Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 27 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić

„Narrenturm” już na płytach CD

Esensja.pl
Esensja.pl
Zakończyła się najpotężniejsza produkcja w historii polskiego rynku audiobooków. 112 aktorów współtworzyło dzieło, które od 2 października jest dostępne na płytach CD w formacie mp3. Podczas spotkania 10 października o godz. 16:00 w kawiarni „I coffee” przy Nowym Świecie 25 będzie można zdobyć autografy twórców dźwiękowej wersji „Narrenturm”Andrzeja Sapkowskiego.

„Narrenturm” już na płytach CD

Zakończyła się najpotężniejsza produkcja w historii polskiego rynku audiobooków. 112 aktorów współtworzyło dzieło, które od 2 października jest dostępne na płytach CD w formacie mp3. Podczas spotkania 10 października o godz. 16:00 w kawiarni „I coffee” przy Nowym Świecie 25 będzie można zdobyć autografy twórców dźwiękowej wersji „Narrenturm”Andrzeja Sapkowskiego.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Po czterech miesiącach dobiegły końca nagrania dźwiękowej wersji „Narrenturm” . Producenci audiobooka – Polskie Radio oraz serwis audioteka.pl – prezentują dzieło, które nie mieści się w żadnych znanych nam dotychczas kategoriach. Dźwiękowe „Narrenturm” jest czymś więcej niż zwyczajnym audiobookiem czytanym przez jednego lektora – mamy do czynienia z dziełem, które współtworzyło 112 aktorów. Jest również czymś więcej niż klasyczne słuchowisko kojarzone z krótką formą adaptacji powieści. Efekty dźwiękowe nawiązują do najlepszych tradycji ścieżek filmowych i pozwalają nam wczuć się w mroczną atmosferę średniowiecza.
Proza Sapkowskiego i towarzysząca jej muzyka jest doceniana przez rosnące grono miłośników audiobooków. Jeszcze przed oficjalną premierą audioteka.pl zarejestrowała rekordową liczbę pobrań w formie .mp3. Zainteresowanie tą pozycją przekracza najśmielsze nasze oczekiwania. Zakładając, że wzrost sprzedaży będzie nadal tak dynamiczny, to w ciągu roku liczba pobranych „Narrenturm” może sięgnąć kilku tysięcy sztuk – mówi Błażej Kukla, współtwórca audioteka.pl.
Fascynująca opowieść o młodym szlachcicu skusi niejednego słuchacza do podróży jego śladami. Warto sprawdzić, czy stoi jeszcze Narrenturm, Wieża Błaznów w mieście Frankenstein, czyli w Ząbkowicach Śląskich, ów dom wariatów, z którego cudem (przyjaźni) Reynevanowi udało się uciec – mówi Anna Stempniak-Juśkiewicz z Programu 1 Polskiego Radia.
Przygody Reynevana trzymają w napięciu od pierwszej sceny. „Narrenturm” wzbudza dreszcz emocji, ale zachęca też do namysłu. Andrzej Sapkowski uczy nas, że szukając przygód czasami udaje nam się przeżyć największą przygodę, jedyną przygodę wartą uwagi: nasze własne życie – zauważa Janusz Kukuła.
Reżyser, który od lat święci wielkie sukcesy w Teatrze Polskiego Radia, nie omieszkał podkreślić, jak wielkim przeżyciem była dla niego współpraca z tak zdolnymi i wrażliwymi artystami – plejadą gwiazd polskiej sceny teatralnej i filmu. Narratorem jest Krzysztof Gosztyła, a główną rolę reżyser powierzył Lesławowi Żurkowi, którego talent zabłysnął u boku doświadczonych kolegów, takich jak Henryk Talar, Krzysztof Wakuliński czy Artur Barciś.
Symfonię dźwięków tworzy muzyka skomponowana przez Adama Skorupę, pieśni zrealizowane przez Mariana Szałkowskiego, a także efekty dźwiękowe, jak trzaskanie drzwi, tętent koni, brzęk zbroi, odgłosy bitwy czy melodia magii.
Przystępując do tego przedsięwzięcia, wiedzieliśmy, że wkraczamy na nieznane nam dotąd terytorium. Cztery miesiące później utwierdzamy się w przekonaniu, że zawieszając wysoko poprzeczkę, wydobyliśmy drzemiący w nas potencjał. Licząc, że „Narrenturm” zrewolucjonizuje polski rynek audiobooków, już dzisiaj tworzymy podwaliny pod kolejne ciekawe projekty – mówi Wojciech Kwapisz, kierownik Radiowej Agencji Fonograficznej.
Fragmenty dźwiękowej wersji „Narrenturm” były emitowane na antenie Programu 1 Polskiego Radia w ramach tegorocznego „Lata z Radiem”. Teraz audiobook jest dostępny w trzypłytowym albumie zawierającym książeczkę wzbogaconą zdjęciami, wywiadem z Andrzejem Sapkowskim oraz wypowiedziami reżysera Janusza Kukuły i Anny Stempniak-Juśkiewicz. Od początku września audiobook można pobrać w serwisie audioteka.pl.
10 października w kawiarni „I coffee” na Nowym Świecie 25 o godz. 16:00 będzie okazja poznać artystów, którzy wzięli udział w tych wyjątkowych nagraniach. Polskie Radio i audioteka.pl zapraszają na uroczystość, podczas której odbędzie się podpisywanie płyt.
koniec
2 października 2009

Komentarze

22 XI 2009   18:08:16

Fantastyczne Mistrzostwo

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Dostawca wody do firm - transport Gratis na terenie Polski

27 IV 2024

Rzetelny, terminowy dostawca wody do firm to oczekiwanie wielu firm oraz organizacji. Jeśli stoisz przed wyborem dostawcy wody mineralnej butelkowanej do firmy i Twoim celem jest zapewnienie pracownikom i klientom świeżej i zdrowej wody, jesteś we właściwym miejscu!

więcej »

Czy zawód programisty to wciąż przyszłościowa profesja?

26 IV 2024

Od kilku lat w branży IT dało się zaobserwować pewien zastój w zapotrzebowaniu na informatyków i programistów. Wśród osób kształcących się w tym właśnie kierunku spowodowało to niemałą panikę. Czy jest się czego obawiać?

więcej »

Promocja: Przebarwienia na twarzy - jak sobie z nimi radzić?

19 IV 2024

Przebarwienia na twarzy mogą mieć naprawdę różne pochodzenie. Mogą być wynikiem zarówno działania słońca, jak i zmian hormonalnych, stanów zapalnych, a także niewłaściwej pielęgnacji skóry. Zobacz jak sobie radzić z przebarwieniami.

więcej »

Polecamy

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie

Stare wspaniałe światy:

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza wojna... czasowa
— Andreas „Zoltar” Boegner

Wszyscy jesteśmy „numerem jeden”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Krótka druga wiosna „romansu naukowego”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Jak przewidziałem drugą wojnę światową
— Andreas „Zoltar” Boegner

Cyborg, czyli mózg w maszynie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Narodziny superbohatera
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza historia przyszłości
— Andreas „Zoltar” Boegner

Zobacz też

Tegoż twórcy

Głos miał nieprzyjemny
— Borys Jagielski

Zagraj to jeszcze raz, Jaskier
— Agnieszka Szady

Esensja czyta: Listopad 2013
— Kamil Armacki, Miłosz Cybowski, Jacek Jaciubek, Jarosław Loretz, Daniel Markiewicz, Paweł Micnas, Beatrycze Nowicka, Joanna Słupek, Mieszko B. Wandowicz, Konrad Wągrowski

Zagraj to jeszcze raz, odtwarzaczu…
— Marcin T.P. Łuczyński

Sceny z życia wiedźmina
— Konrad Wągrowski

Esensja czyta: Październik-listopad 2009
— Jędrzej Burszta, Jakub Gałka, Anna Kańtoch, Michał Kubalski, Marcin T.P. Łuczyński, Joanna Słupek, Mieszko B. Wandowicz, Konrad Wągrowski, Krzysztof Wójcikiewicz

Ile mistrza w rzemieślniku?
— Jędrzej Burszta

Lux cykl
— Marcin Łuczyński

Oczekiwaliśmy światła, a oto ciemność
— Tomasz Iwanicki

Szkieletów w szafie brak
— Artur Chruściel

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.