Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 24 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić

Po komiks marsz: Maj 2015

Esensja.pl
Esensja.pl
Aż sami z siebie jesteśmy dumni, tyle nam się polecanek na maj udało pozbierać. Dziękujemy ci, Komiksowa Warszawo!

Esensja Komiks

Po komiks marsz: Maj 2015

Aż sami z siebie jesteśmy dumni, tyle nam się polecanek na maj udało pozbierać. Dziękujemy ci, Komiksowa Warszawo!
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wygląda na to, że polscy czytelnicy wreszcie poznają dalsze losy Valeriana i Laureliny. Drugi tom wydania zbiorczego zawiera trzy albumy: „Kraina bez gwiazd”, „Witajcie na Alflolu” oraz „Władca ptaków”. Ten ostatni nie był‚ nigdy w Polsce publikowany, zresztą…, od wydania dwóch pierwszych minęło już bez mała ćwierć wieku. Album, podobnie jak pierwszy tom, będzie zawierał‚ bardzo dużo materiałów dodatkowych. Polecamy.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jest taka postać w westernach tradycyjnie kręcąca się w tle, gdy na Main Street miasteczka odbywa się pojedynek rewolwerowców. Dodaje makabry i grozy, ale poza tym jest ignorowana. Mowa o oczywiście o grabarzu. Dwóch znanych rysowników: Xavier Dorison (W.E.S.T. by wymienić jedną z jego serii, podobną klimatem) oraz Ralph Meyer („Asgard”) postanowiło poświecić przedstawicielowi tego niezbędnego lecz pogardzanego zawodu nową serię komiksową. Na pewno na Dzikim Zachodzie nie zabraknie mu pracy. W pierwszej przekonamy się, co się stanie, gdy pewien poszukiwacz złota postanowi sprawdzić prawdziwość starego powiedzenia, że nie zabierzesz na tamten świat swojego majątku.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Okrągły rok kazał nam czekać Ongrys na drugi tom zbiorczego „Hawkera”. Ale chyba warto, tym bardziej, że do Vance′a dołączył sam Andre Paul Duchâteau. Pozostaje mieć nadzieję, że ten album będzie równie bogaty w dodatki jak „jedynka”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Nigdy chyba nie przestaniemy się chwalić, że pierwszy tom „Rewolucji” Mateusza Skutnika ukazał się na łamach Esensji – już kilkanaście lat temu. Przez ten czas cykl okrzepł, dorobił się już dziewiątego tomu i zbudował bardzo mocną markę na polskim rynku komiksowym. Ten nietypowy, inspirujący rodzimy steampunk jest z pewnością komiksem wyjątkowym, oryginalnym, wyróżniającym się z całej komiksowej twórczości ostatniej dekady nie tylko intrygującą koncepcją rysowania głów bohaterów. Nie wiemy jeszcze, co będzie tematem najnowszego albumu, ale przykładowe kadry pokazują ciekawą ewolucję strony graficznej. Wypada dodać, że za scenariuszem tym razem stoi wyłączenie Mateusz Skutnik, bez współpracy z Jerzym Szyłakiem, do której dochodziło przy ostatnich kilku albumach.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
To już trzeci tom „Parkera”, jednej z najlepszych rozrywkowych propozycji komiksowych na polskim rynku. Bohater, rodem z kryminalnych powieści Donalda Westlake’a, to łajdak, którego nie da się nie lubić, bezczelny gangster rzucający wyzwanie całemu przestępczemu światu. Charyzmatyczny bohater, doskonały klimat noir, ciekawe pomysły narracyjne, interesująca kreska – czego chcieć więcej? Sięgajcie po „Parkera”, jeśli do tej pory go nie znacie, zacznijcie od pierwszego tomu, jeśli czytaliście pierwsze dwa, do sięgnięcia po trzeciego nie trzeba was zachęcać.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
W kolejnej odsłonie zmagań z postapokaliptyczną rzeczywistością Jeremiah i jego towarzysz Kurdy Malloy skuszeni propozycją niejakiego Stonebridge′a odbywają podróż, dzięki której mają nadzieję zarobić nieco grosza. Bohaterów czeka rzecz jasna wiele przygód i niebezpieczeństw, których zwieńczeniem będzie spotkanie z tajemniczym uczonym i konfrontacja z jeszcze bardziej tajemniczymi eksperymentami.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Polscy fani „Ataku Tytanów” nie mają powodów do narzekań. Główna seria rozwija się w najlepsze, a już pojawia się pierwszy spin-off. Głównym jej bohaterem będzie nieustraszony pogromca Tytanów i jeden z najpotężniejszych żołnierzy ludzkości – Levi Ackerman.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Od ostatniego wydania „Ekspedycji” minęło już dwanaście lat, na wznowienie więc już najwyższy czas. Poza olbrzymim ładunkiem sentymentalnym (seria była głównym obok Kovala, przedstawicielem nurtu s-f w latach osiemdziesiątym), największym atutem cyklu były hiperrealistyczne rysunki. Czyli Bogusław Polch w swojej szczytowej formie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Bohaterem komiksu jest samuraj, który podejmuje walkę z dziwnym potworem zamieniającym ludzi w zombie. Toshiro i jego towarzysz Bob Żywe Srebro postarają się rzecz jasna nie dopuścić do totalnej apokalipsy. Jeśli dodamy do tego fakt, że samuraj jest mechaniczny a rzecz dzieje się w wiktoriańskiej Anglii, to trzeba przyznać, że brzmi to bardzo intrygująco. Warto podkreślić, że przy scenariuszu z rysownikiem Januszem Pawlakiem (tworzącym pod pseudonimem Clarence Weatherspoon) współpracował amerykański twórca Jai Nitz a komiks został już wydany w USA przez wydawnictwo Dark Horse Comics. Trzymajmy kciuki, by Toshiro stanął u boku Hellboya i Usagiego Yojimbo jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów tego wydawnictwa.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Herman Huppen na stałe wpisuje się w polski krajobraz komiksowy. Mieliśmy już okazję zapoznać się z opowieścią rycerską („Wieże Bois-Maury”), nadal wydawana jest historia rozgrywająca się w świecie postapokaliptycznym („Jeremiah”) a teraz przyszedł czas na western. Tym razem rysownika wspomaga jego syn, który jest autorem scenariusza. Rezultaty tej współpracy będziemy mogli ocenić już w maju.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
W maju ukaże się kolejny komiks z monumentalnej serii Andreasa „Koziorożec”. Dziewiętnasty tom zatytułowany „Zarkan” jest prawdopodobnie przedostatnim tomem tej serii. Andreas pracuje obecnie nad kolejną odsłoną przygód tajemniczego astrologa, która ma mieć tytuł „Terminus”. To właśnie ten tytuł oraz rozmaite wypowiedzi Andreasa, zdają się sugerować, że powoli zbliżamy się do końca tej serii. Biorąc pod uwagę dotychczasowe genialne pomysły i eksperymenty narracyjne-graficzne tego autora, które mieliśmy okazję podziwiać w ramach tej serii, należy się spodziewać, że finał będzie czymś absolutnie wyjątkowym.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Yans” to dla wielu czytelników, którzy zaczynali swoją przygodę z komiksem na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych pozycja szczególna. Przygody podróżującego w czasie tajemniczego kosmicznego agenta rozpalały wyobraźnię w okresie, gdy na polskim rynku nie było takiego wyboru komiksów, jaki mamy dziś. Trzeci tom wydania zbiorczego – wzorem tomów poprzednich – poza czterema ostatnimi albumami zawiera również interesujące dodatki (m.in. tekst na temat twórczości Zbigniewa Kasprzaka, charakterystykę przemian zachodzących w serii na przestrzeni lat, opis okoliczności w jakich doszło do zamknięcia serii oraz oczywiście szereg ciekawych materiałów graficznych).
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Pasażerowie wiatru” to kolejny album wydany przez Egmont w ramach kolekcji Kanon Komiksu. Dzieło François Bourgeona, uznawanego za jednego z najważniejszych twórców komiksu historycznego we Francji, zostało w ten sposób zaliczone do dwunastu komiksów, które wypada znać (jak opisują tę kolekcję wydawcy). Na tle wojny o kolonie rozgrywającej się pomiędzy Anglią i Francją, dwójka bohaterów – udająca hrabinę dziewczyna oraz oskarżany o morderstwo marynarz – rozpoczyna pełną przygód podróż do Nowego Świata.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Ongrys nie zawodzi sentymentalnych czytelników komiksów i zgodnie ze swoim przesłaniem systematycznie dostarcza na polski rynek komiksy z dzieciństwa. W maju dostaniemy m.in. kolejne dwa tomy komiksów „Z archiwum Jerzego Wróblewskiego”. Tom piąty „Tarzan. Skarb Tarzana” zawiera dwie opowieści o królu małp, które ukazywały się na łamach „Dziennika Wieczornego” w 1969 roku. W albumie znajdziemy także dodatki w postaci zapowiedzi i reklam komiksów publikowanych w tej gazecie oraz paski z cyklu „Wróbelek”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
W maju miłośnicy starych komiksów nie będą mieć powodu do narzekań głównie za sprawą wydawnictwa Ongrys, które systematycznie publikuje kolejne albumy zawierające opowieści sprzed lat. Szósty tom „Z archiwum Jerzego Wróblewskiego” to pozycja obowiązkowa dla sentymentalnych miłośników klasycznych opowieści sensacyjnych. Dziennikarz Adam Moran w poszukiwaniu siedziby tytułowego „Brunatnego Pająka” udaje się do Buenos Aires. Album zawiera także dodatki („Film a życie”, „Wróbelek”).
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Egmont przeprowadza wydawniczą ofensywę nie tylko w segmencie komiksów superbohaterskich ze stajni DC Comics, ale także wprowadza na polski rynek kolejne serie frankofońskie. „Szklane Miecze” to kolejna seria fantasy, która zapowiada się bardzo ciekawie. Warto sprawdzić, na czym będzie polegało ratowanie świata przed nadciągającą zagładą za pomocą szklanych mieczy, które raczej nie sprawiają wrażenia zbyt trwałych (jak wszystko, co jest ze szkła).
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kultura Gniewu zafundowała nie lada gratkę miłośnikom grozy i czarnego humoru. „R.I.P. 1984–2005” to zbiór opowieści Thomasa Otta poświęconych tak mrocznym tematom, jak morderstwa, samobójstwa, prześladowania, problemy małżeńskie i zagłada atomowa. Album zawiera zbiór opowieści, które wcześniej ukazywały się już w różnych formach. Tym razem można sobie zaserwować od razu maksymalną dawkę mrocznych, a jednocześnie pełnych ironii i bardzo specyficznego humoru opowieści.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Niemal pięćset stron superbohaterstwa w najczystszej postaci! Oto przed nami epicka opowieść, w której naprzeciw siebie stają superbohaterowie i superłotrzy. Z jednej strony Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash, Aquaman, Marsjański Łowca Ludzi, Hawkman, Atom, Green Arrowa, a z drugiej Lex Luthor, Riddler, Brainiac, Cheetah, Goryl Grodd, Bizarro, Czarna Manta, Poison Ivy, Strach na Wróble, Kapitan Chłód. Kości będą trzeszczały, a półki uginały się pod ciężarem tej cegły.
ZALEGŁOŚCI:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Po Komiks Marsz czasem cofa się w czasie by wskazać na komiks, po który warto pomaszerować. W kwietniu pojawiła się na rynku pozycją, której nie wypada przegapić jeśli jest się wielbicielem dobrej opowieści i spaghetti westernów. W tym miejscu staralibyśmy się zachęcić kilkoma słowy do zwrócenia uwagi na „Ostatniego desperado” ale opisywanie w maju komiksu, wydanego miesiąc wcześniej ma swoją zaletę – recenzent „Esensji” wykonał już całą ciężką robotę. Z jego opinią możecie się zapoznać tutaj.
koniec
3 maja 2015

Komentarze

04 V 2015   00:40:02

Wy się jakoś obraziliście na DC Deluxe czy co? W zeszłym miesiącu ani słowa, teraz znowu cisza...

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niekoniecznie jasno pisane: Jedenaście lat Sodomy
Marcin Knyszyński

21 IV 2024

Większość komiksów Alejandro Jodorowsky’ego to całkowita fikcja i niczym nieskrępowana, rozbuchana fantastyka. Tym razem jednak zajmiemy się jednym z jego komiksów historycznych albo może „historycznych” – fabuła czteroczęściowej serii „Borgia” oparta jest bowiem na faktycznych postaciach i wydarzeniach, ale potraktowanych z dość dużą dezynwolturą.

więcej »

Komiksowe Top 10: Marzec 2024
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

17 IV 2024

W 24 zestawieniu najlepiej sprzedających się komiksów, opracowanym we współpracy z księgarnią Centrum Komiksu, czas się cofnął. Na liście znalazły się bowiem całkiem nowe przygody pewnych walecznych wojów z Mirmiłowa i ich smoka… Ale, o dziwo, nie na pierwszym miejscu.

więcej »

Po komiks marsz: Kwiecień 2024
Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

11 IV 2024

Wiosna w pełni także na rynku komiksowym. Jest z czego wybierać i aż strach pomyśleć, co będzie się działo w maju.

więcej »

Polecamy

Jedenaście lat Sodomy

Niekoniecznie jasno pisane:

Jedenaście lat Sodomy
— Marcin Knyszyński

Batman zdemitologizowany
— Marcin Knyszyński

Superheroizm psychodeliczny
— Marcin Knyszyński

Za dużo wolności
— Marcin Knyszyński

Nigdy nie jest tak źle, jak się wydaje
— Marcin Knyszyński

„Incal” w wersji light
— Marcin Knyszyński

Superhero na sterydach
— Marcin Knyszyński

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część druga
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Inne recenzje

Po komiks marsz: Wrzesień 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Dwadzieścia lat koszmarów
— Konrad Wągrowski

Prezenty świąteczne 2015: 33 komiksy pod choinkę
— Esensja Komiks

Esensja czyta dymki: Listopad 2015
— Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Dziki, Dziki Zachód
— Paweł Ciołkiewicz

Droga wojownika
— Paweł Ciołkiewicz

Sprawiedliwość musi być po naszej stronie
— Paweł Ciołkiewicz

O tych, co z kosmosu
— Paweł Ciołkiewicz, Jakub Gałka, Jacek Jaciubek, Adam Kordaś, Michał Kubalski, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski

Skok poszedł źle
— Konrad Wągrowski

A gdzie Laurelina?
— Marcin Osuch

Z tego cyklu

Kwiecień 2024
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Marzec 2024
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Luty 2024
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Styczeń 2024
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Grudzień 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Listopad 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Październik 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Wrzesień 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Sierpień 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Lipiec 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Tegoż twórcy

Miasto grzechu i występku
— Sebastian Chosiński

Konflikt pokoleń
— Sebastian Chosiński

Wyłącz ten telewizor!
— Marcin Osuch

Nadchodzi Armagedon
— Maciej Jasiński

Koszmar z Garden City
— Sebastian Chosiński

(Trochę) Anty-Żbik
— Marcin Osuch

Krótko o komiksach: Nie dla dzieci
— Marcin Osuch

Marilyn Monroe, Jaś Sobieski i inni
— Marcin Osuch

Krótko o komiksach: Andreas stonowany
— Marcin Knyszyński

Spisek i agentka Pinkertona
— Sebastian Chosiński

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.