Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 28 stycznia 2022
w Esensji w Esensjopedii

Teatr ZL (dawniej: Teatr za Lustrem)

Teatr ZL (dawniej: Teatr za Lustrem)

AdresTCK, 42-600 Tarnowskie Góry, ul. Sobieskiego 7
Tel.+ 48 0601 193 335
WWW
Opis wydawcy
Teatr ZL (dawniej: Teatr za Lustrem) działa w Tarnogórskim Centrum Kultury. W aktualnym składzie pracuje od czterech lat; założycielem grupy jest Ewa Wyskoczyl. Na dorobek zespołu składa się m.in. „Wyspa RO” (2004) oparta o teksty Mirona Białoszewskiego i Michela Tourniera; monodram „Ja z jednej strony i ja z drugiej strony mojego mopsożelaznego piecyka” (2004) według Aleksandra Wata; „Piaskownica” (2005) według tekstu Michała Walczaka; „Skaza” (2006) Marzeny Brody; „Zarah” (2007) Piotra Żebro. Teatr był wielokrotnie nagradzany na krajowych festiwalach teatralnych oraz wyróżniany jako ważne zjawisko teatru offowego.
Teatr w swoim założeniu podejmuje się penetracji takich obszarów tematycznych jak: człowiek na tle rozpadu wartości, relacje osobnicze na zjawiska determinujące człowieka, globalizacja, utrata tożsamości etc., wychodząc z przekonania, że w niewerbalnej, behawioralnej części komunikacji osadzony jest człowiek i głęboka kultura, kierująca jego życiem. Nadrzędna idea to tworzenie poza ramami teatru instytucjonalnego niezależnej propozycji repertuarowej poprzez przygotowywanie premier według autorskich scenariuszy i niewystawianych w Polsce tekstów. Najistotniejszym jest poszukiwanie własnej, oryginalnej poetyki, rozwiązań formalnych i stylistycznych w najnowszych realizacjach.
Teksty w Esensji
Varia – Wieści      

Teatr ZL ‹Zarah›


Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Copyright © 2000-2022 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.