Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 26 lutego 2024
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXXIII

Konkursy

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Po komiks marsz: Maj 2017

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Trzecia – po „Wampirach Londynu” i „Necronomiconie” – dylogia autorstwa Sylvaina Cordurié prezentująca nieco inne od tego, do którego przyzwyczailiśmy się przez lata, oblicze Sherlocka Holmesa. Zamiast z typowymi przestępcami – złodziejami, oszustami i mordercami – legendarny detektyw musi mierzyć się w niej ze złymi mocami nie z tego świata. Choć w „Crime Alleys” jest akurat trochę inaczej. Przede wszystkim dlatego, że cofamy się w przeszłość – do czasów gdy Holmes nie jest jeszcze cenionym tropicielem zbrodniarzy. Mimo to już zwraca na siebie uwagę Scotland Yardu, który zatrudnia go do rozwikłania pewnej zagadkowej sprawy. I od tego momentu już nic w życiu Sherlocka nie będzie takie samo…
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Alana Moore′a nikomu nie trzeba przedstawiać. Tak samo jest – prawdopodobnie – z „Top 10”, z której to serii dwa albumy ukazały się już w Polsce w latach 2003-2004. Tym razem Egmont postanowił wydać całość w jednym opasłym tomie. I to jest doskonała wiadomość! Historia gliniarzy z Dziesiątego Komisariatu miasta Neopolis zasysa bowiem od pierwszej strony. Moore, sięgając po raz kolejny do tematyki superbohaterskiej, robi to w charakterystyczny dla siebie sposób, a więc… na opak. Spodziewajcie się więc niespodziewanego – historii kryminalnych, które w rzeczywistości okazują się czymś więcej, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Neopolis zaludnione jest w końcu nie tylko przez superbohaterów i superzłoczyńców, trafiają się też zwykli ludzie, a nawet bogowie. I zwłaszcza na tych ostatnich należy uważać.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
W maju Studio JG rozpocznie publikację nowej mangi fantasy. W świecie podzielonym przez okrutną klątwę mała dziewczynka imieniem Siva została porzucona w lesie zamieszkałym przez przeklęte istoty. Przed niechybną śmiercią ratuje ją tajemniczy rogaty mistrz, który bierze dziecko w opiekę. Czy jednak długo będzie mógł chronić Sivę, jeśli nawet jego dotyk może zarazić dziewczynkę złym czarem? Będzie mrocznie. Będzie strasznie. Już nie możemy się doczekać!
WASZ EKSTRAKT:
100,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Długo trzeba było czekać na drugi tom mangowej serii zawierającej adaptacje opowiadań Lovecrafta, ale wreszcie jest. Jedno z najlepszych opowiadań mistrza grozy – „Kolor z innego wszechświata”. Zanim przeklęte pustkowie w Arkham zyskało swoją niechlubną nazwę, stało tam dobrze prosperujące gospodarstwo prowadzone przez rodzinę rolników. Pewnego dnia w ziemię tę uderzył jednak meteoryt, który zmienił wszystko. Naukowcy nie mogli nadziwić się niezwykłej strukturze znaleziska, które nie przypominało żadnego znanego minerału, a w nocy jarzyło się dziwnym blaskiem. W końcu meteoryt zaczął się kurczyć i zniknął. Ale następstwa jego obecności zmieniły okolicę w miejsce, o którym po latach ze strachem wspominać będą tylko nieliczni. Ci, którym uda się przeżyć!
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Faks z Sarajewa” to oparta na faktach opowieść weterana komiksu Joego Kuberta o konflikcie w byłej Jugosławii. Komiks okazał się ogromnym sukcesem artystycznym – ogłoszony komiksem roku przez „The Washington Times”, nagrodzony Eisner Award i Harvey Award jako najlepsza powieść graficzna 1996 roku, doczekał się też uznania we Francji (Alph-Art Award w kategorii najlepszy komiks zagraniczny). Ervin Rustemagić, europejski agent Kuberta, na początku lat 90. wraz z rodziną mieszkał na przedmieściach Sarajewa. Gdy wybuchła wojna i zniszczono ich dom, przenieśli się do centrum Sarajewa. Po 1,5 roku oblężenia i ostrzału Rustemagiciom, dzięki pomocy artystów i dziennikarzy, udało się zdobyć słoweńskie obywatelstwo i uciec z miasta. Tytułowy faks okazał się jedyną możliwością komunikacji z przyjaciółmi i klientami Rustemagicia. Wśród nich był Kubert, który zebrał faksy swojego agenta i na ich podstawie stworzył wciągającą opowieść o wojnie bałkańskiej.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Drugi tom eposu Osamu Tezuki to pozycja absolutnie obowiązkowa nie tylko dla fanów mangi. Jak zakończą się perypetie przyjaciół, których losy poplątała wojna? Czy światło dzienne ujrzy wielka tajemnica Hitlera? Drugi, zamykający już tę opowieść tom, przyniesie zapewne odpowiedzi na większość pytań.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
W maju czeka nas druga odsłona serii Nowy Komiks Polski, która od samego początku ma charakter dość autobiograficzny. „Jak schudnąć 30 kilo? Prawdziwa historia miłosna” to autobiografia Tomasza Pstrągowskiego, w której – jak zapowiada wydawnictwo – mamy poznać najbardziej skrywane tajemnice jego życia seksualnego i będziemy mogli kibicować mu w jego walce ze zbędnymi kilogramami.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
W maju Waneko opublikuje trzeci tom ciekawej serii o bohaterach, których zdolności zostały zaczerpnięte z dzieł i życiorysów znanych japońskich poetów i pisarzy. Bohaterowie o dość oryginalnych mocach będą kontynuować swoją walkę z siłami zła. Kontrolowana przez Mafię i zmuszana do walki Kyouka ryzykuje życie, by wyrwać się z łap bandziorów. Atsushi ją ratuje… tylko czemu, by wydobyć z niej informacje o Mafii, musi hołdować jej zachciankom?
WASZ EKSTRAKT:
60,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Patronat
W maju zadebiutuje na polskim rynku prawdziwa gwiazda europejskiego komiksu. Urodzony w 1941 roku Caza (właściwie Philippe Cazaumayou) debiutował w 1970 roku, publikował na łamach magazynów „Pilote” i „Metal Hurlant”. Jest autorem projektów graficznych do filmów animowanych („Gandahar”) oraz wielu okładek powieści SF. Stworzył m.in. serię „Le monde d′Arkadi” i album „Arkhe”. „Scenki z życia osiedla” to jego pierwszy album wydany w Polsce! Caza jawi się tu jako wnikliwy badacz współczesnego życia zachodniej cywilizacji, który zgłębia jego najdrobniejsze zakamarki. W serii krótkich opowieści, stworzył intrygującą kronikę epoki rozdartej między powszechnym konformizmem i pragnieniem, by zmienić świat.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Patronat
Kolejna odsłona kontrowersyjnej serii włoskiego mistrza komiksu. Statek kosmiczny zbliża się do tajemniczej asteroidy, która wysyła sygnał radiowy składający się z sześciu liter: D-R-U-U-N-A. Will, dowódca, ma dziwne urojenia, które wydają się realne. Pod koniec wizji odbywa wędrówkę po labiryncie i poznaje piękną kobietę w czerwieni. Czy ona jest kolejnym owocem wyobraźni: iluzją w iluzji? Przekonamy się już niebawem!
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Patronat
W kolejnym tomie „Storma” czekają nas nie lada atrakcje. Otrutą Rudowłosą ocalić może jedynie antidotum, które zna wódz Yucan. Storm aby ocalić partnerkę angażuje się w konflikt pomiędzy zwaśnionymi plemionami. Wcześniejsze doświadczenia wydają się błahostką, gdy staje się najbardziej poszukiwanym człowiekiem na krańcu wszechświata, w którym nie obowiązują prawa fizyki. Zapowiada się ciekawie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Dave McKean powraca!. W maju będzie można nie tylko zapoznać się z jego komiksem „Klatki”, ale także spotkać go na Komiksowej Warszawie. Ten nagrodzony w 1992 nagrodą Harveya komiks to kameralna historia, której akcja rozgrywa się w obrębie jednej kamienicy, nocnego klubu i paru okolicznych ulic.
Pojawia się tu niespełniony malarz Leo Sabarsky, głuchoniemy właściciel galerii, któremu bez przerwy mylą się karteczki ze słowami, starsza pani, bezustannie czekająca z kolacją na męża, który nie wrócił z pracy już od pięciu lat, przyrodniczka, która do tego stopnia pokochała przedmiot swoich badań, że w swoim mieszkaniu wyhodowała całkiem sporej wielkości las, czarnoskóry muzyk, który jest w stanie wydobyć dźwięk nawet z kamieni i niedosłysząca dozorczyni z obsesją na punkcie gołębi. Nic nie jest tu tym, czym się wydaje – rusztowanie kamienicy w nocy przemienia się w szkielet jakiegoś kosmicznego stwora, w okiennych szybach można zobaczyć obrazy z przyszłości, a pieczę nad całym domem sprawuje tajemniczy Czarny Kot, który wcale nie jest zwykłym kotem.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Bohaterami tego Komiksu są czterej geniusze, którzy zmienili historię – Werner Heisenberg, Alan Turing, Leo Szilard, Hugh Dowding. Fizycy, matematycy i wojskowi, byli kluczowymi aktorami, tylko dyskretnymi, podczas przygody, która ich przerosła: II wojny światowej. Jednego dnia, jednej nocy, chodząc po ulicy lub śniąc w świetle księżyca, mieli przebłyski intuicji, które zmieniły oblicze świata. Matematyk Cédric Villani i rysownik Baudoin skrzyżowali swoje pióra, aby opowiedzieć w tym poetyckim i fascynującym dokumencie o czterech niezwykłych przeznaczeniach.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Pewnego dnia, czytając artykuł o Irenie Sendlerowej, Jean-David Morvan podjął decyzję, że opowie o jej życiu przy pomocy komiksu. Do projektu zaprosił Séverine Tréfouël i Davida Evrarda, a kolorami zajął się niezawodny Walter. Zmarła w 2008 roku, w 1965 roku uznana za Sprawiedliwą wśród Narodów Świata, Irena Sendlerowa była jedną z bohaterek II wojny światowej. Uratowała prawie 2500 żydowskich dzieci z warszawskiego getta. O komiksie będzie można porozmawiać z autorami podczas Komiksowej Warszawy.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jakub Topor powraca ze swoim absurdalnym humorem. Tym razem towarzyszy mu Wiktor Talaga, jako scenarzysta. Autorzy wnikliwie przyglądają się otaczającemu światu i podśpiewują sobie przy tym piosenkę Wojciecha Młynarskiego, nieustannie zadając pytanie: „Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowie? Co by tu jeszcze?”
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Mały Wampir to niedojrzała wersja wampira Fernanda, znanego czytelnikom z albumów „Wampir” i „Aspirine”. W tej opowieści towarzyszą mu – nieodłączny różowy pies Pomiduch, ludzki przyjaciel Michel, wampirza mama Pandora, straszny Kapitan Umarlaków oraz zestaw przezabawnych potworów – Morg, Kłod i Oczarz. Album zawiera wszystkie siedem oryginalnych tomów, w tym opowieść, która zdobyła nagrodę dla najlepszego komiksu dziecięcego w Angouleme: „Mały Wampir i micha kupy”.
koniec
« 1 2
5 maja 2017

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niekoniecznie jasno pisane: Superheroizm psychodeliczny
Marcin Knyszyński

18 II 2024

Najsłynniejszą superbohaterską grupą mutantów Marvela od zawsze była i jest X-Men. Tego nikt nie podważa, w końcu Chris Claremont (ale nie tylko) wywindował pod koniec dwudziestego wieku popularność Cyclopsa i spółki na poziom niespotykany. Ale oprócz X-Men istniały i istnieją też inne grupy – dziś zajrzymy do najlepszego okresu jednej z nich, drugiej po X-Men według chronologii założenia. Poznajmy Nowych Mutantów z czasów, gdy rysował ich sam Bill Sienkiewicz.

więcej »

Po komiks marsz: Luty 2024
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

15 II 2024

Luty w tym roku trochę dłuższy od przeciętnego lutego, więc i wydawcy mają trochę więcej czasu na wydawanie komiksów. Nowości jest dosyć dużo, poniżej znajdziecie garść naszych rekomendacji.

więcej »

Komiksowe Top 10: Styczeń 2024
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

14 II 2024

Mamy luty, a zatem czas rozpocząć kolejny rok zestawień najlepiej sprzedających się komiksów, opracowywanych we współpracy z księgarnią Centrum Komiksu. Dzisiejszy Top posiada numerek 22 i stanowi wstrząs dla systemu. Nie zawiera bowiem ani jednej pozycji firmowanej przez Egmont!

więcej »

Polecamy

Superheroizm psychodeliczny

Niekoniecznie jasno pisane:

Superheroizm psychodeliczny
— Marcin Knyszyński

Za dużo wolności
— Marcin Knyszyński

Nigdy nie jest tak źle, jak się wydaje
— Marcin Knyszyński

„Incal” w wersji light
— Marcin Knyszyński

Superhero na sterydach
— Marcin Knyszyński

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część druga
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część pierwsza
— Marcin Knyszyński

Superbohater zza biurka
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Inne recenzje

10 naj… : 10 roztańczonych kadrów
— Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Najczarniejsze szwarccharaktery polskiego komiksu
— Esensja Komiks

Niekoniecznie jasno pisane: Komiks nadmiaru
— Marcin Knyszyński

„Jak zostałem detektywem…”
— Sebastian Chosiński

15 najlepszych komiksów 2017 roku
— Esensja Komiks

Najlepsze komiksy 2017 roku - nominacje
— Esensja Komiks

Prezenty świąteczne 2017: Komiksy
— Esensja Komiks

Parszywa eskadra
— Marcin Osuch

Esensja czyta dymki: Wrzesień 2017
— Marcin Mroziuk, Marcin Osuch

Wyrwać się z niewoli
— Paweł Ciołkiewicz

Z tego cyklu

Luty 2024
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Styczeń 2024
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Grudzień 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Listopad 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Październik 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Wrzesień 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Sierpień 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Lipiec 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Czerwiec 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Maj 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski

Tegoż twórcy

Czy to koniec Spider-mana?
— Agata Włodarczyk

Niekomiks
— Marcin Knyszyński

W dół, do Piekła
— Marcin Knyszyński

Superpolicjanci w supermieście – po raz drugi
— Andrzej Goryl

Nadchodzi Armagedon
— Maciej Jasiński

Azteccy detektywi
— Marcin Osuch

Zanim nastał Hellboy
— Andrzej Goryl

Laboratorium gagów
— Marcin Knyszyński

Nierówno pod skalpem
— Marcin Knyszyński

Kiedy wszyscy próbują powiedzieć mu „dość”
— Agata Włodarczyk

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.