Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 25 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Prezenty świąteczne 2014: Gry wideo pod choinkę

W naszym pakiecie polecanek prezentowych nie może zabraknąć gier wideo. Jesteśmy przekonani, że w dziesiątce naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od gatunkowych upodobań i sprzętowych preferencji.

Ewa Drab

Prezenty świąteczne 2014: Gry wideo pod choinkę

W naszym pakiecie polecanek prezentowych nie może zabraknąć gier wideo. Jesteśmy przekonani, że w dziesiątce naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od gatunkowych upodobań i sprzętowych preferencji.
1. The Last of Us Game of the Year Edition
Każdy wielbiciel gier konsolowych o „The Last of Us” przynajmniej słyszał, choćby w kontekście pokaźnego worka nagród, które produkcja Naughty Dog zdobyła, w tym licznych tytułów Gry Roku 2013. Kto jednak nie grał lub chce wejść w posiadanie edycji specjalnej wzbogaconej o DLC lub jeszcze przesiadł się na PlayStation 4, będzie zachwycony, jeśli znajdzie grę pod choinką. To po prostu tytuł kultowy, który oczarowuje fabułą, zaangażowaniem emocjonalnym, rozgrywką i oprawą wizualną.
2. Dark Souls II
Cykl „Dark Souls” to propozycja tylko dla hardcorowych graczy, którzy nie boją się zmagać z rozgrywką długimi godzinami, powtarzać bezustannie te same fragmenty i raz po raz ginąć i odradzać się. „Dark Souls II”, podobnie jak poprzednik, ma niezwykle wyśrubowany poziom trudności i wymaga cierpliwości. Ale odpłaca się wielką satysfakcją i dumą z ukończenia gry. Poza tym to jeden z najbardziej klimatycznych i mrocznych action RPG na rynku.
3. Kolekcje: Arkham Collection i Halo Masterchief Collection
Czas świąteczny to idealny moment na nadrabianie zaległości, także w grach wideo. Dla tych, którzy chcieliby zapoznać się od razu z wszystkimi tytułami danej serii, przygotowano kolekcje, na przykład Arkham Collection i Halo Masterchief Collection. Ta pierwsza to trylogia gier akcji TPP o Batmanie, to znaczy rewelacyjnie przyjęte „Arkham Asylum” i „Arkham City” oraz oceniane nieco gorzej, ale wciąż dużo powyżej średniej „Arkham Origins”. Druga kolekcja to natomiast zestaw gier z serii „Halo”, czyli exclusive na konsolę Xbox, w tym przypadku zebrana specjalnie na Xbox One.
4. Outlast
Jeśli ktoś lubi się pobać nie tylko biernie, oglądając filmowy horror, lecz również czynnie, uczestnicząc w mrożącej krew żyłach historii na ekranie komputera lub telewizora, to „Outlast” będzie idealną propozycją. Gra Red Barrels, wypuszczona na początku jedynie na PC, trafiła także na konsole nowej generacji i przestraszyła najtwardszych graczy. Ale trudno nie podskoczyć w fotelu, gdy nagłe już na początku rozgrywki przerażające zwroty akcji zastają nas opuszczonym zakładzie psychiatrycznym…
5. Forza Horizon 2
Samochodowy exclusive na konsole Microsoftu spodobał się zarówno krytykom, jak i graczom. Przede wszystkim zachwyca piękny świat, przez który przyjdzie się nam ścigać, na Xbox One wykorzystujący możliwości sprzętu nowej generacji. Jednak „Forza…” to przede wszystkim gratka dla fanów szybkości. Ci, którzy oczekują realizmu powinni trwać przy „Gran Turismo”.
6. Dobre-filmowe: Obcy – Izolacja i Cień Mordoru
Udane adaptacje w kierunku film – gra rzadko kiedy można było zaliczyć do udanych. Zazwyczaj twórcy mieli nadzieję, że popularność marki zatuszuje niedociągnięcia techniczne. Tym bardziej cieszy zatem niedawna premiera dwóch gier opartych lub inspirowanych znanymi filmami, które otrzymały znakomite recenzje i nareszcie nie odcinają kuponów od sławnych produkcji srebrnego ekranu. Pierwszy to „Obcy – Izolacja”, straszny i emocjonujący survival horror z widok z pierwszej osoby odwołujący się do serii o grozie z kosmosu i dzielnej Elen Ripley. Drugi to natomiast „Śródziemie: Cień Mordoru”, czyli przeniesienie wizji Petera Jacksona tego, co wymyślił Tolkien, do realiów dynamicznej, pięknej graficznie gry akcji.
7. Diablo III: Ultimate Evil Edition
Seria action RPG „Diablo” towarzyszy graczom już od 1996 roku, kiedy odbyła się jej premiera na pecety. Najpierw długo trzeba było czekać na drugą część, ale gdy pojawiła się na rynku, pochwałom nie było końca. Fani musieli cierpliwością wykazać się również, czekając na trzecią odsłonę cyklu. I ponownie było warto, tak bardzo, że „Diablo III” doczekało się wydania specjalnego Ultimate Evil Edition, tym razem na konsole, także PS4 i Xbox One. Zestaw zawiera pełną grę i dodatek „Reaper of Souls”.
8. The Walking Dead
Najpierw był komiks Roberta Kirkmana o apokalipsie zombie. Potem powstał serial amerykańskiej stacji AMC, który zdobył ogromną popularność, ale któremu wytykano błędy i słaby scenariuszowo drugi sezon. Żywe trupy z tego uniwersum trafiły wreszcie do gry wideo. W 2012 roku wyszła pierwsza część interaktywnej opowieści o ludziach walczących z atakiem zombie, w tym roku na rynek wypuszczono kolejną. To ciekawe ujęcie tematyki żywych trupów w stylistyce komiksowej i trudnymi decyzjami do podjęcia.
9. Call of Duty: Advanced Warfare
Seria „Call of Duty” to jedna z ulubionych serii wojennych shooterów dostępnych na komputery i konsole. Chociaż niektórzy uważają, że cykl uległ poległ pogorszeniu, a nowe odsłony stanowią tylko kopię starszej świetności, to każdy kolejny „Call of Duty” wzbudza niemałe emocje i jest wart zagrania, zwłaszcza że o solidne strzelanki w klimatach wojennych trudno, nie licząc oczywiście serii „Battlefield”. W „Advanced Warfare” twórcy ryzykownie sięgają po potencjalne rozwiązania przyszłości. Czy udaje im się połączyć gameplay z proroczynymi wizjami?
10. Dragon Age: Inkwizycja
Wszyscy wielbiciele RPG z pewnością zdążyli się zaprzyjaźnić z serią „Dragon Age”, która przez dobrych kilka lat nie schodzi ze stałego wysokiego poziomu. Najnowsza odsłona, „Inkwizycja”, zdążyła już zawojować świat gier wideo. Oprócz doskonałych opinii recenzentów i graczy, zdobyła nagrodę za grę roku Game Awards 2014. Każdy zatem, kto dobrze czuje się w klimatach fantasy RPG, nie pogardzi nowym „Dragon Age” pod choinką.
koniec
14 grudnia 2014

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

W krainie Wojennego Młota: Marzec 2024
Miłosz Cybowski

3 IV 2024

Marzec nie przyniósł zbyt wielu nowości ze świata Warhammera – do najważniejszych należy zaliczyć prezentacje kolejnych dwóch armii do The Old World.

więcej »

Magia i Miecz: Siłą rozpędu
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

13 III 2024

Drugi numer „Magii i Miecza” ukazał się na zasadzie siły rozpędu. Jeśli wierzyć informacji zawartej we wstępniaku, miał premierę dwa tygodnie po pojawieniu się numeru pierwszego.

więcej »

W krainie Wojennego Młota: Luty 2024
Miłosz Cybowski

6 III 2024

Mimo dodatkowego dnia tegoroczny luty nie obfitował w nadmiar warhammerowych nowinek.

więcej »

Polecamy

Wyrzuty sumienia kanciarza

W świecie pdf-ów:

Wyrzuty sumienia kanciarza
— Miłosz Cybowski

Więcej, ciekawiej i za darmo
— Miłosz Cybowski

Starzy Bogowie nie śpią
— Miłosz Cybowski

Typowe miasto
— Miłosz Cybowski

Gnijący las
— Miłosz Cybowski

Roninowie pod zaćmionym słońcem
— Miłosz Cybowski

Księga wiedźmich czarów
— Miłosz Cybowski

Pancerni bez psa
— Miłosz Cybowski

Słudzy Pana Rozkładu
— Miłosz Cybowski

Mali, brzydcy i zieloni
— Miłosz Cybowski

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.