Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 14 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Co nam w kinie gra: Meryl Streep i polskie wampiry (12.02.2010)

Esensja.pl
Esensja.pl
Pomagamy wybrać seans filmowy na weekend. Premiery tego tygodnia to: „To skomplikowane”, „Amelia Earhart”, „Kołysanka”, „Walentynki” i „Wciąż ją kocham”.

Esensja

Co nam w kinie gra: Meryl Streep i polskie wampiry (12.02.2010)

Pomagamy wybrać seans filmowy na weekend. Premiery tego tygodnia to: „To skomplikowane”, „Amelia Earhart”, „Kołysanka”, „Walentynki” i „Wciąż ją kocham”.

Co tydzień w piątek punktualnie o godzinie 10:00 szukajcie na naszych łamach poradnika, mającego pomóc wybrać wam premiery filmowe, na które w najbliższy weekend warto wybrać się do kina. Jeśli natomiast chcecie nadrobić zaległości – sprawdzajcie, co warto zobaczyć według Zgryźliwych Tetryków.

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
To skomplikowane
Historia Jane, matki trojga dorosłych dzieci, która, ponad dekadę po rozwodzie ze swoim mężem, wciąż utrzymuje z nim przyjazne stosunki. W czasie wspólnego wyjazdu na uroczystość zakończenia studiów przez ich syna, Jane i Jake zbliżają się do siebie jeszcze bardziej, a niewinny obiad kończy się... romansem. Wszytko jest dość skomplikowane, bo Jake ponownie się ożenił, a o względy Jane ubiega się architekt, którego wynajęła do remontu kuchni w swojej piekarni...
Czytaj w „Esensji”:
Nie sugerujcie się tytułem. Nowa komedia romantyczna Nancy Meyers nie jest bardziej skomplikowana niż klasyczne filmy gatunku z udziałem Doris Day, Rocka Hudsona i Tony′ego Randalla. Jest za to równie przyjemna i urokliwa co tamte ramotki. (70%)
Tetrycy o filmie:
Piotr Dobry: Prawdziwa sztuka jest uniwersalna, ale w życiu bym się nie spodziewał, że w wyglancowanej na połysk hollywoodzkiej komedii o ryczącej sześćdziesiątce z UMC odnajdę cząstkę własnych przeżyć rodzinnych. No i ten Baldwin kradnący każdą scenę nawet samej Meryl Streep! (7/10)
Michał Oleszczyk: Ciepłe kluchy i seks, albo filmowa owsianka z papryczką: skutki gastryczne do przewidzenia. Zamulony scenariusz czołowej zmory Hollywoodu, Nancy Meyers; „śmichy”, „chichy” i „dowcipasy”. Do tego świętokradztwo, za które Nancy trafi do kinematograficznego piekła: dosłowny cytat z „Absolwenta” Mike’a Nicholsa, oglądanego na DVD tak jak stare komedie w równie okropnym „Holiday”. A kysz, a kysz, maro! (3/10)
Piotr Pluciński: Wręcz przeciwnie, to proste. Meyers nakręciła przeterminowany komediodramat, który nudzi swymi założeniami w porównywalnym stopniu, co Streep swą kolejną „dobrą” rolą. (5/10)
Ocena widzów wg www.imdb.com: 6.8/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 58%
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Amelia Earhart
Biografia słynnej feministki i pilotki, która zaginęła bez wieści w czasie swojego lotu nad Oceanem Spokojnym. Film koncentruje się na okresie, w którym Amelia stała gwiazdą – opowiada o jej życiu w latach 1928-1937, do dnia kiedy zaginęła.
Czytaj w „Esensji”:
Amelia Earhart, amerykańska ikona, sufrażystka, pionierka lotnictwa, pierwsza kobieta, która przeleciała samotnie nad Atlantykiem. Zaginęła wraz ze swoim nawigatorem podczas próby okrążenia globu w 1937 roku. Nigdy nie wyjaśniono tej sprawy, nie odnaleziono też zwłok. Wokół śmierci Earhart narosło wiele mitów, przez co jej rola w kształtowaniu amerykańskiej kultury została nieco zapomniana, a żaden z powstałych filmów nie wykorzystał w pełni potencjału jej osoby. Czy udało się Mirze Nair? (40%)
Ocena widzów wg www.imdb.com: 5.7/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 21%
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kołysanka
Pewnej nocy w tajemniczych okolicznościach ginie mieszkający samotnie na odludziu mężczyzna. Ślad po nim zaginął. W jego zagrodzie pojawia się rodzina Makarewiczów. Wszystkim ciekawskim pytającym o Romana odpowiadają, że wyjechał „za pracą”.
Tetrycy o filmie:
Urszula Lipińska: „Kołysanka” nie jest dobrym filmem, a zaledwie obietnicą dobrego filmu. Najsłabiej wypada to, co zwykle u Machulskiego wypada najlepiej: zręczność opowiadania. Otóż zawiązanie akcji, punkt wyjścia, wstęp ledwie – jakkolwiek to nazwać – okazuje się także rozwinięciem i zakończeniem historii. Gdzieś w okolicach trzydziestej minuty zdajemy sobie sprawę, że punktu zwrotnego nikt nie przewidział w scenariuszu i uczuciu oszukania przez niedopracowanie trudno się nie dać. Szkoda, bo parę pomysłów i przedstawienie konfliktu pragnień i pokoleń w rodzinie wampirów wypadają wybornie. Ale, w górę serca, nie wszystko stracone. Osobne, gromkie brawa kieruję w stronę charakteryzatorów. Obsada bez wyjątku działa jak marzenie i miło popatrzeć wreszcie na twarze inne niż Kot, Szyc i Małaszyński. Więckiewicz potwierdza talent o możliwościach szerszych niż granie alkoholików, a Janusz Chabior chyba tą rolą wystrugał sobie aktorską szufladkę, bo dziadkiem-wampirem jest po prostu idealnym. (6/10)
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Walentynki
Wydarzenia opowiedziane w filmie ukazane są z perspektywy wielu postaci, znajdujących się w różnych momentach życia i na różne sposoby zaangażowanych w bycie z drugą osobą — jedni są na etapie pierwszych randek, a inni w długich związkach. Jedni dopiero ulegają zauroczeniu, a innych łączą uczucia niewygasające od lat. Niektórzy są zdeklarowanymi singlami, a pozostali cierpią z powodu nieodwzajemnionej miłości...
Ocena widzów wg www.imdb.com: 5.9/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 14%
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Wciąż ją kocham
23-letni żołnierz John Tyree i piękna studentka Savannah Lynn Curtis zostają przyjaciólmi, ale stopniowo ich przyjaźń przeradza się w miłość. Problem w tym, że John jest na przepustce, a jego powrót na misję, wiązał się będzie z rozstaniem z Savannah. Zakochanym nie pozostaje nic innego, jak tylko pisać do siebie listy. Ale czy w ten sposób ich związek jest w stanie przetrwać?
Ocena widzów wg www.imdb.com: 5.5/10
Ocena krytyków wg www.rottentomatoes.com: 28%
koniec
12 lutego 2010

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Z ekranu komputera na dywan – najlepsze LEGO dla graczy

11 IV 2024

W świecie pełnym ekscytujących gier komputerowych LEGO wkracza na scenę, oferując szeroki wybór zestawów, które przenoszą ulubione światy wirtualne prosto na dywan w pokoju malucha. Dla fanów gier, zarówno młodych, jak i tych bardziej dojrzałych, LEGO stworzyło zestawy, które zapewniają godziny wspaniałej zabawy. Jakie jest najlepsze LEGO dla graczy? Wybierz je wspólnie z nami!

więcej »

Promocja: Porównanie wymagań systemowych pomiędzy wersją PC a konsolową gry Wiedźmin 3

2 IV 2024

Gra Wiedźmin 3 dostępna jest na komputery osobiste, a także na takie konsole jak PlayStation 4 i Xbox One. Każda z tych platform ma swoje zalety i wady. Dlatego wybór platformy sprzętowej nie powinien być przypadkowy. Pod uwagę wziąć należy kilka czynników. Przede wszystkim bardzo istotny jest efekt wizualny. Warto zatem poznać różnice w wymaganiach sprzętowych między wersją na PC a wersją na konsolę.

więcej »

Promocja: Lajki na Facebooku - odkryj siłę interakcji

26 III 2024

Lajki na Facebooku, czyli popularne „Facebook Likes”, odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu naszej interakcji społecznej w świecie online w mediach społecznościowych. Choć mogą się wydawać jedynie niewinnymi gestami potwierdzającymi czyjąś treść lub zdjęcie, mają one znacznie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości, lajki stanowią fundament naszego doświadczenia na Facebooku, wpływając na nasze samopoczucie, interakcje z innymi użytkownikami oraz nawet (...)

więcej »

Polecamy

Wilkołaki wciąż modne

Z filmu wyjęte:

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zemsty szpon
— Jarosław Loretz

Taśmowa robota
— Jarosław Loretz

Z wątrobą na dłoni
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Inne recenzje

Papierowa laurka
— Ewa Drab

SPF - Subiektywny Przegląd Filmów (13)
— Jakub Gałka

Z romansem im do twarzy
— Ewa Drab

Filmowy samolot bez skrzydeł
— Dariusz Kuźma

Ich troje i laptop
— Piotr Dobry

Z tego cyklu

Czasami myślę o umieraniu
— Kamil Witek

Poprzednie życie
— Kamil Witek

Ślepowidzenie
— Sebastian Chosiński

Umrika
— Sebastian Chosiński

„Tajemnice Bridgend” i „Czarodziejska góra”
— Sebastian Chosiński, Konrad Wągrowski

Jesteśmy waszymi przyjaciółmi
— Sebastian Chosiński

Slow West
— Sebastian Chosiński

Imigranci
— Marta Bałaga, Sebastian Chosiński

Steve Jobs
— Kamil Witek

Pakt z diabłem
— Marta Bałaga

Tegoż twórcy

Pięć, cztery, trzy, dwa, jeden…
— Sebastian Chosiński

Zaledwie zauroczenie
— Ewa Drab

SPF – Subiektywny Przegląd Filmów (5)
— Jakub Gałka

Dlaczego Ikea jest w Jankach?
— Piotr Czerkawski

W filmie jak w życiu
— Łukasz Twaróg

Człowiek, który chciał za dużo
— Urszula Lipińska

Rocky Mountains Picture Show
— Przemysław Ćwik

Z Bollywood do Hollywood
— Urszula Lipińska

9 zmarnowanych godzin
— Tomasz Kujawski

Veni, Vidi, Vinci...
— Marcin Łuczyński

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.