Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 16 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
100,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Co nam w kinie gra: Zabawki wracają w trzech wymiarach (05.02.2010)

Esensja.pl
Esensja.pl
Pomagamy wybrać seans filmowy na weekend. Premiery tego tygodnia to: „Toy Story 3D”, „Astro Boy”, „Fish Tank”, „Tlen”, „Oświadczyny po irlandzku”, „Adam” i „Randka w ciemno”.

Esensja

Co nam w kinie gra: Zabawki wracają w trzech wymiarach (05.02.2010)

Pomagamy wybrać seans filmowy na weekend. Premiery tego tygodnia to: „Toy Story 3D”, „Astro Boy”, „Fish Tank”, „Tlen”, „Oświadczyny po irlandzku”, „Adam” i „Randka w ciemno”.

Co tydzień w piątek punktualnie o godzinie 10:00 szukajcie na naszych łamach poradnika, mającego pomóc wybrać wam premiery filmowe, na które w najbliższy weekend warto wybrać się do kina. Jeśli natomiast chcecie nadrobić zaległości – sprawdzajcie, co warto zobaczyć według Zgryźliwych Tetryków.

WASZ EKSTRAKT:
100,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Toy Story 3D
Pod nieobecność ludzi zabawki z sypialni Andy′ego żyją własnym życiem. Przewodzi im kowboj Chudy, drewniana kukiełka obdarzona dużą samoświadomością. Chudy zdaje sobie sprawę, że jest tylko zabawką, której powołaniem jest niesienie radości Andy′emu. Taki też system wartości od dawna wpaja pozostałym zabawkom, wśród których są: sprężynowy jamnik Cienki, Pan Bulwa, znerwicowany dinozaur Rex, pasterka owieczek Bou, świnka-skarbonka Hamm i zastęp plastikowych żołnierzyków.
Czytaj w „Esensji”:
Konrad Wągrowski „Zabawki rządzą!”:
„Toy Story” było niegdyś rewolucją – pierwsza animacja w pełni wykonana w grafice komputerowej. Dziś premiera wersji trójwymiarowej. Czy warto wracać po latach do tego filmu? Głupie pytanie. (90%)
Ocena widzów wg www.imdb.com: 8.1/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 100%
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Astro Boy
Niesamowita opowieść o chłopcu-robocie, który w poszukiwaniu swojego przeznaczenia przeżywa masę niebywałych przygód! Wyposażony w silniki odrzutowe w butach i działa laserowe w dłoniach wymknie się wojskowemu pościgowi i stoczy niejeden pojedynek ze złymi robotami. Wszystko po to, aby wrócić do rodzimego Metro City i powstrzymać złego prezydenta Stone’a przed planami opanowania całej Ziemi.
Czytaj w „Esensji”:
Całkiem przyjemna bajka, oferująca coś odrobinę innego niż wybór między Pixarem a Dreamworksem (i jego klonami w rodzaju „Planety 51” czy „Epoki lodowcowej”) – nie na tyle jednak świeża, by postawić ją obok „Księżniczki i żaby”. Wtórność widać przede wszystkim w tematyce (odwieczne tematy wchodzenia w dorosłość, przełamywania uprzedzeń, testowania wierności przyjaciół, podejmowania ważnych wyborów moralnych) i niektórych wątkach (zbyt przerysowany czarny charakter). Oczywiście nie dyskwalifikuje to filmu dla dzieci całkowicie: ważkie tematy wręcz muszą się w nich pojawiać, a wybory bohatera powinny być jednoznaczne moralnie – nie każdy potrafi opowiadać o tym z taką inwencją jak Pixar. (60%)
Ocena widzów wg www.imdb.com: 6.3/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 50%
• • •
WASZ EKSTRAKT:
70,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Fish Tank
Sańka nie usłyszał piątego przykazania i zabił żonę dla rudowłosej Saszy. Dlaczego? Bo łaknął tlenu pięknej dziewczyny. Film Iwana Wyrypajewa to ekranizacja jego kontrowersyjnej sztuki „Tlen”, gdzie rapowano Dekalog i którą krytycy uznali za manifest „beztlenowców”.
Czytaj w „Esensji":
Andreę Arnold nazywa się Kenem Loachem w spódnicy i coś w tym jest, choć niekoniecznie działa na korzyść autorki. Pewnie ktoś jej to powiedział przy pierwszym filmie, bo drugi wygląda jakby naprawdę w te słowa uwierzyła. W „Red Road” dramaturgia i napięcie fabuły nie dały się zdominować społecznemu wymiarowi historii. W „Fish Tank” uciemiężenie płynące z pozycji (a raczej jej braku) w społeczeństwie stanowi wszystko: definiuje bohaterów, uniemożliwia im realizację marzeń, nawarstwia konflikty. (60%)
Tetrycy o filmie:
Urszula Lipińska: Dla Andrei Arnold celnie obrana droga do arcydzieła powoli staje się nieprzerwanym dreptaniem w miejscu pod tabliczką „Nadzieja kina”. W „Fish Tank” krąży w zakamarkach społecznego dramatu spod znaku Kena Loacha i zaułkach fabuł o spełnianiu amerykańskiego snu na brytyjskim blokowisku. Najciekawiej wypada rozwinięcie głównego motywu z „Red Road” i powraca do wątku podglądactwa w bardziej wyrafinowanym wydaniu. Niemal wszyscy bohaterowie skradają się do siebie po cichu, nie patrzą sobie prosto w oczy, potajemnie się podglądają i unikają konfrontacji. Wzajemna fascynacja, strach i ukryte pragnienia zawarte w tych ukradkowych spojrzeniach zyskują nieznośnie duże stężenie emocjonalne. Ułamki życia, które ktoś podejrzał, chcący lub nie, stają się kartą przetargową w kontaktach między bohaterami. Arnold ponownie miała w zasięgu ręki kawałek bardzo dobrego kina i ponownie nie uczyniła ostatniego kroku, żeby dopełnić dzieła. Ale cóż, podobno do trzech razy sztuka. (6/10)
Ocena widzów wg www.imdb.com: 7.6/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 88%
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
• • •
Tlen
Sańka nie usłyszał piątego przykazania i zabił żonę dla rudowłosej Saszy. Dlaczego? Bo łaknął tlenu pięknej dziewczyny. Film Iwana Wyrypajewa to ekranizacja jego kontrowersyjnej sztuki „Tlen”, gdzie rapowano Dekalog i którą krytycy uznali za manifest „beztlenowców”.
Ocena widzów wg www.imdb.com: 6.2/10
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Oświadczyny po irlandzku
Anna, młoda dziewczyna, która po czterech latach bycia razem postanawia sama oświadczyć się swojemu narzeczonemu Jeremy′emu, który mieszka teraz w Dublinie. Anna wie, że zgodnie z irlandzką tradycją kobiety mogą oświadczać się mężczyznom w rok przestępny, 29 lutego, ale samoloty, pogoda i los bardzo pokrzyżują jej szyki. Dziewczyna wyląduje wiele kilometrów od Dublina, a jedyną osobą, która może jej pomóc w realizacji zaręczynowego planu będzie przystojny nieznajomy Declan.
Tetrycy o filmie:
Piotr Pluciński: Przeciwności się przyciągają – na tym, starym jak świat założeniu, zbudowano fabularny szkielet „Oświadczyn po irlandzku”, komedii romantycznej Ananda Tuckera. Tym razem jednak relacje bohaterów tak bardzo przesiąknięte są obopólną nienawiścią, że chemia jest tu tylko niezrealizowaną ewentualnością. Przepaść między Anną – zdesperowaną bostońską yuppie, a Declanem – nieokrzesanym sceptykiem z prowincjonalnej Irlandii, nie ma w sobie nic z klasycznych założeń gatunku, któremu przewodzili niegdyś Katherine Hepburn i Cary Grant. W ich przypadku miłosny consensus był naturalnym zwieńczeniem serdecznych nieporozumień, tu jest tylko przekupnym wynagrodzeniem za dotychczasową niegodziwość. (3/10)
Ocena widzów wg www.imdb.com: 6.0/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 20%
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Adam
Wkrótce po przeprowadzce do nowego mieszkania, Beth, poznaje Adama. Przystojny chłopak zachowuje się w nieco dziwaczny sposób. Przejawia się to w drobnych sprawach, jak unikanie kontaktu wzrokowego, czy trzymanie się na uboczu, gdy Beth wnosi bagaże. Okazuje się, że Adam cierpi na syndrom Aspergera i jest zupełnie nieświadomy społecznych konwenansów i zachowań. Nie potrafi też odczytywać niewerbalnych komunikatów…
Czytaj w „Esensji":
Nawet jeśli „Adam” nie jest filmem do końca udanym, to dobre chęci i ryzykowne wybory mogą kiedyś stać się prawdziwym atutem Maxa Mayera. (70%)
Ocena widzów wg www.imdb.com: 7.3/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 65%
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Randka w ciemno
Majka, wspierana przez gotowe na wszystko przyjaciółki, musi dokonać arcytrudnego, ale obfitującego w arcykomiczne sytuacje, wyboru między trzema mężczyznami, zawzięcie rywalizującymi o jej względy. Jeszcze nie wiecie, do czego mogą być zdolni faceci rywalizujący o kobietę. A do tego faceci tak nietuzinkowi…
koniec
5 lutego 2010

Komentarze

06 II 2010   01:17:16

Brakuje opisu Fishtank, w jego miejsce wkradł sie opis "Tlenu"

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Z ekranu komputera na dywan – najlepsze LEGO dla graczy

11 IV 2024

W świecie pełnym ekscytujących gier komputerowych LEGO wkracza na scenę, oferując szeroki wybór zestawów, które przenoszą ulubione światy wirtualne prosto na dywan w pokoju malucha. Dla fanów gier, zarówno młodych, jak i tych bardziej dojrzałych, LEGO stworzyło zestawy, które zapewniają godziny wspaniałej zabawy. Jakie jest najlepsze LEGO dla graczy? Wybierz je wspólnie z nami!

więcej »

Promocja: Porównanie wymagań systemowych pomiędzy wersją PC a konsolową gry Wiedźmin 3

2 IV 2024

Gra Wiedźmin 3 dostępna jest na komputery osobiste, a także na takie konsole jak PlayStation 4 i Xbox One. Każda z tych platform ma swoje zalety i wady. Dlatego wybór platformy sprzętowej nie powinien być przypadkowy. Pod uwagę wziąć należy kilka czynników. Przede wszystkim bardzo istotny jest efekt wizualny. Warto zatem poznać różnice w wymaganiach sprzętowych między wersją na PC a wersją na konsolę.

więcej »

Promocja: Lajki na Facebooku - odkryj siłę interakcji

26 III 2024

Lajki na Facebooku, czyli popularne „Facebook Likes”, odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu naszej interakcji społecznej w świecie online w mediach społecznościowych. Choć mogą się wydawać jedynie niewinnymi gestami potwierdzającymi czyjąś treść lub zdjęcie, mają one znacznie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości, lajki stanowią fundament naszego doświadczenia na Facebooku, wpływając na nasze samopoczucie, interakcje z innymi użytkownikami oraz nawet (...)

więcej »

Polecamy

Bo biblioteka była zamknięta

Z filmu wyjęte:

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zemsty szpon
— Jarosław Loretz

Taśmowa robota
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Z tego cyklu

Perfect Days
— Kamil Witek

Czasem myślę o umieraniu
— Kamil Witek

Poprzednie życie
— Kamil Witek

Ślepowidzenie
— Sebastian Chosiński

Umrika
— Sebastian Chosiński

„Tajemnice Bridgend” i „Czarodziejska góra”
— Sebastian Chosiński, Konrad Wągrowski

Jesteśmy waszymi przyjaciółmi
— Sebastian Chosiński

Slow West
— Sebastian Chosiński

Imigranci
— Marta Bałaga, Sebastian Chosiński

Steve Jobs
— Kamil Witek

Tegoż twórcy

Esensja ogląda: Marzec 2017 (4)
— Piotr Dobry, Jarosław Robak, Agnieszka ‘Achika’ Szady

7. American Film Festival: Dream Baby Dream
— Kamil Witek

East Side Story: Poszukiwania Boga w Himalajach
— Sebastian Chosiński

East Side Story: Taniec śmierci i miłości
— Sebastian Chosiński

Autum of Solace
— Michał Kubalski

Dzień Dziecka: My nie chcemy do pudełka!
— Agnieszka Szady

Siła prostoty (?)
— Łukasz Twaróg

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.