Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 27 lutego 2024
w Esensji w Esensjopedii

Sesilus.2014

Galeria „2b”
Zapraszamy do nadsyłania projektów artystycznych związanych z Wisłą. Pula nagród 6000 złotych, termin – 30 listopada 2014.

Galeria „2b”

Sesilus.2014

Zapraszamy do nadsyłania projektów artystycznych związanych z Wisłą. Pula nagród 6000 złotych, termin – 30 listopada 2014.
Naszym celem jest stworzenie w przestrzeni nadwiślańskiej projektów artystycznych wchodzących w dialog ze społecznością, ze środowiskiem naturalnym i kulturowym. Chcemy, aby sztuka zwracała uwagę na współistnienie człowieka i przyrody, kultury i natury, na rozwój osobisty – aby była inicjatorem i katalizatorem zmian.
Celem długofalowym jest stworzenie nad Wisłą – rozciągniętej w czasie i przestrzeni – żywej galerii projektów typu land-art, site-specific, eko-instalacja, interwencja w przestrzeń publiczną… Chcemy, aby powstawały tam społeczne projekty artystyczne, które nie naruszając waloru „dzikości”, przyrody itp. przekształcą te miejsca w atrakcję, a nie przeszkodę. Może to być na przykład zasadzenie drzew w formie labiryntu, zbudowanie pawilonu z nadrzecznej wikliny, instalacji ze znalezionych materiałów, biologicznej oczyszczalni wody będącej jednocześnie rzeźbą, adaptacja zrujnowanego obiektu, stworzenie społecznego ogrodu, instalacja odwołująca się do zbiorowej pamięci itp. Istotne jest, aby prace powstawały w procesie, we współpracy z lokalną społecznością i aby uwzględniały specyfikę, charakter i potrzeby danego miejsca.
Prace konkursowe
Prosimy o nadsyłanie koncepcji projektów artystycznych spełniających opisane powyżej założenia formalne i ideowe, najlepiej – zaprojektowanych do konkretnej lokalizacji. Praca powinna składać się z rysunku/szkicu/wizualizacji oraz opisu w formularzu zgłoszeniowym.
Oceniać będziemy poziom artystyczny, kreatywność, możliwy oddźwięk społeczny prac, związek z miejscem, możliwość realizacji.
Ponadto będziemy starali się zrealizować najciekawsze projekty w najbliższych latach.
Nagrody
Pula nagród wynosi 6000 złotych. Przewiduje się przyznanie 3 nagród, jednak Jury może zdecydować inaczej.
Zasady ogólne
  1. Konkurs adresowany jest zarówno do amatorów jak i profesjonalistów, w dowolnym wieku, z dowolnego kraju.
  2. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.
  3. Do konkursu dopuszcza się wyłącznie zgłoszenia autorskie.
  4. Zgłoszenie pracy polega na przesłaniu formularza zgłoszeniowego i pracy na 2b@2b.art.pl w terminie do 30 listopada 2014 do północy.
    Uwaga: wszystkie pliki proszę opisać w następującym formacie: Imię_Nazwisko_Tytuł
    np.: Jan_Kowalski_Most_003.jpg lub Jan_Kowalski_Most_003.pdf lub Jan_Kowalski_Most_003.
    Link do formularza zgłoszeniowego
    Zgłoszone prace muszą być możliwe do obejrzenia przy pomocy ogólnie dostępnych darmowych programów/aplikacji.
    Możliwe jest przesłanie pliku przez: www.sendspace.com, www.wetransfer.com
    W razie wątpliwości lub w przypadkach nietypowych prosimy o kontakt mejlowy przed nadesłaniem pracy.
  5. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnego zamieszczania nadesłanych prac bądź ich fragmentów na stronach/profilach Galerii 2b, Stowarzyszenia STEP i innych oraz w katalogach i innych publikacjach pokonkursowych, w niekomercyjnych materiałach Stowarzyszenia STEP i Galerii 2b oraz do publikowania ich na łamach prasy, prezentowania w radio, TV, Internecie oraz na wystawach pokonkursowych.
  6. Nadesłanie prac na konkurs i wypełnienie formularza zgłoszeniowego jest równoznaczne z oświadczeniem o posiadaniu praw autorskich do nadesłanych prac, uznaniem niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na umieszczenie danych osobowych uczestnika konkursu w bazie danych Stowarzyszenia STEP oraz ich przetwarzanie w celach związanych z niniejszym konkursem. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za naruszenia praw autorskich przez uczestników konkursu wobec osób trzecich.
  7. Każdy zgłoszony projekt podlega ocenie Jury powołanego przez organizatorów konkursu. Prace niekompletne lub nieotwierające się nie będą brane pod uwagę.
  8. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 10 grudnia 2014 na stronie www.2b.art.pl, a zwycięzcy zostaną powiadomieni drogą mejlową o wynikach konkursu. Do osób nienagrodzonych nie wysyłamy informacji.
  9. W uzasadnionych przypadkach Jury może podjąć decyzję o innym podziale nagród. Decyzje Jury Konkursu są ostateczne i nieodwołalne.
Organizacja
Stowarzyszenie Edukacji i Postępu STEP/Galeria 2b www.2b.art.pl.
O SESILUSIE
W roku 2011 powołaliśmy zaś do życia nowego fikcyjnego bohatera imieniem SESILUS (anagram imienia Ulisses). Od tego czasu przepłynęliśmy z nim i kilkudziesięcioma artystami Wisłę od Krakowa do Gdańska, odwiedzając kilkadziesiąt nadrzecznych miast i miasteczek i realizując tam kilkadziesiąt projektów artystycznych. Zapis tych podróży znajdziecie na: 2bartpl.blogspot.com i facebook.com/2bartpl.
Dodatkowe informacje: 2b@2b.art.pl.
Kuratorzy: Klara Kopcińska & Józef Żuk Piwkowski
koniec
20 października 2014
Galeria „2b”
Warszawa
tel. +48 022 617 68 06

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Żywe obrazy Tetmajera – konkurs
Muzeum Krakowa

25 V 2023

Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w konkursie „Żywe obrazy Tetmajera” organizowanym w ramach Roku Włodzimierza Tetmajera.

więcej »

Granice wolności
CK „Agora”

15 VII 2020

Konkurs graficzny.

więcej »

Nasłuchiwanie: Gościnność – konkurs na dramat radiowy

24 VI 2019

Trójka i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS ogłaszają drugą odsłonę konkursu na dramat radiowy „NASŁUCHIWANIE” – tym razem pod hasłem: „GOŚCINNOŚĆ”. Wyróżnione słuchowiska zastaną zaprezentowane na antenie Programu 3. Teksty konkursowe prosimy nadsyłać do 31 sierpnia 2019 roku.

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Tegoż autora

Galeria „2b”
— Imperfecta & Trivia w Łodzi

Galeria „2b”
— Imperfecta & Trivia w Łodzi

Galeria „2b”
— Park rzeźby nad Wisłą!

Galeria „2b”, Galeria „2b+r”
— Grudzień z WYKLUCZONYMI! i przekA-Z. Sztuka znaku w Warszawie

Galeria „2b”
— Wykluczone!.? 2010

Galeria „2b”
— Płyny, Szorty i Pastwisko w Warszawie

Galeria „2b”
— TransFORM TV – warsztaty filmowe

Galeria „2b”
— Park rzeźby i inne wiślane projekty w Warszawie

Galeria „2b”
— Gwizdanie światła w Warszawie

Galeria „2b”
— Nadsyłanie prac na transFORM 2010 do 30 listopada

W trakcie

zobacz na mapie »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.