Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 24 stycznia 2022
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXII

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »
WASZ EKSTRAKT:
90,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Po komiks marsz: Luty 2016

Esensja.pl
Esensja.pl
Taurus startuje z „Okko”, Wydawnictwo Komiksowe z „Rani” i „Azymutem, Egmont kontynuuje ofensywę z „Blueberrym” i „Usagim”. Po prostu gorący komiksowy luty.

Esensja Komiks

Po komiks marsz: Luty 2016

Taurus startuje z „Okko”, Wydawnictwo Komiksowe z „Rani” i „Azymutem, Egmont kontynuuje ofensywę z „Blueberrym” i „Usagim”. Po prostu gorący komiksowy luty.
WASZ EKSTRAKT:
90,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Przesunięcie daty premiery ze stycznia na luty.
Pierwszy album nowego cyklu fantasy. Rzecz dzieje się w cesarstwie Pajan, krainie przypominającej średniowieczną Japonię. Tytułowy Okko (klasyczny ronin) to szef bandy łowców demonów. Czyżby nowa wersja Usagiego? Raczej nie. Przynajmniej od strony graficznej niezwykła gra kolorów wyraźnie odcina się od prac Stana Sakai. A treść? Trzydzieści tysięcy sprzedanych egzemplarzy na rynku frankofońskim w ciągu sześciu pierwszych miesięcy mówi samo za siebie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Pamiętacie jeszcze, co wydarzyło się w zakończeniu „Gniewnych wód”, poprzedniego tomu serii Hermanna Huppena? Po wielu miesiącach wspólnej wędrówki rozeszły się drogi Jeremiaha i Kurdy′ego Malloya, do czego zresztą wydatnie przyczynił się swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, powodowanym chciwością, ten ostatni. Dlatego też w „Zimie błazna” tytułowy bohater za towarzysza podróży ma Lenę, rozkapryszoną córkę pana Toshidy, którą wyrwał nie tylko z rąk wrogów jej ojca, ale także… Kurdy′ego. Podróżując przez zaśnieżone bezdroża, Jeremiah i Lena znajdują w końcu długo wypatrywany azyl wśród sprawiających całkiem sympatyczne wrażenie karzełków. Huppen przyzwyczaił nas jednak do tego, że w postapokaliptycznym świecie nikomu nie można ufać, a już najmniej tym, którzy na „dzień dobry” wydają się najbardziej przyjaźni. Domyślacie się, co będzie dalej? To nic – i tak warto przeczytać!
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Biorąc pod uwagę regularność, z jaką ukazywały się wcześniejsze tomy serii, zaskakująco długo czekaliśmy na dziewiąty album „Durango”. „Złoto Duncana” to bezpośrednia kontynuacja wątków rozpoczętych w „Powodzie do śmierci”. Dość powiedzieć, że ponownie istotną rolę odgrywa piękna Lucy Steelgrave, u boku której staje teraz tytułowy bohater. Nie z uwagi na jej niezaprzeczalny urok, ale dlatego, że umierającemu ojcu kobiety przyrzekł pomoc w odnalezieniu ukrytego w dziczy skarbu. Problem polega jednak na tym, że chętnych do położenia łapy na złocie jest więcej. I można być pewnym, że będą to ludzie, którzy nie wahają się, gdy trzeba sięgnąć po broń i z premedytacją zabić bliźniego. Ba! mogą nawet nie wiedzieć, co słowo „bliźni” oznacza.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
„Kompletny szok przyszłości” to już drugi w dorobku Studia Lain album ze scenariuszem Alana Moore′a. Podobnie, jak „Ballada o Halo Jones” opowieści zebrane w tym tomie pierwotnie ukazywały się w odcinkach w magazynie „2000AD”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Nobukaki oraz inni uczniowie z jego klasy zaczynają otrzymywać tajemnicze smsy. Ktoś, kto sam siebie nazywa „Królem”, rozpoczyna tajemniczą grę – każda osoba, która otrzyma polecenie musi je wykonać. Alternatywą jest… śmierć. Pierwsze polecenia – jak to zwykle bywa – sprawiają wrażenie prostych i zabawnych, dzięki czemu kolejne osoby wciągają się do gry. Nie trwa to jednak długo. Pierwsze makabryczne zgony zdają się bowiem sugerować, że właśnie rozpoczęła się śmiertelnie niebezpieczna gra.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Wydawnictwo Komiksowe startuje w lutym z dwoma nowymi seriami. Pierwszą z nich jest „Azymut”. Rzecz dzieje się w rzeczywistości, w której wszyscy są przewrażliwieni na punkcie starości oraz śmierci (wbrew pozorom nie chodzi jednak o naszą rzeczywistość). Profesor Aristide Breloquinte zajmuje się badaniem zmian czasu na pokładzie swojego okrętu-laboratorium. Towarzyszy mu Manie Ganza, która również wiele uwagi poświęca upływającemu czasowi. Rzecz zapowiada się bardzo interesująco także ze względu na warstwę graficzną. Niewątpliwie warto wypróbować nową przygodę.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Druga nowe seria Wydawnictwa Komiksowego, która startuje w lutym, zapowiada się równie interesująco. Osiemnastowieczna Europa stanowi tło dla awanturniczej przygody, w którą uwikłana została młoda, buntownicza dziewczyna. „Rani” to komiks przygodowo-rozrywkowy, do którego scenariusz napisał Jean van Hamme – scenarzysta, którego przedstawiać nie trzeba. Warto przekonać się, jakie przygody przeżywać będzie druga obok Lady S kobieca postać stworzona przez tę żyjącą legendę komiksu europejskiego.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Lekturę przygód słynnego porucznika nadrabiamy w ekspresowym tempie. To już szósty tom historii o Blueberrym. Ostatnio dzielny Mike hasał w towarzystwie Indian. W najnowszym albumie kolej na niemniej dramatyczne przygody w kraju tequili oraz wyjaśnienie spraw osobistych z niejaką Chihuahuą Pearl. W tym albumie otrzymujemy trzy historie, które powstały na przestrzeni lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Najnowszy tom przygód królika samuraja zawiera kilka krótkich historii. Poza tytułową opowieścią o jednym z ulubionych japońskich bóstw, znajdziemy tu historię o tym, jak Usagi badał sprawę podwójnego zabójstwa w przydrożnej gospodzie oraz stanął w obronie honoru członków zaprzyjaźnionego klanu. Będziemy także mogli poznać niebezpieczeństwa związane z produkcją sosu sojowego.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kto czytał tom pierwszy „Wiecznego zła”, prawdopodobnie nawet przez chwilę nie będzie wahał się, czy sięgnąć po jego kontynuację. Tym bardziej że twórcy cyklu doprowadzili fabułę do takiego momentu, iż wierni czytelnicy Batmana drżeli zapewne o dalsze losy Gotham. Nie bez powodu! Miasto opanował bowiem podstępny Syndykat Zbrodni złożony z przybyłych z alternatywnego świata mrocznych odbić superbohaterów. Jakby tych nieszczęść było mało, na wolność wypuszczeni zostali najgroźniejsi przestępcy, którzy teraz – w imieniu najeźdźców – kontrolują poszczególne dzielnice miasta. Z całego zamieszania postanawia skorzystać jeszcze jeden rzezimieszek – Bane. Wraz ze swoją bandą atakuje więzienie Blackgate. Po co? Aby następnie, mając u boku armię superzłoczyńców, ruszyć na Azyl Arkham, rozprawić się z przebierańcami i przejąć władzę nad Gotham. Jak widać, Wojna w Arkham” poświęcona jest przed wszystkim walce Zła z Jeszcze Większym Złem. Ciekawe jak w tym konflikcie zachowają się starzy, dobrzy superbohaterowie?
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
W samotnym bunkrze grupa żołnierzy oczekuje na spodziewany od dłuższego czasu atak wrogich wojsk. Oderwani od swych rodzin i motywowani tylko chęcią powrotu do domu, żołnierze czekają zapowiadaną ofensywę śmiertelnego wroga zza górskich przełęczy. Przeciwnik jednak nie nadchodzi. Co więcej, nikt go nigdy nie widział. Z czasem zaczynają mnożyć się wątpliwości. Czemu ma służyć ta misja? Gdzie czai się prawdziwe niebezpieczeństwo? Na pewno warto się o tym przekonać czytając pierwszą część serii Christophe′a Beca.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Skalp” to czarny kryminał pełen krwawych scen osadzony w realiach współczesnych północnoamerykańskich Indian. Po wieloletniej nieobecności do rodzinnego rezerwatu powraca Dashiel Zły Koń. Ma poprowadzić śledztwo w sprawie morderstw sprzed lat. Sprawę znacznie komplikuje fakt, że głównym podejrzanym jest wódz plemienia – Lincoln Czerwony Kruk. Sensacyjna historia stanowi tu okazję do przyjrzenia się realiom, w jakich dziś żyją rdzenni mieszkańcy Ameryki.
koniec
14 lutego 2016

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Fot. Januarybratek, Wikimedia Commons

Pożegnania 2021 (2/4)
Jarosław Loretz

23 I 2022

Nadszedł czas na podsumowanie strat szeroko pojętej popkultury w 2021 roku. Dziś miesiące kwiecień-czerwiec.

więcej »

Niekoniecznie jasno pisane: Dziwny jest ten świat
Marcin Knyszyński

23 I 2022

Andreas Martins po raz trzeci. Po „Rorku” i „Koziorożcu” czytamy „Cromwella Stone’a”. W porównaniu z dwiema pierwszymi historiami ta jest krótsza, bardziej zwięzła i konkretna. Sygnalizowane w „Rorku” zagadnienia kosmicznego horroru wybrzmiewają tu głośno i wyraźnie, a filozofia Howarda Phillipsa Lovecrafta znajduje kolejną fabularną ilustrację.

więcej »
Fot. by Dawid Skoblewski - Praca własna, dskobel(małpa)gmail.com, CC BY 2.5

Pożegnania 2021 (1/4)
Jarosław Loretz

22 I 2022

Nadszedł czas na podsumowanie strat szeroko pojętej popkultury w 2021 roku. Dziś miesiące styczeń-marzec.

więcej »

Polecamy

Łatwe trudnego początki

Polscy podróżnicy:

Łatwe trudnego początki
— Marcin Osuch

Kumpel Mickiewicza
— Marcin Osuch

Prototyp Zagłoby
— Marcin Osuch

Wspomnienia jak żyła złota
— Marcin Osuch

Być jak Kmicic
— Marcin Osuch

Zobacz też

Z tego cyklu

Styczeń 2022
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński

Grudzień 2021
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Listopad 2021
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Sławomir Grabowski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Październik 2021
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Wrzesień 2021
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Sławomir Grabowski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Sierpień 2021
— Esensja Komiks

Lipiec 2021
— Esensja Komiks

Czerwiec 2021
— Esensja Komiks

Maj 2021
— Esensja Komiks

Kwiecień 2021
— Esensja Komiks

Tegoż twórcy

Odwaga i poświęcenie
— Sebastian Chosiński

Drobne smaczki
— Marcin Osuch

So 90’s…
— Marcin Knyszyński

Prequel, a udany
— Marcin Osuch

Bohaterowie nie zawsze wygrywają
— Marcin Osuch

Mogę dla ciebie pracować za pięćdziesiąt ryo
— Marcin Osuch

Nowe wojny piwne
— Marcin Knyszyński

Barbarzyńca hazardu
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Wojny piwne
— Marcin Knyszyński

Prosto i spójnie
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.