Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 24 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Po komiks marsz: Kwiecień 2017

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Punisher w latach 90. miał w naszym kraju taki sam status jak Spider-Man i Batman. Potem jednak wydawcy o nim jakby zapomnieli. Za sprawą nowej serii Egmontu jest szansa na zmianę tego stanu rzeczy. „Punisher Max # 1”, który ma się ukazać w ramach Marvel Classic to pozycja obowiązkowa dla tych, którzy lubią krwawe i bezkompromisowe opowieści. Osoba scenarzysty Gartha Ennisa („Kaznodzieja”, „Hellblazer”, „Pro.”, „Pielgrzym”) gwarantuje, że Pogromca nie będzie miał litości dla nikogo. Uspokajam też tych, którzy spodziewają się, że po raz kolejny otrzymamy historię „Witaj w domu, Frank”. Nic z tych rzeczy, to całkiem premierowy materiał na naszym rynku. Tym razem Ennisowi nie towarzyszy stały partner Steve Dillon, który ma tyleż samo zwolenników co przeciwników. Jego miejsce zajęło aż dwóch rysowników: Lewis LaRosa i Leandro Fernández.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Można się już pogubić w tych wszystkich seriach wydawanych w ramach „Marvel Now!”. „Avergers”, „New Avengers”, „Uncanny Avengers” – głowa boli od nadmiaru. Łatwo też pogubić się w zawiłościach scenariuszowych. Ale z drugiej strony ma też swój plus. Plątanina wątków jest tak wielka, że lekturę serii można zacząć praktycznie w każdej chwili. Jeśli więc ktoś z Was do tej pory nie śledził przygód Nowych Mścicieli, spokojnie może zacząć od tomu piątego. „Inne światy” na pewno szybko go wciągną. Tych, którzy czytali poprzednie albumy zachęcać z kolei nie trzeba…
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
W kwietniu Waneko startuje z nową, ciekawie zapowiadającą się serią łączącą elementy nadprzyrodzone z fantastyką naukową i sensacją. W świecie przyszłości właściwości ludzkiej psychiki da się zmierzyć i wyrazić liczbowo. Uzyskana wartość, czyli tzw. psycho-pass, staje się standardowym narzędziem oceny jednostek. Osoby, których psycho-pass jest zbyt wysoki, są zatrzymywane jako „potencjalni przestępcy” jeszcze zanim zrobią coś złego. Ich śledzeniem zajmuje się świeżo upieczona pani detektyw- Akane Tsunemori.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
W USA istnieje życie poza DC i Marvelem. Choć obserwując kształt polskiego rynku komiksowego można odnieść niestety wrażenie, że rodzimi wydawcy – oczywiście poza kilkoma chlubnymi wyjątkami – tego nie dostrzegają. Tym bardziej warto kibicować nowemu wydawnictu Fantasmagorie, które na kwiecień zapowiedziało publikację komiksu „Quantum and Woody” wydawnictwa Valiant! Jest to wydarzenie o tyle znaczące, że będzie to chyba pierwszy komiks tego wydawnictwa na naszym rynku. Dawno, dawno temu, Eric i Woody Hendersonowie byli nierozłączni. Byli adoptowanymi braćmi. Najlepszymi przyjaciółmi. Błyskotliwymi umysłami. Po latach oddalili się od siebie, stali się rywalami. Za sprawą splotu pewnych okoliczności, takich jak śmierć ich ojca oraz niefortunny eksperyment naukowy, zyskali nowe moce, a także doskonały powód do noszenia kostiumów i walki ze zbrodnią.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Studio JG rozpoczyna publikację nowej serii wydawniczej. W jej ramach będą ukazywać się opowieści z dreszczykiem przeznaczone dla dojrzałego czytelnika. Na początek „Manhole”. Środek dnia. Z kanału na środek ulicy wychodzi nagi, zakrwawiony człowiek. Kilka chwil później wymiotuje krwią na przechodnia i pada martwy. Podczas autopsji okazuje się, że miał w sobie nieznaną odmianę tropikalnego pasożyta. Prowadząca śledztwo para detektywów ustala, że mężczyzna był przed śmiercią przetrzymywany i prawdopodobnie, specjalnie zakażony. Tymczasem podobne symptomy zaczynają pojawiać się u obryzganego krwią przechodnia. Okazuje się, że tajemnicza choroba jest przenoszona przez kontakt z krwią i niektóre insekty. Miastu zaczyna grozić epidemia, a wszystkie wskazówki kierują śledczych do mrocznych zakątków podziemnych, miejskich labiryntów.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Kolejna mroczna manga od Wydawnictwa JG, które będzie miała swojąpremierę na Pyrkonie. 29-letni Satoru Fujinuma posiada niezwykłą umiejętność – potrafi na chwilę cofnąć się w czasie. Przytrafia mu się to mimowolnie, na moment przed tym, jak ma wydarzyć się coś złego. Jeśli w przebłyskach powtarzających się scen zdoła wyłapać jakąś nieprawidłowość, jest w stanie zapobiec tragedii. Pewnego dnia zostaje zamordowana jego matka. Przerażony Satoru próbuje wymusić cofnięcie i niespodziewanie przenosi się osiemnaście lat wstecz. Pierwsze ogniwa łańcucha zdarzeń, które doprowadziły do tej tragicznej śmierci, okazują się pochodzić z okresu, gdy bohater miał jedenaście lat. Wtedy to w jego rodzinnej miejscowości porwano i zabito dwie dziewczynki i chłopca. Satoru, uwięziony w dziecięcym ciele, będzie musiał rozwiązać mroczną zagadkę i zapobiec tragicznym wydarzeniom.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Po dłuższej przerwie wracamy do świata, w którym populacja została zdziesiątkowana epidemią ptasiej grypy. Podczas gdy Tony Chu, cybopata i agent federalny potrafiący odbierać wrażenia mentalne z tego, co zjada, balansuje na krawędzi życia i śmierci na OIOM-ie, na scenę wkracza jego bliźniaczka, Toni. Toni jest cybowidzącą – potrafi ujrzeć przyszłość obiektów, które zjada. A ostatnio jej wizje stają się naprawdę przerażające. „Babeczki nie z tej ziemi” to kolejny tom świetnej serii o gliniarzach, złoczyńcach, kucharzach, kanibalach i jasnowidzach.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
„Sykes” to western autorstwa Pierre′a Dubois (scenariusz) i Dimitri Armanda (rysunki) pochodzący z francuskiej serii Signes (w jej ramach ukazały się także: „Tulipanek” i „Małe Pożegnanie”). Jak tylko „Wyrok” Sykes pojawia się w rodzinnych stronach, młody Jim Starret natychmiast rozpoznaje w nim legendę Zachodu, godną ilustrowanych historyjek, dzięki którym nauczył się czytać. Lecz jego nowy bohater jest nieobecny, kiedy przerażająca banda Claytonów zabija mu matkę na jego oczach. Od tej chwili Jim myśli tylko o jednym. Chce dołączyć do Sykesa i wziąć udział w pościgu. Zapłacił już krwawą cenę. Lecz jeszcze nie wie, że legendę Amerykańskiego Zachodu ukształtowały demony
ZALEGŁOŚCI:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jeremiah i Kurdy Malloy już na dobre – a może raczej, biorąc pod uwagę kłopoty, jakie na głowy przyjaciół ściąga ten drugi, na złe – wrócili do siebie. A skoro podróżują wspólnie przez bezdroża postapokaliptycznej Ameryki Północnej, możemy mieć pewność, że prędzej czy później wpakują się w jakąś aferę. I rzeczywiście. Docierają do miasta, którego mieszkańcy z lubością oddają się swej największej pasji – grze w kręgle. Jeremiahowi w to – i to dosłownie – graj, albowiem okazuje się wielkim miłośnikiem kręgli. Szybko jednak zauważa, jak destrukcyjny wpływ na innych ma ta z pozoru niewinna zabawa, wokół której narósł kult. Przyjaciołom ponownie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Aby ujść z życiem, będą potrzebowali pomocy kogoś z wewnątrz. Tylko komu mogą zaufać?
koniec
« 1 2
2 kwietnia 2017

Komentarze

12 IV 2017   02:27:20

"Thorgal-Louve":
"Co nieco podpowiada tytuł albumu. Nidhogg (w dosłownym tłumaczeniu oznacza to Kąsający Lęk) to w mitologii skandynawskiej skrzydlaty wąż lub smok, podgryzający korzenie Yggdrasilu i wysysający krew z ciał zmarłych.Brzmi interesująco, prawda?"
Tak. A szczególnie zainteresował mnie fakt, że ktoś "zapowiadający" Thorgala nie ma pojęcia, kim jest w komiksie Nidhogg i jak skończył w "Strażniczce Kluczy".

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niekoniecznie jasno pisane: Jedenaście lat Sodomy
Marcin Knyszyński

21 IV 2024

Większość komiksów Alejandro Jodorowsky’ego to całkowita fikcja i niczym nieskrępowana, rozbuchana fantastyka. Tym razem jednak zajmiemy się jednym z jego komiksów historycznych albo może „historycznych” – fabuła czteroczęściowej serii „Borgia” oparta jest bowiem na faktycznych postaciach i wydarzeniach, ale potraktowanych z dość dużą dezynwolturą.

więcej »

Komiksowe Top 10: Marzec 2024
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

17 IV 2024

W 24 zestawieniu najlepiej sprzedających się komiksów, opracowanym we współpracy z księgarnią Centrum Komiksu, czas się cofnął. Na liście znalazły się bowiem całkiem nowe przygody pewnych walecznych wojów z Mirmiłowa i ich smoka… Ale, o dziwo, nie na pierwszym miejscu.

więcej »

Po komiks marsz: Kwiecień 2024
Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

11 IV 2024

Wiosna w pełni także na rynku komiksowym. Jest z czego wybierać i aż strach pomyśleć, co będzie się działo w maju.

więcej »

Polecamy

Jedenaście lat Sodomy

Niekoniecznie jasno pisane:

Jedenaście lat Sodomy
— Marcin Knyszyński

Batman zdemitologizowany
— Marcin Knyszyński

Superheroizm psychodeliczny
— Marcin Knyszyński

Za dużo wolności
— Marcin Knyszyński

Nigdy nie jest tak źle, jak się wydaje
— Marcin Knyszyński

„Incal” w wersji light
— Marcin Knyszyński

Superhero na sterydach
— Marcin Knyszyński

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część druga
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Inne recenzje

Staruszek Frank
— Marcin Knyszyński

Matko! Trzymaj się od nich z daleka
— Sebastian Chosiński

15 najlepszych komiksów 2017 roku
— Esensja Komiks

Esensja czyta dymki: Luty 2018
— Marcin Mroziuk, Marcin Osuch

Najlepsze komiksy 2017 roku - nominacje
— Esensja Komiks

Prezenty świąteczne 2017: Komiksy
— Esensja Komiks

Pasożytom mówimy zdecydowane nie!
— Paweł Ciołkiewicz

Bogowie też popełniają błędy. I starają się je naprawiać…
— Sebastian Chosiński

Zrodziło go Piekło
— Sebastian Chosiński

Piaskiem w oczy
— Sebastian Chosiński

Z tego cyklu

Kwiecień 2024
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Marzec 2024
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Luty 2024
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Styczeń 2024
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Grudzień 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Listopad 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Październik 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Wrzesień 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Sierpień 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Lipiec 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Tegoż twórcy

Hola, hola, panie Straczynski!
— Marcin Knyszyński

Miasto grzechu i występku
— Sebastian Chosiński

Konflikt pokoleń
— Sebastian Chosiński

Po co jest magia?
— Marcin Knyszyński

Trend wznoszący
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

Demony i halucynogenne grzybki
— Sebastian Chosiński

Krótko o komiksach: Coś tu nie wyszło
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

Spisek i agentka Pinkertona
— Sebastian Chosiński

Gdy zalewa nas żółć
— Marcin Knyszyński

Gwiazda wyrwana z galaktyki
— Sebastian Chosiński

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.