Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 20 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Po komiks marsz: Wrzesień 2019

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Wydawnictwo 23 idzie za ciosem. „Johannes Schachmann. Życie i czasy” to kolejny po „Bromie” komiks w katalogu tej oficyny. To pełna czarnego humoru opowieść o perypetiach bardzo starego, bardzo potężnego i bardzo sfrustrowanego maga z Antwerpii. Mimo swych mocy, musi bowiem mierzyć się z problemami, które przerastają każdego z nas, takimi jak: oczekiwania rodziców, głowa w słoiku, uciekające golemy, czy Lenin, buntujący klasę skrzacią. Życie…
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Wydawnictwo Marginesy konsekwentnie przybliża czytelnikom historie kobiet, które pomimo swych talentów i osiągnięć pozostawały w cieniu mężczyzn. Po opowieści o Artemizji dostajemy teraz historię Eileen Gray. Komiks polskiej rysowniczki Zosi Dzierżawskiej i francuskiej architektki Charlotte Malterre-Barthes przybliża życie i dzieło tej niezwykłej artystki – prawdziwej wizjonerki, która nie idąc na kompromisy zawsze szukała artystycznej doskonałości. Podczas szalonych lat 20. w Paryżu prace Gray osiągnęły niespotykany wcześniej poziom innowacji. Dążenie do tworzenia sztuki, która będzie jednocześnie funkcjonalna i zmysłowa zaprowadziło ją do zarojektowania niezwykłego domu, najodważniejszego dzieła w jej karierze. Jednak życie w cieniu męskich współpracowników i konflikt z legendarnym Le Corbusierem nieomal doprowadziły do całkowitego wymazania Gray z kart historii architektury.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Alberto Breccia i Howard Phillips Lovecraft. W zasadzie te dwa nazwiska nie wymagają dodatkowych rekomendacji. Geniusz rysunku i wirtuoz grozy spotykają się na planszach niezwykłego komiksu. Zawarte w nim adaptacje prozy Lovecrafta wydają się pochodzić z innego wszechświata. Rysunki przepełniają dziwne faktury oraz kolaże. Wizje zrodzone z niezwykłej wyobraźni zaskakują i porażają oryginalnością. Szeroki wachlarz technik graficznych pozwolił wspaniale oddać klimat opowiadań o niedających się wyrazić słowami okropieństwach.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Lester Cockney to komiks przygodowy autorstwa niezwykle utalentowanego Franza. Pierwszy tom wydania zbiorczego zawiera pięć albumów serii, dossier oraz dwie dodatkowe krótkie historie. Przeznaczenie bywa kapryśne… Niefortunny cios zadany pięścią sprawia, że obdarzony buntowniczą naturą Irlandczyk Lester Cockney zostaje siłą wcielony do armii angielskiej i trafia na drugi koniec świata, by brać udział w wojnie, która „nie jest jego wojną”. Lestera Cockneya czeka wielka podróż z Londynu poprzez Afganistan, Pendżab, Indie, Arabię i Bałkany, aż do Węgier.
Tajfun żyje!!! Kultowy polski bohater lat osiemdziesiątych wraca do akcji. I to w wielkim stylu. Paweł Gierczak i Nikodem Cabała skrzyknęli kilku polskich twórców i upichcili antologię zawierającą krótkie przygody kosmicznego agenta. Album jest oczywiście przede wszystkim hołdem dla twórczości Tadeusza Raczkiewicza, ale pokazuje, że w tej postaci drzemie ogromny potencjał. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek nowych przygód. Tylko żal, że nie będzie mógł już im kibicować Tadeusz Raczkiewicz.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Joann Sfar i Lewis Trondheim to autorzy doskonale znani polskiemu czytelnikowi. W 1998 roku rozpoczęli serię „Donżon”. Pod przykrywką parodii heroicznego fantasy wykreowali bogate i złożone uniwersum porównywalne z dokonaniami wielkich klasyków literatury. Wydawnictwo Timof Comics publikuje wszystkie odcinki kultowej serii w wydaniu zbiorczym.To pełne wydanie zostało zredagowane przez obu autorów i na pewno pozwoli czytelnikom odkryć jedno najdoskonalszych dzieł w swym gatunku. Podzielony na trzy cykle narracyjne Donżon to jeden z najbardziej wpływowych i oryginalnych komiksów europejskich. Na jego stronach pokazali się tak ważni autorzy, jak Christophe Blain, Blutch, Manu Larcenet czy Andreas, którzy wraz z Trondheimem i Sfarem stworzyli serię kipiącą energią, talentem i wyobraźnią.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Rita” to druga część futurystycznej antyutopii z cyklu „Bardo”. W komiksie ponownie zanurzamy się w rzeczywistość miasta „bez końca”, gdzie wymarła roślinność, giną ostatnie gatunki zwierząt, a jedzenie zastąpiły chemiczne pigułki.
Czy jest szansa na ocalenie świata skażonego przekleństwem bezpłodności? Czy despotyczne rządy Naczelnego mają rację bytu, a eksperymenty doktora Majnda zmierzają ku życiodajnym rezultatom? Wreszcie czy Stolp wyjaśni trapiącą go zagadkę? Jeśli chcecie znaleźć odpowiedź na te i inne pytania, sięgnijcie po „Ritę”, która jest kontynuacją „Stolpa”.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Angola Janga to niezależne królestwo zbiegłych niewolników założone pod koniec XVI wieku w Brazylii. Było ono latarnią wolności w kraju nękanym przez niewolnictwo. D’Salete ożywia historię i bolesne żywoty zbiegłych niewolników, pokazuje brutalność portugalskich kolonistów oraz bezwzględną walkę o władzę w tym nietrwałym królestwie. Angola Janga rzuca światło na długo pomijany w historii moment walki z niewolnictwem.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Nikomu niewadzący japoński pracownik biurowy wychodzi z pracy i nawet w najśmielszych snach nie przeczuwa, jak szalona i absurdalna odyseja go czeka, zanim dotrze do domu. Biedaczka o mały włos nie zmiażdży gigantyczne sushi, część drogi przebędzie w kiszkach przybysza z obcej planety, a nawet zwiedzi czeluście piekła, aby na koniec stanąć na czele obywatelskiego buntu. Na golasa. Przygody pewnego japońskiego pracownika biurowego to komiks zainspirowany grami video i kulturą popularną, skrzący się kolorami, pełen detali i postaci.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Powroty” to debiutancki album Pedro Moury i Marty Teives. To opowieść o tym, jak ludzie budują swój własny świat i szukają w nim spełnienia. Magdalena wraca do małej wioski, w której mieszkała i dorastała ze swoją zmarłą babcią. Załatwienie spraw związanych z zagospodarowaniem domu babci jest tylko pretekstem do podjęcia próby poradzenia sobie z przeszłością, która wciąż pozostaje otwartym rozdziałem życia. Gwałtownie powracają sekrety dzieciństwa, przypominając cierpienie, rozdrapując stare rany, ale jednocześnie ujawniając nieoczekiwany wymiar najdawniejszych wspomnień. Komiks otrzymał nagrodę dla najlepszego albumu portugalskiego na festiwalu Amadora BD 2018.
The Lisbon Studio to antologia, która stanowi wybór prac z czterech numerów TLS Series. Z myślą o polskich czytelnikach wybrano prace autorów, z których większość w Polsce nie jest już anonimowa albo za sprawą City Stories (Filipe Andrade i Ricardo Cabral), albo opublikowanych albumów – Bal (Nuno Duarte i Joana Afonso), A wszystko to fado! (Nuno Saraiva), czy też wydanego na MFKiG 2019 komiksu Powroty (Pedro Moura i Marta Teives).
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Album „Frankenstein żyje, żyje!” powstał z inspiracji nieśmiertelnym klasykiem gotyckiego horroru pióra Mary Shelley i stanowi kontynuację opowieści o stworzonym przez Wiktora Frankensteina prometejskim potworze, który wędruje w poszukiwaniu swojego człowieczeństwa. Komiks napisał i zilustrował duet również iście klasyczny: Steve Niles i Bernie Wrightson. To wydanie zbiorcze zawiera czteroczęściową serię oraz obszerną galerię niepublikowanych dotąd projektów i szkiców Wrightsona zaczerpniętych z oryginalnych. Uzupełniające ilustracje do ostatniego rozdziału stworzył Kelley Jones, wyznaczony osobiście przez rysownika do dokończenia serii.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Tokio. Dla pary rysowników to miała być wycieczka marzeń. Wreszcie Japonia! Gdyby nie ten wredny, złośliwy duch Tengu, gdyby nie przeklęte tamagotchi, którego uruchomienie turystyczny wyjazd zmieniło w autentyczne szaleństwo, prawdziwy rollercaster emocji i przygód. Magenta King, z niezwykłą brawurą narysował „9 Godzin”. Dzięki spektakularnej formie na każdej karcie komiksu dzieje się naprawdę wiele. A każdy kadr daje powód do śledzenia kunsztu rysownika. Nawiązań do japońskiej kultury pop, wierzeń, tradycji jest bowiem bez liku! Tengu, tamagotchi, Peko Chan, Astro Boy, mechy, święto matsuri… Magenta King rysując historię rysowników w Japonii zawarł w niej całą miłość do kraju, jego tradycji, kultury i obyczajów.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Nareszcie doczekaliśmy się publikacji drugiego i ostatniego tomu zbiorczego wydania dzieła Warrena Ellisa i Johna Cassaday’a „Planetary”. Poznamy wreszcie tę opowieść do końca. A jej finał ukrywa kilka zaskakujących twistów fabularnych, ukazujących po co tak na prawdę organizacja stworzona przez nieśmiertelnego Elijaha Snowa zbiera informacje o ponadnaturalnych zjawiskach z całego świata. Wszystko to w pięknym wydaniu w ramach DC Deluxe.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Czwarty tom zbiorczego wydania serii „Invincible” ze scenariuszem Roberta Kirkamana (tego od „Żywych trupów”) zaserwował nam uspokojenie, skupiając się na życiu uczuciowym głównego bohatera. Teraz czas przyspieszyć. Zwłaszcza, że młody superbohater będzie musiał stanąć przeciwko rządowej organizacji, dla której dotąd pracował.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jedenasta odsłona serii pobocznej kultowego cyklu „XIII”. Przy jej tworzeniu twórcy przyjęli zasadę poświęcania każdego tomu wybranej postaci z głównej odsłony. Tym razem jest to ojciec Jasona Fly.
koniec
« 1 2
15 września 2019

Komentarze

20 IX 2019   10:25:30

można było też wrzucić rodzimą adaptację niezwyciężonego od nowego wydawnictwa booka.

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Komiksowe Top 10: Marzec 2024
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

17 IV 2024

W 24 zestawieniu najlepiej sprzedających się komiksów, opracowanym we współpracy z księgarnią Centrum Komiksu, czas się cofnął. Na liście znalazły się bowiem całkiem nowe przygody pewnych walecznych wojów z Mirmiłowa i ich smoka… Ale, o dziwo, nie na pierwszym miejscu.

więcej »

Po komiks marsz: Kwiecień 2024
Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

11 IV 2024

Wiosna w pełni także na rynku komiksowym. Jest z czego wybierać i aż strach pomyśleć, co będzie się działo w maju.

więcej »

Najlepsze komiksy 2023 roku według czytelników Esensji
Esensja Komiks

4 IV 2024

Tradycyjnie, jak co roku, przeprowadziliśmy wśród czytelników Esensji ankietę, w której mieli wskazać najlepsze komiksy minionego roku. Najwyższa pora aby zapoznać się z jej wynikami.

więcej »

Polecamy

Batman zdemitologizowany

Niekoniecznie jasno pisane:

Batman zdemitologizowany
— Marcin Knyszyński

Superheroizm psychodeliczny
— Marcin Knyszyński

Za dużo wolności
— Marcin Knyszyński

Nigdy nie jest tak źle, jak się wydaje
— Marcin Knyszyński

„Incal” w wersji light
— Marcin Knyszyński

Superhero na sterydach
— Marcin Knyszyński

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część druga
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część pierwsza
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Inne recenzje

Epitafium
— Marcin Knyszyński

Niekoniecznie jasno pisane: To jest Sparta!!!
— Marcin Knyszyński

Stary, dobry (?) „Storm”
— Michał Misztal

Ładne i dobre
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

Piękna Portugalia
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

Kropki i kreski
— Aleksander Krukowski

O rzeczach silniejszych niż śmierć
— Aleksander Krukowski

Daj się porwać chaosowi
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

Jest inny świat…
— Tomasz Nowak

Z londyńskiego deszczu pod afgańską rynnę
— Marcin Osuch

Z tego cyklu

Kwiecień 2024
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Marzec 2024
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Luty 2024
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Styczeń 2024
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Grudzień 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Listopad 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Październik 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Wrzesień 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Sierpień 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Lipiec 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Tegoż twórcy

W oparach nostalgii
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Złote dziecko komiksu i jego mutanci
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Czy to koniec Spider-mana?
— Agata Włodarczyk

Niekomiks
— Marcin Knyszyński

Finał, na jaki czekaliśmy
— Andrzej Goryl

Zbliżając się do finału
— Andrzej Goryl

Widmo nietoperza
— Marcin Knyszyński

Europejscy herosi w odwrocie
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

Po co jest magia?
— Marcin Knyszyński

Tajfun powraca, by dać łupnia
— Maciej Jasiński

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.