Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 24 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do księgarni marsz: Luty 2011

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2 3 »
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Hannu Rajaniemi
‹Kwantowy złodziej›
Reklamowany m.in. przez Charlesa Strossa jako groźny konkurent, Fin Hannu Rajaniemi wystartował na Zachodzie mocnym debiutem. Jest nim właśnie „Kwantowy złodziej”, wyjątkowo szybko publikowany w Polsce. To opowieść o złodzieju, królu, policjancie oraz o… ruchomych miastach Marsa. Sporo się dzieje, świat wykreowany w powieści zdaje się stworzony do dalszego opisywania. Zobaczymy, jak to będzie, na razie „Kwantowy złodziej” jest samotny. W ocenie czytającego oryginał recenzenta Esensji – mocne 70%.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Aron Ralston
‹127 godzin›
„Mężczyzna uwięziony w kanionie przez głaz odciął sobie rękę scyzorykiem” – to brzmi jak tytuł z „Faktu”, czy innego „Super Expressu”. Tymczasem jest to prawda, Aron Ralston po pięciu dniach uwięzienia bez jedzenia i bez picia w ten desperacki sposób uratował swe życie, potem to opisał, a Danny Boyle nakręcił nominowany do Oscara film. Nie oczekujcie jednak książki mówiącej tylko o samookaleczaniu – wygląda na to, że „127 godzin” jest czymś zdecydowanie ciekawszym.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Philip Roth
‹Wzburzenie›
Nazwisko autora nie wymaga chyba rekomendacji. Powstała w 2008 roku, dwudziesta dziewiąta powieść autora „Kompleksu Portnoya” przenosi nas w lata 50., w realia amerykańskiego życia studenckiego, pokazując kształtowanie wrażliwej jednostki przez burzliwą amerykańską historię tamtego czasu. Jeśli jest to jakaś rekomendacja – prawa do ekranizacji są już wykupione.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Robert J. Sawyer
‹Futurospekcja›
Robert Sawyer to przedstawiciel solidnego rzemiosła fantastycznego: Dickiem nie jest, ale poniżej pewnego poziomu raczej nie schodzi. Na podstawie tej powieści Sawyera nakręcono serial „FlashForward”. Czy fabuła serialu dalece odbiega od literackiego pierwowzoru? Nie wiemy, ale warto sprawdzić, jaki pomysł tym razem narodził się w głowie kanadyjskiego pisarza.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Rosemary Sutcliff
‹Dziewiąty Legion›,
‹Srebrna Gałąź›,
‹Niosący Latarnie›
Rosemary Sutcliff to brytyjska autorka powieści historycznych dla dzieci i młodzieży, która za swoją twórczośc została Komandorem Orderu Imperium Brytyjskiego. W Polsce jest jednak mało znana. Próbę przybliżenia jej twórczości polskim czytelnikom podjęło właśnie wydawnictwo Telbit sięgając po cykl „Orzeł” rozgrywający się na wyspach brytyjskich, a rozpoczynający się niedługo po zbudowaniu Muru Hadriana. Bohaterami książek są wplątani w wydarzenia historyczne swojej epoki członkowie rodu, który z pokolenia na pokolenia przekazuje w spadku pierścień z pieczęcią z delfinem.
WASZ EKSTRAKT:
80,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Leonie Swann
‹Triumf owiec›
Kontynuacja bestsellerowej „Sprawiedliwości owiec” czyli ponownie spojrzymy na świat z perspektywy tych niezwykle sympatycznych, wełnistych istot i ponownie wraz z nimi przyjdzie nam rozwiązać kryminalną zagadkę. Nie wiadomo, czy sequel powtórzy kasowy sukces pierwowzoru, liczyć jednak na pewno można na sporo dobrego humoru oraz kolejną dawkę ciepłej, owczej filozofii życia.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Haley Tanner
‹Vaclav i Lena›
Tym razem polecanka w ciemno, bo polskie wydanie debiutanckiej powieści Haley Tanner to… premiera światowa. Ale opis i nieliczne przedpremierowe recenzję są bardzo zachęcające. Opowieść o parze rosyjskich emigrantów poszukujących prawdy o swoich rodzicach i jednocześnie o dziecięcych marzeniach, o miłości i o magii – jeśli tylko część z tych obietnic zostanie spełniona to czas na lekturę „Vaclava i Leny” nie zostanie zmarnowany.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Leopold Tyrmand
‹Tyrmand warszawski. Teksty niewydane›
Wydawnictwo MG kontynuuje chwalebną akcję wydania wszystkich dzieł Leopolda Tyrmanda. Po zestawie najsłynniejszych powieści przyszedł czas na – do tej pory nigdzie nie wydane – felietony na temat Warszawy. Zapowiada się kawał historii miasta, zajmująco opowiedzianej.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jeff VanderMeer
‹Finch›
Trzecia już książka, której akcja rozgrywa się w fascynująco odmiennym, barwnym i okrutnym zarazem Ambergris. Tym razem wracamy tam w sześć lat po opisanej w „Shrieku: Posłowiu” wojnie, miasto leży w ruinach, a tytułowy detektyw John Finch prowadzi śledztwo w sprawie podwójnego morderstwa. Wielbicieli prozy Jeffa VanderMeera nie trzeba do lektury zachęcać, nie należy się też obawiać spadku formy („Finch” zyskał nominację do World Fantasy Award). A kryminalny motyw przekonać może tych, którzy do tej pory za new weird nie przepadali, choć, znając prozę amerykańskiego autora przypuszczać można, że i detektywistyczna opowieść nie będzie tu prosta.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Luc Vanrell, Jacques Pradel
‹Saint-Exupéry. Ostatnia tajemnica›
Autor „Małego Księcia” zginął w czasie II wojny światowej śmiercią lotnika w trakcie misji patrolowej. Szczegóły dotyczące śmierci Saint-Exupéry’ego owiane były przez wiele lat tajemnicą, ale wreszcie udało się odnaleźć wrak samolotu, pojawiły się też zeznania sugerujące, że ujawnił się niemiecki pilot (prywatnie miłośnik twórczości pisarza), który miał go zestrzelić. Książka Vanrella i Pradela jest efektem śledztwa, które ma wyjaśnić nam do końca, czy Exupéry zginął, czy może powrócił razem z Małym Księciem na jego asteroidę.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Guy Walters
‹Ścigając zło›
Bardzo ciekawy temat – powojenne ucieczki nazistów i zbrodniarzy hitlerowskich. Znaliśmy ten temat do tej pory raczej w wersji przetworzonej popkulturowo – „Akta Odessy”, „Chłopcy z Brazylii”, tym razem dostajemy książkę próbującą do tematu podejść rzeczowo i kompleksowo, nie tylko mówiąc o ucieczkach, ale także o akcjach mających na celu schwytanie winnych. Oczekujemy lektury na faktach, którą będzie się czytało jak najlepszych thriller.
« 1 2 3 »

Komentarze

07 II 2011   15:01:10

W pierwszej kolejności biorę "Futurospekcje" Sawyera. Serial "Przeblysk jutra" ogladam regularnie, wiec nie mam wyboru. Poza tym to podobno swietna lektura, znacznie rozniaca sie podejsciem do historii od ekranizacji.

27 III 2011   20:56:29

Zgadzam się, "Futurospekcja" to must-have. Nawet jezeli nie ogladalo sie serialu, bo filmowa adaptacja i literacki pierwowzor to dwa zupelnie inne dziela, chociaz oba doskonale

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Okładka <i>Amazing Stories Quarterly</i> z wiosny 1929 r. to portret jednego z Małogłowych.<br/>© wikipedia

Stare wspaniałe światy: Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
Andreas „Zoltar” Boegner

11 IV 2024

Czy „Nowy wspaniały świat” Aldousa Huxleya, powieść, której tytuł wykorzystałem dla stworzenia nazwy niniejszego cyklu, oraz ikoniczna „1984” George’a Orwella bazują po części na pomysłach z „After 12.000 Years”, jednej z pierwszych amerykańskich antyutopii?

więcej »

Fantastyczne Zaodrze, czyli co nowego w niemieckiej science fiction? (24)
Andreas „Zoltar” Boegner

7 IV 2024

Kontynuując omawianie książek SF roku 2021, przedstawiam tym razem thriller wyróżniony najważniejszą nagrodą niemieckojęzycznego fandomu. Dla kontrastu przeciwstawiam mu wydawnictwo jednego z mniej doświadczonych autorów, którego pierwsza powieść pojawiła się na rynku przed zaledwie dwu laty.

więcej »

Fantastyczne Zaodrze, czyli co nowego w niemieckiej science fiction? (23)
Andreas „Zoltar” Boegner

14 III 2024

Science fiction bliskiego zasięgu to popularna odmiana gatunku, łącząca zazwyczaj fantastykę z elementami powieści sensacyjnej lub kryminalnej. W poniższych przykładach chodzi o walkę ze skutkami zmian klimatycznych oraz o demontaż demokracji poprzez manipulacje opinią publiczną – w Niemczech to ostatnio gorąco dyskutowane tematy.

więcej »

Polecamy

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie

Stare wspaniałe światy:

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza wojna... czasowa
— Andreas „Zoltar” Boegner

Wszyscy jesteśmy „numerem jeden”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Krótka druga wiosna „romansu naukowego”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Jak przewidziałem drugą wojnę światową
— Andreas „Zoltar” Boegner

Cyborg, czyli mózg w maszynie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Narodziny superbohatera
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza historia przyszłości
— Andreas „Zoltar” Boegner

Zobacz też

Inne recenzje

Do księgarni marsz: Marzec 2018
— Esensja

Do księgarni marsz: Wrzesień 2016
— Esensja

Warszawa, moja miłość
— Marcin Mroziuk

Do księgarni marsz: Marzec 2016
— Esensja

Esensja czyta: Wrzesień 2015
— Miłosz Cybowski, Jacek Jaciubek, Jarosław Loretz, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski

Gdzie diabeł nie może, tam wiedźmę pośle
— Magdalena Kubasiewicz

Esensja czyta: Wrzesień 2012
— Miłosz Cybowski, Jacek Jaciubek, Joanna Kapica-Curzytek, Beatrycze Nowicka, Agnieszka Szady

Para buch?
— Beatrycze Nowicka

Esensja czyta: Styczeń 2012
— Miłosz Cybowski, Anna Kańtoch, Joanna Kapica-Curzytek, Konrad Wągrowski

Esensja czyta: Listopad 2011
— Jędrzej Burszta, Miłosz Cybowski, Anna Kańtoch, Joanna Kapica-Curzytek, Beatrycze Nowicka

Z tego cyklu

Listopad 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Październik 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Wrzesień 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Joanna Słupek

Sierpień 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Lipiec 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Czerwiec 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch

Maj 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek, Konrad Wągrowski

Kwiecień 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Grudzień 2021 – marzec 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Listopad 2021
— Miłosz Cybowski, Sławomir Grabowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Tegoż twórcy

Pizza za 136 tysięcy złotych
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Trylogia Ciągu: Mona Liza Turbo
— Miłosz Cybowski

Trylogia Ciągu: Graf Zero
— Miłosz Cybowski

Trylogia Ciągu: Neuromancer
— Miłosz Cybowski

Słowiańskie elfy rzeczne
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Suwerenność istoty rozumnej
— Joanna Kapica-Curzytek

Surrealizm postapokaliptyczny
— Miłosz Cybowski

Zapiski wybrane
— Marcin Mroziuk

Wiedźmie kłamstwa
— Anna Nieznaj

Podpatrzone w Ameryce
— Marcin Mroziuk

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.