Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 18 stycznia 2022
w Esensji w Esensjopedii

‹Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2011›

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
CyklFestiwal Kryminału
MiejsceWrocław
Od22 listopada 2011
Do27 listopada 2011
WWW

1. Kryminalna Konferencja Bibliotekarzy + konkurs

Ile kryminałów ukazuje się każdego miesiąca? 33? 333? A może 3333? Bez fachowej pomocy czytelnik nie ma szans, by oddzielić plewy od ziaren. A kto może mu pomóc? Bibliotekarz.

1. Kryminalna Konferencja Bibliotekarzy + konkurs

Ile kryminałów ukazuje się każdego miesiąca? 33? 333? A może 3333? Bez fachowej pomocy czytelnik nie ma szans, by oddzielić plewy od ziaren. A kto może mu pomóc? Bibliotekarz.

‹Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2011›

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
CyklFestiwal Kryminału
MiejsceWrocław
Od22 listopada 2011
Do27 listopada 2011
WWW
Bibliotekarzu: wybierz trzy Twoim zdaniem najlepsze kryminały, opisz je krótko i przekonaj, dlaczego właśnie te książki warto przeczytać. Dwudziestu Autorów najciekawszych rekomendacji zaprosimy do Wrocławia na 1. Kryminalną Konferencję Bibliotekarzy organizowaną w dniach 24 listopada – 27 listopada 2011, która odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2011.
Na rekomendacje czekamy do 31 października 2011 roku.
Regulamin 1. Kryminalnej Konferencji Bibliotekarzy organizowanej przez Miasto Wrocław, Instytut Książki i Wydawnictwo EMG w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2011
 1. Miasto Wrocław, Instytut Książki i Wydawnictwo EMG ogłaszają konkurs dla bibliotekarzy z bibliotek publicznych.
 2. W ramach prac konkursowych uczestnicy będą rekomendować 3 książki kryminalne zainteresowanym czytelnikom. Zachęcająca informacja o każdej książce nie będzie przekraczać objętości 600 znaków, uwzględniając nazwisko autora i tytuł książki. Prace nadsyłane będą w jednym pliku, zawierającym informacje o wszystkich 3 książkach i opatrzonym imieniem i nazwiskiem oraz miejscem pracy bibliotekarza.
 3. Nagrodą dla wyróżnionych w konkursie będzie udział w 1. Kryminalnej Konferencji Bibliotekarzy organizowanej we Wrocławiu w dniach 24 listopada – 27 listopada 2011 w czasie trwania Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2011. Skorzystanie z nagrody i udział w konferencji wymaga zaakceptowania niniejszego regulaminu. Koszty pobytu (przejazd, nocleg, wyżywienie) pokrywa organizator.
 4. Do udziału w konferencji zakwalifikowanych zostanie 20 uczestników, którzy w terminie do dnia 31 października 2011 roku włącznie nadeślą na adres e.kalinowska@instytutksiazki.pl rekomendację opisaną w punkcie 2 regulaminu. Listę zakwalifikowanych uczestników jury (przedstawiciele Portalu Kryminalnego, Wydawnictwa EMG i Instytutu Książki) poda do publicznej wiadomości na stronach Instytutu Książki i Portalu Kryminalnego do dnia 10 listopada 2011.
 5. Zakwalifikowani uczestnicy przyjadą do Wrocławia w środę 23 listopada 2011 pomiędzy godziną 14.00 a 22.00. W tych godzinach zostaną zakwaterowani. Spotkanie organizacyjne zostało zaplanowane 24 listopada 2011 o godzinie 8.00 w Art Hotelu przy ul. Kiełbaśniczej 20 (miejsce zakwaterowania uczestników).
 6. Jeśli do udziału w konferencji zakwalifikuje się uczestnik z Wrocławia, organizatorzy nie zapewnią mu noclegu, natomiast otrzyma wyżywienie w zakresie: obiad, kolacja.
 7. Konferencja rozpocznie się 24 listopada i potrwa do 27 listopada. Uczestnicy mają zapewniony nocleg od 23 listopada do 27 listopada.
 8. Konferencja będzie odbywać się codziennie pomiędzy 9.00 a 13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej (filia 29) przy ul. Reja 1/3.
 9. Konferencja będzie miała charakter zamknięty. Uczestnicy wysłuchają dwóch wykładów dziennie w cyklach 45-minutowych. Wśród wykładowców znajdą się między innymi: Gaja Grzegorzewska, Marta Mizuro, dr Monika Samsel-Chojnacka, Irek Grin, Marcin Świetlicki. Wykłady będą dotyczyć zarówno historii literatury kryminalnej, jak i obecnych trendów gatunku. Po każdym wykładzie przewidziano rozmowę z wykładowcą i dyskusję. W ostatni dzień – niedzielę 27 listopada – przewidziano wystąpienia uczestników dotyczące ich doświadczeń i działalności wraz z dyskusją.
 10. Dodatkowo po południu uczestnicy mają obowiązek uczestniczyć w wykładach otwartych, które zostaną zorganizowane w ramach Kryminalnych Warsztatów Literackich Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2011.
 11. Uczestnicy mają prawo uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2011 oraz otrzymają zaproszenia na Galę przyznania Nagrody Wielkiego Kalibru najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej zeszłego roku.
 12. Celem konferencji jest poszerzanie wiedzy bibliotekarzy zarówno o historii powieści kryminalnej, jak i o jej obecnym stanie, najpopularniejszych trendach, najważniejszych nazwiskach. Nie mniej ważnym celem jest wymiana doświadczeń oraz próba uświadomienia, że działalność proczytelnicza w trakcie pracy z użytkownikami bibliotek, a także podczas organizacji imprez literackich może i powinna być realizowana poprzez promowanie literatury popularnej.
 13. Autorzy zwycięskich prac wyrażają zgodę na upublicznienie faktu, że zostali laureatami konkursu. Zgoda obejmuje ujawnienie imienia i nazwiska lub pseudonimu, jeżeli zostanie on podany, oraz nazwy biblioteki, w której pracuje uczestnik.
koniec
19 października 2011

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Wybierz książki roku 2019!

27 I 2020

Wybierz Książkę Roku 2019 spośród 30 nominowanych przez nas pozycji.

więcej »

Wybierz Książkę Roku 2018!

3 II 2019

Wybierz Książkę Roku 2018 spośród 30 nominowanych przez nas pozycji.

więcej »

Wybierz Książki Roku 2017!

10 I 2018

Wybierz Książki Roku 2017 spośród 30 nominowanych przez nas pozycji.

więcej »

Polecamy

Pijane ślimaki prowadzą śledztwo

Stulecie Stanisława Lema:

Pijane ślimaki prowadzą śledztwo
— Mieszko B. Wandowicz

Pogrzeb pośród mgławic
— Mieszko B. Wandowicz

O korzyściach z bycia ślimakiem (śluzem na marginesie „Głosu Pana”)
— Mieszko B. Wandowicz

List znad Oceanu
— Beatrycze Nowicka

Lem w komiksie
— Marcin Knyszyński

Przeciętniak w swym zawodzie
— Agnieszka Hałas, Adam Kordaś, Marcin Mroziuk, Beatrycze Nowicka, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski

Jam jest robot hartowany, zdalnie prądem sterowany!
— Miłosz Cybowski, Adam Kordaś, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski

Zawsze szach, nigdy mat
— Marcin Knyszyński

Świadomość jako błąd
— Marcin Knyszyński

Człowiek jako bariera ostateczna
— Marcin Knyszyński

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.