Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 9 grudnia 2023
w Esensji w Esensjopedii

Interaktywna Kuźnia Literacka

Esensja.pl
Esensja.pl
Wraz z lutowym numerem ESENSJI rozpoczynamy edycję kolejnego działu. Liczymy na to, że „Interaktywna Kuźnia Literacka” spotka się z Waszym zainteresowaniem, jako jedyna tego rodzaju oferta na polskim rynku internetowym.

Ryszard Dziewulski

Interaktywna Kuźnia Literacka

Wraz z lutowym numerem ESENSJI rozpoczynamy edycję kolejnego działu. Liczymy na to, że „Interaktywna Kuźnia Literacka” spotka się z Waszym zainteresowaniem, jako jedyna tego rodzaju oferta na polskim rynku internetowym.
Ilustracja: Ryszard Dziewulski
Ilustracja: Ryszard Dziewulski
Jako że Kuźnia jest przedsięwzięciem wspólnym, jej bratnią witrynę odnajdziecie na łamach miesięcznika FANTAZIN, nowopowstałego serwisu sf/fantasy, będącego działem studenckiego portalu Korba. Dołożymy jednak wszelkich starań, by prezentowane na obu stronach opowiadania nie dublowały się.
Przyznajemy, iż jesteśmy niezmiernie ciekawi dalszych losów tego projektu, dlatego zachęcamy Was do dyskusji. Napiszcie, co sądzicie o samej idei Kuźni, a najlepiej – po prostu zacznijcie nadsyłać pomysły.
Witamy w KUŹNI!
Interaktywna Kuźnia Literacka powstała po to, by umożliwić czytelnikom włączenie się w proces twórczy. Jest czymś w rodzaju „wytwórni opowiadań”, a sam proces ich produkcji opiera się o pomysły nadsyłane przez czytelników.
Ileż to już razy Twoja rozbudzona przez jakiś incydent fantazja kreśliła w wyobraźni ciekawą fabułę, która aż prosiła się o uwiecznienie… Od tej chwili – każdy z Twoich pomysłów nie musi ulegać zapomnieniu, tonąc w wirze codziennych obowiązków.
Przesyłając do nas swój pomysł na opowiadanie, stajesz się jego współautorem.
Można więc powiedzieć, że celem naszego przedsięwzięcia jest działalność twórcza, będąca niejako „na Twoich usługach”. Jeśli sam nie trudzisz się pisaniem, a czujesz, że masz ciekawą propozycję – prześlij ją do nas, opatrując własnym imieniem i nazwiskiem. Jeśli pomysł nam się spodoba – „przetopimy go” w ciekawe opowiadanie, którego Ty będziesz pomysłodawcą. Może się zdarzyć, że powstały tekst będzie miał np. siedmiu ojców (zlepek siedmiu pomysłów lub fragmentów nadesłanych tekstów) – i wszystkie siedem nazwisk będą figurowały jako grono pomysłodawców (coś jak spółka autorska z o.o.). Warto pamiętać o jednym: najznakomitszy nawet pomysł nie może być przedmiotem prawa autorskiego. Przesłanie go do Kuźni jest równoznaczne ze zgodą na to, byśmy wykorzystali go w formie, jaką uznamy za najbardziej odpowiednią. Jednak! – każdemu z pomysłodawców zapewniamy imienne miejsce w nagłówku opowiadania.
Swoistymi sprawozdaniami z działalności Kuźni będą prezentowane na łamach czasopisma opowiadania, powstałe w wyniku naszej współpracy.
Liczymy na to, iż wielu z Was, nie mając literackich ambicji, chętnie skorzysta z szansy zostania współautorem. Jeśli macie pomysł, jak udoskonalić zasady funkcjonowania Kuźni lub zwiększyć wpływ pomysłodawcy na kształt powstającego opowiadania – napiszcie. Obiecujemy, że każda konstruktywna propozycja zostanie rozważona.
A więc…
Czekamy na Wasze pomysły pod adresem kuznia@esensja.pl.
A pierwsze inaugurujące przedsięwzięcie opowiadanie możecie przeczytać już w tym numerze Esensji. Polecamy!
Za kowala: Ryszard Dziewulski
koniec
1 lutego 2001

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Jod - kiedy go stosować i na co?

30 XI 2023

Witaminy i składniki mineralne stanowią niezastąpione wsparcie dla naszego organizmu. Niektóre z Nich powstają w ludzkim organizmie, ale wiele z nich warto, a niekiedy nawet trzeba uzupełniać wraz z dietą lub/i suplementacją. Takim składnikiem mineralnym jest jod - pierwiastek śladowy w organizmie, lecz niezwykle cenny i bardzo potrzebny przy procesach w nim zachodzących. Czy wiesz, skąd czerpać i kiedy stosować jod? Przeczytaj w artykule!

więcej »

Promocja: Czym się kierować przy wyborze kremu nawilżającego?

28 XI 2023

O tym, że skóra twarzy potrzebuje regularnego nawilżania, nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Problematyczny natomiast może być dobór kremu do twarzy. Nie każda bowiem cera potrzebuje jednakowej pielęgnacji. Są też inne aspekty, które warto wziąć pod uwagę. Nie znasz się na kremach nawilżających i dlatego ich nie stosujesz? Nauczymy cię wszystkiego, co ważne.

więcej »

Promocja: Skarpetki damskie – komfort i styl w jednym

17 XI 2023

Skarpetki damskie to nieodłączny element garderoby każdej kobiety, który łączy w sobie funkcjonalność i estetykę. Chociaż często są one ukrywane pod warstwami ubrań, ich rola w codziennym komforcie jest nie do przecenienia. Doskonale dobrane skarpetki potrafią podkreślić styl, dodać pewności siebie, a przede wszystkim zapewnić komfort na co dzień. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak wybrać skarpetki damskie, jakie modele są najbardziej popularne oraz jakie trendy obecnie panują na (...)

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Z tego cyklu

Interaktywna Kuźnia Literacka
— Ryszard Dziewulski

Dżin
— Ryszard Dziewulski, anonim

Interaktywna Kuźnia Literacka
— Ryszard Dziewulski

Pod lipą
— Ryszard Dziewulski, Ewa Dziewulska

Tegoż autora

Jak murem w głowę
— Ryszard Dziewulski

Bez pamięci – fragment III
— Ryszard Dziewulski

Bez pamięci – fragment II
— Ryszard Dziewulski

Bez pamięci – fragment I
— Ryszard Dziewulski

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.