powrót do indeksunastępna strona

nr 5 (XLVII)
czerwiec 2005

 Korespondencja
Witam poraz kolejny.
Prosze o zmiane wpisu na stronie http://www.esensja.pl/magazyn/2004/01/iso/03.html jest mój stary, już nie aktywny wpis m.in. strony WWW której już nie prowadzę.
Proszę o wpisanie tam takiego wpisu:
Portal Webteam to nie tylko rozrywka ale także artykuły, newsy, praca, gry, filmy, muzyka, mp3, dźwięk, humor, komputer, randki, tapety, kalkulator, linki, ogłoszenia, wyszukiwarki, reklama w portalu, usługi, inne, różne.
PORTAL WEBTEAM:
SERWIS WEBNETI:
Odpowiedź redakcji:
Oczywiście, bardzo chętnie - gdy tylko Pan przekona te wszystkie czasopisma, które zamieszczają Esensję na swoich dołączanych CD/DVD, by jeszcze raz wypaliły płytki i rozdystrybuowały numer, do którego dołączymy ów poprawiony archiwalny numer.
Przydałoby się też przekonać Bibliotekę Narodową o konieczności zmiany w jednym z numerów archiwalnych naszego magazynu, bo mogą się nie zgodzić na grzebanie w swych zasobach, a wszak każdy magazyn zobowiązany jest udostępniać im bezpłatną kopię...
Odpowiedź na odpowiedź redakcji:
Co trzeba zrobić aby ich prekonać ?
Wysłać im list drogą elektroniczną czy tradycyjną ?
Od redakcji:
W tym miejscu niestety rozkładamy bezradnie ręce. Może nasi Czytelnicy pomogą Portalowi Webteam?



Witam
Pozwolilem sobie stworzyc w Wikipedii haslo "Esensja", jest to zaledwie krotka notka - zalazek artykulu:
Zapraszam Was do jego ewentualnej modyfikacji i rozbudowy.
pozdrawiam
Tomek
Od redakcji:
Dziękujemy za inicjatywę.
Niestety, jako insiderzy, nie powinniśmy brać w tym udziału. Ponadto, wpis w Wikipedii powinien odzwierciedlać wizerunek obiektu (tu: Esensji) w oczach Czytelników i sympatyków, a nie redakcji...



Witaj
Jestem studentem V roku Animacji Społeczno-Kulturalnej z filii UŚ w Cieszynie i właśnie jestem w trakcie pisania pracy mgr dotyczacej wlasnie kulturalnych serwisow internetowych takich jak wasz
Sam przez kilka lat współredagowałem serwis Wywrota, stąd też wybór tematu pracy, gdyż sposób w jaki serwis powstał, społeczność jaka się wokół serwisu wytworzyła, twórczość jaka dzięki serwisowi powstała, to wszystko zjawiska, o których warto i trzeba pisać.
Mam jeszcze pytanie dotyczące ankiety (dotyczącej oczywiście witryn kulturalnych z pytaniami typu jak często zaglądasz na internetowe magazyny kulturalne, jakie są twoje ulubione serwisy itp itd.), plus na sieci powiesilem juz ankiete dotyczaca serwisow kulturalnych, jesli rozreklamowalibyscie ja na swoim serwerze bylbym wdzieczny
Ankieta pod adresem www.ankieta.fidomax.civ.pl
Zalezy mi wlasnie w tej ankiecie by odpowiedzieli na nia ludzie, tacy jak redakcje sewrisow i ich czytelnicy
Choć czasu zostało mi do napisania pracy nie wiele, chciałbym by powstał tekst, który nie zostanie oddstawiony na zakurzoną półkę ze stertą innych prac, a pozwolił czytelnikowi zagłębić się w naturę procesu jakim jest działanie Internetowych magazynów kulturalnych.
Procesu, którego jeszcze kilka lat temu byłem częścią i który pozwolał mi tworzyć.
Maciej aka. Fidomax
Od redakcji:
Chętnie pomożemy. Może nasi Czytelnicy także wypełnią ankietę?



Słownik – UAM
Szanowni Państwo,
Proszę wybaczyć mało elegancką formę korespondencji, ale ponieważ zależy mi na szybkim kontakcie z Redakcją Esensji, pozwalam sobie oprócz wersji pocztowej przesłać do Państwa niniejszego maila.
Pracujemy na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu w zakresie analizy języka i mowy. Aktualnie dla potrzeb wyznaczenia struktury statystycznej języka polskiego opracowujemy słownik frekwencyjny, uwzględniający rożne dziedziny tematyczne.
Dla konstrukcji słownika niezbędne jest zebranie bardzo wielu różnorodnych i reprezentatywnych gramatycznie i semantycznie tekstów.
Esensja reprezentuje wysoki poziom odnośnie przekazywanych treści , jak i kompetencji w zakresie języka polskiego.
W związku z tym uprzejmie proszę o wyrażenie zgody na korzystanie z tekstów umieszczonych w elektronicznej wersji Esensji w celu ułożenia polskiego frekwencyjnego słownika wyrazów izolowanych (jesteśmy zainteresowani jedynie statystyką wyrazów, a nie treściami artykułów).
Potrzebna byłaby zgoda na korzystanie z wersji archiwalnych.
Oczywiście w słowniku podamy źródło naszych danych, ponadto w ramach promocji moglibyśmy umieścić na stronie internetowej naszego Instytutu lub Polskiego Towarzystwa Fonetycznego odnośniki do stron internetowych Esensji.
Będę zobowiązana za wyrażenie zgody na wykorzystanie elektronicznej wersji Esensji na potrzeby słownika oraz podanie warunków prenumeraty.
Z poważaniem
prof. dr hab. Grażyna Demenko
Uniwersytet Adama Mickiewicza
Instytut Językoznawstwa
Zakład Fonetyki
Od redakcji:
Jesteśmy zaszczyceni prośbą i cieszy nas niezmiernie docenienie poziomu językowego i merytorycznego „Esensji” przez tak poważną instytucję jak Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Oczywiście wyrażamy zgodę.
powrót do indeksunastępna strona

100
 
Magazyn ESENSJA : http://www.esensja.pl
{ redakcja@esensja.pl }

(c) by magazyn ESENSJA. Wszelkie prawa zastrzeżone
Rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie tylko za pozwoleniem.