Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 21 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do księgarni marsz: Listopad 2008

Esensja.pl
Esensja.pl
Po wyjątkowo obfitym wrześniu i październiku wydawcy nie zwalniają tempa. Wielkich przebojów zapewne można się spodziewać w okolicach Gwiazdki, ale i w listopadzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Esensja

Do księgarni marsz: Listopad 2008

Po wyjątkowo obfitym wrześniu i październiku wydawcy nie zwalniają tempa. Wielkich przebojów zapewne można się spodziewać w okolicach Gwiazdki, ale i w listopadzie każdy znajdzie coś dla siebie.

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze książkowe premiery nadchodzącego miesiąca. Oczywiście część wyczekiwanych przez nas książek może się później okazać wcale nie tak wspaniała (z czystym sumieniem polecać możemy tylko wznowienia), ale na pewno każda z nich warta jest zainteresowania. Choćby po to, żeby przekonać się, w jakiej formie jest znany pisarz, jak autor poradził sobie z ciekawym/trudnym tematem albo czy książka zasługuje na nadany jej rozgłos.

Niestety, nie możemy zagwarantować terminowości wydawania prezentowanych pozycji. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze „polecanki” pokrywały się z najświeższymi zapowiedziami, ale te lubią się zmieniać (czytaj: opóźniać) z dnia na dzień. Jeśli więc narobiliście sobie smaku, miesiąc mija, a Wasz księgarz wciąż powtarza „Jeszcze nie ma!”, to listy z pogróżkami prosimy kierować do poszczególnych wydawnictw.

NOWOŚCI:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kazimierz Orłoś ‹Letnik z Mierzei›
W tym miesiącu do księgarni powraca Kazimierz Orłoś ze swoją najnowsza książką „Letnik z Mierzei”. Znakomity pisarz, scenarzysta i publicysta oraz autor słuchowisk radiowych ma już na swoim koncie kilka przychylnie przyjętych powieści, a tym razem bierze na warsztat problem lojalności i postrzegania przeszłych wydarzeń. Urodzony w 1935 roku Orłoś jest jedną z niewielu osób, która może się kompetentnie wypowiedzieć na tak złożone tematy. W 1970 roku otrzymał Nagrodę Fundacji im. Kościelskich, w 2006 roku nagrodę Nowych Książek, a rok później został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Doświadczenie życiowe i literackie Orłosia daje mu mandat do wypowiadania się na tak trudne tematy jak rozrachunek z przeszłością i liczymy, że pisarz poradził sobie z tym tematem koncertowo.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Gene Wolfe ‹Czarnoksiężnik›
Część druga dylogii zapoczątkowanej „Rycerzem”. Nominacja do Nebuli, zachwyt wielu czytelników i porównania do „Żołnierza z mgły”. Tym razem zamiast starożytnej Grecji i klasycznej mitologii legendy arturiańskie, celtyckie i skandynawskie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Bernard Werber ‹Gwiezdny motyl›
Ludzkość buduje olbrzymi, wielopokoleniowy statek międzygwiezdny i wyrusza, by zdobywać nowe światy i budować tam utopię. Znamy? Znamy, choćby z „Non stop”, „Księgi Nowego Słońca” czy „Ramy”, o polskiej „Przechowalni” nie wspominając. Tyle że Werber jest pisarzem we Francji (i na świecie – jego „Imperium mrówek” rozeszło się w milionach egzemplarzy, przetłumaczone na 30 języków) bardzo popularnym, o bogatym dorobku, a jego twórczość ponoć jest pełna symbolizmu i odwołań do teorii filozoficznych i naukowych.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Stephenie Meyer ‹Intruz›
Po bestsellerowej (w produkcji ekranizacja) serii grozy dla młodzieży „Zmierzch” popularna amerykańska autorka napisała książkę dla dorosłych. Choć tematyka pozostaje podobna – miłość i obcość – to zapowiada się interesująco. Tym razem chodzi o obce istoty przejmujące kontrolę nad umysłami ludzkimi – czy Obcy pod wpływem swojego nosiciela może zakochać się w człowieku?
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Brigitte Koyama-Richard ‹Manga. 1000 lat historii›
„Manga. 1000 lat historii” to miła odmiana w naszym książkowym zestawieniu. Jest to monografia, która sięga do źródeł mangi i pozwala lepiej zrozumieć jej fenomen. Uwielbiana przez dorosłych i dzieci, stanowi niebagatelny fragment japońskiej kultury, ponieważ jest owocem długiej tradycji artystycznej. Koyama-Richard stara się ukazać mangę w całej różnorodności: od komicznych postaci z malowideł i iluminowanych zwojów do współczesnej formy komiksów. Służy temu zwłaszcza 420 kolorowych i czarno-białych rycin oraz rysunków, które wzbogacają treść książki.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
John Banville ‹Mefisto›
John Banville, irlandzki powieściopisarz i dziennikarz, zdobywca Nagrody Bookera w 2005 roku za powieść „Morze”, to jeden z najważniejszych współczesnych pisarzy. W tym miesiącu zagości na księgarskich półkach za sprawą nowej książki pod tytułem „Mefisto”. Jeśli wierzyć zagranicznej krytyce, jest to pełna wewnętrznego napięcia i dyskretnej erotyki opowieść o tym, jak chaos niepostrzeżenie wsącza się w ludzkie życie. Autor przedstawia w niej historię małego chłopca, Gabriela Swana, który jest matematycznym geniuszem. Jego światem rządzą symetrie, wzory i uporządkowane ciągi liczb, jednak szybko przekona się, że życie nie jest uporządkowane jak matematyczne równanie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Eileen Chang ‹Miłość jak pole bitwy›
Chang to chińska pisarka, autorka powieści, opowiadań i licznych scenariuszy filmowych. Już pierwsze książki przyniosły jej olbrzymią popularność. Zmarła w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkała i tworzyła do końca życia, a obecnie jej twórczość przechodzi swój renesans. Nakładem wydawnictwa W.A.B. ukazało się już jedno opowiadanie ze zbioru „Miłość jak pole bitwy” pod tytułem „Ostrożnie, pożądanie”, na postawie którego powstał film w reżyserii Anga Lee. Chang w tym zbiorze przedstawia Szanghaj z lat 40. i 50. XX wieku, pełny paradoksów i wewnętrznych napięć, a jej bohaterkami są kobiety, które angażują się w walkę polityczną, uwodzą przeciwników i rzadko dobrze na tym wychodzą.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Michael Bond ‹Paddington tu i teraz›
Najnowsza książeczka ze znanego i lubianego cyklu o Misiu Paddingtonie. Najnowsza bardzo dosłownie, bo napisana w tym roku, z okazji 50 urodzin bohatera (o jego popularności świadczyć może fakt, że nawet Google uczciło rocznicę specjalnym logo. I pierwsza – obok „Paddington Rules the Waves”, również wydanej w 2008 roku – od blisko 30 lat.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
John R.R. Tolkien ‹Pan Błysk›
Gratka dla kolekcjonerów i fanatycznych wielbicieli twórczości Profesora (którzy zapewne nabyliby również zbiór jego rachunków z pralni, wspominając pomysł satyrycznego opowiadania Woody’ego Allena). „Pan Błysk” to wydane w formie książki opowiadanie dla dzieci, ilustrowane rysunkami samego autora, zawierająca bonusowo faksymile każdej strony oryginalnego rękopisu J.R.R. Tolkiena.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jürgen Trimborn ‹Riefenstahl. Niemiecka kariera›
Leni Riefenstahl to jedna z artystek, której nazwisko jednoznacznie kojarzy się z hitleryzmem. Autorka „Triumfu woli” oraz „Olimpii” przez całe życie, nawet jako tancerka, fotografka czy nurek głębinowy, odrzucała codzienność i monotonię na rzecz tego, co wyjątkowe i ulotne. Z jej biografią spróbował zmierzyć się Jürgen Trimborn i, jeśli wierzyć głosom krytyków niemieckich, zrobił to z wielkim powodzeniem. Trimborn to wykładowca filmoznawstwa, który był konsultantem przy produkcji amerykańskich i niemieckich filmów o Trzeciej Rzeszy, toteż jako jeden z niewielu miał możliwości napisania udokumentowanego życiorysu niemieckiej reżyserki. Wysiłek autora został doceniony nominacją do nagrody Deutscher Bücherpreis w 2003 roku.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jeffery Deaver ‹Spirale grozy›
Jeffery Deaver to autor w Polsce popularny i uznany, regularnie dostarczający na nasz rynek kolejne pozycje („Esensja” była patronem wielu z nich). Choć znany jest głównie z powieści sensacyjnych (często z powracającą parą: Lincolnem Rhyme i Amelią Sachs), to ceniony jest również za względu na swe opowiadania. Rok temu mieliśmy okazję zapoznać się z ich zbiorem pod tytułem „Spirale strachu”, tym razem będziemy się mogli zapoznać ze „Spiralami grozy”, które zapowiadane są jako opowieści z dreszczykiem w stylu Edgara Allana Poego.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Anne Enright ‹Tajemnica rodu Hegartych›
Za sprawą Wydawnictwa Literackiego na naszym rynku w tym miesiącu ukażą się „Tajemnica rodu Hegartych” Anne Enright. Ta irlandzka pisarka to laureatka Bookera za rok 2007 i nagrody Irish Novel of the Year 2008. Oba laury zostały przyznane autorce właśnie za „Tajemnicę…”, a krytycy w Wielkie Brytanii podkreślali, że jest to pięknie napisana, gorzko-dowcipna opowieść o trudnej sztuce budowania zaufania wobec najbliższych. Powieść ta to także przewrotna historia miłosna, która przypomina, że przeznaczenie jest zapisane w ludziach, a nie w gwiazdach
WZNOWIENIA:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Władysław Bartoszewski ‹1859 dni Warszawy›
Dla historyków i varsavianistów – profesjonalistów i amatorów-miłośników. Monumentalna monografia Warszawy w czasie II wojny światowej, od Września przez okupację po Powstanie. Bartoszewski zasypuje czytelnika encyklopedycznymi szczegółami, ale też opisuje ówczesną codzienność stolicy. Pierwsze postpeerelowskie wydanie, rozszerzone i uzupełnione.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Aleksander Sołżenicyn ‹Archipelag GUŁag›
Najsłynniejsze dzieło radzieckiego noblisty. Szczere aż do bólu zdemaskowanie swojej ojczyzny jako domu dla zbrodniczego reżimu. Rzecz z tych, o których każdy słyszał, ale mało kto czytał, więc jest okazja, żeby nadrobić.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Frank Herbert ‹Dzieci Diuny›
Nominowana do Hugo trzecia odsłona cyklu „Diuna” – dla wielu najlepsza, obok oryginału, powieść serii. Po co najwyżej przeciętnych próbach ekshumacji słynnej serii przez Briana Herberta i Kevina J. Andersona czytelnicy mogą odświeżyć sobie oryginał – tym razem w nowym tłumaczeniu Marka Marszała i z ilustracjami Wojtka Siudmaka. Kolejne części w drodze.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Michael Bond ‹Miś zwany Paddington›,
Michael Bond ‹Jeszcze o Paddingtonie›
Wznowienie pierwszych dwóch klasycznych książeczek o misiu w kaloszach. Przygody ulubieńca Brytyjczyków (na stacji metra, od której wziął imię, jest jego pomnik) zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i sprzedały się w 30 milionach egzemplarzy na całym świecie. Bezapelacyjnie polecamy!
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Charles Bukowski ‹Listonosz›
Pierwsza – po debiucie poetyckim – powieść Bukowskiego. Jak często u tego autora, bogata w wątki autobiograficzne – przez dłuższy czas pisarz sam pracował jako listonosz. Tym samym jest to opowieść o amerykańskiej poczcie i pocztowcach, ale nie tylko – również o ludziach, których listonosze spotykają. Jak zwykle u Bukowskiego, z niepowtarzalnym, ironicznym poczuciem humoru.
WASZ EKSTRAKT:
100,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Dan Simmons ‹Endymion›
Trzeci tom serii „Hyperion Cantos”, którego wydarzenia rozgrywają się 300 lat po „Upadku Hyperiona”, co oczywiście nie przeszkadza, by w książce pojawili się starzy znajomi. „Endymion” dryfuje jeszcze bardziej niż swój poprzednik w stronę space opery, ale wciąż jest to space opera pisana przez znakomitego autora.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
J.R.R. Tolkien ‹Opowieści z niebezpiecznego królestwa›
Jak powszechnie wiadomo, nie tylko (za) Śródziemiem Tolkien stoi. A jeśli nie wiadomo, to jest okazja się przekonać, czytając zebrane w jednym tomie krótkie „baśnie” pisarza. Co prawda „Łazikanty”, „Liść, dzieło Niggle’a”, „Gospodarz Giles z Ham”, „Kowal z Przylesia Wielkiego” i „Przygody Toma Bombadila” są już znane polskim czytelnikom, ale jeszcze nigdy nie wydano ich razem. Plus esej „O baśniach”, przedmowa znanego tolkienisty T.A. Shippeya i ilustracje Alana Lee.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Robert Silverberg ‹Zamek lorda Valentine’a›
Po wydaniu jesienią czterech mikropowieści Silverberga Solaris nie zwalnia tempa i rozpoczyna wydawanie najsłynniejszego cyklu pisarza – „Kronik Majipooru”. Nominowana do Hugo pierwsza (lecz nie chronologicznie – później powstały cztery prequele) część dziewięciotomowej serii udanie miesza fantasy z science fiction.
koniec
1 listopada 2008

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Okładka <i>Amazing Stories Quarterly</i> z wiosny 1929 r. to portret jednego z Małogłowych.<br/>© wikipedia

Stare wspaniałe światy: Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
Andreas „Zoltar” Boegner

11 IV 2024

Czy „Nowy wspaniały świat” Aldousa Huxleya, powieść, której tytuł wykorzystałem dla stworzenia nazwy niniejszego cyklu, oraz ikoniczna „1984” George’a Orwella bazują po części na pomysłach z „After 12.000 Years”, jednej z pierwszych amerykańskich antyutopii?

więcej »

Fantastyczne Zaodrze, czyli co nowego w niemieckiej science fiction? (24)
Andreas „Zoltar” Boegner

7 IV 2024

Kontynuując omawianie książek SF roku 2021, przedstawiam tym razem thriller wyróżniony najważniejszą nagrodą niemieckojęzycznego fandomu. Dla kontrastu przeciwstawiam mu wydawnictwo jednego z mniej doświadczonych autorów, którego pierwsza powieść pojawiła się na rynku przed zaledwie dwu laty.

więcej »

Fantastyczne Zaodrze, czyli co nowego w niemieckiej science fiction? (23)
Andreas „Zoltar” Boegner

14 III 2024

Science fiction bliskiego zasięgu to popularna odmiana gatunku, łącząca zazwyczaj fantastykę z elementami powieści sensacyjnej lub kryminalnej. W poniższych przykładach chodzi o walkę ze skutkami zmian klimatycznych oraz o demontaż demokracji poprzez manipulacje opinią publiczną – w Niemczech to ostatnio gorąco dyskutowane tematy.

więcej »

Polecamy

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie

Stare wspaniałe światy:

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza wojna... czasowa
— Andreas „Zoltar” Boegner

Wszyscy jesteśmy „numerem jeden”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Krótka druga wiosna „romansu naukowego”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Jak przewidziałem drugą wojnę światową
— Andreas „Zoltar” Boegner

Cyborg, czyli mózg w maszynie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Narodziny superbohatera
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza historia przyszłości
— Andreas „Zoltar” Boegner

Zobacz też

Inne recenzje

Sześćdziesiąt lat minęło…
— Joanna Kapica-Curzytek

Do księgarni marsz: Styczeń 2018
— Esensja

Esensja czyta: Maj 2015
— Miłosz Cybowski, Jacek Jaciubek, Marcin Mroziuk, Beatrycze Nowicka, Joanna Słupek, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Do księgarni marsz: Marzec 2015

Kanon ze smoczej jaskini: Dobry i zły lord
— Beatrycze Nowicka

Do księgarni marsz: Kwiecień 2013
— Esensja

Esensja czyta: Styczeń 2013
— Miłosz Cybowski, Anna Kańtoch, Joanna Kapica-Curzytek, Magdalena Kubasiewicz, Alicja Kuciel, Daniel Markiewicz, Agnieszka Szady

Do księgarni marsz: Lipiec 2011
— Esensja

Esensja czyta: Listopad 2010
— Jędrzej Burszta, Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek , Marcin Mroziuk, Konrad Wągrowski

Dzień Dziecka: Książki naszego dzieciństwa
— Esensja

Z tego cyklu

Listopad 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Październik 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Wrzesień 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Joanna Słupek

Sierpień 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Lipiec 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Czerwiec 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch

Maj 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek, Konrad Wągrowski

Kwiecień 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Grudzień 2021 – marzec 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Listopad 2021
— Miłosz Cybowski, Sławomir Grabowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.