Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 23 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »
WASZ EKSTRAKT:
70,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Prezenty świąteczne 2017: Komiksy

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Legion. Kroniki” to przepięknie narysowany komiks stanowiący prequel opowieści „Jam jest Legion”. Choć scenariusze do obu komiksów stworzył Fabien Nury i mają one stanowić całość, trudno o dwie bardziej różniące się od siebie historie. „Jam jest legion” to przede wszystkim misterna ii wielowątkowa intryga szpiegowska rozgrywająca się w wojennej scenerii, natomiast „Legion. Kroniki” to nastrojowa opowieść – zawierająca oczywiście elementy grozy – o miłości, umieraniu i nieśmiertelności.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Agnieszka ‘Achika’ Szady
Ten cykl, łączący steampunk i fantasy, jest zdecydowanie przeznaczony dla starszych czytelników – a i to nie wszystkich, bo osoby wrażliwe na przemoc wobec dzieci mogą niektórych scen nie strawić. Oprócz tego krew leje się strumieniami, a odrąbywanie rąk czy głów jest pokazane nader realistycznie.
Jakie zatem zalety oferuje „Monstressa” odbiorcy? Wizualnie jest to jak tort orzechowy: przepiękne, dopracowane kadry z mnóstwem szczegółów i urodziwymi kobietami. Scenariusz natomiast jest skomplikowany, pokazuje fragment szczegółowo przemyślanego świata i wiele tajemnic, których rozwiązania nie sposób się domyśleć. Ten tom można czytać kilka razy bez najmniejszego znudzenia.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jeśli lubicie powieści Dana Browna, to pozycja dla Was. Jeśli nie, także. „Duch Gaudiego” to mroczny kryminał, w którym istotną rolę odgrywają architektoniczne prace Gaudiego. Mamy tajemnicę, brutalne morderstwa, zjawiska nadprzyrodzone i przede wszystkim parę ciekawych bohaterów – wypalonego policjanta i zagubioną kasjerkę, która wbrew swej woli coraz bardziej zanurza się w świecie mistycyzmu i zbrodni. Szczególnie polecam dziewczynom, które marzą o podróży do Katalonii – ofiarowując niniejszą pozycję swojemu chłopakowi, on także zapragnie na żywo zobaczyć cudowne prace Gaudiego. Nawet jeśli wcześniej torpedował plany wyjazdu.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Wreszcie!!! Po ponad dwóch latach od premiery pierwszego tomu pojawiła się kolejna odsłona świetnej opowieści z pogranicza westernu i fantasy. Drugi tom tej osadzonej w westernowych dekoracjach komiksowej serii, przynosi kolejną porcję dobrej, dynamicznej akcji wypełnionej demonicznymi postaciami, przerażającymi potworami i magicznymi artefaktami. W sam raz na świąteczne klimaty.
WASZ EKSTRAKT:
100,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Pod choinką powinni znaleźć coś dla siebie także miłośnicy grozy. Do prozy H.P. Lovecrafta nikogo pewnie namawiać specjalnie nie trzeba, ale mangowa interpretacja opowiadań samotnika z Providence jest mniej oczywista. Warto jednak przełamać stereotypy i sięgnąć po świetną mangę Tanabe Gou. Japoński miłośnik Lovecrafta przedstawia tym razem „Nawiedziciela Mroku” – wstrząsającą historię o zmaganiach ze złem.
Komiks - DLA KONESERÓW
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Do Adolfów” to wielowątkowa i niezwykle poruszająca opowieść o tym, jak ideologia niszczy życie jednostek i całych narodów. Wysiłek człowieka, który próbuje zapobiec kataklizmowi, od samego początku wydaje się daremny. Publikacja mangi „Do Adolfów” Osamu Tezuki to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń komiksowych ostatnich lat. Monumentalne dzieło podejmuje niezwykle istotną problematykę, ale jednocześnie nie przytłacza czytelnika. Japoński „Bóg Mangi” znalazł idealną równowagę pomiędzy dobrą, dynamiczną sensacyjno-szpiegowską opowieścią i socjologiczno-filozoficznym esejem na temat ludzkiej natury. Dzięki niej ta uniwersalna opowieść po latach jest nadal aktualna i atrakcyjna.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Totalnie nie nostalgia” nie jest może nowością na rynku (komiks został wydany na początku 2017 roku), ale z pewnością warto go dodać do listy polecanych prezentów. Jest to bowiem z pewnością jeden z najciekawszych, najambitniejszych i najbardziej poruszających komiksów polskich ostatnich lat, opowieść, w której wielu czytelników z pewnością odnajdzie elementy własnych wspomnień, choć „Totalnie nie nostalgia” pozostaje przede wszystkim do bólu szczerą osobistą opowieścią. Jeśli chcecie kogoś przekonać do tego, że komiks może być również poważną dojrzałą psychologiczną opowieścią, dajcie mu w prezencie dzieło Wandy Hagedorn i Jacka Frąsia.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Pablo” doskonały prezent komiksowy dla wszystkich miłośników sztuki. Biograficzny komiks o Picassie i jego muzie Fernandzie przenosi nas do pierwszych lat dwudziestego wieku. Poznajemy intensywne życie paryskiej bohemy, dla której nie istniał podział na życie i sztukę. Na kartach komiksu pojawiają się takie osobistości jak Max Jacob, Apollinaire, Gertrude Stein, Georges Braque, Henri Mattise i wielu innych. Autorzy w pasjonujący sposób portretują ich codzienne życie pełne pasji i namiętności.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Powstanie. Film Narodowy” to z jednej strony jeden z najśmieszniejszych komiksów ostatnich miesięcy, z drugiej niesamowicie aktualna bezwzględna satyra na współczesne pojmowanie roli kultury przez politycznych prominentów. Rysowane przez Jacka Świdzińskiego jak zwykle w minimalistycznej formie dzieło jest absolutnie przejrzyste, gdy chodzi o przekaz i obiekty szyderstwa, bawi galerią typów, dialogami i cytatami (które mogłyby wejść do powszechnego użytku) i zaskakuje przewrotną puentą. A poza tym to ładna cegiełka, która nieźle może wyglądać owinięta w ozdobny papier.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Monumentalne dzieło dave’a McKeana jest onirycznyo-surrealistym poematem na temat procesu twórczego oraz jego zamierzonych i niezamierzonych konsekwencji. Dzięki niesamowitej oprawie graficznej i specyficznej narracji opowieść o twórczych mękach jest bardzo angażująca, niemal hipnotyzująca. Autor umiejętnie przeplata sekwencje poetyckie, filozoficzne i refleksyjne z tymi nieco bardziej sensacyjnymi i tajemniczymi, dzięki czemu nieustannie zakakuje czytelnika i utrzymuje go w stanie napięcia. Doskonały prezent dla wszystkich, którzy podczas lektury lubią porozmyślać trochę o sprawach fundamentalnych.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Zgodnie z intencjami twórców „Irena” to komiks będący przede wszystkim opowieścią o duchu walki Ireny Sendlerowej – uznanej za Sprawiedliwą wśród Narodów Świata, działaczki ruchu oporu, która podczas drugiej wojny światowej ocaliła życie około dwóch i pół tysiąca żydowskich dzieci. Korzystając z dostępnych materiałów Jean-David Morvan, Séverine Tréfouël oraz David Evrard stworzyli adresowaną nie tylko do młodszego czytelnika, poruszającą historię prawdziwej bohaterki. „Irena” pozostaje dostosowaną do dziecięcej wrażliwości, mądrą i przejmującą wizją życia zgodnego z pewnymi wartościami. Jest to budująca opowieść o tym, że nawet w czasach, gdy tak trudno było żyć godnie, byli ludzie tacy jak Irena Sendlerowa.
WASZ EKSTRAKT:
70,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Ten komiks to prawdziwa uczta, zwłaszcza dla oczu fanów komiksów. Barokowe wizje Druilleta mogą wręcz przyprawić o zawrót głowy. Być może nie jest to potencjalny prezent „dla każdego” ale zaprawiony w komiksowych bojach czytelnik na pewno tę pozycję doceni.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Morfołaki. Nowy Testament” to okazja do tego, by powrócić do stworzonego przez Nikodema Skrodzkiego i Mateusza Skutnika baśniowego świata zamieszkiwanego przez ludzi i dziwne stwory z pogranicza snu i jawy. Jak zapowiada wydawca znajdziemy w tym tomie rozstrzygnięcie filozoficznego sporu trawiącego umysły morfołackich mędrców od początku serii.
koniec
« 1 2
27 listopada 2017

Komentarze

27 XI 2017   10:46:01

Tyle wyszło w tym roku dobrych komiksów o superbohaterach a wy polecacie tylko trzy, w tym dwa takie badziewia (Original Sin i WW) :D

27 XI 2017   11:33:07

Zachęcamy czytelników do polecania swoich faworytów.

27 XI 2017   12:05:59

Kolejny tom serii Druuna aż się prosił do wrzucenia w kategorii dla Dorosłych

27 XI 2017   21:27:49

Czwarty tom Alias: Jessica Jones, Daredevil: Nieustraszony, zakończenie serii Gotham Central, dwa tomy doskonałej serii Hawkeye to pierwsze z brzegu superbohaterskie propozycje, które mogły się naleć na tej liście na miejscu Original Sin.

27 XI 2017   21:28:40

*znaleźć

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niekoniecznie jasno pisane: Jedenaście lat Sodomy
Marcin Knyszyński

21 IV 2024

Większość komiksów Alejandro Jodorowsky’ego to całkowita fikcja i niczym nieskrępowana, rozbuchana fantastyka. Tym razem jednak zajmiemy się jednym z jego komiksów historycznych albo może „historycznych” – fabuła czteroczęściowej serii „Borgia” oparta jest bowiem na faktycznych postaciach i wydarzeniach, ale potraktowanych z dość dużą dezynwolturą.

więcej »

Komiksowe Top 10: Marzec 2024
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

17 IV 2024

W 24 zestawieniu najlepiej sprzedających się komiksów, opracowanym we współpracy z księgarnią Centrum Komiksu, czas się cofnął. Na liście znalazły się bowiem całkiem nowe przygody pewnych walecznych wojów z Mirmiłowa i ich smoka… Ale, o dziwo, nie na pierwszym miejscu.

więcej »

Po komiks marsz: Kwiecień 2024
Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

11 IV 2024

Wiosna w pełni także na rynku komiksowym. Jest z czego wybierać i aż strach pomyśleć, co będzie się działo w maju.

więcej »

Polecamy

Jedenaście lat Sodomy

Niekoniecznie jasno pisane:

Jedenaście lat Sodomy
— Marcin Knyszyński

Batman zdemitologizowany
— Marcin Knyszyński

Superheroizm psychodeliczny
— Marcin Knyszyński

Za dużo wolności
— Marcin Knyszyński

Nigdy nie jest tak źle, jak się wydaje
— Marcin Knyszyński

„Incal” w wersji light
— Marcin Knyszyński

Superhero na sterydach
— Marcin Knyszyński

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część druga
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Inne recenzje

Najczarniejsze szwarccharaktery polskiego komiksu
— Esensja Komiks

Krótko o komiksach: Monstressa #1: Przebudzenie
— Beatrycze Nowicka

15 najlepszych komiksów 2017 roku
— Esensja Komiks

Kadr, który…: Macki śmierci
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Esensja czyta dymki: Luty 2018
— Marcin Mroziuk, Marcin Osuch

Najlepsze komiksy 2017 roku - nominacje
— Esensja Komiks

Ciężkie jest życie bankiera
— Paweł Ciołkiewicz

Nie przegap: Grudzień 2017
— Esensja

Wampirza podróż w czasie i przestrzeni
— Sebastian Chosiński

Kadr, który…: Duch zmarłego boga
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Z tego cyklu

Po muzykę Super Deluxe marsz!
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Film
— Esensja

Książki
— Esensja

Tegoż twórcy

Hola, hola, panie Straczynski!
— Marcin Knyszyński

Miasto grzechu i występku
— Sebastian Chosiński

Konflikt pokoleń
— Sebastian Chosiński

Pożegnanie
— Marcin Osuch

Komiksowe pożegnanie
— Marcin Osuch

Nawiedzony Londyn
— Andrzej Goryl

Kuźnia, kowadło, gromy, pioruny, błyskawice
— Marcin Osuch

Widmo nietoperza
— Marcin Knyszyński

Celestianie i pierwsi herosi
— Andrzej Goryl

Biały też może być
— Marcin Osuch

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.