Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 26 lipca 2021
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

10 teorii spiskowych odnośnie pandemii koronawirusa

Esensja.pl
Esensja.pl
Celowe działanie Amerykanów? Błąd chińskich naukowców? Wpływ promieniowania sieci 5G? A może celowe działania wymierzone w emerytów? Ja tego nie wymyśliłem. Te teorie naprawdę krążą w necie.

Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

10 teorii spiskowych odnośnie pandemii koronawirusa

Celowe działanie Amerykanów? Błąd chińskich naukowców? Wpływ promieniowania sieci 5G? A może celowe działania wymierzone w emerytów? Ja tego nie wymyśliłem. Te teorie naprawdę krążą w necie.
1. Koronawirus to broń biologiczna stworzona przez chiński rząd, która wymknęła się spod kontroli
Za: Nie jest sekretem, że w Wuhan, mieście, w którym rozpoczęła się pandemia, znajduje się Instytut Wirusologii. To tam miały trwać badania nad wirusem wywołującym chorobę COVID-19, który aplikowano nietoperzom. Niestety chińskie standardy zabezpieczeń okazały się zbyt słabe i kilku naukowców zaraziło się chorobą, którą wynieśli poza obszar laboratorium. O prawdziwości tej teorii z jednej strony zapewnia Katolicka Agencja Informacyjna powołując się na słowa włoskiego misjonarza ks. Renzo Milanese’a, a z drugiej strony redakcja dziennika „Washington Times”, gdzie zacytowano byłego izraelskiego oficera wywiadu. Sprawę komplikuje zatajanie przez Pekin informacji o rozprzestrzenianiu się pandemii, a lekarzy, którzy głośno o niej mówiono osadzano w więzieniu za sianie paniki.
Przeciw: Wuhański Instytut Wirusologii jest dobrze znaną na całym świecie placówką, więc odpada teoria o tajnym laboratorium. A nawet jeśli, to naukowcy od początku pandemii wskazują na to, że wirus wykazuje cechy naturalnej mutacji.
2. Wirus jest produktem amerykańskiego wojska, który miał osłabić coraz silniejsze Chiny
Za: Wirus w Chinach rozprzestrzenili Amerykanie, co miało być odpowiedzią na coraz większy wzrost gospodarczy Chin. Za takim postawieniem sprawy opowiada się rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Zhao Lijian, który na Twitterze winą za wybuch pandemii obarczył amerykańskich żołnierzy, którzy przebywali w Wuhan w październiku.
Przeciw: Wirus słabo sprawdza się jako broń biologiczna, ponieważ nie da się go kontrolować, czego dowodzi fakt, że obecnie w Stanach Zjednoczonych jest więcej osób zarażonych koronawirusem, niż w Chinach.
3. Wirus to broń Demokratów przeciwko Donaldowi Trumpowi
Za: Autorem tej teorii jest kontrowersyjny prawicowy publicysta Josh Bernstein, który uważa, że koronawirus to dzieło wspólne Amerykanów (w domyśle – Demokratów) i Chńczyków, a jego celem ma być dezorganizacja życia w USA i zablokowanie reelekcji Donalda Trumpa.
Przeciw: Niestety wirus nie ma poglądów politycznych i atakuje po równo Demokratów i Republikanów. Po co więc dziesiątkować swoich wyborców?
4. Wirus został wymyślony, żeby sprawdzić, jak szybko można przejąć kontrolę nad całym światem
Za: Wchodzimy w strefę wierzeń, że światem rządzi wąska grupka ludzi. Kwestią sporną pozostaje to, czy są to Iluminaci, Masoni, czy konkretne narodowości, albo czy organizują pandemię na własną rękę, czy w porozumieniu z kosmitami. Tego typu pomysły najszybciej rozprzestrzeniają się za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie cała masa „ekspertów” udowadnia, że koronawirusa nie ma, a wszystko to jedynie eksperyment społeczny, mający sprawdzić, na ile da się kontrolować społeczeństwo. Do tego dochodzą amatorskie filmy, takie jak ten, wrzucony do sieci przez byłego reportera Fox News Todda Starnesa, na którym pokazuje, że praca w nowojorskim szpitalu Brooklyn Hospital Center, odbywa się normalnie i nie widać śladów paniki.
Przeciw: Na osoby głoszące te teorie nie ma rady, bo cokolwiek się powie, zawsze wyjdzie się na tego ze spranym umysłem. Co zaś się tyczy filmiku Starnesa, to władze szpitala uznały go za haniebną manipulację i w kontrze przedstawiły własne nagranie, na którym widać, jak trumny z ciałami zmarłych są wywożone w dziewięcioosobowych ciężarówkach.
5. COVID-19 jest w rzeczywistości wynikiem promieniowania wysyłanego przez instalacje 5G
Za: Według jednej z popularnych stron ujawniającej ukrytą prawdę (nie będziemy jej robili reklamy) pojawiła się informacja, że koronawirus to tylko przykrywka, zaś lekarze dali się zmanipulować. A czego przykrywka? Ano szkodliwości działania sieci 5G. Zwolennicy tej tezy jako niepodważalny dowód podają to, że Wuhan był jednym z pierwszych miast, w którym uruchomiono technologię 5G. Przypadek?
Przeciw: Najwidoczniej. Wuhan był jednym z 16 miast, w których uruchomiono sieć. Co zaś się tyczy wspomnianej strony internetowej, to poza wstrząsającymi doniesieniami na temat pandemii wywołanej nowymi technologiami, prowadzi także całkiem aktywny serwis, w którym można nabyć multum gadżetów, które niwelują skutki działania promieniowania 5G.
6. Zamieszanie z wirusem ma rozbudzać sinofobię (niechęć do Chińczyków), nienawiść do lewicy i ksenofobię wobec wszystkich migrantów
Za: W tym wypadku możemy mówić o pewnym pokrewieństwie z teorią o tym, że wirus został sprzedany Chińczykom przez Amerykanów. Różnica polega jednak na tym, że tu nie neguje się pochodzenia samej pandemii, a raczej podkreśla jej pewne aspekty. Głównie chodzi o medialny atak na Kraj Środka, w czym oczywiście przoduje administracja Donalda Trumpa, konsekwentnie nazywając COVID-19 „chińskim wirusem”. Podsycanie lęku przed zagrożeniem ze strony przybyszów ma również argumentować postawienie muru odgradzającego USA od Meksyku.
Przeciw: Niestety wszystko jest polityką. Zamiast Chińczyków w tej sytuacji można podstawić dowolny naród. Na Bliskim Wschodzie z kolei uważają, że to wszystko stanowi spisek Izraela, który szykuje się na o wiele groźniejszą wojnę biologiczną. Natomiast Hosejn Salami – irański dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, oficjalnie potwierdził amerykańskie pochodzenie patogenu.
7. Za koronawirusem tak naprawdę stoi przemysł farmaceutyczny
Za: Podobno już w styczniu ruch antyszczepionkowców wzmógł swoją działalność w necie, ogłaszając, że obecna pandemia została stworzona celowo przez gigantów farmaceutycznych, by sprzedawać jak najwięcej swoich preparatów. Użyli do tego patogenu stosunkowo mało szkodliwego, za to szybko rozprzestrzeniającego się. Zwolennicy tej teorii wiążą aktualną sytuację na świecie z ujawnionym 22 stycznia przez Billa Gatesa angielskim patentem na leczenie koronawirusa.
Przeciw: Ciekawe co będą mieli do powiedzenia antyszczepionkowcy, jeśli okaże się, że prawdą jest, iż w krajach, w których odbywały się przymusowe szczepienia na gruźlicę, występuje o wiele mniejsza śmiertelność osób zarażonych COVID-19. Co zaś się tyczy fundacji Gatesów, to owszem, pracowali nad koronawirusem, ale innego szczepu, co tajemnicą nie jest.
8. Pandemia ma na celu przetrzebić starzejące się społeczeństwo
Za: Ponieważ najbardziej narażone na powikłania w wyniku zarażenia COVID-19 są osoby starsze, szybko powstała teoria, że mamy do czynienia z globalnym spiskiem, mającym na celu pozbycie się obciążających fundusze państw emerytów i w ten sposób sztucznie odmłodzić społeczeństwo. Ale ponieważ ten plan jest tajny, nikt o nim się oficjalnie nie wypowiada. Chyba, że samobójcy na Facebooku i Youtube.
Przeciw: Ciekawe, że o tych elitarnych planach, o których wie ściśle określona liczba osób, swobodnie można się dowiedzieć z serwisów, które według demaskatorów prawdy są narzędziem w rękach spiskowców.
9. Wirus to zemsta Matki Ziemi za jej codzienne niszczenie przez człowieka
Za: To już nie jest teoria spiskowa, a zalążek nowej religii. O tym, że pandemia stanowi zemstę Matki Ziemi za jej niszczenie zaczyna mówić coraz więcej osób. Nie tylko nawiedzeni prorocy z Youtube, ale także uznani teolodzy, jak jezuita ojciec Benedykt Mayaki, którego tekst zamieścił na swoich stronach portal „Vatican News” (po czym w następstwie licznych kontrowersji zdjął). W podobnym tonie wypowiadał się również papież Franciszek, który w internetowym wywiadzie oznajmił, że to, co się dziś dzieje może być zemstą natury. W końcu zastanawiające jest, że wirus objawił się w Chinach, kraju, który przez ostatnie 30 lat dokonał znacznego skoku rozwojowego, ale kosztem degradacji środowiska naturalnego.
Przeciw: Trudno polemizować z samym papieżem.
10. Koronawirus przybył z kosmosu
Za: Niegdyś na łamach „Discovery Channel” naukowcy wysnuli teorię, że grypa „hiszpanka” została wywołana przez wirus, który na Ziemię dotarł wraz z ogonem komety, w obszar którego weszła nasza planeta. Dowodem na to miało być to, że pandemia rozpoczęła się jednocześnie w dwóch miejscach, całkowicie ze sobą niezwiązanych, jak Boston i Bombaj. Coś podobnego mogło się zdarzyć w chwili obecnej. Kwestią sporną pozostaje, czy mamy do czynienia z dziełem przypadku, czy celową ingerencją w nasz ekosystem. Za tą drugą ewentualnością opowiada się pisarz William Bramley, który uważa, że w ten sposób obcy kontrolują populację na Ziemi.
Przeciw: Wchodzimy tu niebezpiecznie w rejony zarezerwowane dla wyznawców planety Nibiru. Jak do tej pory nie udało się bowiem zaobserwować jakiegokolwiek życia poza naszą planetą.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
I na koniec…
Przypomnienie, że wszystko to już w 1981 roku przewidział Dean Koontz. W powieści „Oczy ciemności”, którą pierwotnie opublikował pod pseudonimem Leigh Nichols pojawia się wirus o nazwie… Wuhan-400. Czy to przypadek? A może Koontz coś wiedział i dlatego pierwotnie bał się pisać pod własnym nazwiskiem? Pamiętajcie, że prawda jest gdzieś tam…
koniec
22 kwietnia 2020

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

fot. Wojciech Gołąbowski

Miejsca, które warto odwiedzić: Sentymenty, zadziwienie, oszołomienie
Wojciech Gołąbowski

23 VII 2021

Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju mieści się w samym jej centrum, tuż obok parku – nie ma więc żadnego problemu z jego odnalezieniem. W dodatku informują o nim liczne billboardy, rozlokowane tu i ówdzie w Kotlinie Kłodzkiej.

więcej »
Fot. za wambierzyce.pl/ruchoma-szopka

Miejsca, które warto odwiedzić: Szopka inna niż zwykle
Wojciech Gołąbowski

16 VII 2021

Wambierzyce, wieś położona w Kotlinie Kłodzkiej, słynie nie tylko z pięknej i starej bazyliki. Jest tu również najstarsza w Polsce ruchoma szopka, dostępna do zwiedzania przez cały rok.

więcej »

Dziewoje bylicą przepasane
Agnieszka ‘Achika’ Szady

13 VII 2021

Przed czym chroni sól świętej Agaty, kto wyjdzie za mąż w zapusty i czego nie należy robić w noc z 24 na 25 czerwca – o tym, i innych ciekawych rzeczach można było dowiedzieć się na obchodach Nocy Świętojańskiej w lubelskim skansenie.

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Tegoż twórcy

Maska do żucia i na podróż
— Anna Kańtoch

Prawdziwa twarz suspensu
— Radosław Scheller

Czytadło pociągowe oraz syndrom drugiego tomu
— Anna Kańtoch

Niezwykły dar kontra marzenia mordercy
— Grzegorz Kamiński

Prawdziwe emocje
— Bartosz Jeziorski

Krótko o książkach: Czerwiec-lipiec 2002
— Wojciech Gołąbowski, Bartosz Jeziorski, Joanna Słupek

Za maską
— Bartosz Jeziorski

Mandżurski kandydat a’la Koontz
— Janusz A. Urbanowicz

Tegoż autora

To nie jest komiks, którego szukacie
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Noir – jego miłość
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Szarlota Pawel nieznana, ale swojska
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Jego potyczki z komiksem
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Conan wymiatacz
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Zakąska przed daniem głównym
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Galactus pożera… Watcher obserwuje… Thanos zwycięża!
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Każdy chce być Staruszkiem
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

A idź pan stąd (z hukiem)
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Deadpool zabija czytelnika… rozczarowaniem
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.