Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 25 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »

Post.com.ix_ #9 (2)

Esensja.pl
Esensja.pl
1 2 3 »
Może latać, ma wszystkie inne supermoce: siłę, niezniszczalność. Przynajmniej tak mu się wydaje… Rozpoczyna karierę superbohatera, niestety jak na razie jego czyny przynoszą więcej szkód niż pożytku.

Marcin Nęcek, Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #9 (2)

Może latać, ma wszystkie inne supermoce: siłę, niezniszczalność. Przynajmniej tak mu się wydaje… Rozpoczyna karierę superbohatera, niestety jak na razie jego czyny przynoszą więcej szkód niż pożytku.
Batman/Deathblow: After the Fire
Batman/Deathblow: After the Fire
Detektyw i zabójca
Batman – mroczny rycerz, detektyw zwalczający przestępców, ale ceniący życie. Deathblow – żołnierz, zabójca, na usługach rządu.. Co może się zdarzyć, gdy dojdzie do spotkania tych dwóch nieprzeciętnych osobowości? Nie wiadomo ponieważ Deathblow nie żyje od dziesięciu lat…
Opowieść o tajemnicy sprzed dziesięciu lat, o podwójnych agentach, charyzmatycznym szaleńcu, z płonącym, śmiertelnym dotykiem. Jest to również historia o dwóch, odmiennych bohaterach – osiągających ten sam cel różnymi metodami. W marcu ukazał się trade paperback zbierający w całość trzyczęściową miniserię "Batman/Deathblow: After the Fire". 160 stron. Brian Azzarrello (100 Naboi) napisał, Lee Bermejo, Tim Bradstreet i Mick Gray narysowali.
Nieskończone noce
Neil Gaiman zakończył serię "The Sandman" dawno temu. Ale od czasu do czasu powraca do tej postaci. Tym razem będzie to projekt niezwyczajny. Powiększone wydanie [format europejski] i twarda oprawa. A w środku? Siedem opowieści, każda skupiająca się na innym członku rodziny Nieskończonych. Każdą opowieść zilustruje inny rysownik. Tym razem DC poszło na całość i zebrało naprawdę imponującą grupę artystów: Milo Manara, Miguelano Prado, P. Craig Russell, Barron Storey, i Bill Sienkiewicz – jak na razie ujawniono tylko te nazwiska. Okładkę wykona oczywiście Dave McKean. "The Sandman: Endless Nights" premiera jesienią 2003.
Hulk/Wolverine: 6 Hours
Hulk/Wolverine: 6 Hours
6 godzin
Polscy czytelnicy czekają na miniserię Wolverine/Hulk [wyd. Mandragora]. Tymczasem w USA do sprzedaży trafiła właśnie kolejna czteroczęściowa miniseria z tymi bohaterami "Hulk/Wolverine: 6 Hours". Zielony potwór i tajemniczy mutant mają zaledwie sześć godzin aby uratować pewną kobietę i jej dziecko z rąk handlarzy narkotyków. Czy panowie potrafią przezwyciężyć dręczące ich animozje i działać wspólnie? Bruce Jones i Scott Collins. Okładki do serii autorstwa Simona Bisleya!
Ruchomy cel
Christopher Chance powraca w drugiej już historii Petera Milligana z cyklu Human Target, wydanej na razie w twardej oprawie opowieści zatytułowanej Final Cut. Jej bohater para się niezwykle oryginalnym i niebezpiecznym zajęciem: na zlecenie perfekcyjnie upodabnia się do zagrożonego przez potencjalnych zabojcow klienta, by, dzięki również niemałym umiejętnościom związanymi z walką, unieszkodliwić wprowadzonego w błąd zamachowca.
Akcja przeniosła się do Hollywood, autor postanowił ukazać w komiksie to, co czai się pod powierzchnią pełnego blichtru życia ludzi bogatych, przyjrzeć się bliżej fenomenowi sławy. Spodziewać się można również kontynuacji interesującego portretu psychologicznego bohatera, który wykonuje swa pracę wykorzystując, do granic możliwości, aktorską technikę Stanisławskiego. Chance staje się bowiem człowiekiem, którego chroni nie tylko pod względem wyglądu zewnętrznego, zaczyna też wykonywać jego pracę, żyć z jego rodziną, żywić wreszcie jego uczucia…
Zmarłego rysownika części pierwszej, Edvina Biukovića, w "Human Target: Hollywood" zastąpił teraz Javier Pulido.
Bullseye na celowniku
Film Daredevil święci triumfy w kinach, a w komiksie Matt Murdock załatwia swe niedokończone interesy. Psychopata o imieniu Bullseye zabił kobietę, którą kochał Matt – teraz nadszedł czas zemsty. Daredevil bierze na celownik Bullseye`a. Historię napisał sam Kevin Smith a zilustrował Glenn Fabry. Na razie pojawił się tylko jeden odcinek.
Batgirl: Year One #1
Batgirl: Year One #1
Niełatwe początki…
Chyba wszyscy pamiętają jak Joker postrzelił Barbarę Gordon w komiksie "Zabójczy żart". Wtedy zakończyła się kariera Batgirl. Ale jakie były początki? Odpowiedzią na to pytanie jest komiks "Batgirl: Year One". Młodziutka Barbara Gordon, bardzo chce wstąpić do policji. Niestety nie pozwala na to ojciec, oraz jej predyspozycje: jest za niska. Nie przyjmują jej tez do FBI. Nie pozostaje wiec jej nic innego jak zostać zamaskowanym mścicielem. Okazją do tego jest bal maskowy. Pojawia się na nim kobieta ubrana w strój Batmana?! Niespodziewanym gościem na balu jest Killer Moth (Zabójcza Ćma). I to właśnie on staje się pierwszym złoczyńca, z którym musi się zmierzyć Batgirl. Ciekawe tylko jak na nową mścicielkę w kostiumie zareagują Batman i Robin…
Dziewięcioczęściowa maxiseria, napisana przez Scotta Beaty`ego i Chucka Dixona, narysowana przez Marcosa Martina – twórców bestselerowej serii "Robin: Year One"
Tysiąc i jedna osoba należą do Globalnej Częstotliwości.
Globalna Częstotliwość ("Global Frequency") to międzynarodowa organizacja zrzeszająca tysiąc jeden członków. Należeć do niej może praktycznie każdy, i żaden z agentów nie wie kiedy może dostać zadanie. Jakiekolwiek. Choćby podwiezienie kogoś pod budynek opanowany przez terrorystów. I jeśli zobaczysz kogoś z logiem GF wiedz, ze dzieje się coś niedobrego, ponieważ oni wkraczają do akcji aby uratować świat od zagłady.
Dwunastoczęściowa maxiseria, do której scenariusz napisał Warren Ellis, a każdy numer ilustruje inny rysownik: Garry Leach, Glenn Fabry, Steve Dillon, Roy Allan Martinez, John J. Muth, David Lloyd i inni.
Judge Dredd vs Aliens: Incubus
Judge Dredd vs Aliens: Incubus
Osądzić Obcych
Brytyjskie wydawnictwo 2000AD sprzymierzyło się z DC. Ich wspólnym projektem jest crossover "Judge Dredd versus Aliens". Czy najtwardszy sędzia Mega City One potrafi stawić czoło najlepszej żywej maszynie do zabijania? Czy Obcym uda się opanować miasto, którym opiekuje się Dredd? "Judge Dredd vs Aliens: Incubus". Autorzy: John Wagner, Andy Diggle – scenariusz, Henry Flint – rysunki. Okładki narysuje: Greg Staples. Cztery części. Początek w marcu 2003.
Przeładowanie
Jedna doskonale wyszkolona osoba może wyrządzić więcej szkody niż oddział żołnierzy. Na nieszczęście dla prezydenta Stanów Zjednoczonych taka osoba przyjechała właśnie do stolicy USA. Kiva Reed jest agentką Jej Królewskiej Mości. I musi zabić prezydenta USA… Tak przedstawia się fabuła kolejnej miniserii Warrena Ellisa [niezwykle pracowity gość] zrobionej dla Homage/DC. Matriksopodobne akcje: wybuchy, pościgi i strzelaniny przetykane są rozważaniami Ellisa na temat współczesnej polityki Stanów Zjednoczonych. To bardzo amerykańska opowieść o zacieraniu granicy między kościołem a polityką, o korupcji w państwie, wreszcie o zakłamaniu polityków. Niebanalny scenariusz Ellisa ilustruje Paul Gulacy, inkuje Jimmy Palmiotti. Część pierwsza [z trzech] ukazała się w marcu.
Ostateczne spotkanie
W linii wydawniczej Marvela: Ultimate nadszedł czas na pierwsze wielkie crossover. Dwa wiodące zespoły: X-Men i The Ultimates wystąpią we wspólnym komiksie.
Magneto, wraz ze swoim Stowarzyszeniem Złych Mutantów niszczą most brooklyński i żądają aby ludzkość poddała się i oddała władzę na Ziemi mutantom. Rząd Stanów Zjednoczonych wzywa S.H.I.E.L.D., Nicka Fury`ego i The Ultimates do zwalczania nowego zagrożenia. Nick, chce się zwrócić o pomoc do X-Men, ale gdy Iron Man przybywa do szkoły Charlesa Xaviera zastaje ja pustą…
Czteroczęściowa miniseria "Ultimate War", do której scenariusz napisał Mark Millar, a zilustrował Chris Bachalo pojawiła się na początku 2003 roku.
Metropolis
Metropolis
Metropolis
Po niedawnej premierze Astro Boy`a [mowa oczywiście o USA] przyszła pora na kolejną mangę autorstwa Osamu Tezuka. "Metropolis" – legendarny komiks z 1949r. W niedalekiej przyszłości, mała, sztucznie stworzona dziewczynka poszukuje swych nieistniejących rodziców – pomimo, że jest robotem wierzy, że ma ojca i matkę. W przyszłości, według Osamu ludziom usługują roboty, które są traktowane niczym niewolnicy. Komiks to rozważania na temat istoty człowieczeństwa podporządkowanego technologii. Oraz obserwacja stosunków między ludźmi jakie panowały w czasach zimnej wojny. Ciepła, mądra opowieść, która pomimo upływu czasu nie straciła nic ze swej aktualności. Dodatkowo gościnne występy bohaterów z serii Astro Boy. Dark Horse. Kwiecień 2003. 168 stron w czerni i bieli.
Krótko o Pająku
Seria Marvela "Tangled Web" opisująca losy ludzi w luźny sposób powiązanych ze Spider-Manem została zamknięta na numerze #22. 50 i 51 numer "The Amazing Spider-Mana" opisują ponowne spotkanie Mary Jane i Petera Parkera. W alternatywnym wszechświecie w którym pojawia się młodsza wersja Petera Parkera – "Ultimate Spider-Man" – zagościł tymczasem po raz pierwszy Venom (seria bije rekordy popularności) a Sam Kieth (twórca Maxxa, oraz autor zapowiadanego przez Mandragorę "Hulk/Wolverine") powraca do postaci Sandmana. Tym razem jednak nie tego stworzonego przez Neila Gaimana, a postaci ze świata Marvela, która potrafi zamieniać się w piasek. Kieth rysować będzie dwuczęściową historię w "Peter Parker: Spider-Man" #56 i #57 (lato 2003).
1 2 3 »

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niekoniecznie jasno pisane: Jedenaście lat Sodomy
Marcin Knyszyński

21 IV 2024

Większość komiksów Alejandro Jodorowsky’ego to całkowita fikcja i niczym nieskrępowana, rozbuchana fantastyka. Tym razem jednak zajmiemy się jednym z jego komiksów historycznych albo może „historycznych” – fabuła czteroczęściowej serii „Borgia” oparta jest bowiem na faktycznych postaciach i wydarzeniach, ale potraktowanych z dość dużą dezynwolturą.

więcej »

Komiksowe Top 10: Marzec 2024
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

17 IV 2024

W 24 zestawieniu najlepiej sprzedających się komiksów, opracowanym we współpracy z księgarnią Centrum Komiksu, czas się cofnął. Na liście znalazły się bowiem całkiem nowe przygody pewnych walecznych wojów z Mirmiłowa i ich smoka… Ale, o dziwo, nie na pierwszym miejscu.

więcej »

Po komiks marsz: Kwiecień 2024
Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

11 IV 2024

Wiosna w pełni także na rynku komiksowym. Jest z czego wybierać i aż strach pomyśleć, co będzie się działo w maju.

więcej »

Polecamy

Jedenaście lat Sodomy

Niekoniecznie jasno pisane:

Jedenaście lat Sodomy
— Marcin Knyszyński

Batman zdemitologizowany
— Marcin Knyszyński

Superheroizm psychodeliczny
— Marcin Knyszyński

Za dużo wolności
— Marcin Knyszyński

Nigdy nie jest tak źle, jak się wydaje
— Marcin Knyszyński

„Incal” w wersji light
— Marcin Knyszyński

Superhero na sterydach
— Marcin Knyszyński

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część druga
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Z tego cyklu

Post.com.ix #17
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix #15
— Tomasz Kontny, Tomasz Sidorkiewicz

DC Comics w październiku
— Tomasz Sidorkiewicz

Marvel w sierpniu
— Tomasz Sidorkiewicz

DC w sierpniu
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #10
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #9 (1)
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #8
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #7
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #6
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Tegoż autora

Potrawka z napletka
— Tomasz Sidorkiewicz

Demony nie umierają
— Tomasz Sidorkiewicz

Wilkołaki i Magiczne Rękawice
— Tomasz Sidorkiewicz

Steamfantasy
— Tomasz Sidorkiewicz

Wszyscy zostaniecie nababieni
— Tomasz Sidorkiewicz

A krew demonów jest nadal zielona
— Tomasz Sidorkiewicz

Veni. Vidi. I co dalej?
— Tomasz Sidorkiewicz

Z czaszką w tle
— Tomasz Sidorkiewicz

Inne światy
— Tomasz Sidorkiewicz

Krótko o komiksach: Sierpień 2003, cz. 2
— Sebastian Chosiński, Daniel Gizicki, Wojciech Gołąbowski, Bartosz Jeziorski, Marcin Lorek, Piotr Niemkiewicz, Tomasz Sidorkiewicz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.