Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 2 marca 2021
w Esensji w Esensjopedii

Port Literacki w Kołobrzegu

Esensja.pl
Esensja.pl
Biuro Literackie
Od 7 do 9 lipca w Kołobrzegu będzie miał miejsce Port Literacki, impreza zorganizowana przez Biuro Literackie.

Biuro Literackie

Port Literacki w Kołobrzegu

Od 7 do 9 lipca w Kołobrzegu będzie miał miejsce Port Literacki, impreza zorganizowana przez Biuro Literackie.
Już za kilka dni rozpoczyna się pierwszy z trzech wakacyjnych Portów Literackich. Na kilkanaście godzin Kołobrzeg opanują literaccy debiutanci oraz miłośnicy gier terenowych. Nie zabraknie najważniejszych polskich poetów, książek i wydarzeń dla małych i dużych czytelników, a także wystaw, projekcji filmowych oraz bardzo dobrej muzyki.
Bulwar im. Jana Szymańskiego między 7 a 9 lipca zmieni się w Miasteczko literackie, a Pomnik Zaślubin Polski z Morzem przemianowany zostanie na Pomnik Zaślubin z Poezją. Księgarnia, kawiarnia, plenerowa scena, miejsce zabaw dla dzieci, przedstawienia i występy poetów – to tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez Biuro Literackie.
Główną częścią Portu w Kołobrzegu będą autorskie spotkania z najciekawszymi debiutantami ostatnich lat i wybitnymi polskimi poetami. Ryszard Krynicki, Jerzy Jarniewicz i Marta Podgórnik zaprezentują książki: „Przekreślony początek”, „Woda na Marsie” i „Zawsze”, a także antologię „100 wierszy polskich stosownej długości”. Spotkanie poprowadzi Konrad Wojtyła.
Szymon Słomczyński i Julia Szychowiak to twórcy, którzy już zdążyli zdobyć wiele ważnych nagród. Zaczynali w Połowie, który przez kilka lat odbywał się Kołobrzegu. Bronka Nowicka jest natomiast osiemnastym debiutantem, jakiego do polskiej literatury wprowadza Biuro Literackie. Autorzy czytać będą z książek: „Dwupłat”, „Intro” oraz „Nakarmić kamień”.
Wydarzeniami dla dzieci będą widowisko teatralne na podstawie tomu Jacka Podsiadły „Przedszkolny sen Marianki” w wykonaniu sześcioletniego Kazia Sponge’a, Anny Makowskiej-Kowalczyk i Marcina Sosińskiego oraz dwanaście poetycko-graficznych duetów najlepszych współczesnych polskich twórców i ilustratorów z książki „Sposoby na zaśnięcie”.
W ramach Wolnej plaży poetów nadmorską scenę przejmą autorzy przed debiutem książkowym, poeci z Kołobrzegu oraz uczestnicy konkursu na jeden wiersz. Wystarczy napisać tekst, wrzucić go do jednej z czterech specjalnych skrzynek rozlokowanych w mieście i przyjść pod pomnik 7 lipca. Nagrodą jest dwudniowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Leda SPA!
Wakacje to najlepszy czas na poszukiwanie skarbów, również tych poetyckich. Na terenie Kołobrzegu w ramach Geocachingu – międzynarodowej zabawy adresowanej do poszukiwaczy przygód w każdym wieku – rozegra się literacka gra terenowa. Na tych, którzy poprawnie wykonają wszystkie zadania i zgłoszą się z odpowiedziami do Miasteczka literackiego, czekają nagrody książkowe.
Koncert zespołu Pustki, poetyckie filmy oraz dwie wystawy to dodatkowe wydarzenia Portu w Kołobrzegu. Dwa z nich zaplanowane zostały przy ulicy Solnej 1. Na Plenerowej scenie RCK odbędzie się koncert, a front budynku już od 25 czerwca zdobić będzie wystawa zdjęć z dwudziestu lat Portu. W Miasteczku oglądać będzie można filmy, a w jego okolicy wystawę dla dzieci „Sposoby na zaśnięcie”.
Dopełnieniem oferty będzie 200 wyjątkowych książek na wakacje w specjalnych cenach w księgarni w Miasteczku literackim. Kupić będzie można publikacje dla dzieci, komiksy, antologie, wiersze i prozę polskich oraz zagranicznych twórców. Wiele pozycji wyróżnionych najważniejszymi literackimi nagrodami, które po prostu wypada znać.
Program imprezy, miejsca umieszczenia skrzynek na wiersze oraz opis poszczególnych wydarzeń znaleźć można na stronie portliteracki.pl w zakładce Po godzinach. Organizatorem Portu Literackiego w Kołobrzegu jest Biuro Literackie. Impreza realizowana jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Kołobrzeg oraz Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu. Medialny patronat sprawuje TVP Kultura oraz Polskie Radio Szczecin.
koniec
27 czerwca 2015
Biuro Literackie
Rynek, Przejście Garncarskie 2, 50-107 Wrocław
tel. 0 71 346 01 42

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Esensja w czołówce raportu Top Marka 2020!
Esensja

4 XI 2020

Dwumiesięcznik „Press” w numerze 11-12/2020 publikuje wyniki projektu Top Marka 2020, największego badania marek w polskich mediach.

więcej »

Esensja najlepszym magazynem SF!

5 X 2020

Esensja została uznana za najlepszy magazyn 2020 r. przez European Science Fiction Society!

więcej »

Nominacje do Śląkfy za rok 2019

13 VI 2020

Śląski Klub Fantastyki ogłosił nominacje do Śląkf za rok 2019. Zapraszamy do lektury listy nominacji wraz z ich uzasadnieniami.

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Tegoż autora

Biuro Literackie
— Komiks wierszem po ukraińsku

Biuro Literackie
— Zagraj literaturą i wygraj 10 tysięcy

Biuro Literackie
— Pięć konkursów w 20. sezonie Biura i Portu Literackiego

Biuro Literackie
— Program Europejskiego Portu Literackiego Wrocław

Biuro Literackie
— Europejski Port Literacki we Wrocławiu

Biuro Literackie
— Finaliści konkursu „Komiks wierszem”

Biuro Literackie
— Powrót Barbarzyńców i nie

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.