Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 25 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić

Po komiks marsz: Marzec 2009

Esensja.pl
Esensja.pl
Miesiąc marzec upłynie na rynku komiksowym pod znakiem ofensywy rodzimych twórców. Młodzi artyści szykują się do szturmu klasyfikacji Top 10 Empiku, toteż nic dziwnego, że prace Polaków są znacznie bardziej widoczne niż zazwyczaj w naszym zestawieniu najciekawszych premier. Ponadto wyróżnia się także Egmont, który na ten miesiąc naszykował sporo rarytasów. Słowem, wszyscy powinni być zadowoleni.

Esensja Komiks

Po komiks marsz: Marzec 2009

Miesiąc marzec upłynie na rynku komiksowym pod znakiem ofensywy rodzimych twórców. Młodzi artyści szykują się do szturmu klasyfikacji Top 10 Empiku, toteż nic dziwnego, że prace Polaków są znacznie bardziej widoczne niż zazwyczaj w naszym zestawieniu najciekawszych premier. Ponadto wyróżnia się także Egmont, który na ten miesiąc naszykował sporo rarytasów. Słowem, wszyscy powinni być zadowoleni.

Cykl ten ma za zadanie przybliżyć czytelnikom najciekawsze komiksowe nowości, które w nadchodzącym miesiącu trafią na księgarskie półki. Wydawcy coraz śmielej zarzucają rynek tłumaczeniami zagranicznych komiksów, a nie wszystkie publikowane pozycje zasługują na uwagę odbiorców. „Esensja” pomaga odnaleźć się w tym galimatiasie i podpowiada, w które tytuły warto zainwestować czas i pieniądze. Nie dajemy gwarancji, że wszystkie polecone przez nas pozycje są genialne lub przynajmniej wybitne – niektóre mogą być tylko dobre. W zwięzłym uzasadnieniu obok okładki każdego z dzieł podajemy powody, dla których dany komiks znalazł się w naszym prestiżowym zestawieniu najciekawszych premier nadchodzącego miesiąca.

NOWOŚCI:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Jakub Rebelka - Dick4Dick - Harem Zordaxa
W tym miesiącu na księgarskich półkach za sprawą wydawnictwa Kultura Gniewu pojawi się najnowszy komiks Jakuba Rebelki. Jego charakterystyczną kreskę trudno pomylić z czymkolwiek innym – karykaturalnie zniekształcone postaci, wielkie usta i nosy, a także nieproporcjonalne stopy to znaki rozpoznawcze rysunków Rebelki. „Dick4Dick – Harem Zordaxa” to komiksowy hołd tego młodego autora, złożony opowieściom drugiej i trzeciej kategorii. Ten album do postmodernistyczna mieszanka motywów z demobilu, które trudno przełknąć nawet osobno. A Rebelka serwuje je razem – oby równie zadziornie jak zazwyczaj.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Tomek Kwaśniewski, Alex Kłoś – Komiks W-wa
Komiks „W-wa” to spory rarytas na polskim rynku komiksowym. Publikacja ta jest podsumowaniem nietypowego komiksowo-dziennikarskiego projektu, w ramach którego znani twórcy dokumentowali życie zwyczajnych mieszkańców stolicy. Jest to zbiór 150 odcinków, które ukazywały się przez ponad cztery lata na łamach „Stołecznej Gazety Wyborczej”. W tym albumie utrwalony został specyficzny nastrój i klimat Warszawy, z jego niezwykłą różnorodnością. Rzecz obowiązkowa nie tylko dla warszawiaków.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Michał Śledziński - Wartości rodzinne - 2 - Małpa na przyjęciu
Śledziu powraca. Tym razem będzie próbował zdobyć świat za pomocą kolejnego komiksu z cyklu „Wartości rodzinne”. Po sukcesie „Osiedla Swoboda” z pewnością wielu wygląda jego najnowszego albumu. Łatwo przewidzieć, co odbiorcy dostaną tym razem. To, co zwykle, czyli niesztampowe poczucie humoru, zaskakujące obserwacje społeczne i sporo fantazji. Śledziński już na początku kariery artystycznej postawił sobie poprzeczkę dość wysoko, jednak liczymy, że nie jest to kres jego możliwości. Już wkrótce przekonamy się jak Śledziu ewoluował od ostatniej publikacji.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Krzysztof Janicz, Tobiasz Piątkowski - Pierwsza Brygada - 2 - Tokijski łącznik
Pierwszy tom tej steampunkowej opowieści zrobił pozytywne wrażenie na Danielu Gizickim, toteż liczymy, że twórcy nie spuścili z tonu i ich kolejny album będzie równie intrygujący. „Pierwsza brygada” bowiem to kogel mogel historii i fantastyki oraz opowieści przygodowych i szkolnych lektur. Na kartach albumu poznajemy alternatywne losy postaci dobrze znanych z historii – Józef Piłsudski, Stanisław Tarkowski, a także Kali (tak, Ten Kali) to bohaterowie tej polskiej „Ligi Niezwykłych Dżentelmenów”. Wielbiciele steampunku z pewnością będą ukontentowani.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Neil Gaiman, Dave McKean – Sygnał do szumu
Dwóch legendarnych twórców ponownie razem. Neil Gaiman, pisarz, którego wstyd przedstawiać, i Dave McKean, piekielnie utalentowany ilustrator i rysownik, pospołu ukończyli wiele projektów. Jednym z nich jest „Sygnał do szumu”, który w tym miesiącu ukaże się w znanej serii Egmontu „Mistrzowie Komiksu”. Komiks ten jest jednym z tych tytułów, których nie trzeba zachwalać – z pewnością okupował będzie pierwsze miejsca na listach najlepiej sprzedających się komiksów, ale i tak polecamy. Mimo wszystko, może znajdzie się ktoś, kto nie miał okazji poznać twórczości wspomnianych artystów.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Usamaru Furuya – Muzyka Marie 1
Wydawnictwo Hanami zaprasza do spotkania z niezwykłym dziełem japońskiego twórcy Usumary Furuya. Znakiem rozpoznawczym tego ciekawego twórcy ze wschodu jest zabawa formą, płynne poruszanie się między różnymi stylami oraz liczne nawiązania do popkultury. Poprzez artystyczne wizje twórcy poznajemy świat, w którym muzyka mechanicznej bogini Marie przynosi ludziom szczęście i harmonię. Głównym bohaterem tej dwutomowej powieści jest Jiru, chłopiec, który ma niezwykły dar – słyszy muzykę Marie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Frederik Peeters - Lupus - 2
O pierwszym tomie „Lupusa” nasz recenzent pisał: To bardzo dobry początek dłuższej opowieści. Na tyle spójny, że można go czytać jako zamkniętą całość, na tyle rozbudowany, że natychmiast po skończeniu tomu pojawia się ochota na więcej. Frederick Peeters, twórca słynnych „Niebieskich pigułek” prezentuje kolejną część opowieści psychologiczno-obyczajowej o życiowych rozbitkach, rozgrywającą się – dla niepoznaki - w realiach science-fiction...
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kan Furuyama, Jiro Taniguchi – Księga Wiatru
Jiro Taniguchi to jeden z najbardziej utytułowanych japońskich twórców, zdobywca wielu międzynarodowych nagród, stworzył wraz z Moebiusem „Ikara” - najważniejszy komiks na styku kultur japońskiej i europejskiej. „Księga Wiatru” to gratka dla miłośników Japonii i historii o samurajach. Bohaterem jest jeden z najsłynniejszych mistrzów miecza, Yagyu Jubei (postać nota bene historyczna).
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Leo – Aldebaran
Polscy czytelnicy mieli już okazję zapoznać się z dwoma pierwszymi częściami cyklu, wydanymi nakładem wydawnictwa Siedmioróg. Jego autorem jest, pochodzący z Brazylii Luiz Eduardo De Oliveira, posługujący się pseudonimem twórczym Leo. Pod koniec XXII skolonizowana przez ludzkość planeta Aldebaran-4 traci kontakt z Ziemią. Koloniści są skazani na samych siebie. Sytuację pogarsza fakt, że są oni otoczeni przez nieprzyjazną przyrodę planety, a do władzy doszedł reżim sterowany przez apodyktyczny Kościół. Całość jest opowiedziana z perspektywy młodej Kim Kelner, pięć albumów serii to pięć lat jej życia. Tym komiksem wydawnictwo Egmont otwiera nową kolekcję, pod wielce obiecującym tytułem ”Science Fiction”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Bernar Yslaire – Niebo nad Brukselą
Dyptyk autorstwa belgijskiego twórcy Yslaire (prawdziwe imię i nazwisko to Bernard Hislaire), zdobywcy wielu prestiżowych nagród takich jak Grand Prix St-Michel oraz Best Series Award na festiwalu w Angouleme. „Niebo nad Brukselą” to historia znajomości młodego Żyda Engella Sterna i muzułmanki o imieniu Fadya. Spotkali się w Brukseli, on szuka brata, ona przygotowuje zamach terrorystyczny. A wszystko na trzy dni przed rozpoczęciem drugiej wojny w Zatoce. Wybuchowa mieszanka.
SPADKOWICZE:
Na marzec przesunęły się też premiery czterech komiksów już przez nas polecanych. Są to:
koniec
2 marca 2009

Komentarze

18 III 2018   20:07:43

"Całość jest opowiedziana z perspektywy młodej Kim Kelner" -taa, kelner, rachunek! "pięć albumów serii to pięć lat jej życia" zupełna bzdura

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niekoniecznie jasno pisane: Jedenaście lat Sodomy
Marcin Knyszyński

21 IV 2024

Większość komiksów Alejandro Jodorowsky’ego to całkowita fikcja i niczym nieskrępowana, rozbuchana fantastyka. Tym razem jednak zajmiemy się jednym z jego komiksów historycznych albo może „historycznych” – fabuła czteroczęściowej serii „Borgia” oparta jest bowiem na faktycznych postaciach i wydarzeniach, ale potraktowanych z dość dużą dezynwolturą.

więcej »

Komiksowe Top 10: Marzec 2024
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

17 IV 2024

W 24 zestawieniu najlepiej sprzedających się komiksów, opracowanym we współpracy z księgarnią Centrum Komiksu, czas się cofnął. Na liście znalazły się bowiem całkiem nowe przygody pewnych walecznych wojów z Mirmiłowa i ich smoka… Ale, o dziwo, nie na pierwszym miejscu.

więcej »

Po komiks marsz: Kwiecień 2024
Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

11 IV 2024

Wiosna w pełni także na rynku komiksowym. Jest z czego wybierać i aż strach pomyśleć, co będzie się działo w maju.

więcej »

Polecamy

Jedenaście lat Sodomy

Niekoniecznie jasno pisane:

Jedenaście lat Sodomy
— Marcin Knyszyński

Batman zdemitologizowany
— Marcin Knyszyński

Superheroizm psychodeliczny
— Marcin Knyszyński

Za dużo wolności
— Marcin Knyszyński

Nigdy nie jest tak źle, jak się wydaje
— Marcin Knyszyński

„Incal” w wersji light
— Marcin Knyszyński

Superhero na sterydach
— Marcin Knyszyński

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część druga
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Inne recenzje

Niekoniecznie jasno pisane: Zawsze żyjemy w czasach ostatecznych
— Marcin Knyszyński

Typowy Leo
— Marcin Knyszyński

Po komiks marsz: Lipiec 2019
— Esensja Komiks

Prezenty świąteczne: 25 komiksów, o które warto poprosić św. Mikołaja
— Esensja

Esensja czyta dymki: Lato 2009
— Jakub Gałka, Marcin Osuch, Mateusz Osuch, Konrad Wągrowski

Pacyfistyczne porno
— Jakub Gałka

Gaimańska fantazja
— Paweł Sasko

Nagie piersi dla młodzieży
— Konrad Wągrowski

Czy na sali jest korekta?
— Daniel Gizicki

Z tego cyklu

Kwiecień 2024
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Marzec 2024
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Luty 2024
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Styczeń 2024
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Grudzień 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Listopad 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Październik 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Wrzesień 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Sierpień 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Lipiec 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Tegoż twórcy

Aparat, góry, człowiek
— Marcin Osuch

Na pograniczu
— Marcin Knyszyński

Końce i początki
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

Leo Lego
— Marcin Knyszyński

Demony i halucynogenne grzybki
— Sebastian Chosiński

Opowieści z dwóch stron barykady
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Leo constans
— Marcin Knyszyński

Moje kolejne honorarium
— Paweł Ciołkiewicz

Leo do kwadratu
— Marcin Knyszyński

Zanurzyć się w złotym świetle
— Paweł Ciołkiewicz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.