Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 23 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

BookRage

WWW

Nowy pakiet BookRage – „CopyCamp 2014”

Esensja.pl
Esensja.pl
Upłynął miesiąc i wracamy. Po serii pakietów z beletrystyką przyszła pora na odmianę. Z nieskrywaną radością ogłaszamy kolejny pakiet BookRage, tym razem eseistyczny.

Nowy pakiet BookRage – „CopyCamp 2014”

Upłynął miesiąc i wracamy. Po serii pakietów z beletrystyką przyszła pora na odmianę. Z nieskrywaną radością ogłaszamy kolejny pakiet BookRage, tym razem eseistyczny.

BookRage

WWW
Pakiet, który tym razem będzie do nabycia w BookRage, związany jest z konkretnym wydarzeniem: w dniach 6-7 listopada w Warszawie, miejsce mieć będzie kolejna edycja festiwalu CopyCamp (szczegóły wydarzenia) organizowanego przez Fundację Nowoczesna Polska.
Dostępny jak zwykle już od złotówki pakiet zawiera pięć książek.
„Jeśli zginiesz w grze, zginiesz naprawdę” Michała R. Wiśniewskiego – Michał Radomił Wiśniewski, pisarz, bloger i publicysta jest graczem. Nie hardkorowym, ale i nie każualowym. Izie swoją drogą, z przekory często omijając popularne tytuły. Interesuje go wszystko, co dzieje się na granicy – gatunków, kultur i mediów. Lubi śledzić, jak popkultura rozmawia ze sobą – i z odbiorcą. Napisał o tym trochę tekstów i one właśnie stanowią treść tego zbioru. I szczerze wierzy, że jeśli się zginie w grze, to się zginie naprawdę.
„Media, wersja beta” Mirosława Filiciaka – słowami profesora Marka Krajewskiego: Książkę Mirosława Filiciaka można czytać w sposób co najmniej dwojaki. Po pierwsze jako pogłębioną analizę relacji zachodzących dziś pomiędzy mediami, jako refleksję na temat sposobów ich używania przez odbiorców oraz kulturowych i społecznych konsekwencji przeobrażeń, jakim ulega system medialny. Po drugie jako tekst zawierający propozycję znaczącej korekty w sposobie uprawiania nauk humanistycznych, propozycję detronizującą tekst jako podstawowy przedmiot analiz na rzecz przyglądania się społecznym praktykom, technologiom, działaniom aktorów jako czynnikom odpowiedzialnym za formowanie się określonego porządku społecznego i kulturowego”.
„Książka jako towar” Marcina Rychlewskiego – to według profesor Bogumiły Kaniewskiej: Książka Marcina Rychlewskiego stanowi śmiałą i nowatorską próbę rewitalizacji tradycyjnej socjologii literatury, dostosowanej na potrzeby współczesnego rynku wydawniczego. Do najciekawszych wątków książki należy zaliczyć redefinicję obiegów literackich (traktowanych jako »obiegi książkowe«) oraz koncepcję odbiorcy, będącego zarazem empirycznym czytelnikiem, konsumentem, a nierzadko również internetowym recenzentem. Na uwagę zasługuje także analiza reklamowych not wydawniczych, stanowiących rodzaj interpretacji i będących jednocześnie swoistą manipulacją ze strony wydawców, kształtującą coś, co autor nazywa »prerecepcją«.
„Bez dubbingu. Z bandytą w windzie” Macieja Parowskiego – Jak pisze sam autor: „Uzbierało się tego kilka teczek wycinków, niektóre, jeśli nawet nieaktualne, niosą chyba świadectwo epoki. Toteż, korzystając z zaproszenia Book Rage, dołączam do wznowienia „Bez dubbingu” kilkadziesiąt przebranych tekstów z następnych dekad, zatytułowanych zbiorczo „Z bandytą w windzie”. Wszystkie próbują penetrować zjawiska społeczne na styku kultury i polityki. A że wolę uprawiać sztukę felietonu jako sposób życia a nie dziennikarski szablon, to podczas selekcji dawałem pierwszeństwo tekstom krótszym, zabawnym, raczej opisującym wydarzenia niż konstruującym teorie.”
Natomiast ci, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, tradycyjnie już, otrzymają dodatkową pozycje. Którą stanowi polska premiera!
„Kontekst” Corego Doctorowa – „Cokolwiek teraz robisz, odłóż to i otwórz tę książkę na stronie 190. Rozdział o tym, jak Cory Doctorow, bywały w Internecie i znający wszystkie sztuczki, jednak dał sobie wykraść swoje hasło do Twittera, to lektura obowiązkowa dla każdego. Nie wmawiaj sobie, że jesteś ostrożny i się na tym znasz, bo on też jest ostrożny i też się na tym zna. A co gorsza, mogą wykraść ci coś poważniejszego od hasła do Twittera. Dostęp do rachunku bankowego? Sieci korporacyjnej? Archiwum w chmurze, na którym trzymasz osobiste zdjęcia? Przeczytaj, jak łatwo to stracić. A jak już przeczytasz to – polecam resztę książki” – pisze Wojciech Orliński o zbiorze esejów Cory’ego Doctorowa, „Kontekst. Eseje o wydajności, kreatywności, rodzicielstwie i polityce w XXI wieku.”.
Jak zwykle pakiet trwa tylko dwa tygodnie więc nie warto się ociągać! Przypominamy też o możliwości kupienia i przekazania pakietu w prezencie wybranej osobie.
koniec
15 października 2014

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Przebarwienia na twarzy - jak sobie z nimi radzić?

19 IV 2024

Przebarwienia na twarzy mogą mieć naprawdę różne pochodzenie. Mogą być wynikiem zarówno działania słońca, jak i zmian hormonalnych, stanów zapalnych, a także niewłaściwej pielęgnacji skóry. Zobacz jak sobie radzić z przebarwieniami.

więcej »

Promocja: Z ekranu komputera na dywan – najlepsze LEGO dla graczy

11 IV 2024

W świecie pełnym ekscytujących gier komputerowych LEGO wkracza na scenę, oferując szeroki wybór zestawów, które przenoszą ulubione światy wirtualne prosto na dywan w pokoju malucha. Dla fanów gier, zarówno młodych, jak i tych bardziej dojrzałych, LEGO stworzyło zestawy, które zapewniają godziny wspaniałej zabawy. Jakie jest najlepsze LEGO dla graczy? Wybierz je wspólnie z nami!

więcej »

Promocja: Porównanie wymagań systemowych pomiędzy wersją PC a konsolową gry Wiedźmin 3

2 IV 2024

Gra Wiedźmin 3 dostępna jest na komputery osobiste, a także na takie konsole jak PlayStation 4 i Xbox One. Każda z tych platform ma swoje zalety i wady. Dlatego wybór platformy sprzętowej nie powinien być przypadkowy. Pod uwagę wziąć należy kilka czynników. Przede wszystkim bardzo istotny jest efekt wizualny. Warto zatem poznać różnice w wymaganiach sprzętowych między wersją na PC a wersją na konsolę.

więcej »

Polecamy

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie

Stare wspaniałe światy:

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza wojna... czasowa
— Andreas „Zoltar” Boegner

Wszyscy jesteśmy „numerem jeden”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Krótka druga wiosna „romansu naukowego”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Jak przewidziałem drugą wojnę światową
— Andreas „Zoltar” Boegner

Cyborg, czyli mózg w maszynie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Narodziny superbohatera
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza historia przyszłości
— Andreas „Zoltar” Boegner

Zobacz też

Tegoż autora

BookRage
— BookRage#27 – Fantastyczne premiery

BookRage
— BookRage #25 – Pyrkon 2016

BookRage
— BookRage#23 – Straszne Czasy

BookRage
— BookRage#22 - Pisarze warci poznania i innych miast

BookRage
— Fantastyczne światy – BookRage #21

BookRage
— Oblicza Przyszłości – BookRage #19

BookRage
— BookRage #18 – Współczesna Polska

BookRage
— BookRage #17 – Miłosny Pakiet

BookRage
— „Czasoprzestrzenie Snerga” – nowy pakiet

BookRage
— Nowy pakiet – „Magowie i Barbarzyńcy”!

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.