Premiera komiksu – „Powstanie. Za dzień, za dwa”Kultura Gniewu „Powstanie. Za dzień, za dwa” to tytuł pierwszej części najnowszego albumu komiksowego rysownika Krzysztofa Gawronkiewicza i scenarzystki Marzeny Sowy. Album ukazał się pod koniec sierpnia we Francji, Belgii, Szwajcarii nakładem wydawnictwa Dupuis. 7 października w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się oficjalna premiera polskiej wersji językowej.
Kultura GniewuPremiera komiksu – „Powstanie. Za dzień, za dwa”„Powstanie. Za dzień, za dwa” to tytuł pierwszej części najnowszego albumu komiksowego rysownika Krzysztofa Gawronkiewicza i scenarzystki Marzeny Sowy. Album ukazał się pod koniec sierpnia we Francji, Belgii, Szwajcarii nakładem wydawnictwa Dupuis. 7 października w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się oficjalna premiera polskiej wersji językowej. ![]()
Wyszukaj / Kup Muzeum Powstania Warszawskiego i wydawnictwo kultura gniewu zapraszają na uroczystą premierę komiksu „Powstanie. Za dzień, za dwa” Krzysztofa Gawronkiewicza i Marzeny Sowy. Spotkanie z autorami odbędzie się 7 października o godzinie 18.00 w budynku Muzeum (ul. Grzybowska 79) w Sali pod Liberatorem. Po spotkaniu rysownik i scenarzystka podpisywać będą albumy, które można będzie kupić na miejscu w promocyjnej cenie. Najnowszy komiks Marzeny Sowy, której autobiograficzna seria „Marzi” osiągnęła wielki międzynarodowy sukces, to jej powrót do opowiadania o burzliwej historii Polski. Tym razem tematem są tragiczne wydarzenia związane z powstaniem warszawskim. W „Powstaniu. Za dzień, za dwa”, będącym pierwszym z planowanych dwóch tomów, poznajemy bohaterów opowieści tuż przed jego wybuchem. Napisaną przez Sowę historię narysował Krzysztof Gawronkiewicz, jeden z najwybitniejszych polskich twórców komiksów, współautor głośnych komiksów „Achtung Zelig!”, „Miasteczko Mikropolis”, czy „Esencja”. Nie ma on sobie równych w łączeniu zachwycających realistycznych obrazów z niepokojącymi fragmentami onirycznymi i ekspresjonistycznymi. Natomiast wykreowani przez niego bohaterowie to zawsze postaci o niezwykłej wiarygodności, pełne niuansów i emocji. WYDAWCA: KULTURA GNIEWU PARTNER WYDANIA: MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO SPONSOR WYDANIA: POCZTA POLSKA ![]() 4 października 2014 |
Poniżej prezentujemy plan spotkań w strefie autografów tegorocznej Komiksowej Warszawy.
więcej »Ogłoszono listę finalistów nagród Hugo 2022 za utwory, które swoją premierę miały w roku 2021.
więcej »Wkrótce nakładem Wydawnictwa IX ukaże się antologia „24.02.2002”. Całkowity zysk z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie organizacji Mission Proliska niosącej pomoc ukraińskim cywilom w obszarach objętych działaniami wojennymi.
więcej »Łatwe trudnego początki
— Marcin Osuch
Kumpel Mickiewicza
— Marcin Osuch
Prototyp Zagłoby
— Marcin Osuch
Wspomnienia jak żyła złota
— Marcin Osuch
Być jak Kmicic
— Marcin Osuch
Historia w obrazkach: Posępność z nutką nadziei
— Sebastian Chosiński
Carlos Castaneda na działce u babci w Siekierkach
— Paweł Ciołkiewicz
Omniscjencja mola książkowego
— Paweł Ciołkiewicz
Sny Ozrabala
— Paweł Sasko
Reedycja symbolu
— Paweł Sasko
Krwi żąda, krwi żąda, krwi żąda!
— Konrad Wągrowski
O Esencji w Esensji
— Konrad Wągrowski
Post-wojenny sen
— Konrad Wągrowski
Poszukiwacze zaginionej babci, czyli fenomen Mikropolis
— Konrad Wągrowski
Krótko o komiksach: Październik 2001
— Marcin Herman, Marcin Lorek, Paweł Nurzyński
Kultura Gniewu
— Dziesiąte urodziny Kultury Gniewu
Kultura Gniewu
— Komiks musi nam się podobać
Kultura Gniewu
— Pierwsza Brygada powraca!
Kultura Gniewu
— Guy Delisle z wizytą w Polsce
Kultura Gniewu
— Spotkanie z autorem komiksu „Trzy cienie”