Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 21 stycznia 2022
w Esensji w Esensjopedii

8. Spoke’N’Word Festival w Warszawie

Esensja.pl
Esensja.pl
W dniach od 6 do 7 października w Klubie Powiększenie w Warszawie odbędzie się ósma edycja Spoke’N’Word Festival.

8. Spoke’N’Word Festival w Warszawie

W dniach od 6 do 7 października w Klubie Powiększenie w Warszawie odbędzie się ósma edycja Spoke’N’Word Festival.
Już po raz ósmy odbędzie się w Warszawie Spoke’N’Word Festival. Program składa się tradycyjnie z regularnego slamu poetyckiego oraz występów specjalnie na tę okazję zaproszonych, uznanych artystów spoken word z kilku krajów Europy. Wszystkich zainteresowanych tą formą ekspresji zapraszamy również na warsztaty spoken word i slam poetry.
6 października, sobota, godz. 20:00
Klub Powiększenie, ul. Nowy świat 27
W sobotę 6 października zaczniemy od slamu poetyckiego, którym otworzymy sezon slamowy 2012/13 w Warszawie. Pojawią się poeci znani już i cenieni przez publiczność, jak Mateusz Andała czy Kuba Przybyłowski, liczymy również na kilka zupełnie nowych twarzy.
Po pierwszej rundzie slamu na scenie pojawią się zaproszeni goście z Europy – slamerzy odnoszący sukcesy w swoich krajach oraz na europejskiej scenie slamowej.
Występy będą opatrzone polskimi napisami.
Wstęp wolny.
7 października, niedziela, 12:00-16:00
Klub Powiększenie, ul. Nowy świat 27
7 października w samo południe odbędą się WARSZTATY SPOKEN WORD. Poprowadzi je Peh, jedna z najbardziej cenionych niemieckich artystek spoken word.
Poezja slamowa to specyficzna forma ekspresji literackiej, która musi wywołać natychmiastową reakcję u widza/słuchacza. Nie należy jednak mylić tej właściwości z tanim efekciarstwem.
Występ na slamie poetyckim to o wiele więcej, niż tylko przeczytanie tekstu na scenie. Artysta ma do dyspozycji całe swoje ciało! Przekonaj się, na czym polega pisanie tekstu na slam oraz jak używać ciała na scenie, aby zwiększyć siłę oddziaływania tekstu.
Oto, czego możemy się spodziewać po tych warsztatach:
  • Kreatywne pisanie z myślą o scenie nie musi być trudne. Szczególnie, jeśli mówimy o scenie slamowej. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Podczas warsztatów zrzucimy trochę presji z procesu pisania i dowiemy się, jak czerpać z niego przyjemność.
  • Różne techniki wprowadzane za pomocą gier i ćwiczeń pomogą Wam w znalezieniu inspiracji potrzebnej do tworzenia. W pewnym momencie będziemy wszyscy pracować na tych samych słowach – ale pamiętajcie, że tyle jest różnych pomysłów i tekstów, ile osób.
  • Istnieje oczywiście równie dużo sposobów prezentacji tekstu na scenie! Podczas warsztatów będziecie mieli okazję poeksperymentować z ekspresją głosem i ciałem oraz przekonać się, co decyduje o wyrazistości na scenie, a dokładniej – co czyni WASZ występ wyrazistym i wyjątkowym.
  • Jeśli jesteś doświadczonym autorem, zupełnym żółtodziobem, uczniem lub nauczycielem… te warsztaty są dla Ciebie. Zapraszamy wszystkich! Zapomnij o tym, co wiesz o pisaniu i ciesz się kilkugodzinnym eksperymentem.
(Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim. Proszę przynieść kilka kartek i długopis.)
Zapraszamy! Warsztaty w języku angielskim (ale bez obaw, wystarczy znajomość komunikatywna, nie wymagamy umiejętności pisania tekstów poetyckich po angielsku!)
Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy pod adresem: 8spokenwordfest@gmail.com
O slamie poetyckim
Slam poetycki narodził się w 1986 r. w Chicago za sprawą robotnika i miłośnika słowa mówionego Marka Smitha. Zaczął organizować slamy poetyckie – konkursy słowa mówionego, w których uczestnicy w ciągu 3 minut musieli przedstawić napisany przez siebie tekst nie używając kostiumów i rekwizytów, a oceniała ich (i głośno wyrażała swoje zdanie) publiczność. Są to podstawowe zasady nadal przestrzegane na slamach poetyckich na całym świecie.
Do Polski slam zawitał w 2003 r. i od tamtego czasu odbywa się regularnie co miesiąc w Warszawie. Ponadto odbywa się wiele niecyklicznych imprez slamowych w całej Polsce.
Więcej o slamie w Polsce i Europie można dowiedzieć się z artykułu warszawskiego slamera Estragona: http://slam.art.pl/artykuly.
koniec
4 października 2012

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Esensja w czołówce raportu Top Marka 2020!
Esensja

4 XI 2020

Dwumiesięcznik „Press” w numerze 11-12/2020 publikuje wyniki projektu Top Marka 2020, największego badania marek w polskich mediach.

więcej »

Esensja najlepszym magazynem SF!

5 X 2020

Esensja została uznana za najlepszy magazyn 2020 r. przez European Science Fiction Society!

więcej »

Top Marka 2019 - Sukces Esensji!
Esensja

2 XI 2019

Esensja znalazła się na drugim miejscu piszących o książkach portali internetowych w kraju!

więcej »

Polecamy

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.