dzisiaj: 11 maja 2024
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

growe

  • Vow of Absolution
    Calum Collins, Christopher Colston, Chris Edwards, Christopher Handley, Jordan Goldfarb, Pádraig Murphy
więcej »

muzyczne

więcej »

Zapowiedzi

książkowe (wybrane)

więcej »

kinowe

więcej »

komiksowe

więcej »

growe (wybrane)

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
1 2 »


stanfords, 07-02-2024 15:56:
nie było powrotu do tematu w 2020 - nie było wywiadu

@freynir: A nie są?

freynir, 09-01-2020 10:51:
I in extremis- skoro nie potrafię zrozumieć połowy wywodów z książek filozoficznych, to oznacza że są bandą baranów coś mącących po pijaku

El Lagarto, 09-01-2020 01:29:
Pójdźmy dalej: skoro nie jestem w stanie przeczytać podręcznika do fizyki kwantowej oznacza to , że fizycy kwantowi są pseudonaukowcami i szarlatanami.

Opinia, 08-01-2020 19:44:
Jacek Dukaj jest grafomanem. Kompletnym. Nie da się czytać jego "dzieł", a dziwny język i specyficzny debilizm mający uchodzić za intelektualizm, przykrywa braki pomysłowe i potwierdza grafomanię najniższych lotów.


Pokornie Zaczytany, 29-07-2016 09:57:
Panie Jacku, jeśli Pan to jakimś łutem szczęścia przeczyta, chciałem podziękować za te codzienne czytelnicze wyzwania, które zawdzięczamy Panu wraz z milionami rodaków. Uwielbiam Pański styl - to, że do każdego opowiadania, każdej powieści trzeba się przeprogramować, zmienić sposób przyjmowania i przetwarzania treści. Zazwyczaj dogrywam się w okolicach setnej strony, toteż staram się czytać Pańskie książki po kilka razy, a każdy taki przebieg jest fascynującą wyprawą, z której wracam z workiem nowych przemyśleń i spostrzeżeń.
Od dawien dawna nie miałem na piedestale żadnego idola, wzorca do naśladowania, ale od kiedy zetknąłem się z Pańską twórczością czuję, że zaraża mnie ona stopniowo głodem wiedzy i poznania, potrzebą wydobywania wartości, żądzą codziennego poszerzania pola świadomego widzenia - i za to nie sposób podziękować dość żarliwie.

Michael, 17-07-2014 02:26:
Panie Jacku! Doprawdy, nie spotkałem w literaturze takiego autora, który z podobną jak Pan finezją łączyłby kunszt języka z oryginalnością koncepcji... Lem był tym ostatnim. Wokół Lema długo nic, aż na szczęście pojawił się Jacek Dukaj. Niech nam jasno świeci słońce Dobrej Matematyki! Oby jak najdłużej!

Popieram :) Fajna, luźna rozmowa, zwłaszcza dyskusje o inspirującej muzyce lubię. Z RPA kojarzę jeszcze zespół Goldfish (nawet miałem okazję rozmawiać z twórcą teledysku do "Get Busy Living"). W kaaaażdym razie jestem mocno zaciekawiony, na "Zoo City" ostrzę zębiska.
Dobry wywiad, dzięki.

Co on z tą seksualnością?

alllle niziny...


karygodnyzbigniew, 17-11-2013 00:44:
"bywam tam od jakiś dziesięciu lat." - chyba, mój Boże, "jakiCHś"!!! czy to jest dla którejś ze stron wywiadu nieistotne?


mutant, 07-11-2013 11:09:
Dlaczego podajecie angielski tytuł "Voice of Our Shadow" zamiast "Głos naszego cienia", a "Kraina Chichów" już występuje pod polskim tytułem?


Spriggana, 04-11-2013 20:09:
O ile wiem to „Opowieści…” wchodzą w skład omnibusa, ale nie jest pewnie czy zmieściły się w nim dwa opowiadania ziemiomorskie spoza tego tomu („Magiczne słowo” i „Prawo imion”).

Beatrycze, 04-11-2013 19:56:
To wiem, dlatego napisałam "dalsze" (Ziemiomorze już mam w najładniejszym z dotychczasowych wydań).
Inne książki sobie zbieram po antykwariatach, kramikach poddworcowych itp. Plus kieszonkowe wydania Książnicy.
Ale że Le Guin pisywała relatywnie krótkie utwory marzy mi się np. Ekumena wydana łącznie powiedzmy w 2-3 opasłych tomach, czy inne zebrane (gorzej, bo te ukazywały się w różnych wydawnictwach), wreszcie nieprzetłumaczona w całości na polski trylogia "Dary", "Moce", "Głosy".
Swoją drogą ciekawa jestem, czy w tym najnowszym "Ziemiomorzu" będą też opowiadania z "Opowieści z Ziemiomorza".

robmar, 04-11-2013 16:19:
Jakie fajne rzeczy Esensja miewa, miło!
"Ziemiomorze" ukaże się wkrotce w formie jednej tysiąstronnicowej książki :)

Beatrycze, 04-11-2013 11:11:
Bardzo miła niespodzianka, choć szkoda, że wywiad taki króciutki. Czyżby planowane były jakieś dalsze wznowienia Le Guin?


ender73, 14-12-2012 13:14:
Ciekawa rozmowa... Autor z jednej strony zdaje się zdroworozsądkowo zauważać, że opowieści o dawnych "złotych czasach" przeważnie raczej niewiele mają wspólnego z rzeczywistością a z drugiej w pewnym momencie sam popada jakby trochę w manierę "lepszego jutra które było wczoraj" - bo, parafrazując, dziś to fantastyka nie ta co wtedy a i ci co ją czytają już jakby nie tak fajni jak myśmy onegdaj byliśmy... Coś mi się zdaje, że głównie to po prostu oddziaływanie czynnika czasu. Tak to już jest, że zmieniając się z czasem w zmieniającym się równocześnie świecie z jednych lektur wyrastamy do innych dorastamy i ogólnie rzecz biorąc inaczej na świat spoglądać zaczynamy ;)
A, zdaje się, że chochlik w drugiej części zamienił auspicje z hospicjami.


Konrad, 03-02-2012 19:56:
Ale zdajesz sobie sprawę, że komentujesz tekst sprzed 12 lat?

1 2 »

Polecamy

Śrubełek? Głowadzik?

Niedzielny krytyk komiksów:

Śrubełek? Głowadzik?
— Marcin Osuch

Można się nią ogolić!
— Marcin Osuch

Z których Jolskych?
— Marcin Osuch

Odbiło mi się trzy razy
— Marcin Osuch

Coś łysego bym ozłocił
— Marcin Osuch

Copyright © 2000-2024 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.