Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 24 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Nagroda Żuławskiego dla Rafała Kosika

Esensja.pl
Esensja.pl
We wtorek 27 października w Domu Literatury w Warszawie ogłoszono werdykt Jury Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Główną nagrodę zdobył Rafał Kosik za powieść „Kameleon”.

Nagroda Żuławskiego dla Rafała Kosika

We wtorek 27 października w Domu Literatury w Warszawie ogłoszono werdykt Jury Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Główną nagrodę zdobył Rafał Kosik za powieść „Kameleon”.
Uroczysta gala wręczenia statuetek i dyplomów tegorocznym laureatom odbędzie się podczas Falkonu 2009 w Lublinie, który odbędzie się w dniach 13-15 listopada.
Oto pełna lista lauereatów:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Główna Nagroda:
Rafał Kosik za powieść „Kameleon”
Rafał Kosik (ur. 8 października 1971 w Warszawie) – polski pisarz science fiction. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej, ale przerwał studia, by założyć agencję reklamową Powergraph (później przekształconą w wydawnictwo), w której jest dyrektorem kreatywnym i grafikiem. Rysuje również rysunki satyryczne. Pisze głównie fantastykę naukową, często zbacza też w stronę horroru. Jego debiutem literackim było opowiadanie Pokoje przechodnie opublikowane w „Nowej Fantastyce” we wrześniu 2001. Publikował opowiadania w „Nowej Fantastyce”, „Science Fiction” oraz w internetowych czasopismach „Fahrenheit” i „Esensja”. Jego pierwszą powieścią był „Mars”, opublikowany w 2003 roku przez wydawnictwo Ares. Za następną powieść „Vertical” (2006) otrzymał nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Powieść ta zwyciężyła także w plebiscycie Nautilus 2006 (wraz z „Czarnym pergaminem„ Rafała Dębskiego). W 2008 roku ukazała się jego kolejna powieść „Kameleon”, ktora w roku 2009 otrzymała Nagrodę im. Janusza A. Zajdla. W latach 2004-2009 wydanych zostało 6 jego książek science fiction dla młodzieży z serii „Felix, Net i Nika”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Złote Wyróżnienie:
Krzysztof Piskorski za powieść „Zadra” (tom I)
Krzysztof Piskorski (ur. 1982) – polski pisarz fantastyczny i autor gier fabularnych. Studiował archeologię. Mieszka we Wrocławiu. Zadebiutował jako autor gry fabularnej „Władcy Losu” wydanej w serii „Nowej Fali” przez wydawnictwo Portal. W 2001 został laureatem nagrody Quentin. Publikował opowiadania na łamach „Science Fiction”, „Magazynu Fantastycznego” i „Nowej Fantastyki”. Jego debiutem książkowym jest opublikowana w 2005 powieść „Wygnaniec”, w której stworzył oryginalny świat fantasy inspirowany tradycyjną kulturą Półwyspu Arabskiego
W roku 2009 nominowany do nagrody nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz nagrody im. Jerzego Żuławskiego za pierwszy tom powieści „Zadra”. Na Euroconie 2009 otrzymał europejską nagrodę ESFS Encouragement Award.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Srebrne Wyróżnienie:
Anna Brzeźińska za powieść „Ziemia niczyja”
Anna Brzezińska (ur. 1971 w Opolu) – polska pisarka fantasy. Absolwentka Instytutu Historii KUL oraz absolwentka i doktorantka mediewistyki Central European University w Budapeszcie. Jest współwłaścicielką Agencji Wydawniczej RUNA. Wyszła za mąż za Grzegorza Wiśniewskiego. Obecnie mieszka w Warszawie.
Debiutowała w roku 1998 opowiadaniem „A kochał ją, że strach”, opublikowanym w „Magii i Mieczu”, za które otrzymała Nagrodę im. Janusza A. Zajdla. Nagrodę tę otrzymała również za powieść „Żmijowa harfa” i za opowiadanie „Wody głębokie jak niebo„. Znana głównie jako autorka cyklu powieści o zbóju Twardokęsku oraz opowiadań o Babuni Jagódce (wydanych w zbiorze „Opowieści z Wilżyńskiej Doliny”). W kwietniu 2005 ukazał się zbiór opowiadań „Wody głębokie jak niebo”, zawierający siedem utworów, których akcja rozgrywa się w krainie wzorowanej na renesansowej Italii.
• • •
Nagrody w Kategorii Specjalnej za opowiadanie w 2009 r. nie przyznano.
koniec
28 października 2009

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Przebarwienia na twarzy - jak sobie z nimi radzić?

19 IV 2024

Przebarwienia na twarzy mogą mieć naprawdę różne pochodzenie. Mogą być wynikiem zarówno działania słońca, jak i zmian hormonalnych, stanów zapalnych, a także niewłaściwej pielęgnacji skóry. Zobacz jak sobie radzić z przebarwieniami.

więcej »

Promocja: Z ekranu komputera na dywan – najlepsze LEGO dla graczy

11 IV 2024

W świecie pełnym ekscytujących gier komputerowych LEGO wkracza na scenę, oferując szeroki wybór zestawów, które przenoszą ulubione światy wirtualne prosto na dywan w pokoju malucha. Dla fanów gier, zarówno młodych, jak i tych bardziej dojrzałych, LEGO stworzyło zestawy, które zapewniają godziny wspaniałej zabawy. Jakie jest najlepsze LEGO dla graczy? Wybierz je wspólnie z nami!

więcej »

Promocja: Porównanie wymagań systemowych pomiędzy wersją PC a konsolową gry Wiedźmin 3

2 IV 2024

Gra Wiedźmin 3 dostępna jest na komputery osobiste, a także na takie konsole jak PlayStation 4 i Xbox One. Każda z tych platform ma swoje zalety i wady. Dlatego wybór platformy sprzętowej nie powinien być przypadkowy. Pod uwagę wziąć należy kilka czynników. Przede wszystkim bardzo istotny jest efekt wizualny. Warto zatem poznać różnice w wymaganiach sprzętowych między wersją na PC a wersją na konsolę.

więcej »

Polecamy

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie

Stare wspaniałe światy:

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza wojna... czasowa
— Andreas „Zoltar” Boegner

Wszyscy jesteśmy „numerem jeden”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Krótka druga wiosna „romansu naukowego”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Jak przewidziałem drugą wojnę światową
— Andreas „Zoltar” Boegner

Cyborg, czyli mózg w maszynie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Narodziny superbohatera
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza historia przyszłości
— Andreas „Zoltar” Boegner

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.