dzisiaj: 26 lutego 2024
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CCXXXIII

Konkursy

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

growe

więcej »

muzyczne

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »

growe (wybrane)

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
1 2 3 85 »


freynir, 16-02-2024 10:44:
@Tudora— nie wiem, co ty sobie wyobrażasz, ale pochodzę z tamtych czasów i chodzenie na spacer do parku, to ostatnie, co nam przychodziło do głowy. Prędzej latanie po działkach, zwiedzanie świeżo opuszczonego lotniska, granie w "gałę" itd, itp. I to zarówno chłopaki jak i dziewczyny. Do parku szło się w niedziele z rodzicami karmić wiewiórki albo karpie (to w warszawskich Łazienkach).

Tudora, 15-02-2024 19:05:
=====
Od redakcji: oryginalny komentarz został usunięty ze względu na obraźliwy atak personalny komentatora/komentatorki na autora recenzji.

"od czasu do czasu wspominał jedynie o obyczajowości nieheteroseksualnej, nie porusza przy tym w ogóle kwestii transpłciowości" - to jest bardzo wielka zaleta i najlepsza rekomendacja!!!

"Bolszewicy to bez wyjątku albo debile, albo zdecydowanie źli ludzie."
To akurat nie jest propaganda...


Paweł, 07-01-2024 23:42:
Doskonale Pana rozumiem i właśnie dlatego zaproponowałem jednak wczytanie się w recenzję. Są w niej tropy, które pozwalają spojrzeć na wszystko nieco inaczej (już sam tytuł wiele wyjaśnia). Sente podjął w komiksie grę z czytelnikiem, a ja postanowiłem iść jego tropem i nie ukrywam, że trochę się pobawiłem, pisząc ten tekst.
Jasne, po prostu napisał pan w recenzji: "O ile samo zamówienie oraz wykonanie tego symbolu walki o niepodległość jest dość dobrze znane i udokumentowane, to mało kto wie o udziale w tym przedsięwzięciu Angeli Brown." Nie będąc ekspertem w temacie XVIII - wiecznej historii USA z ciekawości zerknąłem do Wikipedii by dowiedzieć się czegoś więcej o tym interesującym fakcie. I znalazłem informacje przeczące tezie o uszyciu sztandaru przez Elizabeth Ross. To wszystko.

Paweł, 07-01-2024 23:30:
Nie, wcale tak nie sądzę. Dajmy spokój z tą Wikipedią, przecież chodziło mi o coś zupełnie innego. Najwyraźniej ten drobny ironiczny komentarz odwraca uwagę od istoty sprawy, czyli komiksu, recenzji, prawdy, kłamstwa itp.
Podejrzewam, że każdego dnia na świecie tysiące ludzi powołuje się na Wikipedię. Jeśli pan sądzi, że oni wszyscy uważają Wikipedię za "niezawodne źródło informacji" to ja nie mam więcej pytań :)))

Paweł, 07-01-2024 21:05:
"O, a kto tak twierdzi?" - No nie wiem, może ci, którzy się na nią powołują?
"Można oczywiście użyć Wikipedii, bo jak wiadomo, to niezawodne źródło informacji." O, a kto tak twierdzi? Myślę, że to mniej więcej tak samo "niezawodne" źródło informacji jak Yves Sente. Czy raczej jego wyobraźnia.

Paweł, 07-01-2024 19:40:
Nie chciałbym przedwcześnie psuć zabawy, ale doradzałbym nieco bardziej wnikliwą lekturę tekstu. Warto zacząć od samego tytułu. Można oczywiście użyć Wikipedii, bo jak wiadomo, to niezawodne źródło informacji.
No co ty, nie wierzysz, ze to wszystko najprawdziwsza prawda? Przecież "scenarzysta z kolei sięga do źródeł historycznych, dzięki czemu narracja zyskuje na wiarygodności: ;)))
A tymczasem....
Angielskojęzyczna Wikipedia: 1776 May – A popular legend promulgated by the descendants of Betsy Ross of Philadelphia during the 1870s holds that the seamstress sewed the first American flag. The claim is widely discredited by researchers and historians.
Polska Wikipedia o Betsy Ross: W wielu podręcznikach historii przeczytać można, że uszyła amerykańską flagę dla generała George’a Washingtona. W rzeczywistości to nieprawda, bardzo dobrze rozreklamowana przez jej wnuka. Nawet jeśli rzeczywiście znała Jerzego Waszyngtona, sztandar nie mógł być gwiaździsty. Kanton dodano po uzyskaniu niepodległości.
Jak z każdą politycznie poprawną bajeczką - jak głębiej poszukać, wychodzi kłamstwo

Świetny tytuł recenzji!


ogniomistrz, 21-12-2023 18:06:
Kapitalna recenzja!


freynir, 29-11-2023 16:58:
W Polsce ukazał się dopiero teraz, tymczasem oryginał wyszedł drukiem w połowie 2017, obecnie publikują już czwartą serię.
"https://digital.darkhorse.com/books/6b32956929574a67892bba8bf7480a2b/critical-role-1"

Bardziej do mnie przemawiają opinie tolkienologów z forum o Śródziemiu.
@Hmmm - https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Orki-czy-orkowie;19083.html
"Chodzi o orki"
Wodne czy polowe?

@freynir
Tak patrzę na opis fabuły 4 części i na fragment wstępu, z twojego linku i... no cóż, zdziwienia nie ma XD. Wartości, wartości i jeszcze raz wartości. A potem jeszcze raz. Obawiam się, że nie dałbym rady przeczytać nawet 2 stron tego komiksu, mam alergię na łopatologię.

1 2 3 85 »

Polecamy

Można się nią ogolić!

Niedzielny krytyk komiksów:

Można się nią ogolić!
— Marcin Osuch

Z których Jolskych?
— Marcin Osuch

Odbiło mi się trzy razy
— Marcin Osuch

Coś łysego bym ozłocił
— Marcin Osuch

Copyright © 2000-2024 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.