Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 19 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do księgarni marsz: Czerwiec 2011

Esensja.pl
Esensja.pl
1 2 »
Wśród wybranych przez nas zasługujących na uwagę propozycji wydawniczych na czerwiec dominuja nowości, ale znaleźliśmy też kilka ciekawych wznowień.

Esensja

Do księgarni marsz: Czerwiec 2011

Wśród wybranych przez nas zasługujących na uwagę propozycji wydawniczych na czerwiec dominuja nowości, ale znaleźliśmy też kilka ciekawych wznowień.

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze książkowe premiery nadchodzącego miesiąca. Oczywiście część wyczekiwanych przez nas książek może się później okazać wcale nie tak wspaniała (z czystym sumieniem polecać możemy tylko wznowienia), ale na pewno każda z nich warta jest zainteresowania. Choćby po to, żeby przekonać się, w jakiej formie jest znany pisarz, jak autor poradził sobie z ciekawym/trudnym tematem albo czy książka zasługuje na nadany jej rozgłos.

Niestety, nie możemy zagwarantować terminowości wydawania prezentowanych pozycji. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze „polecanki” pokrywały się z najświeższymi zapowiedziami, ale te lubią się zmieniać (czytaj: opóźniać) z dnia na dzień. Jeśli więc narobiliście sobie smaku, miesiąc mija, a Wasz księgarz wciąż powtarza „Jeszcze nie ma!”, to listy z pogróżkami prosimy kierować do poszczególnych wydawnictw.

NOWOŚCI
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
‹Billy Wilder. Mistrz kina z Suchej Beskidzkiej›
Postaci Billy’ego Wildera nie trzeba chyba nikomu przybliżać. W pierwszym polskim zbiorze tekstów poświęconych sylwetce i twórczości reżysera „Pół żartem, pół serio” znajdziemy zarówno analizę twórczości Wildera jak i historię jego rodziny. Historię zahaczającą o Polskę, bowiem mało kto wie, że Billy Wilder urodził się w rodzinie żydowskiej w… Suchej Beskidzkiej.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
‹Rakietowe szlaki›, tom 1
‹Rakietowe szlaki›, tom 2
Reaktywacja antologii, którą wydawnictwo określa mianem „legendarnej”… i chyba nie ma w tym przesady. Przed kilkudziesięciu laty „Rakietowe szlaki” były dla polskiego czytelnika jedną z nielicznych okazji, by zapoznać się z zachodnimi opowiadaniami czasów „złotej ery SF”, teraz będzie to szansa, by odświeżyć sobie teksty klasyczne i znane, a także przeczytać kilka klasycznych i nieznanych, w antologii znajdą się bowiem zarówno opowiadania publikowane wcześniej w polskiej fantastycznej prasie jak i te, które przegapiliśmy. A zestaw autorów wygląda imponująco – znajdą się wśród nich tacy pisarze jak Robert Sheckley, Ursula K. Le Guin, Henry Kuttner, Roger Zelazny, Harry Harrison, Theodeore Sturgeon, Gene Wolfe czy Brian W. Aldiss.
WASZ EKSTRAKT:
60,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Alan Akab
‹Więzień układu›
Powieść science fiction „Więzień układu” autora ukrywającego się pod pseudonimem Alan Akab ukazała się po raz pierwszy na łamach „Esensji” i zyskała niemałą popularność, ciesząc się mianem jednej z najlepszych propozycji literackich w naszym serwisie. Tym bardziej nam miło zapowiedzieć, że wydawnictwo Ifryt zdecydowało się na wydanie „Więźnia” w klasycznej formie. Serdecznie polecamy!
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Aravind Adiga
‹Ostatni mieszkaniec›
Pośrednik handlu nieruchomościami Dharmen Shah przedstawia mieszkańcom Vishram Society w metropolii Mumbai ofertę nie do odrzucenia: wykupi ich mieszkania i będą mogli wyprowadzić się gdzieś indziej. Tylko jeden lokator nie wyraża zgody: emerytowany nauczyciel Masterji. Dla Shaha sprzeciw absolutnie nie wchodzi w grę, więc rozpoczyna się pełen napięcia dramat. „Ostatni mieszkaniec” to kolejna książka znanego z pisarskiej wrażliwości hinduskiego laureata Nagrody Bookera (za powieść „Biały tygrys”). Ludzki los splata się tu z pieniędzmi, nędzą, bogactwem i samotnością. Bohaterami książek Adigi są zawsze zwykli ludzie, bez wygórowanych marzeń, ale usiłujący za wszelką cenę ułożyć sobie życie i pozostać przy tym sobą.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Orson Scott Card
‹Tropiciel›
Czasy, gdy zachłannie rzucaliśmy się na każdą nową powieść Orsona Scotta Carda minęły… jakieś dwadzieścia lat temu. Od tej pory poprzez liczne sequele, prequele i spin-offy amerykański autor udowodnił, że najlepszy nawet pomysł potrafi doskonale rozwodnić. Ale „Tropiciel” nie jest żadnym prequelem, sequelem, ani spin-offem – to pierwsza część zupełnie nowego cyklu fantasy, która zbiera na razie całkiem przyzwoite opinie. A wiemy przecież, że przynajmniej na brak lekkości pióra Card nigdy się nie uskarżał.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Gail Carriger
‹Bezzmienna›
Pozbawiona duszy Alexia, teraz już lady Maccon, powraca… czy w dobrym stylu będziemy mogli przekonać się przy lekturze książki. Co prawda romans (chyba) nie będzie już odgrywał tak ważnej roli – w końcu bohaterka jest szczęśliwie zamężna, ale może dzięki temu autorka bardziej rozwinie wątki sensacyjne? A te zapowiadają się smakowicie, wystarczy wspomnieć, że zgodnie z zapowiedzią w powieści pojawią się duchy i sterowce, zaś Alexia będzie musiała wyjechać do Szkocji. Liczymy, że lekkie pióro Gail Carriger i tym razem nie zawiedzie, a „Bezzmienna” będzie równie sympatyczną, bezpretensjonalną i pełną humoru książką co jej poprzedniczka, „Bezduszna”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Raymond Chandler
‹Angielskie lato›
Tekst Raymonda Chandlera publikowany w tym roku w Polsce po raz pierwszy? Niemożliwe, ale jednak to prawda. „Angielskie lato” to co prawda nie powieść, lecz opowiadanie, które w tym tomie doczeka się polskiej premiery. A wraz z nim zestaw innych klasycznych krótkich form jednego z najsłynniejszych twórców czarnego kryminału. Dla fanów i nie tylko – rzecz obowiązkowa.
WASZ EKSTRAKT:
80,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Carole Nelson Douglas
‹Dzień dobry, Irene›
Irene Adler powraca! Oczywiście w towarzystwie swojego męża Godfreya oraz przyjaciółki i kronikarki, panny Penelope Huxleigh. W pierwszym tomie przygód Irene poznaliśmy między innymi jej wersję zdarzeń opisanych przez Conan Doyla w opowiadaniu „Skandalu w Bohemii” (znanym również jako „Niezwykła kobieta”). Tym razem – jeśli można wnioskować z opisu książki – autorka nie sięgnęła bezpośrednio po teksty twórcy postaci Holmesa, choć nota wydawcy obiecuje nam że czeka nas również spotkania ze słynnym detektywem. Niezależnie od inspiracji mamy nadzieję że drugie spotkanie z Irene będzie równie udane jak pierwsze.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
James Ellroy
‹Krew to włóczęga›
James Ellroy znany jest większości czytelników, jako autor „Tajemnic Los Angeles”, rozsławionych filmem z Russelem Crowe’em i Kim Bassinger. Ale ten ciekawy i ekscentryczny twórca od lat uchodzi za jedno z najważniejszych nazwisk literatury sensacyjnej, potrafiący tworzyć zajmujące fabuły i sugestywne wizje swoich czasów. „Krew to włóczęga” przenosi nas w burzliwy koniec lat 60. intryga tyczy m.in. słynnych zabójstw politycznych tamtych czasów w USA i możemy być pewni, że otrzymamy zajmującą lekturę.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Leszek Gondek
‹Wywiad polski w III Rzeszy. Sukcesy i porażki›
Leszek Gondek, badacz dziejów Polski w okresie pierwszej połowy XX wieku i autor „W imieniu Rzeczypospolitej” (opisującej działalność sądów wojskowych i cywilnych na terenie okupowanej Polski), przybliża w swoim opracowaniu działalność wywiadu II Rzeczpospolitej w okresie poprzedzającym wybuch drugiej wojny światowej. Dzięki działalności polskich agentów udało się zdobyć bardzo wiele ważnych informacji, które zostały użyte podczas kampanii wrześniowej i odegrały niebagatelną rolę w obronie Polski przed atakiem III Rzeszy.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kate Griffin
‹Neonowy Dwór›
Kate Griffin dzielnie broni honoru kobiet w tej raczej męskiej dyscyplinie, jaką jest pisanie urban fantasy, jej bohater dowcipem nie dorównuje może Feliksowi Castorowi, ale za to świat widzianego od magicznej podszewki Londynu zauroczyć potrafi rozmachem i malowniczością. A mamy okazję przeczytać trzecią już część przygód pechowego czarnoksiężnika Matthew Swifta, który podobno tym razem będzie miał jeszcze większe problemy. Większe niż śmierć i późniejsze zmartwychwstanie w części pierwszej? Większe niż wisząca nad Londynem zagłada w części drugiej? Sami jesteśmy ciekawi, jak takie problemy wyglądają…
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
John Grisham
‹Zeznanie›
Niniejszym odnotowujemy premierę kolejnej na naszym rynku powieści Johna Grishama. Będzie to – uwaga! – thriller prawniczy. Niespodzianka, prawda? Tym niemniej Grisham zawsze był gwarantem pewnej jakości, więc fanów jego twórczości zapewne zbytnio zachęcać do lektury nie musimy.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Charlaine Harris
‹Czyste intencje›
Charlaine Harris znana w Polsce jest głównie dzięki wielotomowej opowieści wampirycznej o Sookie Stackhouse, której telewizyjna wersja „Czysta krew” zdobyła niemałą popularność. Wielkimi fanami Sookie w „Esensji” nigdy nie byliśmy, ale skoro autorka znana, warto zaznaczyć, że w księgarniach pojawił się własnie zupełnie niezwiązany z jakimikolwiek krwiopijcami cykl kryminałów, których bohaterką jest niejaka Lily Bard, z zawodu pomoc domowa. „Czyste intencje” to trzecia część pięciotomowego cyklu.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Anne Holt
‹Błogosławieni, którzy pragną›
Druga (po „Ślepej bogini”) powieść kryminalna znanej norweskiej autorki z cyklu o obdarzonej wyjątkową intuicją pani detektyw Hanne Wilhelmsen. Jeśli komuś spodobała się część pierwsza, zapewne chętnie sięgnie po drugą.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Dom Joly
‹Witamy w piekle. Wyprawy do miejsc odradzanych przez biura podróży›
Każdy z nas marzy, aby pojechać tam, gdzie nikt dotąd jeszcze nie był. Zadajemy sobie pytanie: dlaczego właściwie są takie miejsca na świecie, do których rzadko zaglądają turyści? Co jest tego przyczyną? Okazuje się, że nie tylko turystyczna moda ma tu znaczenie, ale i prozaiczne fakty: są kraje ogarnięte wojną, w innych rządzi dyktatura, do innych z różnych przyczyn wybrać się niezręcznie, co uniemożliwia beztroskie zwiedzanie. Dom Joly podjął się trudu, aby do takich miejsc się wybrać. Mamy wiec okazję dowiedzieć się, jak tam się czuje turysta co można zwiedzić w miejscach, do których nie docierają zwykli ludzie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Vendyl Jones
‹Manuskrypty z Qumran. Historia prawdziwego Indiany Jonesa›
O panu Vendylu Jonesie pisaliśmy przy okazji wyliczania realnych pierwowzorów samego Indiany Jonesa, odnotujmy więc pojawienie się na rynku autobiograficznej książki tej fascynującej postaci, opisującej przygody związane z wyprawą do Izraela w poszukiwaniu świętych przedmiotów ze Świątyni Salomona, na dodatek podobno pięknie zilustrowanej.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Camilla Läckberg
‹Syrenka›
Wydawnictwo Czarna Owca nie ustaje w prezentacji skandynawskich autorów kryminałów. „Syrenka” to już szósta część cenionego w Polsce cyklu Camilli Läckberg o Erice Falck i Patriku Hedströmie. Propozycja oczywiście skierowana przede wszystkim do miłośników cyklu (bo inni chyba od szóstego tomu lektury nie zaczną?).
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Tony Le Tissier
‹Żukow na linii Odry. Rozstrzygająca bitwa na przedpolach Berlina›
Wnikliwa analiza jednego z ostatnich epizodów drugiej wojny światowej – zdobycia Berlina przez Armię Czerwoną. Gdy siły radzieckie stanęły na linii Odry, większość dowódców oczekiwała, że zajęcie stolicy Trzeciej Rzeszy będzie kwestią dni. Krwawe walki trwały jednak ponad dwa miesiące i dopiero po ich zakończeniu Berlin upadł. Le Tissier, były żołnierz i autor kilku innych publikacji na temat Berlina i drugiej wojny światowej, sięgnął do archiwalnych dokumentów oraz wspomnień żołnierzy, którzy brali udział w tej bitwie. „Żukow na linii Odry” to prawdziwa gratka dla miłośników drugiej wojny światowej.
1 2 »

Komentarze

01 VI 2011   21:26:43

Okładka nowego "Imienia róży" doprowadziła mnie niniejszym do ekstazy ;)

01 VI 2011   23:05:00

@Anna
Będę pamiętał i zabiorę książkę ze sobą na wspólne spotkanie. ;)

02 VI 2011   11:34:05

Nie ma "byłych alkoholików", są tylko niepijący.

02 VI 2011   21:02:51

Pokochałam Mike Waltari początkowo za Turmsa Nieśmiertelnego. A potem pokochałam go za podobieństwo na niektórych zdjęciach do Eicc'i Toppinena ")))

02 VI 2011   23:57:25

Pytanie, czy Waltari potrafi szarpać struny wiolnczeli?

03 VI 2011   07:14:58

Garm --->Istotne pytanie, jednak bardziej niepokoi mnie zagadnienie, czy Eicca ma choć część poczucia humoru Waltari...?

03 VI 2011   09:26:52

Biorąc pod uwagę jego udawany koszmarny akcent na koncertach, na pewno ma dużo luzu i dystansu do siebie ;-)

03 VI 2011   21:07:53

Tak, tu masz rację. Mogę spać spokojnie, nie dręcząc się kwestią, czy Eicca w realu jest Eiccą z moich snów :))

09 VI 2011   08:10:12

Małe uzupełnienie:
Wydawnictwo Vesper ujawniło nazwisko tłumaczki „Tajemniczego ogrodu”. Jest nią Saskia Milaneau de Longchamp.

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Okładka <i>Amazing Stories Quarterly</i> z wiosny 1929 r. to portret jednego z Małogłowych.<br/>© wikipedia

Stare wspaniałe światy: Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
Andreas „Zoltar” Boegner

11 IV 2024

Czy „Nowy wspaniały świat” Aldousa Huxleya, powieść, której tytuł wykorzystałem dla stworzenia nazwy niniejszego cyklu, oraz ikoniczna „1984” George’a Orwella bazują po części na pomysłach z „After 12.000 Years”, jednej z pierwszych amerykańskich antyutopii?

więcej »

Fantastyczne Zaodrze, czyli co nowego w niemieckiej science fiction? (24)
Andreas „Zoltar” Boegner

7 IV 2024

Kontynuując omawianie książek SF roku 2021, przedstawiam tym razem thriller wyróżniony najważniejszą nagrodą niemieckojęzycznego fandomu. Dla kontrastu przeciwstawiam mu wydawnictwo jednego z mniej doświadczonych autorów, którego pierwsza powieść pojawiła się na rynku przed zaledwie dwu laty.

więcej »

Fantastyczne Zaodrze, czyli co nowego w niemieckiej science fiction? (23)
Andreas „Zoltar” Boegner

14 III 2024

Science fiction bliskiego zasięgu to popularna odmiana gatunku, łącząca zazwyczaj fantastykę z elementami powieści sensacyjnej lub kryminalnej. W poniższych przykładach chodzi o walkę ze skutkami zmian klimatycznych oraz o demontaż demokracji poprzez manipulacje opinią publiczną – w Niemczech to ostatnio gorąco dyskutowane tematy.

więcej »

Polecamy

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie

Stare wspaniałe światy:

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza wojna... czasowa
— Andreas „Zoltar” Boegner

Wszyscy jesteśmy „numerem jeden”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Krótka druga wiosna „romansu naukowego”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Jak przewidziałem drugą wojnę światową
— Andreas „Zoltar” Boegner

Cyborg, czyli mózg w maszynie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Narodziny superbohatera
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza historia przyszłości
— Andreas „Zoltar” Boegner

Zobacz też

Inne recenzje

W podziemnym kręgu: Borat Dzong-Un z pasem szahida
— Marcin Knyszyński

Do księgarni marsz: Grudzień 2020
— Esensja

Nie przegap: Grudzień 2017
— Esensja

Przeczytaj to jeszcze raz: Niewystarczająco dobrzy dorośli
— Anna Nieznaj

Ogniu krocz ze mną
— Beatrycze Nowicka

Do księgarni marsz: Listopad 2015
— Esensja

Podróż poprzez przestrzeń i czas
— Agata Rugor

Esensja czyta: Styczeń 2013
— Miłosz Cybowski, Anna Kańtoch, Joanna Kapica-Curzytek, Magdalena Kubasiewicz, Alicja Kuciel, Daniel Markiewicz, Agnieszka Szady

Baśń dla solipsysty
— Michał Kubalski

Lista Przebojów Książkowych: Notowanie XXII – czerwiec 2012
— Esensja

Z tego cyklu

Listopad 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Październik 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Wrzesień 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Joanna Słupek

Sierpień 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Lipiec 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Czerwiec 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch

Maj 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek, Konrad Wągrowski

Kwiecień 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Grudzień 2021 – marzec 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Listopad 2021
— Miłosz Cybowski, Sławomir Grabowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Tegoż twórcy

Nadludzie
— Joanna Kapica-Curzytek

Krótko o książkach: Definitywnie i nieodwołalnie
— Sebastian Chosiński

Witajcie w naszych czasach
— Joanna Kapica-Curzytek

Przeczytaj to jeszcze raz: Kraj strachów dziecinnych
— Dawid Kantor

Krótko o książkach: Nie tylko prawnicza strategia
— Joanna Kapica-Curzytek

Krótko o książkach: Sieć zła
— Joanna Kapica-Curzytek

Umieranie w śniegu
— Anna Nieznaj

Teologia bez iskier
— Sławomir Grabowski

Krótko o książkach: Bohaterowie i zdrajcy
— Dawid Kantor

Thriller nadprzyrodzony
— Miłosz Cybowski

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.