Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 23 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Misie 2017 - wyniki pierwszej edycji nagrody

Esensja.pl
Esensja.pl
Pierwsza edycja nagród popkulturalnych MISIE stała się faktem. PAW (Popkulturalna Akademia Wszystkiego), która od sześciu lat dzielnie mierzy się z najgorszymi polskimi filmami i przyznaje im doroczne nagrody Węże, tym razem zdecydowała się docenić to, co pozytywnego dzieje się w całej polskiej kulturze popularnej i nagrodzić najciekawsze wydarzenia i tytuły sezonu 2016/2017.

Misie 2017 - wyniki pierwszej edycji nagrody

Pierwsza edycja nagród popkulturalnych MISIE stała się faktem. PAW (Popkulturalna Akademia Wszystkiego), która od sześciu lat dzielnie mierzy się z najgorszymi polskimi filmami i przyznaje im doroczne nagrody Węże, tym razem zdecydowała się docenić to, co pozytywnego dzieje się w całej polskiej kulturze popularnej i nagrodzić najciekawsze wydarzenia i tytuły sezonu 2016/2017.
Podczas uroczystego ogłoszenia werdyktu i pierwszego wręczenia statuetek, które odbyło się 15 IX 2017 r. w Łodzi podczas 28 Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier przyznano następujące nagrody:
W kategorii ROZBAWIŁO triumfował portal satyryczny ASZ DZIENNIK, pokonując mapę San Escobar, serial internetowy Ucho prezesa i teledysk do piosenki „Zdrajca Metalu" zespołu Nocny Kochanek.
W kategorii WZRUSZYŁO zwyciężyła reklama Czego szukasz w święta (produkcja Cut Cut Studio, reżyseria Jasper Ericstam). W głosowaniu pokonała ona komiksy Kościsko i Totalnie nie nostalgia, film Powidoki i inicjatywę muzyczną T.Cover.
WSTRZĄSNĘŁO. W tej kategorii bezapelacyjnie wygrał film Wołyń (producenci Dariusz Pietrykowski, Andrzej Połeć, reżyseria Wojciech Smarzowski). Obok niego nominowano spektakl teatralny Klątwa, komiks Stolp i zbiór opowiadań Ślady.
W kategorii DZIAŁO SIĘ pierwszym laureatem MISIÓW został komiks Będziesz smażyć się w piekle autorstwa Krzysztofa „Prosiaka" Owedyka. Jego konkurentami były serial Belfer, powieści Inwazja i Śliski interes i film krótkometrażowy Operacja Bazyliszek.
NAJLEPSZY BOHATER – ta kategoria MISIÓW 2017 okazała się triumfem postaci Janusza Jasińskiego z filmu Jestem mordercą (scenariusz Maciej Pieprzyca, aktor Mirosław Haniszewski). Pozostali nominowani to Adrian z serialu Ucho prezesa, Jurek z filmu Sztuka kochania, Kruger z cyklu powieści Kruger i Paweł Zawadzki z serialu Belfer.
W kategorii NAJLEPSZA BOHATERKA zwyciężyła postać Zofii Beksińskiej z filmu Ostatnia rodzina (scenariusz Robert Bolesto, aktorka Aleksandra Konieczna) pokonując panią Basię z serialu Ucho prezesa, Zosię Głowacką-Skibę z filmu Wołyń, Wandę z komiksu Totalnie nie nostalgia i Michalinę Wisłocką z filmu Sztuka kochania.
Kategoria NAJLEPSZY CZARNY CHARAKTER okazała się wręcz stworzona dla postaci Antoniego z serialu Ucho prezesa (scenariusz Robert Górski, aktor Wojciech Kalarus), która pokonała w głosowaniu Borutę z serii filmów Legendy Polskie, komendanta Słotę z serialu Belfer i Lorda Solo z komiksu Będziesz smażyć się w piekle.
I wreszcie ostatnia kategoria NAJLEPSZY TWÓRCA. Tu zwycięstwo zbiorowe przypadło Ekipie, która wskrzesiła „Przekrój". Pozostałymi nominowanymi byli Tomasz Bagiński, Robert Górski, Jan Koza i Wojciech Smarzowski.
Pierwsza edycja MISIÓW udowodniła, że polska kultura popularna ma się dobrze i ciekawe dzieła można odnaleźć nie tylko wśród filmów i seriali ale również w komiksach, prozie, muzyce czy reklamie. Popkulturowa Akademia Wszystkiego ma zamiar nadal śledzić i doceniać najciekawsze przejawy naszej kultury (podobnie jak cyklicznie piętnuje najgorsze polskie filmy w kolejnych edycjach Węży).
MISIE 2017
ROZBAWIŁO – serwis internetowy ASZ Dziennik (naczelny Rafał Madajczak)
WZRUSZYŁO – reklama Czego szukasz w święta (produkcja Cut Cut Studio, reżyseria Jasper Ericstam)
WSTRZĄSNĘŁO – film Wołyń (producenci Dariusz Pietrykowski, Andrzej Połeć, reżyseria Wojciech Smarzowski)
DZIAŁO SIĘ– komiks Będziesz smażyć się w piekle (Krzysztof „Prosiak" Owedyk)
NAJLEPSZY BOHATER - Janusz Jasiński z filmu „Jestem mordercą" (scenariusz Maciej Pieprzyca, aktor Mirosław Haniszewski)
NAJLEPSZA BOHATERKA – Zofia Beksińska z filmu „Ostatnia rodzina" (scenariusz Robert Bolesto, aktorka Aleksandra Konieczna)
NAJLEPSZY CZARNY CHARAKTER – Antoni z serialu „Ucho prezesa" (scenariusz Robert Górski, aktor Wojciech Kalarus)
NAJLEPSZY TWÓRCA – Ekipa, która wskrzesiła „Przekrój"
ps. My tymi Misiami otwieramy oczy niedowiarkom.
koniec
16 września 2017

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Przebarwienia na twarzy - jak sobie z nimi radzić?

19 IV 2024

Przebarwienia na twarzy mogą mieć naprawdę różne pochodzenie. Mogą być wynikiem zarówno działania słońca, jak i zmian hormonalnych, stanów zapalnych, a także niewłaściwej pielęgnacji skóry. Zobacz jak sobie radzić z przebarwieniami.

więcej »

Promocja: Z ekranu komputera na dywan – najlepsze LEGO dla graczy

11 IV 2024

W świecie pełnym ekscytujących gier komputerowych LEGO wkracza na scenę, oferując szeroki wybór zestawów, które przenoszą ulubione światy wirtualne prosto na dywan w pokoju malucha. Dla fanów gier, zarówno młodych, jak i tych bardziej dojrzałych, LEGO stworzyło zestawy, które zapewniają godziny wspaniałej zabawy. Jakie jest najlepsze LEGO dla graczy? Wybierz je wspólnie z nami!

więcej »

Promocja: Porównanie wymagań systemowych pomiędzy wersją PC a konsolową gry Wiedźmin 3

2 IV 2024

Gra Wiedźmin 3 dostępna jest na komputery osobiste, a także na takie konsole jak PlayStation 4 i Xbox One. Każda z tych platform ma swoje zalety i wady. Dlatego wybór platformy sprzętowej nie powinien być przypadkowy. Pod uwagę wziąć należy kilka czynników. Przede wszystkim bardzo istotny jest efekt wizualny. Warto zatem poznać różnice w wymaganiach sprzętowych między wersją na PC a wersją na konsolę.

więcej »

Polecamy

Wyrzuty sumienia kanciarza

W świecie pdf-ów:

Wyrzuty sumienia kanciarza
— Miłosz Cybowski

Więcej, ciekawiej i za darmo
— Miłosz Cybowski

Starzy Bogowie nie śpią
— Miłosz Cybowski

Typowe miasto
— Miłosz Cybowski

Gnijący las
— Miłosz Cybowski

Roninowie pod zaćmionym słońcem
— Miłosz Cybowski

Księga wiedźmich czarów
— Miłosz Cybowski

Pancerni bez psa
— Miłosz Cybowski

Słudzy Pana Rozkładu
— Miłosz Cybowski

Mali, brzydcy i zieloni
— Miłosz Cybowski

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.