dzisiaj: 6 maja 2024
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

growe

  • Vow of Absolution
    Calum Collins, Christopher Colston, Chris Edwards, Christopher Handley, Jordan Goldfarb, Pádraig Murphy
więcej »

muzyczne (wybrane)

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »

growe (wybrane)

więcej »

muzyczne

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
« 1 2 3 4 13 »

niestety SJW weszlo za mocno i zasluzona dla historii SF nagroda stracila swoja wartosc... Pisze to ze smutkiem, jako wielki fan Tiptree czy Le Guin, ktore pisaly swietna genderowa / LGBTQ SF przed tym jak stala sie ona nowym socrealizmem

Hmm przysiągłbym, że założyciel Awaken Realms ma na imię Marcin a nie Maciej...


M3n747, 13-06-2020 17:12:
Znakomita wiadomość, na Teutatesa!


Esensja, 24-03-2020 07:37:
Już poprawione, dziękujemy.
Wydale mi się, że opisy komiksów PTSD i The Black Holes są zamienione miejscami.

Bogusław Polch odszedł, ale zachwycające precyzją i szczegółowością rysunki w Ekspedycji czy Funky Kovalu zostały. Dziękuję za tę ogromną porcję wrażeń, jakich dostarczyły mi te komiksy w dzieciństwie, panie Bogusławie!

freynir, 04-01-2020 18:54:
Parowski odszedł, Polch odszedł- któż nam teraz Wiedźmina i Kovala narysuje?
:-(

Esensję wyróżniono nie za pisanie o markach, tylko o całej branży. Proszę czytać ze zrozumieniem.
--- Prezentując wyniki w kategorii „wydawnictwa książkowe" wymieniono media, które w roku 2019 najczęściej pisały o tej branży. Miło nam poinformować, że magazyn Esensja zajął tym razem drugie miejsce w grupie portali internetowych. ---
Czyli co? Pięć wymienionych niżej wydawnictw zostało wyróżnionych jako marki, a "Esensję" wspomniano jako drugi spośród portali najczęściej te marki opisujący? I to uznajecie za sukces? Czy może jednak ktoś bezmyślnie zredagował notkę?

nie czytalem pozycji z 2019 ale strzelam ze retro (fajny Leiber i opowiadanie z top 10 wszechczasow)

freynir, 28-08-2019 12:28:
Dla równowagi mamy Hugo Retro, za jednym wyjątkiem (Catherine L. Moore jako współautorka), sami mężczyźni.
I do tego jakie utwory, sama klasyka fantastyki!
Ciężko wyrzeźbić inne wyniki, jeśli w nominacjach praktycznie nie ma facetów. W powieści było 5:1 na korzyść kobiet, w mikropowieści 5:1, w noweli 5:1, a w opowiadaniu - cóż za zaskoczenie - również 5:1.
Oto do czego prowadzi feminizm. Nikt mi nie wmówi, że mężczyźni rzeczywiście piszą słabiej od kobiet i ich utwory nie zasługują na nominacje i nagrody. O co więc chodzi? O dowalenie facetom? Fałszywie pojętą kobiecą solidarność? Czy jeszcze o coś innego? Bo nie rozumiem. Z roku na rok było coraz mniej nominacji dla facetów, ten proces trwał od dawna, ale zdaje się, że w końcu przekroczono granice śmieszności. Czy ktokolwiek racjonalnie myślący może jeszcze te nagrody traktować poważnie? W xx wieku lwią część nagród zgarniali mężczyźni, bo mało było kobiet piszących fantastykę. Gdy ich liczba zaczęła wzrastać, pojawiły się nominacje i wygrane, był to proces naturalny. To, co dzieje się obecnie, a właściwie od kilku lat normalne już nie jest...

Beatrycze, 27-08-2019 16:37:
Powiem tak - pierwszy tom cyklu Chambers był słaby.
Czytałam jedno opowiadanie Mary Robinette Kowal i ono było liche, choć oczywiście nie wiem jak reszta jej utworów.
Z kolei książki Wells wydane po polsku były całkiem przyjemne w lekturze, choć po prau latach nic już prawie z nich nie pamiętam.
O, nie wiedziałem że Hugo rozdzielono na część kobiecą i męską. A gdzie są laureaci męskiej?


Janusz, 09-04-2019 20:42:
Dla Condi ktoś specjalnie napisze sequel "Chaty Wuja Toma" rozgrywający się na planetoidzie LV-426

El Lagarto, 08-04-2019 22:59:
Czyli Condoleeza Rice, czarnoskóra kobieta, sekretarz stanu za za rządów Busha, militarystka i zwolenniczka interwencji w Iraku może sobie poczytać najwyżej harlequiny...

Janusz, 08-04-2019 15:42:
To są wyróżnienia przyznawane przez fandom. Zawsze się tam tworzyły koterie wokół różnych pisarzy i twórców. Teraz zrobiono z tego, jak ze wszystkiego w USA walkę polityczną konserwatystów z progresywistami i zorganizowane grupy "fanów" ustawiają głosowanie według linii politycznej jaką trzyma dane "dzieło", a niekoniecznie według walorów literackich, oryginalności itp. Z jednej strony głosują feministki i kolorowi obywatele, z drugiej grupa powiedzmy, protrumpowska skupiona wokół pisarzy militarnej SF takich jak Larry Correia. Wygrywają pierwsi, bo mają więcej płatnych członkostw na Worldconie. Ogólnie rzecz biorąc jest to dosyć żałosne widowisko, bo ani jedni ani drudzy nie prezentują sobą jakiegoś szczególnie wysokiego poziomu. Stale te same powiastki o genialnych czarnych lesbijkach albo o patriotycznych kosmicznych marines plus klony i sequele takowych. Literatura i sztuka w służbie partii - tylko w PRL była jedna, a w USA są dwie.
Jeśli obecny od kilku lat trend się utrzyma to za rok feministki osiągną wreszcie upragniony sukces i w najważniejszych kategoriach będą nominowane będą juz tylko kobiety. Brawo drogie panie! I tylko męskie szowinistyczne świnie będą coś tam marudzić o czasach gdy ta nagroda była przyznawana za walory literackie... ale kto by tam słuchał tych zacofańców.

« 1 2 3 4 13 »

Polecamy

Śrubełek? Głowadzik?

Niedzielny krytyk komiksów:

Śrubełek? Głowadzik?
— Marcin Osuch

Można się nią ogolić!
— Marcin Osuch

Z których Jolskych?
— Marcin Osuch

Odbiło mi się trzy razy
— Marcin Osuch

Coś łysego bym ozłocił
— Marcin Osuch

Copyright © 2000-2024 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.