Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 1 lutego 2023
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn BRE #2

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »

Fantastyczne stworzenia i jak je znaleźć w zabytkowej elektrowni?

Esensja.pl
Esensja.pl
Mural według projektu Kim Jung Gi nadał ostateczny wygląd budynkowi Centrum komiksu i Narracji Interaktywnej EC1.

Fantastyczne stworzenia i jak je znaleźć w zabytkowej elektrowni?

Mural według projektu Kim Jung Gi nadał ostateczny wygląd budynkowi Centrum komiksu i Narracji Interaktywnej EC1.
W trakcie ostatnich 2 tygodni na chłodniach kominowych pośrodku kompleksu EC1 Łódź pojawiły się smoki, tygrysy i wiele innych fantastycznych stworzeń. Wszystko obok ludzi oraz technologii zmieniającej się zgodnie z akcją malowidła według projektu Kim Jung Gi – artysty światowej sławy.
Przeniesienie płaskiego rysunku na walcowatą elewację odtworzonych chłodni kominowych było nie lada wyczynem. Wszystko zaczęło się od żmudnej pracy przy komputerze, gdy dostosowywaliśmy nieduży rysunek do przeniesienia na dwa wielkie walce - wyjaśnia Paweł Gregor – Kierownik Wykonawczy przedsięwzięcia - Kiedy staliśmy już na rusztowaniu, musieliśmy tak dostosować sposób malowania, by jak najlepiej oddać kreskę Kim Jung Gi.
Kim Jung Gi to artysta podziwiany przez rzesze grafików na całym świecie, posiadający zagorzałych i lojalnych fanów w Korei, Japonii, Chinach, Europie oraz w Ameryce Północnej i Południowej. Jego talent, umiejętności i niezwykła pamięć, dzięki której potrafi narysować wszystko co zobaczy i to bez żadnej pomocy wizualnej sprawiają, że często bierze udział w spotkaniach, podczas których rysuje na żywo i na oczach publiczności. Jest niezwykle precyzyjny, doskonale zna się na ludzkiej i zwierzęcej anatomii, z zegarmistrzowską precyzją dba o detale.
Całej naszej ekipie, która liczyła pięć osób – dodaje Piotr Kiernicki, wcześniej odpowiedzialny za powstanie łódzkiego muralu z Wiedźminem w roli głównej – zależało, by na CKNI EC1 odwzorować sposób rysowania z projektu. Było to duże wyzwanie artystyczne, ale wszyscy wychowaliśmy się na twórczości Kim Jung Gi, co nas szczególnie motywowało do najlepszego przeskalowania graficznej opowieści o ludziach, którzy przez wieki kradną smocze jaja.
Powstające Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 od teraz ma swoją wizytówkę w postaci wielkoformatowego muralu znajdującego się w przestrzeniach wejścia. Monochromatyczne malowidło stworzone za pomocą czarnych i białych pociągnięć pędzlem liczy sobie 650 m2 i ułatwi identyfikację budynku CKNI EC1 jako miejsca powiązanego z mediami wizualnymi, a w szczególności z komiksem i grami komputerowymi – mówi Adam Radoń, kierownik jednostki.
Mural najlepiej zacząć oglądać z daleka, bo wtedy doskonale widać przestrzeń między najważniejszymi figurami malowanej opowieści – podkreśla Gregor. Wtedy też bryła tych postaci jest niemal namacalna. Jednak, by dokładnie rozszyfrować historię uwiecznioną na zewnątrz CKNI EC1, trzeba się przybliżyć do walcowatych ścian i dokonywać indywidualnych odkryć.
Oryginał pracy, na podstawie której powstał mural, będzie można obejrzeć w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, które zostanie otwarte w 2023 r.
koniec
5 listopada 2021

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Wydawnictwo Egmont na Warszawskich Targach Fantastyki
Egmont

9 XII 2022

W dniach 10-11 grudnia br. w hali nr.3 Centrum Targowo-Wystawienniczego EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14 odbędzie się zimowa edycja Warszawskich Targów Fantastyki.

więcej »

Spotkania autorskie podczas „Niech żyje komiks!”
Esensja Komiks

13 XI 2022

Zapraszamy na spotkania z naszymi redaktorami, autorami książek z cyklu „Komiksoteka”.

więcej »

Komiksowe adaptacje klasyki literatury młodzieżowej od Egmontu
Egmont

28 IX 2022

Klasyczne powieści w komiksowych adaptacjach? Jak najbardziej! Współczesna młodzież także powinna mieć szansę poznania najlepszej literatury XIX i XX wieku. 28 września br. za sprawą wydawnictwa Egmont na księgarskie półki trafiły, zaadaptowane na język komiksu: fantastyczno-naukowa powieść Juliusza Verne`a - „20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi” oraz najsłynniejsza powieść Aleksandra Dumasa z gatunku płaszcza i szpady – „Trzej muszkieterowie”.

więcej »

Polecamy

Suprawielki pantechnobarok

Niekoniecznie jasno pisane:

Suprawielki pantechnobarok
— Marcin Knyszyński

Teraz (naprawdę) mamy kryzys
— Marcin Knyszyński

Zielone koszmary
— Marcin Knyszyński

To jest Sparta!!!
— Marcin Knyszyński

Między złotem a srebrem
— Marcin Knyszyński

Ten, którego nadejście zauważasz
— Marcin Knyszyński

Samotni wśród bliskich
— Marcin Knyszyński

Gdy zło zwycięża…
— Marcin Knyszyński

Więksi niż życie
— Marcin Knyszyński

Na pradawne zastępy Hoggotha!
— Marcin Knyszyński

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.