Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 25 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »
WASZ EKSTRAKT:
90,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Po komiks marsz: Luty 2016

Esensja.pl
Esensja.pl
Taurus startuje z „Okko”, Wydawnictwo Komiksowe z „Rani” i „Azymutem, Egmont kontynuuje ofensywę z „Blueberrym” i „Usagim”. Po prostu gorący komiksowy luty.

Esensja Komiks

Po komiks marsz: Luty 2016

Taurus startuje z „Okko”, Wydawnictwo Komiksowe z „Rani” i „Azymutem, Egmont kontynuuje ofensywę z „Blueberrym” i „Usagim”. Po prostu gorący komiksowy luty.
WASZ EKSTRAKT:
90,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Przesunięcie daty premiery ze stycznia na luty.
Pierwszy album nowego cyklu fantasy. Rzecz dzieje się w cesarstwie Pajan, krainie przypominającej średniowieczną Japonię. Tytułowy Okko (klasyczny ronin) to szef bandy łowców demonów. Czyżby nowa wersja Usagiego? Raczej nie. Przynajmniej od strony graficznej niezwykła gra kolorów wyraźnie odcina się od prac Stana Sakai. A treść? Trzydzieści tysięcy sprzedanych egzemplarzy na rynku frankofońskim w ciągu sześciu pierwszych miesięcy mówi samo za siebie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Pamiętacie jeszcze, co wydarzyło się w zakończeniu „Gniewnych wód”, poprzedniego tomu serii Hermanna Huppena? Po wielu miesiącach wspólnej wędrówki rozeszły się drogi Jeremiaha i Kurdy′ego Malloya, do czego zresztą wydatnie przyczynił się swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, powodowanym chciwością, ten ostatni. Dlatego też w „Zimie błazna” tytułowy bohater za towarzysza podróży ma Lenę, rozkapryszoną córkę pana Toshidy, którą wyrwał nie tylko z rąk wrogów jej ojca, ale także… Kurdy′ego. Podróżując przez zaśnieżone bezdroża, Jeremiah i Lena znajdują w końcu długo wypatrywany azyl wśród sprawiających całkiem sympatyczne wrażenie karzełków. Huppen przyzwyczaił nas jednak do tego, że w postapokaliptycznym świecie nikomu nie można ufać, a już najmniej tym, którzy na „dzień dobry” wydają się najbardziej przyjaźni. Domyślacie się, co będzie dalej? To nic – i tak warto przeczytać!
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Biorąc pod uwagę regularność, z jaką ukazywały się wcześniejsze tomy serii, zaskakująco długo czekaliśmy na dziewiąty album „Durango”. „Złoto Duncana” to bezpośrednia kontynuacja wątków rozpoczętych w „Powodzie do śmierci”. Dość powiedzieć, że ponownie istotną rolę odgrywa piękna Lucy Steelgrave, u boku której staje teraz tytułowy bohater. Nie z uwagi na jej niezaprzeczalny urok, ale dlatego, że umierającemu ojcu kobiety przyrzekł pomoc w odnalezieniu ukrytego w dziczy skarbu. Problem polega jednak na tym, że chętnych do położenia łapy na złocie jest więcej. I można być pewnym, że będą to ludzie, którzy nie wahają się, gdy trzeba sięgnąć po broń i z premedytacją zabić bliźniego. Ba! mogą nawet nie wiedzieć, co słowo „bliźni” oznacza.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
„Kompletny szok przyszłości” to już drugi w dorobku Studia Lain album ze scenariuszem Alana Moore′a. Podobnie, jak „Ballada o Halo Jones” opowieści zebrane w tym tomie pierwotnie ukazywały się w odcinkach w magazynie „2000AD”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Nobukaki oraz inni uczniowie z jego klasy zaczynają otrzymywać tajemnicze smsy. Ktoś, kto sam siebie nazywa „Królem”, rozpoczyna tajemniczą grę – każda osoba, która otrzyma polecenie musi je wykonać. Alternatywą jest… śmierć. Pierwsze polecenia – jak to zwykle bywa – sprawiają wrażenie prostych i zabawnych, dzięki czemu kolejne osoby wciągają się do gry. Nie trwa to jednak długo. Pierwsze makabryczne zgony zdają się bowiem sugerować, że właśnie rozpoczęła się śmiertelnie niebezpieczna gra.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Wydawnictwo Komiksowe startuje w lutym z dwoma nowymi seriami. Pierwszą z nich jest „Azymut”. Rzecz dzieje się w rzeczywistości, w której wszyscy są przewrażliwieni na punkcie starości oraz śmierci (wbrew pozorom nie chodzi jednak o naszą rzeczywistość). Profesor Aristide Breloquinte zajmuje się badaniem zmian czasu na pokładzie swojego okrętu-laboratorium. Towarzyszy mu Manie Ganza, która również wiele uwagi poświęca upływającemu czasowi. Rzecz zapowiada się bardzo interesująco także ze względu na warstwę graficzną. Niewątpliwie warto wypróbować nową przygodę.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Druga nowe seria Wydawnictwa Komiksowego, która startuje w lutym, zapowiada się równie interesująco. Osiemnastowieczna Europa stanowi tło dla awanturniczej przygody, w którą uwikłana została młoda, buntownicza dziewczyna. „Rani” to komiks przygodowo-rozrywkowy, do którego scenariusz napisał Jean van Hamme – scenarzysta, którego przedstawiać nie trzeba. Warto przekonać się, jakie przygody przeżywać będzie druga obok Lady S kobieca postać stworzona przez tę żyjącą legendę komiksu europejskiego.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Lekturę przygód słynnego porucznika nadrabiamy w ekspresowym tempie. To już szósty tom historii o Blueberrym. Ostatnio dzielny Mike hasał w towarzystwie Indian. W najnowszym albumie kolej na niemniej dramatyczne przygody w kraju tequili oraz wyjaśnienie spraw osobistych z niejaką Chihuahuą Pearl. W tym albumie otrzymujemy trzy historie, które powstały na przestrzeni lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Najnowszy tom przygód królika samuraja zawiera kilka krótkich historii. Poza tytułową opowieścią o jednym z ulubionych japońskich bóstw, znajdziemy tu historię o tym, jak Usagi badał sprawę podwójnego zabójstwa w przydrożnej gospodzie oraz stanął w obronie honoru członków zaprzyjaźnionego klanu. Będziemy także mogli poznać niebezpieczeństwa związane z produkcją sosu sojowego.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kto czytał tom pierwszy „Wiecznego zła”, prawdopodobnie nawet przez chwilę nie będzie wahał się, czy sięgnąć po jego kontynuację. Tym bardziej że twórcy cyklu doprowadzili fabułę do takiego momentu, iż wierni czytelnicy Batmana drżeli zapewne o dalsze losy Gotham. Nie bez powodu! Miasto opanował bowiem podstępny Syndykat Zbrodni złożony z przybyłych z alternatywnego świata mrocznych odbić superbohaterów. Jakby tych nieszczęść było mało, na wolność wypuszczeni zostali najgroźniejsi przestępcy, którzy teraz – w imieniu najeźdźców – kontrolują poszczególne dzielnice miasta. Z całego zamieszania postanawia skorzystać jeszcze jeden rzezimieszek – Bane. Wraz ze swoją bandą atakuje więzienie Blackgate. Po co? Aby następnie, mając u boku armię superzłoczyńców, ruszyć na Azyl Arkham, rozprawić się z przebierańcami i przejąć władzę nad Gotham. Jak widać, Wojna w Arkham” poświęcona jest przed wszystkim walce Zła z Jeszcze Większym Złem. Ciekawe jak w tym konflikcie zachowają się starzy, dobrzy superbohaterowie?
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
W samotnym bunkrze grupa żołnierzy oczekuje na spodziewany od dłuższego czasu atak wrogich wojsk. Oderwani od swych rodzin i motywowani tylko chęcią powrotu do domu, żołnierze czekają zapowiadaną ofensywę śmiertelnego wroga zza górskich przełęczy. Przeciwnik jednak nie nadchodzi. Co więcej, nikt go nigdy nie widział. Z czasem zaczynają mnożyć się wątpliwości. Czemu ma służyć ta misja? Gdzie czai się prawdziwe niebezpieczeństwo? Na pewno warto się o tym przekonać czytając pierwszą część serii Christophe′a Beca.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Skalp” to czarny kryminał pełen krwawych scen osadzony w realiach współczesnych północnoamerykańskich Indian. Po wieloletniej nieobecności do rodzinnego rezerwatu powraca Dashiel Zły Koń. Ma poprowadzić śledztwo w sprawie morderstw sprzed lat. Sprawę znacznie komplikuje fakt, że głównym podejrzanym jest wódz plemienia – Lincoln Czerwony Kruk. Sensacyjna historia stanowi tu okazję do przyjrzenia się realiom, w jakich dziś żyją rdzenni mieszkańcy Ameryki.
koniec
14 lutego 2016

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niekoniecznie jasno pisane: Jedenaście lat Sodomy
Marcin Knyszyński

21 IV 2024

Większość komiksów Alejandro Jodorowsky’ego to całkowita fikcja i niczym nieskrępowana, rozbuchana fantastyka. Tym razem jednak zajmiemy się jednym z jego komiksów historycznych albo może „historycznych” – fabuła czteroczęściowej serii „Borgia” oparta jest bowiem na faktycznych postaciach i wydarzeniach, ale potraktowanych z dość dużą dezynwolturą.

więcej »

Komiksowe Top 10: Marzec 2024
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

17 IV 2024

W 24 zestawieniu najlepiej sprzedających się komiksów, opracowanym we współpracy z księgarnią Centrum Komiksu, czas się cofnął. Na liście znalazły się bowiem całkiem nowe przygody pewnych walecznych wojów z Mirmiłowa i ich smoka… Ale, o dziwo, nie na pierwszym miejscu.

więcej »

Po komiks marsz: Kwiecień 2024
Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

11 IV 2024

Wiosna w pełni także na rynku komiksowym. Jest z czego wybierać i aż strach pomyśleć, co będzie się działo w maju.

więcej »

Polecamy

Jedenaście lat Sodomy

Niekoniecznie jasno pisane:

Jedenaście lat Sodomy
— Marcin Knyszyński

Batman zdemitologizowany
— Marcin Knyszyński

Superheroizm psychodeliczny
— Marcin Knyszyński

Za dużo wolności
— Marcin Knyszyński

Nigdy nie jest tak źle, jak się wydaje
— Marcin Knyszyński

„Incal” w wersji light
— Marcin Knyszyński

Superhero na sterydach
— Marcin Knyszyński

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część druga
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Z tego cyklu

Kwiecień 2024
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Marzec 2024
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Luty 2024
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Styczeń 2024
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Grudzień 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Listopad 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Październik 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Wrzesień 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Sierpień 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Lipiec 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Tegoż twórcy

Miasto grzechu i występku
— Sebastian Chosiński

Konflikt pokoleń
— Sebastian Chosiński

Inne czasy, inni samuraje
— Andrzej Goryl

Usagi w kolorze
— Andrzej Goryl

Howard przewraca się w grobie
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Azteccy detektywi
— Marcin Osuch

Siedemdziesiąt lat minęło
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Demony przeszłości
— Maciej Jasiński

Nadchodzą mroczne czasy
— Marcin Knyszyński

Spisek i agentka Pinkertona
— Sebastian Chosiński

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.