebastian Chosiński

Imigranci
— Marta Bałaga, Sebastian Chosiński

Steve Jobs
— Kamil Witek

Pakt z diabłem
— Marta Bałaga

Intruz
— Sebastian Chosiński

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.