Po komiks marsz: Październik 2013Na łódzkim turbodoładowaniu, komiksowy rynek w październiku wchodzi na wysokie obroty.
Esensja KomiksPo komiks marsz: Październik 2013Na łódzkim turbodoładowaniu, komiksowy rynek w październiku wchodzi na wysokie obroty. ![]()
Wyszukaj / Kup Enrique Breccia, Xavier Dorison – Wartownicy #1: Stalowe żniwa Kolejny frankofoński komiks wydawany przez Taurusa. Tym razem rzecz o tyle ciekawa, że utrzymana w klimatach steampunkowych, co nie jest zbyt częste na naszym rynku. Scenarzystą jest Xavier Dorison, znany z takich pozycji jak „Long John Silver”, „W.E.S.T.” czy „Asgard”. Rzecz dzieje się przed pierwszą wojną światową (jak przystało na steampunk). Francuska armia tworzy specjalną, tajną jednostkę o nazwie „Wartownicy”. Do jej wyposażenia mają zostać wykorzystane odkrycia… Marii i Piotra Curie. Seria (obecnie trzy tomy) została dobrze przyjęta na rynku frankofońskim. ![]()
Wyszukaj / Kup Peter David, Robin Furth, Richard Isanove – Mroczna wieża #5: Bitwa o Jericho Hill „Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim.” Tak Stephen King zaczął swój cykl „Mroczna Wieża”. Jednak na długo zanim do tego doszło, wynik bitwy o Jericho Hill został przesądzony. Trójce autorów komiksu pozostało pokazanie, jak wyglądała ostatnia, przegrana bitwa Rolanda, jak zginęli jego towarzysze i zło zatryumfowało. Prequele mają niestety swoje wymagania. ![]()
Wyszukaj / Kup Darren Aronofsky, Ari Handel, Niko Henrichon – Noe. Za niegodziwość ludzi Darren Aronofsky ponoć od lat fascynował się postacią patriarchy Noego i przymierzał się do wyprodukowania filmu o nim. Wcześniej jednak zaadaptował swój scenariusz na komiks, z paroma modyfikacjami, których w oryginalnej, biblijnej wersji raczej nie uświadczymy. „Za niegodziwość ludzi”, znakomicie narysowana przez Niko Henrichona („Lwy z Bagdadu”), najwyraźniej przemówiła nawet do kamiennych serc w Hollywood, bo Aronofsky podpisał umowę na film, który obejrzymy w 2014. ![]()
Wyszukaj / Kup Alan Moore, Kevin O′Neill – Liga Niezwykłych Dżentelmenów. Czarne Akta „Czarne Akta” kolejny komiks ze słynnego cyklu Alana Moore’a „Liga Niezwykłych Dżentelmenów” dociera do nas z opóźnieniem – narysowany jako trzeci, na naszym rynku pojawia się po wydaniu nie tylko po wydaniu dwóch pierwszych tomów, ale i trzech tomów z subcyklu „Stulecie”. Nie jest to jednak wielki problem, bo „Czarne Akta” nie muszą wpisywać się w chronologię cyklu, jako że są komiksem pobocznym, swego rodzaju katalogiem porządkującym informacje o świecie Allana Quatermaina i Miny Harker. Tak czy inaczej, fani cyklu muszą go mieć. ![]()
Wyszukaj / Kup Charles M. Schulz – Fistaszki: Fistaszki zebrane 1967 – 1968 Co tu dużo pisać. Kolejny album „Fistaszków”. ![]()
Wyszukaj / Kup Giulio de Vita, Yves Sente – Kriss de Valnor #4: Sojusze Była dziką, amoralną wojowniczką, która ubarwiała przygody Thorgala i obłapiała jego żonę w łaźni. Niestety, jak świadczą opinie recenzentów „Esensji” (np. tu i tu), w kolejnych tomach swojego cyklu stała się zbyt łagodna i niemal bohaterska. Pozostaje mieć nadzieję, że album zatytułowany „Sojusze”, w którym bohaterka zamierza zdobyć władzę nad Wikingami, pozwoli nam ujrzeć Kriss, jaką znamy i lubimy z wcześniejszych przygód (czyli dziką i amoralną, a jeśli będzie obłapianie, to nie będziemy narzekać). ![]()
Wyszukaj / Kup Huppen Hermann – Wieże Bois-Maury #2: Heloiza de Montgri Wydawnictwo Komiksowe trzyma się narzuconego harmonogramu i wydaje kolejną część „Wież Bois Maury”. Dzięki temu mamy szansę na ujrzenie średniowiecza pokazanego jak rzadko w komiksach, z rozmachem godnym powieści historycznej. Aymar de Bois-Maury dalej szuka sposobów na odzyskanie rodzinnego zamku. Jako że czasy są niepewne, napotka ślady działania tajemniczego, rogatego bandyty. Nawet wieże i palisady nie dają obrony przed okrucieństwem i chciwością. Są ludzie, na czele z tytułową Heloizą De Montgri, którzy potrzebują pomocy i umiejętności wędrownego rycerza. Opowieść panny młodej, która w pierwszym tomie rozwijała się powoli i nieśpiesznie pośród bogactwa szczegółów z życia środkowoazjatyckich nomadów, zaczyna przyśpieszać. Rodzina panny młodej – Amiry – postanawia zmienić swoją politykę matrymonialną i pojawia się pod murami miasta, żądając jej zwrotu. Znakomity rysunek, piękne krajobrazy i bogactwo etnograficznych szczegółów, a do tego akcja szybsza niż w pierwszym tomie powinna przyciągnąć tych, dla których to za mało. ![]() 9 października 2013 |
Wielkie rewolucje na skalę uniwersum to chleb powszedni w DC Comics – przynajmniej w dwudziestym pierwszym stuleciu. Dziś zajmiemy się wydarzeniem o dość kategorycznej nazwie – „Final Crisis” z 2008 roku. Był to najbardziej skomplikowany a także najlepszy „kryzys” swoich czasów i… naprawdę ostatni. Dwa kolejne wydarzenia, wywracające do góry nogami świat DC, nie zostały już bowiem nazwane „kryzysami”.
więcej »Po niezwykle intensywnym maju, wydawcy nie zwalniają tempa, w wyniku czego szykuje się równie ciekawy komiksowy czerwiec. Poniżej garść naszych propozycji odnośnie premie w bieżącym miesiącu.
więcej »Esensja wznawia współpracę z warszawską księgarnią Centrum Komiksu, by przyjrzeć się temu, jakie pozycje najchętniej kupują miłośnicy historii obrazkowych. Pierwsze zestawienie po długiej przerwie wygląda co najmniej intrygująco.
więcej »Łatwe trudnego początki
— Marcin Osuch
Kumpel Mickiewicza
— Marcin Osuch
Prototyp Zagłoby
— Marcin Osuch
Wspomnienia jak żyła złota
— Marcin Osuch
Być jak Kmicic
— Marcin Osuch
Extraordinary Moore: Pastisz pełen ambicji
— Marcin Knyszyński
Wielki Ranking komiksów Thorgala
— Esensja Komiks
Gilead ożyje…
— Paweł Ciołkiewicz
Najlepsze komiksy 2013 r.
— Esensja
Historia w obrazkach: Perła przed wieprze
— Sebastian Chosiński
Wybieramy komiks roku 2013 – nominacje
— Esensja
Utopię waszą postapokalipsę
— Daniel Markiewicz
Przygody drugoplanowe
— Jakub Gałka
Najlepsze prezenty komiksowe na święta 2013
— Esensja
Historia w obrazkach: Terminatorzy na frontach I wojny światowej
— Sebastian Chosiński
Czerwiec 2022
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch
Maj 2022
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch
Kwiecień 2022
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch
Marzec 2022
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch
Luty 2022
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch
Styczeń 2022
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński
Grudzień 2021
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch
Listopad 2021
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Sławomir Grabowski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch
Październik 2021
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady
Wrzesień 2021
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Sławomir Grabowski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch
Iść w stronę słońca
— Paweł Ciołkiewicz
Diamenty nie zapewniają wieczności
— Sebastian Chosiński
Głowa Charliego Browna
— Marcin Osuch
Na miedzianej ziemi
— Tomasz Nowak
Prawo i bezprawie
— Tomasz Nowak
Odwaga i poświęcenie
— Sebastian Chosiński
Extraordinary Moore: A jednak potknięcie
— Marcin Knyszyński
Koniec, po prostu
— Marcin Osuch
Extraordinary Moore: Wojna światów w obrazkach
— Marcin Knyszyński
Extraordinary Moore: Wiktoriańska Liga Sprawiedliwości
— Marcin Knyszyński
Najlepsze komiksy 2021 roku
— Esensja Komiks
Najlepsze komiksy 2021 – nominacje
— Esensja Komiks
Prezenty świąteczne 2021: Komiksy
— Esensja Komiks
Najlepsze komiksy 2020 roku
— Esensja Komiks
Komiks roku 2020 - nominacje
— Esensja Komiks
Prezenty świąteczne 2020: Komiksy
— Esensja Komiks
Nowy „Thorgal” już niedługo
— Esensja Komiks
Najczarniejsze szwarccharaktery polskiego komiksu
— Esensja Komiks
10 najlepszych komiksów 2019 roku
— Esensja Komiks
Najlepsze komiksy 2019 roku - nominacje
— Esensja Komiks
"Kriss de Valnor #4" ma być wydany w listopadzie, a nie w październiku.
"Liga Niezwykłych Dżentelmenów - Stulecie" - wydano trzy tomy,
a nie dwa.
Więcej błędów nie zauważyłem ...