Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 25 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do księgarni marsz: Marzec 2011

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2
WZNOWIENIA:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Boris Akunin
‹Dekorator›
„Dekorator” Borysa Akunina wydany był w Polsce uprzednio w 2003 roku (a jeszcze wcześniej w 1999), trochę więc czasu minęło i dobrze, że mamy do czynienia z nowym wydaniem. Ponieważ autora i cyklu raczej polecać nie trzeba, dziś ograniczymy się tylko do odnotowania wznowienia.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jacek Hugo-Bader
‹Biała gorączka›
Wznowienie głośnego i znakomitego zbioru reportaży na temat współczesnej Rosji autorstwa Jacka Hugo-Badera. O książce pisaliśmy: „Rosja jest dla nas ciągle krajem mało znanym i uważanym za niezbyt bezpieczny. Coraz mniej rozumiemy jego specyfikę, ale reportaże Jacka Hugo-Badera pomagają nam tę wyjątkowość Rosji poznać bliżej. W »Białej gorączce« bohaterami reportaży zawsze są ludzie: barwni, nietuzinkowi i na swój sposób nieprzeciętni. Inteligencja, warsztat językowy autora i jego wybitna wrażliwość na szczegóły nadają wszystkim bez wyjątku tekstom walor niezwykły.”
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kate Elliott
‹Królewski Smok›
O pierwszym polskim wydaniu „Królewskiego Smoka” nasz recenzent pisał: „Porywa mnie mianowicie precyzja i logika stworzonego przez autorkę świata. Kate Elliott podaje długą listę książek źródłowych i widać, że je przeczytała i zrozumiała. Stworzyła swój świat w oparciu o średniowieczną Europę środkową (pojawiają się nawet pogańscy Polenie!) i chociaż »Korona Gwiazd« to cykl fantasy, to z jej kart można dowiedzieć się więcej o dawnych czasach i życiu, jakie wtedy toczono, niż z podręczników historii.”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Marek Harny
‹Pismak›
„Pismak” Marka Harnego został uhonorowany swego czasu Nagrodą Wielkiego Kalibru, dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej – to już chyba dobra rekomendacja. Nasz recenzent pisał o niej: „»Pismak« Marka Harnego to powieść polityczno-obyczajowa, która w konwencji mrocznego kryminału pokazuje peerelowskie korzenie naszej dzisiejszej rzeczywistości i konsekwencje ich utajnienia przed osądem opinii publicznej.”
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Marek S. Huberath
‹Miasta pod Skałą›
Po niedawnym wydaniu „Vatram Auraio” wydawnictwo literackie wznawia wcześniejsze monumentalne dzieło Marka S. Huberatha, „Miasta pod skałą”. Niech główną rekomendację będzie fakt, że książka ta została przez nas uznana 18 najlepszą polską powieścią fantastyczną wszech czasów. O książce pisaliśmy: „Krakowski pisarz, czerpiąc m.in. z Biblii, multum apokryfów i dorobku średniowiecznych malarzy, przedstawił obraz piekła olśniewający i totalny. Pomimo zaś faktu, że Huberathowska wizja zaświatów pojawiła się wcześniej w znakomitym opowiadaniu »Kara większa«, »Miasta…« w żaden sposób przez to nie tracą; są pozycją całkiem osobną i niepodobną”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Ursula K. Le Guin
‹Miasto złudzeń›
Od pewnego czasu „Książnica” wznawia kolejne utwory Ursuli K. Le Guin – inicjatywa godna pochwały, gdyż warto o tych książkach przypominać. Tym razem przyszedł czas na ostatni tom trylogii haińskiej. Podobnie jak w „Świecie Rocannona”, główną osią fabularną będzie wyprawa, lecz tym razem podejmie się jej samotny bohater, pozbawiony pamięci i wiedzy o miejscu, w którym się znalazł, a którym jest Ziemia opanowana przez tajemniczych najeźdźców. Warto przeczytać, by przekonać się do jakiego celu doprowadzi go ta przypominająca błądzenie po omacku podróż.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Zygmunt Niewidowski
‹30 lat życia z Madzią›
O jaką Madzię chodzi? O Magdalenę Samozwaniec, jedną z najdowcipniejszych polskich pisarek satyrycznych, autorki m.in. „Na ustach grzechu” i „Marii i Magdaleny”, tu widzianej oczyma jej męża. Gratka dla miłośników twórczości pisarki.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Terry Pratchett
‹Kapelusz pełen nieba›
Ostatnie z wznowień książek Terry’ego Pratchetta w nowym przekładzie Piotra W. Cholewy. Drugi tom przygód Tiffany Obolałej (znanej wcześniej jako Akwila Dokuczliwa), w którym zgodnie z tradycją, młoda czarownica podejmuje naukę u doświadczonej wiedźmy. O pierwszym wydaniu Michał R. Wiśniewski napisał: „To opowieść o dorastaniu do prawdziwej mądrości, uczeniu się tego, co naprawdę liczy się w życiu, które jest przecież pełne pokus i pułapek. A bycie prawdziwą wiedźmą nie polega na paradowaniu w fikuśnych ciuchach i zabawach dziwacznymi czarodziejskimi przedmiotami, ale na umiejętności podejmowania trudnych, codziennych – i niecodziennych – wyborów.” Jednym słowem – polecamy.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Irving Stone
‹Grecki skarb›
W nowościach polecamy „Opowieść o Darwinie” Irvinga Stone’a, a wśród wznowień zwracamy uwagę na „Grecki skarb” będący beletryzowana biografią Heinricha Schliemanna, archeologa-amatora, który pojechał do Turcji i… odkopał Troję. To oczywiście uproszczenie, ale obrazujące, jak ciekawe było jego życie. Oprócz „Greckiego skarbu” w marcu na półki trafią też wznowienia „Pasji życia” (o Vincencie van Goghu) i „Bezmiaru sławy” (o impresjonistach).
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Mika Waltari
‹Egipcjanin Sinuhe›
Najsłynniejsza powieść autora bardzo popularnych książek historycznych. Waltari stosuje sprawdzoną receptę, opowiadając o zwyczajnym (na pozór przynajmniej) lekarzu, który zostaje wplątany w szereg ważnych dla dziejów Egiptu wydarzeń. Mamy tu więc i zakulisowe, pałacowe intrygi i barwny obraz kraju ukazanego w przełomowym momencie, jest to bowiem okres panowania Echnatona, jednego z najbardziej tajemniczych i zarazem ekscentrycznych faranów. Przy tym historyczny fresk nie ogranicza się tylko do położonego nad Nilem imperium, bo tytułowy bohater odwiedzi również Syrię, Babilonię czy kraj Hatti, a nawet znajdzie się w labiryncie legendarnego Minotaura. Jest to także przejmująca opowieść starego człowieka, który, widząc przed sobą koniec życia, wspomina minione lata, od szczęśliwego, choć ubogiego dzieciństwa poprzez lekkomyślną młodość aż po zaprawiony goryczą wiek męski. Fascynująca lektura, nie tylko dla miłośników Starożytności.
SPADKOWICZE:
Na marzec przesunęły się premiery następujących książek:
koniec
« 1 2
1 marca 2011

Komentarze

01 III 2011   18:14:50

Nova Swing i Miasta pod Skałą do nabycia. Ciekawi mnie też jak wypadnie Szklany dom. Nie chce mi się wierzyć, że wznowienie Miast... kosztować będzie tylko 49,90, a tak widnieje w stopce.

01 III 2011   18:17:54

a nie, tam jest nawet 44,90. Jeszcze lepiej!

01 III 2011   22:10:21

Glasshouse jest niczego sobie. Nie wiem tylko, dlaczego nazwali to "Szklany dom" zamiast "Szklarni". Po cholerę ludzi straszyć Żeromskim na okładce książki sf?

02 III 2011   01:22:25

buc: może aby uniknąć skojarzeń z "Cieplarnią" Aldissa?

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Okładka <i>Amazing Stories Quarterly</i> z wiosny 1929 r. to portret jednego z Małogłowych.<br/>© wikipedia

Stare wspaniałe światy: Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
Andreas „Zoltar” Boegner

11 IV 2024

Czy „Nowy wspaniały świat” Aldousa Huxleya, powieść, której tytuł wykorzystałem dla stworzenia nazwy niniejszego cyklu, oraz ikoniczna „1984” George’a Orwella bazują po części na pomysłach z „After 12.000 Years”, jednej z pierwszych amerykańskich antyutopii?

więcej »

Fantastyczne Zaodrze, czyli co nowego w niemieckiej science fiction? (24)
Andreas „Zoltar” Boegner

7 IV 2024

Kontynuując omawianie książek SF roku 2021, przedstawiam tym razem thriller wyróżniony najważniejszą nagrodą niemieckojęzycznego fandomu. Dla kontrastu przeciwstawiam mu wydawnictwo jednego z mniej doświadczonych autorów, którego pierwsza powieść pojawiła się na rynku przed zaledwie dwu laty.

więcej »

Fantastyczne Zaodrze, czyli co nowego w niemieckiej science fiction? (23)
Andreas „Zoltar” Boegner

14 III 2024

Science fiction bliskiego zasięgu to popularna odmiana gatunku, łącząca zazwyczaj fantastykę z elementami powieści sensacyjnej lub kryminalnej. W poniższych przykładach chodzi o walkę ze skutkami zmian klimatycznych oraz o demontaż demokracji poprzez manipulacje opinią publiczną – w Niemczech to ostatnio gorąco dyskutowane tematy.

więcej »

Polecamy

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie

Stare wspaniałe światy:

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza wojna... czasowa
— Andreas „Zoltar” Boegner

Wszyscy jesteśmy „numerem jeden”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Krótka druga wiosna „romansu naukowego”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Jak przewidziałem drugą wojnę światową
— Andreas „Zoltar” Boegner

Cyborg, czyli mózg w maszynie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Narodziny superbohatera
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza historia przyszłości
— Andreas „Zoltar” Boegner

Zobacz też

Inne recenzje

Londyńska litania
— Beatrycze Nowicka

Przez trudy do gwiazd
— Beatrycze Nowicka

Gobelin z rycerzem, młodzieńcem i panną
— Beatrycze Nowicka

Esensja czyta: Październik 2013
— Kamil Armacki, Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Jarosław Loretz, Paweł Micnas, Marcin Mroziuk, Konrad Wągrowski

Esensja czyta: Styczeń 2013
— Miłosz Cybowski, Anna Kańtoch, Joanna Kapica-Curzytek, Magdalena Kubasiewicz, Alicja Kuciel, Daniel Markiewicz, Agnieszka Szady

Jak pokonać w sobie ulnika
— Agnieszka Szady

Czeka nas rewolucja?
— Paweł Micnas

Prezenty świąteczne 2011: 50 książek, które powinny znaleźć się pod choinką
— Esensja

I gdzie ten swing?
— Miłosz Cybowski

Piknik na skraju Traktu Kefahuchiego
— Michał Kubalski

Z tego cyklu

Listopad 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Październik 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Wrzesień 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Joanna Słupek

Sierpień 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Lipiec 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Czerwiec 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch

Maj 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek, Konrad Wągrowski

Kwiecień 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Grudzień 2021 – marzec 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Listopad 2021
— Miłosz Cybowski, Sławomir Grabowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Tegoż twórcy

Tysiąc lat później
— Miłosz Cybowski

Europa da się lubić
— Miłosz Cybowski

Powrót na „Discovery”
— Miłosz Cybowski

Seryjni…: Archetypowy „żałosny potwór”
— Sebastian Chosiński

Krótko o książkach: Oko w oko z nieznanym
— Miłosz Cybowski

Bywało lepiej
— Miłosz Cybowski

Sześć światów Hain: Świat szósty – dwugłos
— Miłosz Cybowski, Beatrycze Nowicka

Krótko o książkach: Koty, słowa, literatura
— Miłosz Cybowski

Sześć światów Hain: Świat piąty
— Miłosz Cybowski

Krótko o książkach: Interpretacja interpretacji
— Miłosz Cybowski

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.