Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 18 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

8. Spoke’N’Word Festival w Warszawie

Esensja.pl
Esensja.pl
W dniach od 6 do 7 października w Klubie Powiększenie w Warszawie odbędzie się ósma edycja Spoke’N’Word Festival.

8. Spoke’N’Word Festival w Warszawie

W dniach od 6 do 7 października w Klubie Powiększenie w Warszawie odbędzie się ósma edycja Spoke’N’Word Festival.
Już po raz ósmy odbędzie się w Warszawie Spoke’N’Word Festival. Program składa się tradycyjnie z regularnego slamu poetyckiego oraz występów specjalnie na tę okazję zaproszonych, uznanych artystów spoken word z kilku krajów Europy. Wszystkich zainteresowanych tą formą ekspresji zapraszamy również na warsztaty spoken word i slam poetry.
6 października, sobota, godz. 20:00
Klub Powiększenie, ul. Nowy świat 27
W sobotę 6 października zaczniemy od slamu poetyckiego, którym otworzymy sezon slamowy 2012/13 w Warszawie. Pojawią się poeci znani już i cenieni przez publiczność, jak Mateusz Andała czy Kuba Przybyłowski, liczymy również na kilka zupełnie nowych twarzy.
Po pierwszej rundzie slamu na scenie pojawią się zaproszeni goście z Europy – slamerzy odnoszący sukcesy w swoich krajach oraz na europejskiej scenie slamowej.
Występy będą opatrzone polskimi napisami.
Wstęp wolny.
7 października, niedziela, 12:00-16:00
Klub Powiększenie, ul. Nowy świat 27
7 października w samo południe odbędą się WARSZTATY SPOKEN WORD. Poprowadzi je Peh, jedna z najbardziej cenionych niemieckich artystek spoken word.
Poezja slamowa to specyficzna forma ekspresji literackiej, która musi wywołać natychmiastową reakcję u widza/słuchacza. Nie należy jednak mylić tej właściwości z tanim efekciarstwem.
Występ na slamie poetyckim to o wiele więcej, niż tylko przeczytanie tekstu na scenie. Artysta ma do dyspozycji całe swoje ciało! Przekonaj się, na czym polega pisanie tekstu na slam oraz jak używać ciała na scenie, aby zwiększyć siłę oddziaływania tekstu.
Oto, czego możemy się spodziewać po tych warsztatach:
  • Kreatywne pisanie z myślą o scenie nie musi być trudne. Szczególnie, jeśli mówimy o scenie slamowej. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Podczas warsztatów zrzucimy trochę presji z procesu pisania i dowiemy się, jak czerpać z niego przyjemność.
  • Różne techniki wprowadzane za pomocą gier i ćwiczeń pomogą Wam w znalezieniu inspiracji potrzebnej do tworzenia. W pewnym momencie będziemy wszyscy pracować na tych samych słowach – ale pamiętajcie, że tyle jest różnych pomysłów i tekstów, ile osób.
  • Istnieje oczywiście równie dużo sposobów prezentacji tekstu na scenie! Podczas warsztatów będziecie mieli okazję poeksperymentować z ekspresją głosem i ciałem oraz przekonać się, co decyduje o wyrazistości na scenie, a dokładniej – co czyni WASZ występ wyrazistym i wyjątkowym.
  • Jeśli jesteś doświadczonym autorem, zupełnym żółtodziobem, uczniem lub nauczycielem… te warsztaty są dla Ciebie. Zapraszamy wszystkich! Zapomnij o tym, co wiesz o pisaniu i ciesz się kilkugodzinnym eksperymentem.
(Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim. Proszę przynieść kilka kartek i długopis.)
Zapraszamy! Warsztaty w języku angielskim (ale bez obaw, wystarczy znajomość komunikatywna, nie wymagamy umiejętności pisania tekstów poetyckich po angielsku!)
Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy pod adresem: 8spokenwordfest@gmail.com
O slamie poetyckim
Slam poetycki narodził się w 1986 r. w Chicago za sprawą robotnika i miłośnika słowa mówionego Marka Smitha. Zaczął organizować slamy poetyckie – konkursy słowa mówionego, w których uczestnicy w ciągu 3 minut musieli przedstawić napisany przez siebie tekst nie używając kostiumów i rekwizytów, a oceniała ich (i głośno wyrażała swoje zdanie) publiczność. Są to podstawowe zasady nadal przestrzegane na slamach poetyckich na całym świecie.
Do Polski slam zawitał w 2003 r. i od tamtego czasu odbywa się regularnie co miesiąc w Warszawie. Ponadto odbywa się wiele niecyklicznych imprez slamowych w całej Polsce.
Więcej o slamie w Polsce i Europie można dowiedzieć się z artykułu warszawskiego slamera Estragona: http://slam.art.pl/artykuly.
koniec
4 października 2012

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Z ekranu komputera na dywan – najlepsze LEGO dla graczy

11 IV 2024

W świecie pełnym ekscytujących gier komputerowych LEGO wkracza na scenę, oferując szeroki wybór zestawów, które przenoszą ulubione światy wirtualne prosto na dywan w pokoju malucha. Dla fanów gier, zarówno młodych, jak i tych bardziej dojrzałych, LEGO stworzyło zestawy, które zapewniają godziny wspaniałej zabawy. Jakie jest najlepsze LEGO dla graczy? Wybierz je wspólnie z nami!

więcej »

Promocja: Porównanie wymagań systemowych pomiędzy wersją PC a konsolową gry Wiedźmin 3

2 IV 2024

Gra Wiedźmin 3 dostępna jest na komputery osobiste, a także na takie konsole jak PlayStation 4 i Xbox One. Każda z tych platform ma swoje zalety i wady. Dlatego wybór platformy sprzętowej nie powinien być przypadkowy. Pod uwagę wziąć należy kilka czynników. Przede wszystkim bardzo istotny jest efekt wizualny. Warto zatem poznać różnice w wymaganiach sprzętowych między wersją na PC a wersją na konsolę.

więcej »

Promocja: Lajki na Facebooku - odkryj siłę interakcji

26 III 2024

Lajki na Facebooku, czyli popularne „Facebook Likes”, odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu naszej interakcji społecznej w świecie online w mediach społecznościowych. Choć mogą się wydawać jedynie niewinnymi gestami potwierdzającymi czyjąś treść lub zdjęcie, mają one znacznie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości, lajki stanowią fundament naszego doświadczenia na Facebooku, wpływając na nasze samopoczucie, interakcje z innymi użytkownikami oraz nawet (...)

więcej »

Polecamy

...ze szkicownika, cz. 9

...ze szkicownika:

...ze szkicownika, cz. 9
— Jacek Rosiak

...ze szkicownika, cz. 8
— Jacek Rosiak

...ze szkicownika, cz. 7
— Jacek Rosiak

...ze szkicownika, cz. 6
— Jacek Rosiak

...ze szkicownika, cz. 5
— Jacek Rosiak

Za kulisami autoportretu, cz. 3
— Jacek Rosiak

...ze szkicownika, cz. 4
— Jacek Rosiak

...ze szkicownika, cz. 3
— Jacek Rosiak

...ze szkicownika, cz. 2
— Jacek Rosiak

...ze szkicownika, cz. 1
— Jacek Rosiak

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.